Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Bu mac kadro zenginligi denen seyin "Lincoln, Carlos, Alex" olmadigini ispatlamistir. Kadro zenginligi, yedek klubesidir.

Bu acidan bakilirsa FB defans ve forvet acisindan fakir bir kuluptur.
Butun yazdiklarini anladimda Alex'in orada ne isi var Ufukcugum? Kadro zenginligi ilk 11de kaliteli oyuncu olmasin demek degil ki, ilk 11 olmayanlar da iyi olsun demek.

FB'nin bugun esas sorunu Semih'in lmamasiydi. Guiza iyi hos ama Hakan Sukur bunlari kacirsa katran ve tuye bulanirdi. Ama benim izledigim kadariyla bu takimin golcusu Semih, beyni de Alex, Guiza Semih'e iyi partner olur, o kadar.

Ali

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Penalti. Ayagi ile kafasini tekmeledi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Daha dun FBTV'de geh geh gegiren Aziz beye bir tokat atilmistir. Benim bildigim Aziz bey boyle seylerin altinda kalmaz. Parayasa para san'sa san deyip bu kadar adam toplayan Aziz bey birilerini sunnet edecektir. Musluman olanlar ikinci sunnetlerine hazirlansinlar. Hiristiyan olanlar ise "hadi oradan" diyeceklerdir ama elinde balta gelecektir.

Brezilyalilar lig maclarinda oynamiyorlar.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Sep 13, 2008 9:36 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hanimiş benim "yürüye yürüye şampiyon olabilmeye" muktedir Fener'im?
Ah Skibbe efendi ah... Gör işte, bu lig böyle bir lig.
Kendi iç sorunlarını halletmiş bir Galatasaray şampiyonluklara ambargo koyar.
Adamlara bakın... 3 maçta 1 galibiyet, 2 yenilgi.
O bir galibiyet de hakem armağanı sayesinde.
Büyük Bitirim'in bir vakitler milli forma verdiği Can Arat'ın ne menem bir futbolcu olduğunu da gördünüz.
Küçük Bitirim de sabıkalarına bir yenisini ekledi.
Bu tip adamlar Türkiye'de adam yerine konur.
Terim... Emre... Volkan... Müthiş bir uyum içindeler. Alpay'ı da aralarına alsalar tam olacak vallahi.
AYRILMAZ İKİLİ

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:Bu macin sonucu ne olursa olsun FB'nin defans kurgusu cok sorunlu.

Edu ve Lugano'yu eklesen dahi beklerin ve de kanatlarin onlerinde oynayan adamlarin top rakipte olunca halleri Amerikan futbolu hucum oyunculari gibi, bizim defansta isimiz yok, hadi defans oynasin, top bize gecince haber verin havasindalar.

Hucum olarak ne kadar guclu olursan ol bu belki Hacettepe'ye isler ama o kadar.

Ugur Boral oyundan cikarken isliklandi FB seyircisi tarafindan, halbuki golun ortasini da yapmisti, eliyle tribunlere hadi len gibi bir hareket yapti, agziyla da gittirin len dedi, hepsi yakalandi kameraya.

Alex cok iyi futbolcu.

Ali
Cok dogru, ama insanlar kanat oyuncularinin defans zaafi yerine Can ve Yasin'e yuklenicek. Dahada iyi olucak, sorunlar gorulmedikce buyur.

Penalti bence penalti degil.

Normalde cok akilli akilli oynayan FB bugun cok amatorce oynadi.

Hacettepenin ise ligde kalmasi zor bu sene boyle giderse. Ama bence daha iyi olucaklar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Omer K. KOCAOGLU wrote: 1-Penalti degil gibi geldi bana.
Evet, tartisilabilecek bir karar.

Bence Volkan kontrolsuz cikip rakibin uzerine cullandigi icin boyle bir yorum getirdi hakem.

