Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lig başlamadan ilk fire

Image

Antalyaspor, teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırdı.
Turkcell Süper Lig’in yeni takımı Antalyaspor, anlaşmazlıklar sonucunda teknik direktör Hikmet Karaman ile ilişiğini kesti. Antalyaspor Yönetim Kurulu, bu akşam toplanarak teknik direktör konusunu masaya yatıracak.
Süper ligde kalıcı olmak isteyen Antalyaspor yönetiminin takımın başına yabancı, muhtemelen de Alman bir teknik direktör getirmek üzere görüşmeler yaptığı öğrenildi.

MİLLİYET

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TEKNİK DİREKTÖR KRİZİ!..

Antalyaspor'un, teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırdığı iddia edildi.

Turkcell Süper Lig'in yeni takımı Antalyaspor'un, anlaşmazlıklar sonucunda teknik direktör Hikmet Karaman ile ilişiğini kestiği haberleri ajanslarda yer aldı.

MARATON.COM.TR olarak ulaştığımız Hikmet Karaman ise böyle bir olayın olmadığını, görevinin başında Antalyaspor'a hizmete devam ettiğini söyledi.

MARATON.COM.TR/ ÖZEL

Kovulan ilk hoca olmaktan kurtulmuştur umarım :)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu arada burada elli kisi, televizyonda bir suru lale sabaha kadar tartismisti. "Bu lig bu kadar sicakta baslatilir mi? Aman olecekler, aman catladilar, aman patladilar."

O gun o kadar anlatmistik bugun de yineleyelim. Alin size erken baslatilmasinin sebebi. Hazirlik maci falan palavra. Iki lig maci oynamis olsaydik, dunku duruma asla dusmezdik, isterse Meira forvet oynasin. Turk takimlari CL'ne elemesiz katilamiyor. On elemelerde ligi gec baslatmanin tehlikesini goren Fatih Terim ve GS seneler once Federasyona baski uygulayip ilk maci erken tarihlere aldirdilardi. O da gelenek haline geldiydi, ligler hep Agustos'un ilk haftasinda baslatildiydi son 10 yilda. Simdi ilk kez 2 hafta gec basliyor, takimlar dokuluyor. Partizan iki gol atabilecek takim mi Fener'e? Allah'dan onlar MTK maclarini oynadilar, belki de 5 tane yiyeceklerdi oynamasalar.

Sanki 2 hafta gec baslayinca havalar soguyor. Yine Agustos yine sicak a be salaklar.

Ama o iki haftanin o kadar cok onemi var ki bir takimin sorunlarini atlatabilmesi icin, bir duzeni oturtabilmesi icin. Karsindaki takim 4. resmi macina cikiyor, 3 lig maci yapmis, sen daha hala bir resmi mac oynamamissin. Iste boyle olur elin osuruktan teyyare imamlari futbol falan yonetmeye kalkarsa.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sezon basliyor.Baslamadan once FB yonetimi "ARISTOKRAT" :D bir karar alarak SEFA ve tayfasini 25 mac (25 kisiye diyecekken 25 mac demisim pardon ama bunlar CL finaline kadar gidecek ya simdi hakketen 25 mac oluyor , pardon) stada almama cezasina carptirip para cezasi kesmis.

Haber soyle

Fenerbahçelilik MODA DEĞİLDİR

Fenerbahçe yönetimiyle, tribünleri karşı karşıya getiren bildirilere bir yenisi eklendi.

15 Ağustos 2008 / 07:18

Genç Fenerbahçelilere Grup CK'dan destek geldi. Genç FB'liler liderleri Sefa ve 25 arkadaşına gelen 1 yıl spor müsabakalarından men ve para cezasına karşılık bir açıklama yapmışlardı.

BU GRUP CK CEFAKAR KANARYALAR OLUYOR :D

Özetle, "Bizlere sahip çıkması gereken kişiler maalesef gerekli birimlerle iş birliği yaparak bu oyunları engellemek yerine bu oyunların başrolünde yer alarak bizleri hayal kırıklığına uğratmaktadırlar. Acaba bu oyunlar bizlere yapılan bazı teklifleri kabul etmediğimiz için mi olmaktadır?” denilen açıklama üzerine bugün de Grup CK'dan kendilerini destekleyen bir açıklama geldi.

Bu gelişmeler üzerine Grup CK da "Türkiye'de kökünü halktan almış bir kulübün, halk ile bağını kopararak salt elit ve seçilmiş kişilerin kulübü yapılması üzüntüyle izlenmektedir. Bir başka ifadeyle Fenerbahçelilik gibi bir kavramın, tutku ve sevdanın yerine moda akımı yapılması sindirilememektedir.Tribünlerimizin en eski ve köklü oluşumlarından GFB'nin, çeşitli hamlelerle tribünlerden yok edilmek istenmesine şahit olunmaktadır" şeklinde başlayan ve "Değerlerimizi kaybetmemize neden olan çeşitli tribün sorunlarına duyarsız kalanlar, er geç bu rüzgardan nasibini alacaktır" cümlesiyle sona eren bir bildiri yayınlayarak Genç Fenerbahçeliler'e destek verdiler.

