Süper Kupa GS'ın (GS-Kayseri 2-1 KEWELL 65, NONDA 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Gökcigdem
Staff Member

Süper Kupa GS'ın (GS-Kayseri 2-1 KEWELL 65, NONDA 72)

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Almanyada yasayan arkadaslarimiz belki asagidaki bilgileri yararli bulurlar.

Biletler yarin satisa cikacakmis. 15, 25, 35 ve 100 euros (VIP) olarak dort bolume ayrilan biletler www.eventim.de uzerinden ve CTS-Vorverkaufsstellen kaynaklarindan alinabilinirmis.

Event: GALATASARAY - KAYSERISPOR Address: MSV-Arena Duisburg

Date: 17.08.2008 Margaretenstr. 5-7
Time: 20:00 47055 DUISBURG

Galatasaray Istanbul
Tribünen Ost und Süd
Blöcke 13-24
Blocke K-U

Kayserispor
Tribünen West und Nord
Blöcke 1-12
Blöcke D-F

Code: Select all

Nur Sitzplätze beim türkischen Süpercup
144 words 
8 August 2008
Rheinische Post
Rheinische Post Duisburg
German
© Copyright 2008. Rheinisch-Bergische Druckerei- und Verlagsgesellschaft mbH. All rights reserved. For further information see http://www.rp-online.de 

Fussball

Nur Sitzplätze beim türkischen Süpercup

(RP) Für den türkischen Süpercup, der am 17. August im Wedaustadion zum dritten Mal in Folge (2006 Frankfurt, 2007 Köln) ausgetragen wird, gibt es ab sofort Tickets. Michael Skibbes Galatasaray (türkischer Meister) trifft um 20 Uhr auf Pokalsieger Kayserispor. Zu diesem Spiel werden nur Sitzplätze verkauft. In den ZebraShops MSV-Arena und Meiderich beginnt der Vorverkauf ab morgen, im Internet und bei Vorverkaufsstellen bereits ab sofort. Die Preise für die Sitzplatztickets sind in drei Kategorien unterteilt (15, 25 und 35 Euro). VIP-Tickets kosten 100 Euro und sind über die ZebraShops erhältlich. Ebenso Tickets für Rollstuhlfahrer (7 Euro incl. Begleitperson). Beim Erwerb von zwei VIP-Karten erhält der Käufer noch einen Parkschein dazu.

Tickets sind unter www.eventim.de und bundesweit an allen CTS-Vorverkaufsstellen erhältlich.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Hepinize merhaba, 4 hafta tatilden sonra bugün Izmir den döndüm.

Cok yanlis bir mac günü ve saati secilmis.
Pazar aksami saat 20:00 de mac mi olur.
Bu maca Belcika, Hollanda ve Fransa'dan gelmek isteyenler ne zaman evlerine dönüp ertesi gün islerine gidecek.
Özellikle cocuiklarini maca götürmeyi planlayanlar (benim gibi mesela), cocuklarinin ertesi gün okullari oldugundan onlari götüremeyecekleri gibi, kendileri de gitmeyecekler. Arkalarinda aglayan cocuklar birakmamak icin. Neden böyle basit ayrintilari kimse düsünmez.
Ya c.tesi günü veya pazar gündüz 15:00 te olsa cok güzel olurdu ve eminim ilgi cok daha fazla olurdu.

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Serif cok haklisin soylediklerinde. Zaten Galatasaray'in PAF takim ile cikmasini umdugum bir mac.
Ayrica zamanlama ve yer acisindan cok ama cok talihsiz olmus, Avrupa'nin degil, neredeyse dunya capinda onemli bir turnuvaya katilma arifesinde bu maci araya, ayrica Almanya'da olmasi hic iyi olmamis. Hic bir yerde uygulanmayan bir uygulama. Umarim gelecek senelerde bu maclar Turkiye'de sampiyon olan takimin sahasinda oynanir.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

27 mayıs'taki rövanş maçına kadar oynanacak bütün maçları hazırlık maçı olarak görüyorum. Ligde kaybedilen puanı telafi etmek mümkün ama Steau'ya elenirsek bunun vereceği zarar büyük olur!

Kayseri maçında sakatlıktan çıkanlar ve form sorunu yaşayanlar öncelikle oynatılmalı. Arda, durumu düzelse bile oynatılmamalı.

De Sanctis
Sabri-Meira-Servet-Hakan
Aydın-Topal-Ayhan-Kewel
Nonda-Lincoln

Aslında ideal'e çok yakın bir kadro oldu :)

Hazırlık maçlarını ziyan ettiğimiz gözönüne alınırsa başka çaremiz yok.

Aydın'ın ne sakatlığı var bilmiyorum, ama iyileştiyse mutlaka oynamalı...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Resmi sitedeki resim yeni ise KEWELL kosturuyor.Buyuk ihtimal de oynayacak.

Kayseri macinda KEWELL'i oynarken gormek istiyorum.
Kafamdaki bir diger pasli civiyi sokup atmak icin.

