Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bugun evden calistigim icin Fenerbahcenin hazirlik macini izledim.
Buyuk konusma istemiyorum ama bir soz vardir, deveye sormuslar neden boynun egri diye deve demis nerem dogruki...

gokhan----edu---lugano---carlos
kazim-----selcuk----deniz----ugur
--------------alex-----------------
---------------semih--------------

olarak, yani oynarsa emre ve guiza disinda tam kadro oynadilar.

Herkez cok azimli idi. Cok kostular ama cok top kaybettiler. Alext topla resital yapti ama hic pozisyona giremediler, cok top kaybettiler ve defansta ozellike gokhan kotu oynadi...

ikinci yarida yorgunluktan herhalde cok pozisyon verdiler ve mucize eseri gol yemediler...

Bu takim kagit ustunde iyi takim. Selcuk ve ozellike deniz benim cok begendigim oyucular. Ama mac eksigi cok siritti. Mac eksigi derken 1 2 sezon degil. 2 side yillardir dogru durust mac oynamiyor. Eger bunlar kurtulurlarsa iyi oyuncular ama , fenerbahce bu gun cok cok ve cok kotu gozuktu. BENCE

Zeman donemini animsatti bana. Fikir iyi ama uygulama yok.

Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ozgur A. Boztepe wrote:Bugun evden calistigim icin Fenerbahcenin hazirlik macini izledim.
Buyuk konusma istemiyorum ama bir soz vardir, deveye sormuslar neden boynun egri diye deve demis nerem dogruki...

Herkez cok azimli idi. Cok kostular ama cok top kaybettiler. Alext topla resital yapti ama hic pozisyona giremediler, cok top kaybettiler ve defansta ozellike gokhan kotu oynadi...

ikinci yarida yorgunluktan herhalde cok pozisyon verdiler ve mucize eseri gol yemediler...

Bu takim kagit ustunde iyi takim. Selcuk ve ozellike deniz benim cok begendigim oyucular. Ama mac eksigi cok siritti. Mac eksigi derken 1 2 sezon degil. 2 side yillardir dogru durust mac oynamiyor. Eger bunlar kurtulurlarsa iyi oyuncular ama , fenerbahce bu gun cok cok ve cok kotu gozuktu. BENCE

Aragones'in Deniz ve Selcuk yeterlidir diyecegini sanmıyorum .Xabi Alonso'yu istedigi asikar ,olasılıgı düsük olsada.Kafasında Deniz ve Selcuk yok .Maldonado olmadıgı gibi . Sanırım Aragones iki ayrı takım üzerinde duracak Zico'nun ne olursa olsunundan, olması gerektigi gibisine bir gecis .Türkiye ligi icin tek ön liberolu 4-1-4-1 veya 4-1-3-2 CL icin 4-4-1-1 .

Bugunün ilk 11'in den Ugur Volkan Kazım Semih gunes kremleri üzerlerinde maca cıktılar .Deniz'in uzun zamanlı sakatlıgı malum, Selcuk her sene kendini ispat etme cabalamasında debelenen bir oyuncu . Kendini tam anlamıyla futbola verebilen bir kac oyuncu vardı ve ayrıca Aragones stres yaratmıs olmalı o heybetli hali ve saha kenarında ki tavırları ile .Neyse alısacaklar ,bizde alısmaya calısıyoruz .

Benim tek merakım Guiza'nın nasıl kullanılacagı ,her halukarda ilk tercihse tek forvet pozisyonunda Kezman psikolojisine düsüp 5. macında helpppp helpppp diye bagırması muhtemeldir.Mallorca'da da tek forvet oynadıgı söyleniyor ama bir farkla hucum anında karsısında metrekareye 2 oyuncu düsmüyordur ,ama burda düsecek .Ben isin icinden cıkamadım zor bir matematik denklemi gibi 2 forvet + Alex ,geriye ortasahada 3 oyuncu kalıyor ,bunun ikisi kanatları isletip göbegide kolacan edecek .Kagıt üstünde Alex'ten vazgecebiliyorum gercekci saglam bir 4-4-2 veya 4-1-4-1 icin ama diyede duraksıyorum bu ikilem 5 senedir var ve kısır döngüye dönüstü nerdeyse .En guzeli Alex sonrası icin bir daha bu pozisyonda adam almamak o zaman kolaylasıyor denklemi otutturmak ama futbolda Alex'le guzel,yine ikilem..

