Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizdeki uygulama çok daha etkili

FENERBAHÇE’nin Avrupa’da oynadığı iki ön elemeye gittim. Hem Budapeşte’de, hem de Belgrad’da iki no’lu yardımcılar half-time ve maç bitiminde koşarak tünele giriyorlardı. Hatta dedim ki, "Oh ne ala dünya. Kestirmeden kendini soyunma odasına at. Hakem ile bir no’lu yardımcı ortada fare gibi kalsınlar."

Ama UEFA yeni bir genelge ile diyor ki; "Üç no’lu yardımcı soyunma odasının tüneline önceden girsin. Koridorlarda, diğer hakemlere yapılacak fiili ve sözlü saldırıları engellesin."

Ama bizde böyle bir uygulama olmayacak. Sebebi de şu; Türkiye liglerinde iki tane temsilci görev alıyor. Bunların birisi protokol tribününde, diğeri sahanın içinde. Ve bu sahanın içinde olan tünel ve soyunma odası koridorlarını da kontrol ediyor. Yani, bu olaya şöyle bir baktığımızda, bizdeki uygulama, UEFA’nınkinden daha iyi ve daha etkili. Çünkü temsilci iki no’lu yardımcıya göre çok daha fazla yetkilere sahip.

Her şeyi biz Avrupa’dan alacak değiliz. Bazen biz daha iyisini yaparız. Ondan dolayı bizden alırlar. Eğer bugün 4. hakem uygulaması varsa, bunun başlangıcı benim hakemliğimdir. Çünkü 3-4 tane saha güvenliği açışından geç başlattığım maçtan sonra zamanında ortalık çok karışmıştı. Ve 4. hakem sistemi o sayede kuruldu. Bu Avrupa’ya bizden gitti. Avrupalı’nın da iki gözü, iki kulağı, iki burnu var, bizim de...

TOROĞLU

Şu adam olmasaydı dünya futbolu en az 10 yıl geride olacaktı....:D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçemizi izlemek isteyenlere büyük hizmet :D

Super JustinTV

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Fenerbahçemizi izlemek isteyenlere büyük hizmet :D

Super JustinTV
Ilk 20 dakika ben FB'de bir degisiklik goremedim, ya sen?

Aurelio yerine Emre, Kezman yerine Guiza, zavalli Semih takimin en iyi iki-uc oyuncusundan bire, her zamanki gibi altin makas.

Antep ilk 10 dakika icinde ust direkten dondu bir kez, bir de alti pas icinde kacirdilar, ben bu maclari biliyorum, gecen sene de vardi bunlar. Alex'in bir hareketi olur, FB gol atar, 5-0 bile kazanabilir ama gecen seneki biz bunlari harcardik.

Bu sene bu ikisi bu halleriyle oynarsa seyircilerin yaridan fazlasi uyuyakalir.

Ali

Devam: GA FB'yi iyice salliyor, epey top cikardi Volkan. FB Aurelio'yu cok hem de cok ariyor. Bir de Aziz Yildirim galia ahd etmis, bu takim yuruye yuruye sampiyon olacak diye, cunku ozenle yuruyorlar.
Last edited by Ali Gursel on Sat Aug 23, 2008 10:21 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:

Super JustinTV

Aurelio yerine Emre, Kezman yerine Guiza, zavalli Semih takimin en iyi iki-uc oyuncusundan bire, her zamanki gibi altin makas.

Antep ilk 10 dakika icinde ust direkten dondu bir kez, bir de alti pas icinde kacirdilar, ben bu maclari biliyorum, gecen sene de vardi bunlar. Alex'in bir hareketi olur, FB gol atar, 5-0 bile kazanabilir ama gecen seneki biz bunlari harcardik.

Bu sene bu ikisi bu halleriyle oynarsa seyircilerin yaridan fazlasi uyuyakalir.

