Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Selcuk bize attigi gollerin benzerini atip Trabzonu one gecirdi...
Aynen, ama bu cok cok guzel bir gol, bize attiklarindan da guzel bence.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Ankaraspor'da hucum oyuncusu yok. Mehmet Cakir, Tita, Bilal, Omer Aysan'la saldiramaya calisiyorlar ama bunlarin hepsi orta saha oyuncusu. Aykut Kocaman gibi eski santraforun boyle bir durumu gormemesi ve su ana kadar israrla bir kac forvet almamis olmasi sasirtici. Belki de aldi oyuncular sakat, bilemiyorum tabii...
DeNigris, Neca ve Ozer'i yaninda oturtup tursu kuruyormus meger :lol:

Gokhan Unal atti 2-0 oldu... caprazdan guzel plaseledi sagdan gelen ortaya vurdu...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Gursel wrote:Tabii benim temennim Trabzon'un 2-0 one gecip son dakikada bir seyircinin sahaya girip tekme tokat Ankaraspor'lulara saldirmasi, cok mu sey istiyorum? :lol:

Ali
Hadi bakalim skoru tutturdum, simdi geriye birkac dakika icinde sahaya inecek zeki taraftari beklemek kaldi.

Aykut Kocaman ilginc, dusunuyordum neden hocalik kariyeri daha basarili degil diye, yedekleri gorunce anliyor insan.

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Ankaraspor'da hucum oyuncusu yok. Mehmet Cakir, Tita, Bilal, Omer Aysan'la saldiramaya calisiyorlar ama bunlarin hepsi orta saha oyuncusu. Aykut Kocaman gibi eski santraforun boyle bir durumu gormemesi ve su ana kadar israrla bir kac forvet almamis olmasi sasirtici. Belki de aldi oyuncular sakat, bilemiyorum tabii...
DeNigris, Neca ve Ozer'i yaninda oturtup tursu kuruyormus meger :lol:

Gokhan Unal atti 2-0 oldu... caprazdan guzel plaseledi sagdan gelen ortaya vurdu...
DeNigris'i unutmusum bak. Belki sakatliktan cikiyor, daha hazir degil ama bir takim da 80 dakika forvetsiz oynamaz be birader. Neca, De Nigris girdi Ankara ilk kez Trabzon'un ceza sahasina girmeye basladi. Sanirim kagit uzerinde Trabzon'dan cekindi ve orta sahayi kalabalik tutup 0-0 bir puani koparmayi dusundu. Ankara 11 kisiyken bile bir kere ceza sahasina giremedi.

Aykut Kocaman kucuk takim hocasi, takimi bu yil da yilin en fazla berabere kalan takimi olmayi becerir. Belki noktali forma odulu verirler Ankaraspor'a. Var ya Tour de France'de abuk sabuk oduller, polka dot jersey falan gibi. :D Ne yanar ne doner, oyle orta siralarda, dusme cizgisinin hemen ustunde gidip gelen bir takim olurlar.

Trabzon'a gelince.... Bugun sinanmadilar hic. Coleman palavra bir oyuncu cikacak gibi gozukuyor. Ersun Yanal Coleman yerine liderlik gorevini Selcuk Inan'a verirse cok daha etkili bir takim olabilirler. Savunmada Mert'in Egemen'i ile bizim Song iyiydi ama rakipte bir tane bile forvet olmayinca onlarin isleri cok kolaydi. Terlememis bile olabilirler.

Trabzon'un $aha kalkmasi Gokhan Unal'in sakatlanmadan oynamasi ve oyununu daha da iyilestirmesi ile olur. Bugun ceza sahasinda 3 tane top geldi. Birinde cok iyi vurdu kaleci cok cok iyi cikardi, ikincisinde kaleciyle karsi karsiydi, kontrolu iyi ama vurusu yapmakta cok gec kaldi, kaleci cikip aldi, ucuncu de gol. Bir de 25 metreden cok iyi vurdu. Gokhan Kayseri'de 3 sene once 24 gol atip gol krali oldugu zamanki formu yakalayabilirse Trabzon'u durdurmak cok zor olur. En azindan gecen yilin Mehmet Yildiz'li Sivas'i gibi son maca kadar devam ederler.

Yok Gokhan sakatlanirsa veya kendine bakmayip kotulesirse, Trabzon'un gol atmasi zorlasir. Bugunku Selcuk'un sutu kirk yilda bir gelir. Umut gol atar atacaktir ama zor maclarda one cikabilen bir oyuncu degil. Uyduruk zayif takimlara atiyor.

Gokhan Unal kilit adam. Bence zaten yilin ulke icinde en onemli transferi.