Aragones'in secimlerini merakla bekliyorum ,karamsar degilim ,bu takımın belleginde gecen seneden kalmıs CL izleri var, gönül isterdiki bu denli bir degisim yasamadan eksiklikler tamamlanarak kalınan yerden devam edilsin .Emre'nin iyi isler cıkaracagına inanıyorum, Alex'in sevdigi tarzda bir oyuncu Emre ,kısa paslasan verip kacan araya dalan sut icin pozisyon alan biri ,tabi güclü ve sorunsuz olursa.

Bu arada herkese merhabalar ilk mesajımdan sanırım anlasılmıstır rengim :)

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Eray Tunç wrote:Dil kullanımı ile ilgili tartışmalar biraz kabak tadı verdi ama kendimi tutamadım. Bunlar geçimlerini yazı yazarak kazanan adamlar, insan mesleğine ve okuyucusuna karşı bu kadar mı sorumsuz bu kadar mı saygısız olur? "'Haş haddi sınırı' ne ulan?" diye posta koyacak editörleri de mi yok bu yüzbinlerce satan "büyük" gazetelerin, milyonlarca dolarla oynayan "büyük" TV kanallarının? 'Had' ile 'Sınır' aynı anlamda zaten.
Ben yine de kizamiyorum. Bu adamlari muhtemelen gece gunduz calistirip, gozleri morarana kadar editorluk yaptiriyorlardir. Herseyin bir siniri var. Uc kurus fazla yatirim yapip, insan gibi calisma ortami saglayip, editorlerini, yazarlarini, muhabirlerini her yil kurslara gonderip, egitimlerini tam olarak veren bir kurum yaratmak ve insanlara aydinlatici haberler sunabilmek hem para hem de siyasi istek meselesi. Aslinda parasiz da olsa, siyasi istek tek basina bile bir yere kadar goturur olayi.

Bu ikisi olmayinca, o zaman kalite dusuyor. Olay sistemik. Bu muameleye tabii kalan editoru, yazari da bir yerden sonra yozlasiyor. Tutup da koca sisteme karsi tek basina savasacak degil adam. Gunde 12 saat calistiktan sonra gidip evde coluk cocuk ile ugrasacak. Iste hepimizin basinda olan sey. Sonucta cok bir kafa calistirmaya da gerek yok bunlari bilmek icin.

Ozgur A. Boztepe

Özgür Kendir wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Bugun evden calistigim icin Fenerbahcenin hazirlik macini izledim.

Aragones'in Deniz ve Selcuk yeterlidir diyecegini sanmıyorum .Xabi Alonso'yu istedigi asikar ,olasılıgı düsük olsada.Kafasında Deniz ve Selcuk yok .Maldonado olmadıgı gibi . Sanırım Aragones iki ayrı takım üzerinde duracak Zico'nun ne olursa olsunundan, olması gerektigi gibisine bir gecis .Türkiye ligi icin tek ön liberolu 4-1-4-1 veya 4-1-3-2 CL icin 4-4-1-1 .

Bugunün ilk 11'in den Ugur Volkan Kazım Semih gunes kremleri üzerlerinde maca cıktılar .Deniz'in uzun zamanlı sakatlıgı malum, Selcuk her sene kendini ispat etme cabalamasında debelenen bir oyuncu . Kendini tam anlamıyla futbola verebilen bir kac oyuncu vardı ve ayrıca Aragones stres yaratmıs olmalı o heybetli hali ve saha kenarında ki tavırları ile .Neyse alısacaklar ,bizde alısmaya calısıyoruz .

Benim tek merakım Guiza'nın nasıl kullanılacagı ,her halukarda ilk tercihse tek forvet pozisyonunda Kezman psikolojisine düsüp 5. macında helpppp helpppp diye bagırması muhtemeldir.Mallorca'da da tek forvet oynadıgı söyleniyor ama bir farkla hucum anında karsısında metrekareye 2 oyuncu düsmüyordur ,ama burda düsecek .Ben isin icinden cıkamadım zor bir matematik denklemi gibi 2 forvet + Alex ,geriye ortasahada 3 oyuncu kalıyor ,bunun ikisi kanatları isletip göbegide kolacan edecek .Kagıt üstünde Alex'ten vazgecebiliyorum gercekci saglam bir 4-4-2 veya 4-1-4-1 icin ama diyede duraksıyorum bu ikilem 5 senedir var ve kısır döngüye dönüstü nerdeyse .En guzeli Alex sonrası icin bir daha bu pozisyonda adam almamak o zaman kolaylasıyor denklemi otutturmak ama futbolda Alex'le guzel,yine ikilem..

