TSL 1. Hafta GS- Denizli 4-1 (Kewell, Hakan,Baris,Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

TSL 1. Hafta GS- Denizli 4-1 (Kewell, Hakan,Baris,Lincoln)

Post by Serif Halimler »

Ligin baslamasina 4 gün kaldi, artIk bu baslIgI acmak gerekiyor, bu da bana kIsmetmis.

Yeni sezonda iyi ve basarili bir Galatasaray izlemek umuduyla.

SARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Last edited by Serif Halimler on Tue Aug 19, 2008 10:28 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

KIRMIZIIIIIIII :D

Hayirlisi olsun bakalim.

Serif umarim elin ugurlu gelir ve bu is senin eline yapisir. :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

-------------Aykut-------------
Sabri--Servet--Meira--Hakan
------------Topal--------------
--Hasan----Ayhan----Arda--
--------------Lincoln--------
---------Nonda----------------

Ben bu kadroyu bekliyorum. Sakatlık olmazsa aynen böyle çıkacağından da eminim. Tabi, Skibbe "Kewell'ın 90 dakikalık kondüsyonu yok" dediği için böyle. Aksi takdirde, Kewell mutlaka kadroya girerdi. O zamanda ya Hasan yada Lincoln yedeğe çekilirdi diye düşünüyorum...

Edit: Arda, Steau maçına yetişecek demişler. Yani Denizli maçına yetişemeyecek, yada riske girmeyecekler. Tabiki destekliyorum. Bu durumda ya Kayseri maçına başladığımız gibi başlayacağız maça. Yada Skibbe riske girip Kewell'ı ilk 11'e koyacak. Ben nispeten yorulmuş bir rakibe karşı 2. yarı oyuna dahil edilmesini tercih ederim. Gerçi Hasan solda, Barış sağda oynayınca takım hiçbirşey beceremiyor... Hasan sağda, Ayhan solda, Barış+Topal ortada oynasa daha iyi olur diye düşünüyorum...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hayirlisi ile insallah iyi baslariz lige.

Eger Arda'yi riske almak istemiyorlarsa bence Hasan'i Arda'nin yerine Barisi da Sabri'nin onune koyup oyunu hizlandirmayi deneyebiliriz.

Emre G.'de 1 ay sakat diye bir yerde okudum.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ismail Gezer wrote:[ Gerçi Hasan solda, Barış sağda oynayınca takım hiçbirşey beceremiyor... Hasan sağda, Ayhan solda, Barış+Topal ortada oynasa daha iyi olur diye düşünüyorum...
Den den :)

Hasan solda uzun zamandır oynamıyor. Solda, taç çizgisi yanında, topu sağ ayağına alarak attığı çalımdan sonra fena kopuyordu bir ara, 1 çalım 2 çalım 3 çalım derken bütün takım ileriye yerleşmişken nefesi bitip kaptırıyordu 4.cüye, hoop şahane kontratak.. Bir sezonda 2-3 kere bunu yaşadın mı artık rakip hocalar da top oynatmıyordu sana, tribün de homurdanıyordu. Sağda çok fazla sola gidemediği için, Gerets'le çok iyi geçirdiği sezonda sağ iç-serbest oyun kurucu gibi oynuyordu. Ama çizgi kanat oyuncusu gibi bir sağ açık olarak gözükmemişti hiç gözüme. Son maç ikinci yarı ise sağ forvet gibiydi, (biraz Arif'in oynadığı gibi bir pozisyonda. Tabi ki oyun karakterleri farklı da, saha yerleşimi olarak diyorum) ve oldukça faydalıydı. Acaba ilk yarıda da orada oynasa daha iyi oynar mıydık? Senin dediğin şey yani.

Barış da sağ kanat oyuncusu gibi gelmiyor bana hiç. Mesela sevgili Ali Gürsel ısrarla onu orada görmek istese de ben ikna olmadım pek. Ortada daha etkili ve daha anlamlı oluyor. Sağ iç'tir bence tam olarak, 3lü orta sahanın sağında parladı zaten. Lincoln sebepli 4-3-1-2'nin sağ içi. Ben o taktiği sevmiyorum pek. Lincoln'ün de hastası sayılmam.