Cumhuriyetin temelleri catlamis desenize :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sezon basliyor.Baslamadan once FB yonetimi "ARISTOKRAT" :D bir karar alarak SEFA ve tayfasini 25 mac (25 kisiye diyecekken 25 mac demisim pardon ama bunlar CL finaline kadar gidecek ya simdi hakketen 25 mac oluyor , pardon) stada almama cezasina carptirip para cezasi kesmis.
Sefa bugun GFB web sitesine Aziz Yildirim'a tehditkar bir mektup yazmis - bazi seyleri ya sen aciklarsin yada istersen ben aciklayayim gibisinden...

Bir hafta icinde Sefa'yi bir torbanin icinde kurbagali dere de bulurlarsa sasirmam... Sefa daha kendisinin ufacik bir piyon oldugunun farkina varamamis...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Sefa bugun GFB web sitesine Aziz Yildirim'a tehditkar bir mektup yazmis - bazi seyleri ya sen aciklarsin yada istersen ben aciklayayim gibisinden...

Bir hafta icinde Sefa'yi bir torbanin icinde kurbagali dere de bulurlarsa sasirmam... Sefa daha kendisinin ufacik bir piyon oldugunun farkina varamamis...
Aboov. Yandi Sefa? Aziz bey o kadar aptal degil boyle sicagi sicagina defterini durmez. Her seyin bir zamani var. Hatta elini opturur ve barisirlar ve sonra cuvala dereye filanda luzum kalmaz Eski Ankara yolunda karsidan karsiya gecerken ezildi olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Yeni Futbol Federasyonu Baskani olarak Mahmut Ozgener tek aday olarak gosterilerek secilmis. Gecmisiyle ilgili bilgi vermemisler. Hangi takima yatkinligi var? Galatasaray acisindan onumuzdeki donem durum ne olacak degerlendirme yapabilecekler varmi?
http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... ner&ver=70
Mehmet Daskiran

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

LigTV ya da Digiturk Amerikada WEB uzerinden mac paketi satiyordu. Ben gecen sene uye olmustum bir ara. Sonra biraktim. Simdi yine denemek istiyorum ama galiba link degismis. Ligtv ve Digitrukten baktim bulamadim. Kim veriyor Superlig maclarini internet uzerinden Amerikaya? Yanlislik olmasin uydu ve canak ile isim yok. Internet uzerinden olani soruyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:LigTV ya da Digiturk Amerikada WEB uzerinden mac paketi satiyordu. Ben gecen sene uye olmustum bir ara. Sonra biraktim. Simdi yine denemek istiyorum ama galiba link degismis. Ligtv ve Digitrukten baktim bulamadim. Kim veriyor Superlig maclarini internet uzerinden Amerikaya? Yanlislik olmasin uydu ve canak ile isim yok. Internet uzerinden olani soruyorum.
http://www.digiturkwebtv.com/

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:LigTV ya da Digiturk Amerikada WEB uzerinden mac paketi satiyordu. Ben gecen sene uye olmustum bir ara. Sonra biraktim. Simdi yine denemek istiyorum ama galiba link degismis. Ligtv ve Digitrukten baktim bulamadim. Kim veriyor Superlig maclarini internet uzerinden Amerikaya? Yanlislik olmasin uydu ve canak ile isim yok. Internet uzerinden olani soruyorum.
http://www.digiturkwebtv.com/
Eyvallah!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NTV'de yabancıların hazırladığı bir "FB-GS" belgeseli yayınlanıyor. Şu an GS takım ve taraftarlarının Kadıköy'e gidişini izliyoruz. Bu maçı kaybettiğimiz kesin olduğu için fazla izlemeyi düşünmüyorum. Gerçi maç ne kadar konu edilecek bilmiyorum ama şu an gösterilen "polis-taraftar" diyaloglarını Türkiye'nin ne halta yaradığı meçhul onca spor gazetesi ve spor programlarında görmedim! Muhtemelen bu program, herhangi bir derbiyle ilgili şimdiye kadar yapılmış yayınlarından çoğundan daha fazla bilgi sunuyordur. Tabi 90 dakika haricindeki kısımdan bahsediyorum...