Iyi girerse, STEAU oncesi muthis moral olur.
---------------------------------------------------------------------

Cola Turka İdman Raporu: 15 Ağustos 2008 Cuma

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarını, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara kapalı olarak yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan antrenman ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde teknik çalışmaların ardından kalecilerin de katıldığı taktik bir çalışma yapıldı.

Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenmandan sonra oyuncular öğle yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Tobias Linderoth antrenör Cevat Güler yönetiminde sahada takımdan ayrı bir antrenman programı dahilinde çalıştı.

Ümit Karan tedavisinin ardından fizyoterapistler kontrolü altında sahada tedavi amaçlı özel bir çalışma yaptı

Sol el serçe parmağı kapsülünde zedelenme olan Fırat Kocaoğlu’nun yanı sıra Arda Turan, Aydın Yılmaz, Orkun Usak ve sağlık merkezinde sürdürülen tedavilerinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salon ve sahada takımdan ayrı çalışmaya devam ediyorlar.
Emre Güngör’ün tedavisi de devam ettirildi.

Volkan Yaman, Yaser Yıldız, Ayhan Akman, Orkun Usak, Tobias Linderoth ve Ümit Karan, antrenör Cevat Güler yönetiminde bu akşamüstü saat 17:30'da özel bir antrenman daha yapacaklar.
?????
NASIL YANI, BUNLARIN UCU SAKAT UCU DEGIL ??
COZEMEDIM..

16 Ağustos 2008 Cumartesi öğle saatlerinde 1481 Incentive Organisation’ın düzenlediği özel bir uçak seferiyle Düsseldorf’a geçecek olan Galatasaray, Kayserispor ile Duisburg MSV Arena’da yapacağı TFF Süper Kupa karşılaşması için otelde kampa girecek.

Galatasaray’ın 16 Ağustos 2008 Cumartesi akşamüstü yerel saatle 17.00'de, MSV Arena’da yapılacak olan yalnızca basına açık son antrenmanını, saat 18.30’da düzenlenecek olan basın toplantısı izleyecek.
TRUST GALATASARAY
MGC

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Kayseri maçını iyi oynayıp kazanmak rövanş maçı öncesi takımın moral-motivasyonu açısından çok çok önemli. maç kazanmak kadar oyuncuyu motive eden başka faktör yoktur. futbolda psikolojinin etkisi azımsanayacak kadar çok,bunu herkes takdir eder sanırım. inanın oynadıgımız hazırlık maçlarında aynı futbolla galip gelmiş olsaydık staue macında kendine güvenen bir takım izleyecektik. gördünüz emreyi, herif 18 in önünde bilinçli olarak bizim korner direğine dogru taca atıyor topu. bu o anki özgüven eksikliğinden. özgüveni yerinde olsa topa basar yine taca atacaksada ileri dogru atardı. demek istediğim kayseri maçının sonucu staue maçının sonucuna direkt etki edecektir. umarım iyi oynayıp kazanırız.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Volkan Yaman, Yaser Yıldız, Ayhan Akman, Orkun Usak, Tobias Linderoth ve Ümit Karan, antrenör Cevat Güler yönetiminde bu akşamüstü saat 17:30'da özel bir antrenman daha yapacaklar.
?????
NASIL YANI, BUNLARIN UCU SAKAT UCU DEGIL ??
COZEMEDIM..
Ben cozdum. Demek ki hoca ve yardimcilari bu oyuncularin fizik durumlarini begenmiyorlar. Volkan hazirlik maclarinda cok silikti. Yaser ilk amator takimiyla oynadigimizda iyiydi ondan sonra kimse pek bir sey goremedi. Cok yerde okudum "kirk firin ekmek yemesi gerek" diye. Ayhan'i da demek ki hastaliktan yeni cikmis Meira'yi orta sahada oynatacak kadar begenmiyor, yeterli bulmuyor. Ayhan milli takimdan sakat geldi. Gecen seneki ameliyatlarinin etkilerinden bir turlu tam anlamiyla kurtulamadi. Kamp sirasinda yapilan soylesilerde "Bu seneki hedefim eski formumu yakalamak ve saglam kalmak" dedi. Resmi sitede var o demecler hala, gidip bakin.

Bana gore Meira'dan faydali olurdu en azindan bir 45 dakika ama demek ki ortada bir seyler var. Belki calismalarda dokuluyor Ayhan, zar zor sonunu getiriyor, bilmiyorum. Bilen var mi?

Isin iyisi ustune dusulmesi, iki antrenman yapmasini istemislerse hazirlamaya calisiyorlar demektir.

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Arda, Orkun, Linderoth ve Emre Güngör Almanya'ya götürülmemisler.
Last edited by Murat Gökcigdem on Sat Aug 16, 2008 4:52 pm, edited 1 time in total.

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba Serif,
hosgeldin.
Serif Halimler wrote:Hepinize merhaba, 4 hafta tatilden sonra bugün Izmir den döndüm.