Peki sağ iç Barış sağ kanatta olmuyor da niye benzer şekilde sol iç Ayhan sol açıkta/forvette oluyor? Bunun cevabı Hagi'li sene ve 2006 şampiyonluğu. Yani bildiğim için. Sonra Arda çıkmasaydı meydana, gene en azından Carrusca'ya bırakmazdı formayı. Ha belki Barış da bunu becerecek ve o zaman da oynar diyeceğim, o ayrı. Şu an bence Ayhan daha forvetimsi bir oyuncu ve Barış'ın göbekteki performansları sağ çizgiye göre daha iyi.

Code: Select all

Kaleci 

Sabri       Meira          Servet        Volkan

Mehmet

Barış
                                              Ayhan

Hasan                Lincoln

Nonda
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BarisCakan wrote:

Kaleci 

Sabri       Meira          Servet        Volkan

Mehmet

Barış
                                              Ayhan

Hasan                Lincoln

Nonda
Evet, taraftar gözüyle en makulü bu. Bunun da dezavantajları/riskleri yok değil tabi. Hasan-Sabri kanadı, savunma anlamında çok zayıf kalabilir. Ama o bölgeden iyi hücum ettiğin zaman bu zaaf bir nevi kapanır. Barış+Topal ikilisi pek oyun kuramaz. Ama arkada Meira, önde -akıllı oynayan-bir Lincoln olursa, bunun eksikliği hissedilmeyebilir. Ayhan nere koysan en kötü 7/10 oranında performan sergileyecek bir oyuncu. Maçın ikinci yarısında da Kewell girer, performansına göre birisi kenara alınır.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ismail Gezer wrote: Evet, taraftar gözüyle en makulü bu. Bunun da dezavantajları/riskleri yok değil tabi. Hasan-Sabri kanadı, savunma anlamında çok zayıf kalabilir. Ama o bölgeden iyi hücum ettiğin zaman bu zaaf bir nevi kapanır. Barış+Topal ikilisi pek oyun kuramaz. Ama arkada Meira, önde -akıllı oynayan-bir Lincoln olursa, bunun eksikliği hissedilmeyebilir. Ayhan nere koysan en kötü 7/10 oranında performan sergileyecek bir oyuncu. Maçın ikinci yarısında da Kewell girer, performansına göre birisi kenara alınır.

1-Aynen, bunlar uzaktan okuma neticede.
2-Sırf oyun kursun diye bir adam oynatıyoruz biz, ne hayaldi, ne oldu ona? :) :( Acaba bu sistemde açık/forvet olarak bir tarafta daha iyi olabilir mi? Hani markajdan kurtulsun, yüzü kaleye dönük oynasın falan.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BarisCakan wrote: 1-Aynen, bunlar uzaktan okuma neticede.
2-Sırf oyun kursun diye bir adam oynatıyoruz biz, ne hayaldi, ne oldu ona? :) :( Acaba bu sistemde açık/forvet olarak bir tarafta daha iyi olabilir mi? Hani markajdan kurtulsun, yüzü kaleye dönük oynasın falan.
Steau maçıyla beraber taraftarların da o konuda pek ümidi kalmadı sanırım. En azından, GS forumlarında artık hiçkimsenin "Bu maç Lincoln'ün maçı olacak göreceksiniz, bu maçta patlayacak!" demeyecektir :) Lincoln konusunda ümitler tükeniyor, ama ona olan kızgınlıkta azalıyor. Kendini korumasını ister duruma geldik artık, durum budur :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Gokcigdem wrote:Biraz once LigTV'nin http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=43042 haberini izledim.

Aslinda her zaman soylenen seyler ama dedikleri bir iki gun sonra yeni bir(veya iki) transfer olabilir...
LingTV'nin haberinde şu paragraf benim daha çok dikkatimi çekti:

Bu arada cumartesi günü Denizlispor ile sezonun ilk karşılaşmasına çıkacak olan Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Ümit Karan ve Arda'nın bu maça yetişeceği öğrenildi. Steaua Bükreş maçında sakatlanan Emre Güngör'ün ise en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Arda, maça yetişirse, herhangi bir risk yoksa mutlaka oynayacaktır. İnşallah işler yolunda gider ve Arda'yı çıkartıp Kewell'ı sokacak kadar rahat oluruz.