Ribery, Volkan falan var. 1-0 yenildiğimiz lig maçına doğru gidiyoruz galiba. Ulen 10 gün önce Türkiye kupası finali oynandı 5-1 yendik, onu yayınlasaydınız ya :D

Bizim taraftarlar paso küfrederken çekilmiş yahu :D

Tanburacı yorum yapıyor: "Orda Alex var Anelka var, bizde bişey yok!" diyor... Herif o zaman bile Ribery'i keşfedememiş...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

O belgesel Discovery'de cikti. Devaminda Göztepe-ksk derbisi var, bir yerinde amatördeki Göztepe Aliağa macini gösteriyor.

Discovery'de, Aliağa :D !

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ortamı germeyelim
22 Ağustos 2008

"Biz yöneticiler olarak artık ortamı gerecek açıklamalar yapmayacağız. Eğer bir sorunumuz olursa kurumlarla görüşerek kendi aramızda halledeceğiz."

FENERBAHÇE ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım, Süper Lig’in başlamasına sayılı saatler kala Fair Play mesajı verdi. RTÜK Başkanı Zahid Akman, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, yayıncı kuruluş yetkililerinin katıldığı Maslak Sheraton Otel’deki toplantıda konuşan Yıldırım, "Yöneticiler olarak artık ortamı gerecek açıklamalar yapmayacağız. Eğer bir sorunumuz olursa kurumlarla görüşerek kendi aramızda halledeceğiz. Sporun bir şov, bir eğlence olduğunu görmeliyiz" dedi. Bazı futbol programlarını izleyen eşlerin bu programların etkisiyle birbirleriyle kavga ettiklerini duyduğunu belirten Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de tribünlerdeki kadın sayısını artırmak ve kadınları futbola çekebilmek için çeşitli çalışmalar yapacaklarını söyledi. Spor programlarında sadece hakemlerle ilgili bir saate yakın yorum yapıldığını belirten Özgener, "Santrforlar nasıl zaman zaman boş kaleye gol atamıyorsa hakemler de hata yapabilir" ifadesini kullandı.

Spor programları şiddeti etkiliyor

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) 21 ilde 15 yaş ve üzerindeki 2 bin 517 kişi ile görüşerek yaptığı "Televizyonlardaki Spor Programlarını İzleme Eğilimleri Araştırması"nın sonuçlarını açıklayan RTÜK Başkanı Zahid Akman, "Araştırmanın en çarpıcı sonucu katılımcıların yüzde 63’ünün spor programlarının ’şiddeti artırıcı etkiler’ yaptığı cevabını vermesi" dedi. Akman, 2008 Pekin Olimpiyatları’ndaki başarısızlığın nedenlerinden birinin de spor programlarında spor dallarından sadece futbolun yüzde 94 oranında yer alması ve gençlerin diğer spor dallarına özendirilmemesi olduğunu söyledi.

HÜRRİYET

Video görüntüleriyle desteklenen "Fenevbahçemizi katleden hakemler" brifingi vermeyeceksen anlaştık Yıldıvım! Spor'un kutsal gayelerini keşfetmen de takdire şayan hani! Bakalım ortamı ilk kim gerecek?

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:toplantıda konuşan Yıldırım, "Yöneticiler olarak artık ortamı gerecek açıklamalar yapmayacağız."
Yani ortami geren aciklamalar yaptigini itiraf ediyor. Bu kadar yuzsuzluk az bulunur.

Simdi o gerilen ortamlarda magdur olan kisilerin bu herife dava acmasi ve emdigini burnundan getirmesi guzel olur. O zaman boyle keyfine gore gerip keyfine gore yumusatacagini zanneden adamlara patronun kim oldugu gosterilir.

Tabii 'zannetse' durum boyle olacak ama amcam zannetmiyor, 'biliyor'! Guvendigi daglar olmasa boyle ukalalik yapamaz.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Kara wrote:
Ismail Gezer wrote:toplantıda konuşan Yıldırım, "Yöneticiler olarak artık ortamı gerecek açıklamalar yapmayacağız."
Yani ortami geren aciklamalar yaptigini itiraf ediyor. Bu kadar yuzsuzluk az bulunur.

Simdi o gerilen ortamlarda magdur olan kisilerin bu herife dava acmasi ve emdigini burnundan getirmesi guzel olur. O zaman boyle keyfine gore gerip keyfine gore yumusatacagini zanneden adamlara patronun kim oldugu gosterilir.

Tabii 'zannetse' durum boyle olacak ama amcam zannetmiyor, 'biliyor'! Guvendigi daglar olmasa boyle ukalalik yapamaz.
Sanirim Klupler Birligi Baskani olarak soyluyor bunlari. Yani biz yoneticiler yapmayacagiz, tum klupleri icererek. Bunu soylemek icin ben boyle bir sey yapiyorum demeye gerek yok.

Yapmistir yapmamistir baska mesele de, bu demece dayanarak bak itiraf etmis denemez.

Post Reply