Sakatlarin son durumu...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Re: Sakatlarin son durumu...

Post by Eray Tunç »

Galatasaray doktorlarına büyük suçlama
Galatasaray'dan gönderilen Alpaslan Erdem ve Serkan Çalık sarı kırmızılı takım doktorlarının yanlış teşhisi sonucu futbol kariyerlerinin noktalanmasıyla karşı karşıya geldiklerini iddia ettiler.
İlişkili fotoğrafları göster

NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 11:17 TSİ 22 Ocak. 2010 Cuma
http://www.ntvmsnbc.com/id/25047529/

Gençlerbirliği'nin ara transferde Galatasaray'dan transfer ettiği Serkan Çalık ve Alparslan Erdem, Galatasaray Kulübünün doktorları yüzünden sakatlıktan kurtulamadıklarını söylediler.

Serkan ve Alparslan, yaptıkları açıklamada, uzun süren sakatlıklar, yanlış teşhis ve tedaviler sonucu uzun süre sahalardan uzak kaldıklarını belirttiler.

Kırmızı-siyahlı ekip ile 2.5 yıllık sözleşmeye imza atan Serkan Çalık, Galatasaray forması altında, bir Fenerbahçe maçında sakatlandığını ifade ederek, "Fenerbahçe ile yaptığımız bir Türkiye Kupası maçında sakatlandım. Galatasaray kulübü doktorları basit bir menisküs yırtığı olduğu teşhisini koyarak beni ameliyat ettiler. Ancak ameliyat sonrası sakatlığım uzun sürdü ve bir türlü iyileşemedim. Bunun üzerine Almanya'ya gittim ve tedavimi orada yaptırdım. Oradaki doktorlar problemin kıkırdağımda olduğunu belirlediler ve ben ikinci kez ameliyat oldum. Ameliyat sonrası tedavim 8-10 ay Almanya'da sürdü. Galatasaraylı doktorların tedavi edemediği sakatlığımı, Almanya'da tedavi ettirdim" diye konuştu.
Haberin devamı ↓reklam

Serkan Çalık, Galatasaray'da yapılan yanlış teşhis ve ameliyatın, kendisini çok uzun süre futboldan uzaklaştırdığını bildirerek, "Dönüşümde ise büyük bir kuvvet eksikliğim oldu. Bunu telafi edebilmek 3-4 ayıma mal oldu. Ondan sonra da çok iyi çalışmama rağmen Galatasaray takımında şans bulamadım" dedi.

ALPARSLAN ERDEM
Gençlerbirliği'nin devre arasında kadrosuna kattığı diğer Galatasaraylı futbolcu Alparslan Erdem de sarı-kırmızılı kulüp doktorlarının, sakatlığının nedenini bir türlü bulamamalarından şikayet ederek, şöyle konuştu:"Galatasaray'da yaklaşık 4-5 ay sakatlık dönemim oldu. Ancak kulüp doktorları bu sakatlığımın nedenini bir türlü bulamadılar. Bu süre içerisinde maçlara, şiddetli ağrılarım nedeniyle iğne ve ilaçla çıkmak zorunda kaldım.

Futbolcularda sıkça rastlanan stres kırığını, Galatasaray gibi büyük bir kulübün doktorlarının nasıl tespit edemediğini bir türlü aklım almıyor. Galatasaray'ın doktorlarının yanlış teşhis ve tedavileri, neredeyse futbol hayatımın bitmesine neden olacaktı."

Sakatlığına doğru teşhisi Gençlerbirliği Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Ergen'in koyduğunu söyleyen Alparslan, "Emin hocamı tanımamış olsam ve Gençlerbirliği'ne transferim gündeme gelmemiş olsa, yani bu teşhis ve tedavide 1-2 hafta geç kalsam futbol hayatım bitebilirdi" dedi.

Galatasaray Kulübü sağlık kurulu daha önce de Uğur Uçar, Emre Güngör ve Linderoth gibi isimlerin sakatlıklarının uzun sürmesi nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Burhan Uslu Galatasaray'daki görevinden hiç ayrılmasaydı son senelerdeki sakatlıklar
yüzünden düştüğümüz durumlara sanırım hiç düşmezdik.Burhan Uslu gerçekten işinin
ehli bir doktordu.Rıdvan'ın sakatlandığı dönemde,Burhan Uslu'ya kendisini gösterdikten
sonra Burhan Uslu, bundan sonra futbol oynamasının zor olduğunu söylemişti. Rıdvan'ın
ondan sonra gitmediği doktor kalmadı ve sonunda Burhan Uslu'nun haklı olduğu ortaya çıktı.