Aykut
Sabri   Servet  Meira  Hakan
            Topal
  Hasan    Ayhan   Arda
                    Lincoln
        Nonda
Defansın göbeğinde kim sağda kim solda oynuyor hatırlamıyorum. Ama Servet Sabriye yakın olursa daha sağlam olur diye düşünüyorum :)

Ayhanda sol kanat savunmasına yardım edecektir. İşi baştan sıkı tutup, güzel bir skor elde edip Steau maçı için ümitle beklemeye başlarız inşallah...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Denizli maci oncesi 2 not:

1. Kayseri macinda Agahowa nin onune atilan bir topta Servet'in depari, topu alisi ve olumlu pas verisi.
Agahowa'yi tanimayan bilmez. Cok cok suratli bor oyuncudur. Bu oyuncuyu yakaliyacak suratta omasi servetin cok iyiye alamet.

2. 2 gundur idamn yapmiyormuyuz? Resmi sitede bir haber yok, ne sakatlar nede idman hakkinda. Basina cezami veriyoruz, yoksa baska birseymi?

edit:

Simdi asmislar, ben post ettikten sonra, beni beklemisler...

Cola Turka İdman Raporu: 20 Ağustos 2008 Çarşamba

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, bir günlük aradan sonra çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara kapalı olarak yaptığı çift antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan sabah antrenmanı ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde kalecilerin de katıldığı sahada kuvvet-dayanıklılık çalışmaları yapıldı.

Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenmandan sonra oyuncular öğle yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Saat 16.30’da başlayan günün ikinci antrenmanının ana bölümünde ise dar alanda kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yapılırken kaleciler, antrenör Nezih Ali Boloğlu yönetiminde değişimli olarak özel bir kaleci antrenmanı yaptılar.

Hasan Şaş ve Tobias Linderoth her iki antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldılar. Orkun Usak, Fırat Kocaoğlu ve Ümit Karan ise takım çalışmalarına sağlık ekibinin kontrolünde katılmaya başladılar.

Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Arda Turan, Emre Güngör ve Aydın Yılmaz’ın tedavileri her gün çift seansla sürdürülüyor. Sabri ve Aydın tedavilerinin ardından sağlık ekibimiz nezaretinde salon ve sahada takımdan ayrı çalışmaya devam ediyor.

Servet Çetin, Hakan Balta, Ayhan Akman, Mehmet Topal, Alparslan Erdem, Fernando Meira, Shabani Nonda ve Barış Özbek milli takımlar kamplarında bulunuyorlar.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarını, 21 Ağustos 2008 Perşembe saat 17.30’da basın ve taraftara açık olarak yapılacak antrenmanla sürdürecek.

kaynak: Galatasaray.org

Tobi son bir haftadir kondusyon calisiyordu, simdi hazir birsekilde idmanlara katilmaya baslamis. Cok sevindirici bir haber. sakat yabancimiz kalmadi uzun zamandan sonra. Kim bilir belki denizli macina 6 yabanci ile cikariz...

Ayrica hakan balta nasil bir oyuncuku hem floryada tedavi goruyor hemde milli takim kampinda. Yazdigini iki kere okumak lazim, ozellikle Galtasaray klubu resmi sitesine klubu temsik edern resmi haber olarak yaziyorsan.

Ozan git cek sunlarin kullaklarini :)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

2008-2009 Sezonu Turkcell Süper Lig'in 1. hafta karşılaşmalarında görev alacak hakemler açıklandı.

23 ve 24 Ağustos'ta oynanacak karşılaşmarda görev alacak hakemler şöyle:

23 AĞUSTOS CUMARTESİ

19.00 Galatasaray-Denizlispor (Ali Sami Yen)
(O) MUSTAFA KAMİL ABİTOĞLU
(Y) BAKİ TUNCAY AKKIN
(Y) NİHAT MIZRAK
(D) TOLGA ÖZKALFA