Aragones'in secimlerini merakla bekliyorum ,karamsar degilim ,bu takımın belleginde gecen seneden kalmıs CL izleri var, gönül isterdiki bu denli bir degisim yasamadan eksiklikler tamamlanarak kalınan yerden devam edilsin .Emre'nin iyi isler cıkaracagına inanıyorum, Alex'in sevdigi tarzda bir oyuncu Emre ,kısa paslasan verip kacan araya dalan sut icin pozisyon alan biri ,tabi güclü ve sorunsuz olursa.

Bu arada herkese merhabalar ilk mesajımdan sanırım anlasılmıstır rengim :)
Hos geldin. Gordugun gibi burda yazilar oldugunca objektif yazilmaya calisilir, hepimiz cok siki galatasarayli oldugumuz halde.

Anliyorumki senin Selcuk'tan ve Deniz'den benim oldugu kadar umudun yok. Maci seyrederken en cok " Kemali'in gunahi neydi' diye dusundum.
Tek forvette Guiza'nin pivot santrfor ilamdi asikar. Ama Eto'o da pivot degildi ama tek forveti. Tabii arkasinda dunyanin en iyi orta sahasiyla. Ve tabii yuksek top surme becerisi ile.
Tahminen Aragones 4 3 1 2 de olabilidigince direnicek. Buda ugur ve kazim'a klube yolu demek. 3 un sol ici emre olucak ama diger ikisini kin oynar?
Fenerbahce icin ne yazikki Appiah sag ic, Aurelio is orta icin bicilmis kaftandi.
Tabii gidenlerin arkasinda aglamak yerine selcuk'u orta, denizi sag ici monte edicektir tahminim. Gelen transferde ikisinden birinin yerine olucak.
Eger iyi bir onlibero bulursa FB, Mehmet Topuz'u saga monte etmek icin servet dokucektir. Alirmi, bence alir.
Ama bence bu presli Uefa sampiyonu olan galatasaray tipi oyun bence fenere gitmez. Boyle buyuk bir degisiklikte gerksizdi kanimca.
Basari geldimi, sorunlar cok olur, kibir gelir. Bence oyle oldu ve oturmus sistem bu yuzden degisti.

Hazir yazmisken Besiktasida yaziyim.

Sinan Engin ve Demiroren cok yerel dusunup yerel uyguluyorlar. Onlar adam almak isteyince 1 milyon cok , onlar satarken 10 milyondan assagi olmaz. Yemez kimse bunu. Bu yerel zihniyet yonetimden futbolculara yansir, ve BJK yerel bir takim olur cikar. Kadroda cok yavan bir kadro.

Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Ismail Aissati satilik listesine koyulmus

http://www.goal.com/en-us/Articolo.aspx ... oId=777916

Lincoln'u versek alabilir miyiz? Cok guzel bir hayal... ama olsun...

bu'da kendisi arkadasin, sag sol dinlemeden vuruyor ve son gol Real Madrid'e gecen sene atilmis. 2007'de 18 yasindaydi arkadas.

http://www.youtube.com/watch?v=inObewWf ... re=related
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben BJK'li olsam hic dusunmem, Demiroren ve Engin'den kurtulmak icin buyuk firsat.Demiroren'e karsi bir hareket basladigini biliyordum.Finansorun kim olacagi mechuldu.Kalkavan'lar ve Kolot bir araya gelince bir olusumun baslamamasi imkansiz.

"FORMA REKLAMINA 50 MİLYON EURO VERİRİM"
18 Temmuz 2008 10:07

Türk pasaportlu Azeri armatör Mubariz Mansimov, siyah beyazlı takımın başkanlığına göz koydu. Mansimov, göreve getirilmesi durumunda sadece forma göğüs reklamı olarak 50 milyon Euro vereceğini söyledi.

DÜNYANIN en zengin armatörlerinden biri olan Azeri işadamı Mubariz Mansimov, Beşiktaş Kulübü Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Türk pasaportuna da sahip olan Mansimov, önceki gün siyah beyazlı kulübün eski futbol şube sorumlusu İhsan Kalkavan, Hakan Kalkavan ve Celal Kolot ile bir araya geldi.

Abramoviç’in arkadaşı

Toplantıda Beşiktaş’ın sorunları ele alınırken Mansimov, "Beşiktaş’ı çok seviyorum. Hedefim siyah beyazlı kulübün başkanlığı" derken, göreve geldiklerinde sadece forma göğüs reklamı olarak 50 milyon Euro vereceğini belirtti.