Futbol gibi milyon dolarların döndüğü bir sektörde, sakatlıklar yüzünden kulüplerin uğradığı
maddi zararları ve oyuncu eksikliğinden kaynaklanan kötü sonuçları hesaba katarsak
sporcu sağlığı için en iyilerle çalışmanın gerekliliği ortadadır

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rezalet...

Yönetim bu konuda birşey yapıyormu acaba?

Transferlerden daha önemli bu konu..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kewell da gazi olmuş.. Tedavisi uzun sürecekmiş!

Gerçekten bu sağlık ekibi ne iş yapıyor anlamıyorum

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tekrar bir gecmis olsun Galatasaray demek istiyorum

Sağlık Raporu: Harry Kewell

Orduspor karşılaşmasının ilk devresinde sakatlanan Harry Kewell tamamlanan tedavisinin ardından bu hafta Pazartesi günü takımla çalışmalara başlamıştı.

Perşembe sabahı yapılan antrenmanda eski sakatlık bölgesine yakın bir yerde ağrı hissederek çalışmayı tamamlayamayan sporcunun bugün yapılan tetkiklerinde sağ kasık adduktor tendonunun kemiğe yapışma bölgesi yakınında ikinci derece yırtık tespit edildi.

Sağlık ekibimiz tarafından sporcunun durumu bir bütün olarak değerlendirildiğinde, tedavisinin uzun bir sürece yayılacağı tahmin ediliyor.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Galatasaray Futbol A.Ş.
TRUST GALATASARAY
MGC

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kewell'in sakatligi Rijkaard'in hatasi. Kewell fiziksel olarak takimin en kirilgan adami belki de. Ordu'da maca cikarmanin ne anlami var bilemiyorum. Bence, takimda esitlik duygusu yaratarak herkesi oynatmak istemis. Ama Ordu'nun kendini ispat icin sertlige basvuracagi belli olan birsey. Iste bu yuzden Avrupa'da buyuk takimlar kupa maclarina ya yedek takimla cikiyorlar, ya da cok rolantide oynayip bile bile erken turlarda eleniyorlar.

Tam takim cikar diye yonetim baskisi olmus olabilir. Uc bes kurus para gelecek diye, en ihtiyac olan donemde Kewell yok. Nonda da sakatlanirsa, artik Arda gececek forvete Avrupa kupasi maclarinda. Skandal.

Levent

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:....
Tam takim cikar diye yonetim baskisi olmus olabilir. Uc bes kurus para gelecek diye, en ihtiyac olan donemde Kewell yok. Nonda da sakatlanirsa, artik Arda gececek forvete Avrupa kupasi maclarinda. Skandal.

Levent
Yonetimin boyle bir is yapacagini hic sanmam. Karismaya kalksalar Frank kabul etmez. Bu tamamen kendi karari. Xmas icin izin verdim diye oynatti Halbuki TS macinda oynamamis adamlarla kazanmissin. Artik Ordu ve Denizli Belediye onune tam takim cikmanin anlami ne derseniz onun anlami isin korkusu. Bir rezalat halinde ben tam takim cikardim demek icindi bu olanlar.

Bu arada Kewell Ordu maci olmasa Pazar gunku macta giderdi. Orasi baska mesele. SImdi artik getirin kontrati imzalayim der.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Kewell'in durumu ve GB'ne giden Alparslan ve Serdar'in aciklamalari, Ugur'un hali. Eskiyi karistirmayim diyorum ama surada su Acibadem yuzunden papaz olusum aklima geliyor da. Az buz kapismamistim bu heriflere soylediklerimden dolayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Aziz Yildirim acaba Acibadem'deki doktorlar el altindan para mi veriyor? Galatasaray ile ilgili teshislerde ve testlerde gecikme ve hatalar yapin diye. Acibadem'in Fenerbahce'yle sponsorluk anlasmasi var. Aralarinda organik bag var yani. Ya da Galatasaray'da gorev yapan doktorlara mi para yediriyor? Komplo teorisi yapmak istemiyorum ama, israrla ust uste sanki inadina yapilan ve oyuncularin kariyerlerine kasteden bu kadar korkunc hatalarin baska bir aciklamasini bulamiyorum.

Buyuk ihtimalle sebep kulubun ucuza kacip saglik ekibini vasat ve vasatin alti doktorlardan kurmus olmasi. Eminim senelik 300-500 bin dolarlik bir masraftan kaciniliyor ve oradan kar edelim derken basa bunlar geliyor.

Galatasaray'in saglik ekibinin birakin Genclerbirligi'ninkinden kotu olmasini, belki de Guney Avrupa'nin ve Ortadogu'nun en iyi saglik ekibi olmasi lazim. Bulgaristan'dan, Romanya'dan, Suriye'den, Iran'dan, Katar'dan, profesyonel futbolcularin gelip Galatasaray'in doktorlarindan randevu almak icin (Bayern Munih ve Wohlfahrt gibi) siraya girmeleri lazim.