Hakan

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote: FB'nin bugun esas sorunu Semih'in lmamasiydi. Guiza iyi hos ama Hakan Sukur bunlari kacirsa katran ve tuye bulanirdi. Ama benim izledigim kadariyla bu takimin golcusu Semih, beyni de Alex, Guiza Semih'e iyi partner olur, o kadar.

Ali
Aziz Yıldırım'ın Barcelona'nın elinden kaptığı adama dil uzatmak haa?

Böyle giderse FB bu sene çok acı çekecek. Geçen senede puan kaybederek başladılar lige ama en azından Avrupada top oynuyorlardı, umut veriyorlardı. Şampiyonlar ligi'nin ilk maçında da kaybederlerse görürüm ben o zaman olgunlaşmış sakin bay Aziz Yıldırım'ı.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hakan Bakircioglu wrote:Evet, tartisilabilecek bir karar.

Bence Volkan kontrolsuz cikip rakibin uzerine cullandigi icin boyle bir yorum getirdi hakem.

Hakan
Katılmıyorum. Hiç tartışılacak bir tarafı yok.
Kung fu yapmıyoruz, futbol oynuyoruz.
Adamı biçmek pahasına topa çıkamazsın. Yok böyle bir hak.
AYRILMAZ İKİLİ

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote: Butun yazdiklarini anladimda Alex'in orada ne isi var Ufukcugum? Kadro zenginligi ilk 11de kaliteli oyuncu olmasin demek degil ki, ilk 11 olmayanlar da iyi olsun demek.

FB'nin bugun esas sorunu Semih'in lmamasiydi. Guiza iyi hos ama Hakan Sukur bunlari kacirsa katran ve tuye bulanirdi. Ama benim izledigim kadariyla bu takimin golcusu Semih, beyni de Alex, Guiza Semih'e iyi partner olur, o kadar.

Ali
Ali'cim, yoneticiler kadro kavramini bilmiyorlar. Kadromuz zengin derken de bilmedikleri bu kavram uzerinden milleti kandiriyorlar.

Elbette Alex'in FB kadrosu icindeki yeri belirleyici. Ama kadrolari fakirlesince Alex yetmiyor.

Belki benim ifadem de "Alex'in vs. tek basina olmamasi" demek lazimdi. Ama sunu kastediyorum. Galatasaray'in gecen sezon sansayonel transferi Lincoln ve Linderoth'tu. 10 mac oynadilar.

Sezonu kulubeden gelenler ve her daim hazir olan B grubu oyuncular tuttu. Emre Gungor-Servet-Balta-Volkan Yaman-Topal-Baris-Serkan...

Sozum daha cok Aziz Yildirim'in soylemlerineydi (beni duydu tabii :D ). Eto'yla anlastim, Guiza'yi aldim, Anelka'yi seyrettirdim.

Ama Aurelio ve Appiah'i tutamadin, yokus asagi gidiyorsun. Arada Ali Bilgin, Burak Yilmaz, Zafer Biryol gidip geliyor.

Neyse, tadini cikaralim. Kerem'cim (Tezic) antu com'a girdin mi ? :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote: Brexilyalilar lig maclarinda oynamiyorlar.
Alex bugun takimda oynayan tek adamdi Cengizcigim, epey de Brezilya'li. Zaten bir de Carlos vardi Brezilya'li bugun, kalanlar baska memleketlerden, Ispanyol, Sili, Turkler falan.

Penalti pozisyonunu bana cok net ve acik geldi. Rakibe kontrolsuz mudahele penalti degil mi? Topa cikiyor olmasi bunu degistirmiyorki. Hos zaten toptan cok agaca cikiyor hali de vardi.

Ama isin ilgincligi kimse Aragones'i tartismaz. Skibbe her yerde manset, gitti gidiyor, Avrupa'nin transferde soz sahibi kluplerinden FB transfere 150 milyar Euro harcar, uc amcin ikisi madara olur, kimse bu adam bu isi yapabilir mi, kaldirabilir mi falan muhabbeti yapmaz. Ilginc memleket.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ali Gursel wrote: Butun yazdiklarini anladimda Alex'in orada ne isi var Ufukcugum? Kadro zenginligi ilk 11de kaliteli oyuncu olmasin demek degil ki, ilk 11 olmayanlar da iyi olsun demek.