21.00 Sivasspor-Kayserispor (Sivas 4 Eylül)
(O) FIRAT AYDINUS
(Y) BAHATTİN DURAN
(Y) ÖZGÜR ÇETİNER
(D) NİHAT AKMAN

21.00 Hacettepespor - Bursaspor (Ankara 19 Mayıs)
(O) SUAT ARSLANBOĞA
(Y) SELÇUK KAYA
(Y) ALİ ZAĞLI
(D) ÇAĞATAY ŞAHAN

21.00 Büyükşehir Belediyespor-Eskişehirspor (Atatürk Olimpiyat)
(O) ÖZGÜÇ TÜRKALP
(Y) MUHARREM YILMAZ
(Y) HÜSEYİN FİDAN
(D) DENİZ ÇOBAN

21.45 Gaziantepspor - Fenerbahçe (Kamil Ocak)
(O) YUNUS YILDIRIM
(Y) ALPER ULUSOY
(Y) VOLKAN NARİNÇ
(D) HAKAN ÖZKAN

24 AĞUSTOS PAZAR

19.00 Trabzonspor - Ankaraspor (Hüseyin Avni Aker)
(O) CÜNEYT ÇAKIR
(Y) SERKAN OK
(Y) ERHAN SÖNMEZ
(D) ÖZGÜR YANKAYA

21.00 Konyaspor - Ankaragücü (Bş. Bld. Atatürk)
(O) AYTEKİN DURMAZ
(Y) GÖKHAN MEMİŞOĞLU
(Y) BAHTİYAR BİRİNCİ
(D) TANER GİZLENCİ

21.00 Gençlerbirliği - Kocaelispor (Ankara 19 Mayıs)
(O) KORAY GENÇERLER
(Y) SERKAN AKARCA
(Y) SÜLEYMAN ÖZAY
(D) MÜRVET SEZER

21.45 Antalyaspor - Beşiktaş (Antalya Atatürk)
(O) BÜNYAMİN GEZER
(Y) CEM SATMAN
(Y) ASIM YUSUF ÖZ
(D) ABDULLAH YILMAZ
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GALATASARAY MAÇI HAZIRLIKLARI!..

Denizlispor, Galatasaray ile yapacağı 2008-2009 sezonu ilk maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Yeşil-siyahlılar, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde, teknik direktör Ali Yalçın gözetiminde taktik ve kondisyon ağırlıklı çalıştı.

Hafta sonunda geçen sezonun şampiyonuyla karşılaşacaklarını belirten Ali Yalçın, şöyle dedi:

''Galatasaray, Türkiye'nin en güzide takımlarından biri. Galatasaray maçında rakibimizden ziyade kendi performansımızı önemsiyoruz. Genç bir takım kurduk. 4-5 tane tecrübeli oyuncu bulunan kadromuzu yetenekli gençlerle donattık. Çok güzel bir takım olduğumuza inanıyoruz. Mücadele gücü yüksek, her tarafta mücadele eden, pozisyona giren, rakibe fazla pozisyon vermeyen çok güzel bir takım yaptığımıza inanıyoruz. Kendimizi Galatasaray maçında çok güzel tartıp, ligde nerelerde olacağız, onu göreceğiz.''

-FUTBOLCULAR MAÇA HAZIR-

Genç milli takım forması giyen ve bu sezon A Milli Takım'a yükselme başarısı gösteren 17 yaşındaki forvet Ali Helvacı ise Galatasaray maçında puan alacaklarını söyledi.

Helvacı, ''Özellikle sezonun ilk maçı olmasından dolayı zor bir maç olacak. Ama bu maça günde çift idmanla, en iyi şekilde hazırlanıyoruz. İstanbul'dan puan ya da puanlarla dönmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Takım olarak bunu başaracak güçteyiz. İnşallah en iyi şekilde mücadele edip puan ya da puanlarla döneceğiz'' şeklinde konuştu.

Taraftarın en sevdiği futbolculardan biri olan Carlos Alberto da Galatasaray maçının yeni gelen futbolcuların kendilerini tanıtması ve seyircilere kendilerini göstermeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

Alberto, ''İlk maçta Galatasaray'a karşı güzel bir oyun oynayıp, elimizden geleni yapıp, en iyi sonucu almaya çalışacağız'' dedi.

Hazırlık dönemi boyunca performansıyla dikkat çeken yeni transferlerden İrineu Couto ise ''Öncelikle iyi bir oyun olacağını düşünüyorum. Çünkü maçın hazırlığını gayet güzel yaptık. Zorlu bir antrenman dönemi geçirdik. Önemli bir takıma karşı oynayacağız, fakat iyi bir oyun olacağını düşünüyorum'' yorumunu yaptı.