Azerbaycan’da da bir futbol takımı bulunan ve Chelsea Kulübü’nün sahibi Abramoviç’in yakın arkadaşı olan Mansimov’un Beşiktaş’la ilgili düşünceleri şöyle: "Beşiktaş’a aşığım. Siyah beyazlı takımın Avrupa’da bir numara olması için tüm imkanlarımı kullanırım. Yeter ki, bana bu şansı versinler. Beşiktaş’ın süper yıldızlara ihtiyacı var.

Eski yöneticilerden İhsan Kalkavan, Hakan Kalkavan ve Celal Kolot’un tecrübelerinden yararlanacağız. Beşiktaş’a gönül veren işadamlarını bir araya getireceğiz. Kulüp yönetmek, bakkal dükkanını yönetmekten daha kolay. Önemli olan üst düzey oyuncuları kadroya katmak. Beşiktaş’ın alt yapısı yıldız kaynıyor. Maddiyat önemli değil. Borcu kısa sürede karşılarız."
HÜRRİYET

Cengiz abi, yukaridaki cumleyi sana ithaf ediyorum :D
E5'te tuvalet yoneticileri onlarda da var galiba
TRUST GALATASARAY
MGC

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Adam yalanlamış haberi:
Mubariz Mansimov’dan Açıklama
18.07.2008 15:44

Bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde başkanlığa aday olacağı yönünde haberler yer alan kongre üyemiz Mubariz Mansimov, Başkanımız Yıldırım Demirören’e gönderdiği açıklamayla, bu iddiaları yalanladı. Mansimov’un açıklaması:
Image
Beşiktaş Resmi Sitesi'nde yayınlanmış bu haber.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençlerbirliği Oftaş Spor'un adı ve rengi değişti.
18.7.2008

Gençlerbirliği Oftaş Spor’un adı ve rengi değişti. Kulübün Emek’teki binasında 168 delegeden 105’inin katıldığı genel kurulda, kulübün adının Hacettepe Spor Kulübü olarak değiştirilmesine, mevcut kırmızı-siyah-beyaz renklerine ilaveten menekşe morunun da eklenmesine, yönetim kurulu sayısının 13’ten 17’ye çıkarılmasına oy birliğiyle karar verildi. Tek liste
halinde gidilen seçimde, başkan Turgay Kalemci oldu.
Mantıksız bir seçim. Bir tıp fakültesiyle bu denli özdeşleşmiş bir ismi seçmemeliydiler.

Ozgur A. Boztepe

Fenerbahce nin cek takimyla macinda 2. yarida 3 kere sahaya girdi seyirciler... Sonuncusunda hakem frikik vermisti bakti olucak gibi degil attirmadan bitiridi.

Artik yarin resmi sitede aciklama cikar, sahaya girenlerin ustunde Galatasaray formalari vardi diye...:)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Münih’te kontrolden geçen milli futbolcunun kasığındaki yırtığın büyük olduğu ve en az 3 ay sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Fenerbahçe'de üst üste gelen sakatlıklar can sıkmaya başladı. Deivid ve Vederson’dan sonra Tümer’in de devreyi kapattığı ortaya çıktı. Avusturya kampının ilk gününde Deivid’in ayağının kırılmasıyla büyük bir şok yaşayan sarı lacivertli takımda sorunlar Vederson ile devam etti. Son olarak Tümer Metin’in sakatlığının önemli olduğu öğrenildi.
Maraton
Kimse sakatlıktan bizim kadar çekmemiştir ama bunlarda var bir uğursuzluk...

Maraton, yarın bir bomba transfer haberini vereceğini söylüyor ama renk vermiyor! Bakalım kime kısmet olacak...

FB'nin eski aygırı Johnson Ganada antrenötlüğe başlamış. En büyük hayali FB'nin başına geçmekse Allah yardımcısı olsun :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk maçımız Denizlisporla.

GS-TRBZ maçı 7. hafta, GS-FB derbisi 10. hafta oynanacak.

FB'nin son maçları yine Trabzon'la, ilk maçı Antep deplasman'ında.

BJK-GS maçı 16. hafta oynanacak.
Last edited by Ismail Gezer on Wed Jul 23, 2008 11:35 am, edited 1 time in total.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Herkesle ayni sirada oynamayan tek bir takim oluyor her sene. Sistem ancal oyle isliyor. O takim bu sene biziz. Diger tum takimlar ayni sirada herkesle karsilasirken, o sirada "kendilerine" sira gelince bizimle oynayacaklar. Boylece bizim atlayarak tek rakamli ve cift rakamli maclarimiza bakinca diger takimlarin oynadigi sira ortaya cikiyor, gercek mac siramiz ise baya farkli oluyor tabii diger takimlardan.