Ali
Ali'cim, yoneticiler kadro kavramini bilmiyorlar. Kadromuz zengin derken de bilmedikleri bu kavram uzerinden milleti kandiriyorlar.

Elbette Alex'in FB kadrosu icindeki yeri belirleyici. Ama kadrolari fakirlesince Alex yetmiyor.

Belki benim ifadem de "Alex'in vs. tek basina olmamasi" demek lazimdi. Ama sunu kastediyorum. Galatasaray'in gecen sezon sansayonel transferi Lincoln ve Linderoth'tu. 10 mac oynadilar.

Sezonu kulubeden gelenler ve her daim hazir olan B grubu oyuncular tuttu. Emre Gungor-Servet-Balta-Volkan Yaman-Topal-Baris-Serkan...

Sozum daha cok Aziz Yildirim'in soylemlerineydi (beni duydu tabii :D ). Eto'yla anlastim, Guiza'yi aldim, Anelka'yi seyrettirdim.

Ama Aurelio ve Appiah'i tutamadin, yokus asagi gidiyorsun. Arada Ali Bilgin, Burak Yilmaz, Zafer Biryol gidip geliyor.

Neyse, tadini cikaralim. Kerem'cim (Tezic) antu com'a girdin mi ? :D
Oyle diyorsan dogru tabii, ben Alex'i de Lincoln sinifina soktun sandim.

Burada yabaci sitleri Ismail gozlemliyor diye biliyordum, yanildim mi.

Ismailcigim, forumun izniyle biraz spor kamuoyunun nabzini tutar misin bizim icin. :lol:

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sene basinda dedigim seyi hatirlayin:

"bu sene bu adam kendi diktigi statta 50 bin kisi tarafindan yuhlanmazsa sasiririm"

Oyle buyuk hatalar yapti ki elbet bir bedeli olacak.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote: Brexilyalilar lig maclarinda oynamiyorlar.
Alex bugun takimda oynayan tek adamdi Cengizcigim, epey de Brezilya'li. Zaten bir de Carlos vardi Brezilya'li bugun, kalanlar baska memleketlerden, Ispanyol, Sili, Turkler falan.
...
.
Ben Brezilyali diyeyim sen anla.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote: Oyle diyorsan dogru tabii, ben Alex'i de Lincoln sinifina soktun sandim.

Burada yabaci sitleri Ismail gozlemliyor diye biliyordum, yanildim mi.

Ismailcigim, forumun izniyle biraz spor kamuoyunun nabzini tutar misin bizim icin. :lol:

Ali
Bjk.com'u takip ederdim eskiden, Daum falan ordayken. Cimbom.org'den haberim yoktu, galatasaray.org(yada com)'da takılıyorduk. 2002'nin ekiminde burayı takip etmeye başladığımı hatırlıyorum taaki 6-0'a kadar :D

Neyse bu lüzumsuz bir ayrıntıydı :D

Yabancı siteyi yoklamak için henüz erken. Önce kendi maçımızı kazanalım da sarı lacivert renklere gönül vermiş kardeşlerimizin dertleriyle dertleniriz :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Önce kendi maçımızı kazanalım da sarı lacivert renklere gönül vermiş kardeşlerimizin dertleriyle dertleniriz :D
Ben de epey bir yazdim orada, daha dosthane, daha futbolla alakali bir yerken.

Ama bu alintiya cok guldum. Yine de GS'in kadrosunu iyice begenmeye basladim, FB'de iki-uc sakatla makine duruyor, biz 5, 6, 7 Allah ne verdiyse saglamlari cikartip oynuyoruz.

Bu arada Mustafa hocamiz yorumda.

Ali

Post Reply