Ozan Ersoy

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Umut gol atar atacaktir ama zor maclarda one cikabilen bir oyuncu degil. Uyduruk zayif takimlara atiyor.
Yanal bence Umut'u Gokhan'in yedegi olarak kullanmali ve gokhan'in yanina Baris Memis'i koymali - bu ikisi daha birbirini tamamlar futbolcular... Baris defansin uzerine driplingle gidebilecek, teketek adam gecip topu Gokhan'a cikarabilecek bir cocuk - ayrica kaleye gol vuruslarinda da cok kabiliyetli - kalenin nerede oldugunu bilen ve becerikli vuruslari olan bir forvet. Gokhan'in kafasi ile sektirecegi toplara iyi vuruslar yapabilir.

Colman'i biraz daha gormek lazim ama bence onun yerine Mehmet Topuz'u alsalardi cok daha iyi ederlerdi... sol kanatta hucum yonunden sikinti yasamaya devam edecekler gibi gozukuyor - Orhan'dan beri orayi dolduramadilar...

Asil sorunlari bence Trabzon cocugu Huseyin - bu kadar agir bir adamdan defansif orta saha olmaz --- neyse ki stoperleri averajin ustu ve Huseyin'in isini de yapiyorlar...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ooooo Antalya cakti - gol geliyorum diyordu... :lol:

Antalya taraftari muthis bagiriyor... Anadolu'da ki taraftarlarin sehirlerinin takimlarina sahip cikmalarini seviyorum...

Bursa ve Antalya taraftarlari siddete basvurmadiklari surece ovguyu hakediyorlar - Ankaragucu taraftari da yavas yavas geliyor... Buyuk ihtimalle Eskisehirspor'un da taraftarlari iyi olacak...

Sivas ve Kayseri taraftarlarinin ise takimlarinin basarilarina ragmen fazla destek gostermemeleri ilginc - ama herhalde onlarda basarilarin devamliligi halinde daha cok destek verirler.
Last edited by Mert Tokman on Sun Aug 24, 2008 10:06 pm, edited 1 time in total.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Ooooo Antalya cakti - gol geliyorum diyordu... :lol:
Haftaya "Deli Ibo" sesleri mi duyacagiz Besiktas'ta tekrar ve yine ve yeniden??

:lol:

Bu arada bu ne saha kardesim? Daha yilin ilk maci Antalya'nin saha patates tarlasindan beter. Bu ulkede ne cok yapilacak sey var, ne cok! :(

Ozan

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Bu arada bu ne saha kardesim? Daha yilin ilk maci Antalya'nin saha patates tarlasindan beter. Bu ulkede ne cok yapilacak sey var, ne cok! :(

Ozan
Antalya cim yetistirmeye musait degil, Turkiye'nin ne kadar meyva sebzesi varsa buradan gelir, ama milyar dolarlik endustrisi olan futbolun birinciligindeki takimi cim dahi yetistirtemez.

Ha sonra sen buraya Avrupa capinda yildiz getirmeye calis, getirince milyonlarca verdigin adam oynarsa neresine ne olur diye dusun.

TFF lige bir ay kala sunlara bu stadi duzeltmezseniz duzelene kadar Izmir'de maclariniz dese. yahu insan kisin Konya, Sivas falan kotu sahayi hani bir derece belki anlar ama Antalya'da boyel saha nasil olur?

Ali

Edit: oooooooo-Holoskoooooooo :lol: Ne bicim gol kacirdi oyle adam.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

:lol: :lol: :lol:

Sozun bittigi yerdeyim, smiley kullaniyorum.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali durum 2-0 mi oldu ?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet demek ki neymis? Hazirlik maclarinin pek bir anlami yokmus. Hazirlik maclarinda GS'inkilerden cok daha ciddi takimlarla oynayan ve ilgi cekici sonuclar olan Besiktas ligin ilk karsilasmasinda ikinci ligden yeni cikan Antalya karsisinda dokuluyor.

Antalya'nin iyi bir takim oldugunu dusunmeyin. Dunku Antep cok daha iyi bir takim. Bu aldiklari Afrika'li oyuncularda is yok. Yeteneksiz, fizikle oynayan oyuncular. Sag bek Ugur Kovuk darmadagin etti Besiktas'in sol kanadini. Abdullah'la gidip gidip geliyorlar. Iki kornerden 2 gol attirdi bir tane de nefis serbest vurusu var Rustu'nun diregin hemen altindan cikardigi. Baska da bir numara yok Antalya'da. Bu kadari BJK'a yetti de artti.