Ali
Benim izlemeye fırsatım olmadı. Büyüklüğü tariflere sığmayan Fenerbahçemizi merak eden varsa izlesin diye yazdım linki. Skor böyle giderse ikinci yarıyı izlerim :)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:

Super JustinTV
Nasil yani?... Su kadar acigi GS verseydi, forum okunmaz hale gelmisti. Su anda mac 4-1 falan olmasi lazim. Ama atamadilar.

Fener de hazir degil...

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Nasil yani?... Su kadar acigi GS verseydi, forum okunmaz hale gelmisti. Su anda mac 4-1 falan olmasi lazim. Ama atamadilar.

Fener de hazir degil...

Ozan Ersoy
Ben de onu diyorum, ayni gecen sene, yalniz Aurelio da olmayinca daha da cok acik veriyorlar. Gecen sene de agir oynuyorlardi, yine oyle.

Evet, hazir falan degiller, ama matrak olan bu oyunun aynisini Zico da oynatiyordu.

Semih'e samimi olarak uzuluyorum. Ismi Souza olsa hem Kezman'i hem Guiza'yi keserdi, adi Semih, Turk tam zenci muamelesi goruyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote: Semih'e samimi olarak uzuluyorum. Ismi Souza olsa hem Kezman'i hem Guiza'yi keserdi, adi Semih, Turk tam zenci muamelesi goruyor.
Semih'in biz de olmasini o kadar cok isterdim ki - su an kesinlikle Turkiye'nin en iyisi --- sans bulsa Avrupa'da ilk 20'e girebilecek bir golcu... Ikinci yari girip maci koparicak golu atar...

Antep 90 degil 900 dakika oynasa o forvetlerle gol mol atamaz...

Ohaa Carlos 45 metreden serbest vurusu direk kaleye vurdu - Antep kalecisi olsam bunu kendime hakaret olarak algilardim...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:
Ali Gursel wrote: Semih'e samimi olarak uzuluyorum. Ismi Souza olsa hem Kezman'i hem Guiza'yi keserdi, adi Semih, Turk tam zenci muamelesi goruyor.
Semih'in biz de olmasini o kadar cok isterdim ki - su an kesinlikle Turkiye'nin en iyisi --- sans bulsa Avrupa'da ilk 20'e girebilecek bir golcu... Ikinci yari girip maci koparicak golu atar...

Antep 90 degil 900 dakika oynasa o forvetlerle gol mol atamaz...
Semih gerçekten çok formda şu sıra. İlk yarı oynatılmadıysa yazık etmişler. Milli maçta sahanın en iyisiydi çocuk. Sahada dökülürken girdiğimiz birkaç pozisyonu onun güzel pasları hazırlamıştı.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Dakika 52, Semih oyuna girmeye hazirlaniyor. Bu hoca Zico'dan sonra gercek bir devrimci :lol: :lol:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ligimiz yeni bir sahtekar kazanmis.. Guiza yerde kivraniyor, Anteplinin ruzgarindan yere yigildi, penalti bekliyor...

Su Emre'yi basimizdan alana Allah razi olsun... Aziz amca 10 senede GS'a cok yaradi vallahi...

Ozan

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Antep biraz fazla cesaretlenmeye basladi - FBye bu kadar bos alan birakilmaz...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Antep biraz fazla cesaretlenmeye basladi - FBye bu kadar bos alan birakilmaz...
Simdi ayni seyi dusunuyordum, nitekim Alex nefis bir pas atti Guiza'ya.

Bu Erman kimdir, nerelidir, iyi adam.

Bu Maldonado'ya kac para verdi FB, Inamoto'dan kotu bu adam yahu.

Volkan iyi gelisen bir Antep ataginda auta vurulan suttan sonra diregi tekmeledi. :lol:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Burak Yilmaz'i alana da Allah razi olsun :)

"Partizan maci cantada keklik" diyorlarsa, buyuk yanilgi icindeler. Sirp takimi kontradan iki tane cakip CL'ne gidebilir. Fener'in bizden fazla sorunu var.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yumurtaya can veren Allahim :lol: :lol:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tabata oydu Fener'i....

:lol: :lol: :lol:

Ozan Ersoy

Post Reply