Cok yanlis bir mac günü ve saati secilmis.
Pazar aksami saat 20:00 de mac mi olur.
Bu maca Belcika, Hollanda ve Fransa'dan gelmek isteyenler ne zaman evlerine dönüp ertesi gün islerine gidecek.
Özellikle cocuiklarini maca götürmeyi planlayanlar (benim gibi mesela), cocuklarinin ertesi gün okullari oldugundan onlari götüremeyecekleri gibi, kendileri de gitmeyecekler. Arkalarinda aglayan cocuklar birakmamak icin. Neden böyle basit ayrintilari kimse düsünmez.
Ya c.tesi günü veya pazar gündüz 15:00 te olsa cok güzel olurdu ve eminim ilgi cok daha fazla olurdu.
Cok kötü bir zaman secimi.
Ben de ogluma söz vermisdim ama ayni nedenlerden dolayi maalesef gidemiyoruz.

Hosca Kalin
Birol Önder

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Adnan Polat oyuncularla Duisburg a gitmis ve bugunku antremani izlemis. Uzun zamandir GS baskanin takima bu kadar yakin oldugunu gormuyorduk...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:Adnan Polat oyuncularla Duisburg a gitmis ve bugunku antremani izlemis. Uzun zamandir GS baskanin takima bu kadar yakin oldugunu gormuyorduk...
SL dusunuyorsaniz bunun gibi seylere bizim buralarda "artik cok kucuk ve de cok gec" diyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Adnan Polat oyuncularla Duisburg a gitmis ve bugunku antremani izlemis. Uzun zamandir GS baskanin takima bu kadar yakin oldugunu gormuyorduk...
SL dusunuyorsaniz bunun gibi seylere bizim buralarda "artik cok kucuk ve de cok gec" diyorlar.
Cengiz sizin oralarda Turkce'yi cok bozmuslar. Gecti Bor'un pazari sur essegini Nigde'ye demeleri lazim (too little too late)

Bizimkiler icin gecti Istanbul'un pazari sur essegini Bukres'e demek lazim ama takimda yuku tasiyacak essek kitligi var. Bas essek ise formsuz ya da akilsiz. Nereye surersen sur pek umut yok ondan.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Almanya Günlüğü: 16 Ağustos 2008 Cumartesi

Galatasaray Futbol Takımı, yarın Duisburg MSV Arena’da Kayserispor ile oynayacağı Süper Kupa finali öncesi bu akşam yerel saatle 17:00’da basına açık taraftara kapalı bir antrenman gerçekleştirdi.

Teknik direktör Michael Skibbe ve antrenörler Edwin Boekamp ile Ümit Davala yönetiminde yapılan çalışma yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Çalışmaya Almanya’ya kamp kadrosunda bulunan Hasan Şaş, Emre Aşık, Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Barış Özbek, Mehmet Topal, Yaser Yıldız, Erhan Şentürk, Harry Kewell, Shabani Nonda, Meira, De Santcis, Cassio Lincoln, Aykut Erçetin, Hakan Balta, Ferdi Elmas, Alparslan Erdem, Volkan Yaman ve Servet Çetin katıldı.

Antrenman 20 dakikalık ısınma koşusu ile başladı. Daha sonra futbolcular çabukluk çalışması gerçekleştirdiler.

Antrenmanın ikinci bölümü ise yan top organizasyonları ile devam etti.

Çalışma son olarak yapılan teknik çalışma ve ardından yapılan ısınma koşusu ile son buldu.

İstanbul’da kalan futbolculardan Tobias Linderoth, Ümit Karan, Arda Turan ve Orkun Usak
tedavilerinin ardından antrenör Cevat Güler yönetiminde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote: Cengiz sizin oralarda Turkce'yi cok bozmuslar. Gecti Bor'un pazari sur essegini Nigde'ye demeleri lazim (too little too late)

Bizimkiler icin gecti Istanbul'un pazari sur essegini Bukres'e demek lazim ama takimda yuku tasiyacak essek kitligi var. Bas essek ise formsuz ya da akilsiz. Nereye surersen sur pek umut yok ondan.
Bizim bura neresi sanyosun sen? New Jersey'li Bor'u Nigdet'i nereden bilsin. Ingilizce yazmayalim diye Turkcesini yazmistim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote: Cengiz sizin oralarda Turkce'yi cok bozmuslar. Gecti Bor'un pazari sur essegini Nigde'ye demeleri lazim (too little too late)

Bizim bura neresi sanyosun sen? New Jersey'li Bor'u Nigdet'i nereden bilsin. Ingilizce yazmayalim diye Turkcesini yazmistim.
Haftaya Pazar gunu Central Parktaki Turk gunune ya da ben pek gidemiyorum ama herhangi bir gun Patersona git bakalim NJ'liler Nigde'yi Bor'u biliyorlarmi bilmiyorlarmi :wink:

Post Reply