Besiktas'ta hersey Delgado'ya bakiyor. O da bir atak iyi bir atak batiriyor. Holosko cizgiye tutsak durumda. Orta saha topa hakim olmakta bir oyun uretmekte zorlaniyor. Geriden sacma sapan top sisirmeleri. Sivok'la Gokhan Zan da cok iyi ikili olmuslar :D

Off bu takimda cok sorun var cok. Ulker'den gelen para yuzunden Ertugrul'u da kovamiyorlar, para da yok, Demiroren'e 40-50 milyon borc var o da gitmiyor. Valla beter bir durum. Bir buyuk Efe anca yeter bunlari dusununce. :D:D

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ali durum 2-0 mi oldu ?
Evet, demek ki smiley ile skor iletilebiliyor ve anlasilabiliyor. :lol: :lol:

Wallahi cok guldum.

Simdi Ugur Inceman cikip Nobre giriyor, iyice eglenceli olabilir bu, Antalya orta sahayi tamamen kontrol edip.

Ali

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben tatilde Antalya tarafindayim, burada Antalyalilarla konusma imkanim oldu. Hicbiri takimdan kadro olarak memnun degil. Bir kismi Jarabinski'nin gecmiste onlari 6.yaptigina atifla, hocanin disiplinli ve sistemli olmasina bel baglamis. Bir kismi da Jarabinski tarzi sert-defansif futbolun bu kadro ile yurumeyecegini soyluyor. Aldiklari adamlar Kerem Tezic'in Cihan'i ve bizim Volkan Arslan falan.

Bizim yan pansiyonun sahibi ve 3 kisi, bugun Murat 124 ile :D maca gittiler, yarin onlardan havadis alirim.

BJK bir kolej takimiydi. Yine kolej takimi ama baslarina Kel Mahmut ve yardimcisi atandigindan Rahmetli Rifat Ilgaz'in okudugu koleje donduler. Zavalli Ibrahim Uzulmez'i de İnek Saban'a benzettiler (gerci onda da kafa yokmus, ben olsam nasilsa takimin ucuruma gittigi belli, verir veristirdim baskanlarina ve Sinan Enginlerine, aha bu hafta sonu kahramadi bile).

Bu Antalya'dan boyle dayak yiyorlarsa, bunlari kimse kurtaramaz.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ben tatilde Antalya tarafindayim, burada Antalyalilarla konusma imkanim oldu. Hicbiri takimdan kadro olarak memnun degil. Bir kismi Jarabinski'nin gecmiste onlari 6.yaptigina atifla, hocanin disiplinli ve sistemli olmasina bel baglamis. Bir kismi da Jarabinski tarzi sert-defansif futbolun bu kadro ile yurumeyecegini soyluyor. Aldiklari adamlar Kerem Tezic'in Cihan'i ve bizim Volkan Arslan falan.

Bizim yan pansiyonun sahibi ve 3 kisi, bugun Murat 124 ile :D maca gittiler, yarin onlardan havadis alirim.

BJK bir kolej takimiydi. Yine kolej takimi ama baslarina Kel Mahmut ve yardimcisi atandigindan Rahmetli Rifat Ilgaz'in okudugu koleje donduler. Zavalli Ibrahim Uzulmez'i de İnek Saban'a benzettiler (gerci onda da kafa yokmus, ben olsam nasilsa takimin ucuruma gittigi belli, verir veristirdim baskanlarina ve Sinan Enginlerine, aha bu hafta sonu kahramadi bile).

Bu Antalya'dan boyle dayak yiyorlarsa, bunlari kimse kurtaramaz.
LigTV'de bir spiker ben Besiktas'i ilk 30 dakika cok begendim, ikinci yarida da oyuna hakim , ama skor avantaji olmadigi icin kotu gozukuyor dedi. Ben uydurmuyorum adam aynen boyle dedi. Yani 2-0 haricinde Besiktas cok iyiymis.

Bu arada Antalya ikinci yarida 11 kisi ceza sahasinda idi ve nihayet atti Besiktas, Delgado ile 2-1 durum.

Derken 2 dakika sonra 2-2.

Demiroren yine birilerine el kol hareketleri yapiyor.

Az kaldi 3 oluyordu, Antalya groki boksor gibi. Yildrim Demiroren seref tribununu terketmek zorunda kaldi, Antalya seyircisi uzerine yabanci madde atmaya basladi, Antalya seyircisi kudurdu, ama suclayacaklari tek kisiler kenar yonetimleri ve oyunculari, bu kadar kapanirsan yememe sansin az, zaten 78.e kadar dayanmalari garipti.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sun Aug 24, 2008 11:35 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK çatır çatır oynuyor...

Post Reply