Kewell'in son sakatliginda da gene saglik ekibinin feci hatasi var. Bir iki hafta daha dinlenmesi gerekirken erkenden antremana cikarilip zorlanmis. Olay antremanda olmus.

Eger bu isi yapamiyorlarsa, telekonferans sistemi kursunlar Bayern Munih ile, zaten butun filmler ve raporlar online gonderilebilir. Her sakatlikta Wohlfahrt'in gorusu alinsin, onun dedikleri uygulansin, bu sistemin parasi neyse de odensin. Wohlfahrt gormek isterse de oyuncu ayagina goturulur.

Anlasilan saglik ekibine ciddi bir yatirim asla gundeme gelmeyecek ve bu hatalar her sezon boyle devam edecek.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu sağlık ekibi kimdir, nedir, kimin nesidir, bu kadar vahim sakatlıklar yaşanmasında kabahati nedir mutlaka araştırılması lazım.

Yönetimin transferden başka şeyleride umursuyor olması lazım. Koktu artık bu iş! Şu an Galatasaray'ın en büyük sorunu bu sakatlar! Sağlık ekibinin bu işte suçu var mı yok mu?

Memlekette doğru düzgün spor muhabilir/yazarı da mevcut olmadığından bu işin üzerine kim gidecek merak ediyorum. Yönetimden hayır gelir mi? Divan kurulu birşeyler yapar mı?

Bu sakatlıklar konusunda birşeyler yapılmıyorsa yapılan transfelerin hiçbir anlamı yok! Türkiyede futbol sert oynanıyor, rakipleri komple kasap falan diye diye geldiğimiz nokta budur!

Cengiz abi'nin Acıbadem muhabbetinde abartttılı bir tavır sergilediğini düşünüyordum. Artık bu işin içinde bir beceriksizlik olduğuna inanıyorum. Birileri bu konuda birşeyler yapmalı!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...Cengiz abi'nin Acıbadem muhabbetinde abartttılı bir tavır sergilediğini düşünüyordum. Artık bu işin içinde bir beceriksizlik olduğuna inanıyorum. Birileri bu konuda birşeyler yapmalı!
Ugur'a cok uzuldugum icin bu cocugun tedavisi suresinda baytar yamagi bile olamiyacak adamin ikiye bir bir iki hafta sonra antrmanlara baslar mavalini okuya okuya durumu anlamistim. Hatta burada bu aciklamalari ve aradaki yalan ve celiskileri bulup getirdimdi.

Ayni seyler oburler icinde olmus. Hicbir ders alinmamis. Su Baros isinde bile iki ay icinde donecek dediler yaptiklari ameliyattan sonra ve ayni Ugur gibi adam calismaya baslar baslamaz yapilan ameliyatin etkisiz oldugu ve derhal Almanyada yenisi yapilmak zorunda kalindi. Gecirilen uc ay bosa gitti. Bunun abartisi mi kaldi, Ismail? Buranin kapisimdan iceri adim atilmamasi lazim. Belki Nonda da Almanyaya gitse idi bugun bu halde olmazdi. Ugur bugun sahada use bunu Almanlara borclu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gorunen o ki Harry bayag bir uzun zaman yok. Kontratini fesh ederlerse yada uygun bir paraya bir klube verirlerse sasirmayalim. Hani simdi felaket haberciligi yapiyor gibi olabilirim ama oturup dusundum. Kontrati sezon sonu bitiyor.Baros kalacaktir. Nonda'nin da sezon sonuna kadar kontrati var.Nonda'nin talibi bile yok.

Alinacak iyi bir isimle (Bu SANTOS olmayabilir) KEWELL'i yerini doldurmaya calisabilirler. 31 Ocak'a kadar bir suprize acik olmaliyiz bence.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ah ah Hasan sus sen otur yerine, fazla konusma...KivIl halbuki biraz toparlaniyor gibiydi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Elano sabah olusan siddetli agrilari incelendiginde bobrek tasindan muzdarip oldugu saptanmis, resmi sitede tedavisine baslandigi ve evde dinlendirildigi yaziyor. Yarin da Leo Franco hamile kalmis 9 ay oynayamayacak diye okursam inanacam, bir o kaldi yani!

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Murat Fahrioglu wrote:Elano sabah olusan siddetli agrilari incelendiginde bobrek tasindan muzdarip oldugu saptanmis, resmi sitede tedavisine baslandigi ve evde dinlendirildigi yaziyor. ....
Allah'tan bobrek tasini kist zannetip bobregi alip cikarmamislar. Bobrek tasini tespit edebilmis olmalari buyuk basari. Saglik ekibini ictenlikle kutluyorum. Merak etmeyin takimimiz emin ellerde.

Post Reply