Öte yandan, Galatasaray maçında sakatlıkları süren Engin Memişler, İlkay Demir ve Selahattin Kınalı'nın oynamasının beklenmediği bildirildi.

Sakat olan Tomas Abraham ve Güray'ın ise tedavilerinin sürdüğü, bu oyuncuların durumunun maç saatinde belli olacağı belirtildi.

İsteksiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Caner Celep ise PAF takımla çalışmalarını sürdürecek.

Maraton
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

LigTv'nin haberi eger dogru ise http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=43142 Umit ve Linderoth'u sadaha gormeyecegiz. TD'mizin de Hakan Balta'yi riske sokmayacagini dusunerek kadromuz ilk yari acaba soyle olur mu

Aykut

Sabri   Servet  Meira  Volkan 

Topal

Hasan    Ayhan   Arda

Lincoln
        Nonda

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:LigTv'nin haberi eger dogru ise http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=43142 Umit ve Linderoth'u sadaha gormeyecegiz. TD'mizin de Hakan Balta'yi riske sokmayacagini dusunerek kadromuz ilk yari acaba soyle olur mu

Aykut

Sabri   Servet  Meira  Volkan 

Topal

Hasan    Ayhan   Arda

Lincoln
        Nonda

Bana kalirsa Desactis kalede olacaktir. Romen macinda cok guveniyorum iyi calisti dedikten sonra yaptigi hatalar yuzunden Kayseri macinda caart diye kaleden alamadi Aykut'u. Bunlar Alman boyle tukurduklerini kolay yalamazlar.

Kayseri macinda Aykut'u oynattiktan sonra Romen macinda oynatacagi Desactis'i gorme sansi ancak Denizli macinda. Sanirim Desactis'i hic oynatmadan Romenlerin onune surecek kadar salak degildir.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Aug 21, 2008 8:48 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cola Turka İdman Raporu: 21 Ağustos 2008 Perşembe

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Denizlispor ile Cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Lig 1. Hafta karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara açık olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan sabah antrenmanı ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde dar alanda üç takım halinde teknik bir çalışma yapılırken kaleciler Aykut Erçetin ve Morgan de Sanctis antrenör Nezih Ali Boloğlu yönetiminde özel bir kaleci antrenmanı yaptılar.

Milli takımlar kamplarından dönen Mehmet Topal, Fernando Meira, Shabani Nonda ve Barış Özbek takımla birlikte çalışırken, Servet Çetin, Ayhan Akman ve Alparslan Erdem ise salon ve saha çalışmalarından oluşan bir maç ertesi yenilenme programı uyguladılar.

Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Arda Turan, Orkun Usak ve Fırat Kocaoğlu bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldılar.
Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenmandan sonra oyuncular merkez binamıza geçtiler.

Sindirim sistemindeki rahatsızlık nedeniyle Cassio de Souza Soares Lincoln sahada yaptığı aerobik koşunun ardından sağlık ekibi tarafından dinlendirildi.

Dün takım çalışmalarına katılan dÜmit’in dün başlanan tedavisine devam ediliyor.

Emre Güngör ve Aydın Yılmaz’ın tedavileri her gün çift seansla sürdürülüyor. Aydın tedavisinin ardından sağlık ekibimiz nezaretinde eşliğinde salon ve sahada takımdan ayrı çalışmaya devam ediyor.

Mehmet Güven, Semih Kaya ve Uğur Uçar’ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor. Serkan Çalık ise evinde dinlendiriliyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı çalışmalarını, Denizlispor ile Cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Lig 1. Hafta karşılaşmasının hazırlık çalışmalarını 22 Ağustos Cuma akşamüstü saat 17.30’da basın ve taraftara kapalı olarak yapılacak son antrenmanla tamamlayacak ve Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girecek.

Kaynak Galatasaray.org

Ideal ilk 11 de sakatlik kalmamis :D:D:D.... Umit in hafif sakatligi disinda eksik yok. Emre ve aydin 'in sakatliklari onemli degil. Ugur zaten tedavisini tamamladi kodisyon antremani yapiyor. Bu sezon gecen sezonki sorunlarin minumuma inicegini umuyorum.
Post Reply