Bu bastan ya biz ya Besiktas olacaga belliydi. Ayni zamanda 16. ve 33. haftalari BJK-GS maclari olacagada belliydi kura'dan once.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1. GALATASARAY A.Ş.-DENİZLİSPOR
2. KAYSERİSPOR-GALATASARAY A.Ş.
3. GALATASARAY A.Ş.-ANTALYASPOR A.Ş.
4. KOCAELİSPOR-GALATASARAY A.Ş.
5. GALATASARAY A.Ş.-KONYASPOR
6. BURSASPOR- GALATASARAY A.Ş.
7. GALATASARAY A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş.
8. ESKİŞEHİRSPOR-GALATASARAY A.Ş.
9. GALATASARAY A.Ş.-GAZİANTEPSPOR
10. FENERBAHÇE-GALATASARAY A.Ş.
11. GALATASARAY A.Ş-B.Ş BLDSPOR
12. ANKARASPOR A.Ş-GALATASARAY A.Ş.
13. GALATASARAY A.Ş.-HACETTEPE
14. MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY A.Ş
15. GENÇLERBİRLİĞİ-GALATASARAY A.Ş.
16. GALATASARAY A.Ş.-BEŞİKTAŞ A.Ş.
17. SİVASSPOR-GALATASARAY A.Ş

TFF

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ilginc bir fikstur.

Once ust uste 9 anadolu takimiyla mac var.
Pesinden ust uste 7 istanbul/ankara takimiyla (ve ankaralarin hepsi pes pese).
Ve devre arasi.
Sonra gene 10 anadolu maci ust ustuste (17. hafta ikinci yari oynanacak).
Gene 7 istanbul/ankara.
Sonra sivas.

FB derbisinin ikincisinin ASY'de olmasi ve ilk ve son maclarimizin ASY'de olmasi cok iyi oldu.

FB ise butun deplasman derbilerini ikinci yari oynarken, son maclari gene Trabzon'da.

BJK deplasmaninin 33. hafta olmasi disinda dezavantaj denebilincek hic bir durum yok, ki 2005-2006'da bu ayni durum dezavantaj olmamisti sonunda.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

En büyük derbi 18. sıraya düştü!

30 Temmuz 2008 14:10
Dünyanın en büyük derbisi olarak lanse edilen F.Bahçe - G.Saray derbisi dünya sıralamasında 18'inci sıraya geriledi. İşte yeni en büyük derbiler listesi:

100 yılı aşkın süredir İstanbul’un iki ayrı yakasını temsil eden Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, Türkiye’de birkaç saatliğine de olsa hayatın durmasına yol açan renkli atmosferiyle dünyada ses getiriyor.

Ancak yapılan yorumlara göre son yıllarda özellikle Avrupa ve Latin Amerika takımlarının futbola damgasını vurması, ilgiyi de Türkiye dışındaki derbilere kaydırdı.

İşte dünya spor gündeminin prestijli yayın organı Zootoday.com’un en son yaptığı dünyanın en büyük 20 derbisinin listesi:

1. Glasgow Rangers � Celtic (İskoçya)
2. Roma � Lazio (İtalya)
3. AC Milan - Inter Milan (İtalya)
4. Barcelona - Real Madrid (İspanya)
5. Millwall - West Ham (İngiltere)
6. Boca Juniors - River Plate (Arjantin)
7. Liverpool - Manchester United (İngiltere)
8. Arsenal - Tottenham Hotspurs (İngiltere)
9. Everton � Liverpool (İngiltere)
10. Flamengo � Fluminese (Brezilya)
11. Manchester United - Manchester City (İngiltere)
12. Newcastle United � Sunderland (İngiltere)
13. Aston Villa � Birmingham (İngiltere)
14. Ajax � Feyenoord (Hollanda)
15. Sheffield Wednesday - Sheffield United (İngiltere)
16. Portsmouth � Southampton (İngiltere)
17. Benfica � Porto (Portekiz)
18. Fenerbahçe � Galatasaray (Türkiye)
19. Norwich City - Ipswich Town (İngiltere)
20. West Bromwich Albion - Wolverhampton Wanderers (İngiltere)

e-kolay
Bu habere en çok BJK'lılar sevinmiştir. :D

Post Reply