Arda Kaç Para Verirlerse Satılsın? (satılmasın cevap değil)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bilmiyorum daha once herhangi bir baslik altinda bahsedildi mi ama benim her zaman aklima takilan bir konu da bu futbolcularin menajer secimlerine kuluplerin mudahil olup olamayacagidir. Bence olabilmeli diye dusunuyorum ama sanki pratikte boyle degil gibi. Hadi daha once baska bir takimda oynayan oyuncunun uzun sureli anlasma yaptigi menajeri zaten kabul etmek zorundasin ama ya kendi yetistirdigimiz, altyapimizdan cikan oyuncularin menajer tercihleri?

Menajer diyerek gecmemek lazim. Ahmet Bulut degilmiydi Okan Buruk, Emre Belozoglu'nu Inter'e goturen ve bize avucumuzu yalatan? Menajerler degil mi oyuncularin akillarini karistiran, onlara forma askini bir kenara birakip sozde ! porfesyonellik tavsiyeleriyle giydigi formayi sadece para icin kullanan adam haline dondurenler?Elbette yonetimlerin de bu tur durumlara karsi uyanik olmasi lazim ama oyuncunuzun menajeri de cok onemli. Mesela, ben G.Saray'da yonetici olsam Ahmet Bulut'tan oyuncu almazdim, altyapidan cikan/cikacak olan oyuncularima da bu adamla anlasmamalari yonunde baski yapardim. Bugun Arda Turan'in menajeri Ahmet Bulut. Muhtemelen Emre Belozoglu ile olan arkadasligi sebebiyle olusan bir tercih olabilir. Yahu biz bu altyapidan cikan yildizlardan satip kulubumuze para kazandiracagimiza Ahmet Bulut gibiler kazaniyor. Daha once bize yaptigini bu sene Ibrahim Kas'i Getafe'ye bedava getirerek yapti. Surasi kesin adam isini iyi yapiyor ama bence onun musterilerinin genelde bedava avrupaya gidiyor olmasi da artik kulup yonetimlerini biraz uyandirmali. Iste Ahmet Bulut'un musterileri;

http://www.transfermarkt.de/de/berater/ ... tails.html

buyuk bir kisminin bonservissiz transferler yaptigini goreceksiniz. Bence bu Arda kac paraya gider basligina sirf bu nedenle bedavaya gidebilir cevabini cok gozardi etmemek lazim.

Aurelio'nun Fenerden gidisinde kesinlikle menajerinin etkisi buyuk oldu. Bazen bir menajerin portfoyunde bulunan oyunculari yonlendirerek ligin gidisatina bile mudahale edebilecegi mumkun mu diye dusunmuyor degilim.

Hatta daha ekstrem bir ornek verirsek; Ribery'i bizden alip Marsilya'ya goturen adamla daha sonra Shabani Nonda transferi icin pazarliga oturup anlasmamiz cok fazla profesyonellik degil mi? tamam Canaydin yonetimi odemeyi geciktirmistir ama bu o adamin o donemde bu kullandigi firsatla bize zarar verdigi ortada. Sonra gidip baska biri icin bu adamla ayni masada olmak nasil bir duygu acaba? Gerci Ribery daha sonra bu menajeri de salladi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote: Yahu biz bu altyapidan cikan yildizlardan satip kulubumuze para kazandiracagimiza Ahmet Bulut gibiler kazaniyor..
Yapmayin birader bu isin dogrusu bu. Futbolcunun manejeri futbolcuya en fazla para kazandirmakla yukumludur. Forma aski takim aski ne demek? Arda enayi mi Lincoln gibi tursu orturdugu yerde 2.5M dolari cebe indirirken forma aski icin 1M'na talim edecek. Nerde gordunuz boyle seyi? Profesyonel ligde oyuncunun ilk dusunecegi kendisine klubune peskes cekecek manager degil kendisine mumkunse 1YTL daha fazla para kazandiracak manajer olacaktir elbette.

Gecen gun Yildrim guldurdu beni Tuncay'dan bahsederken "efsane olmayi elinin tersi ile itti" diyerek. Ayni seyleri manejerini dinledi diye Aurellio icin de soylemis. Bu ikiside FB'den hak-ullah istemediler. Hakkimiz ver bak bizden daha az yararli oldugu halde bizden daha cok para verdigin adamlar var dediler. FB daha dogrsu Aziz bey ne yapti? Madem oyle gule gule dedi. Yerine koyduklari adamlar ortada. Hacettepe tepeliyor simdi.

Ayni sey Hakan Sukur, Okan, ve Emre icin de gecerli idi. Hakan Hagi'ya verdiginiz parayi garanti veriyorsunuz bana ise mac basi oluyor. Gerci ben sakatlik filan diye yatan biri degilim ama GS bunca yil hizmet eden adamim bu da benim hakkimdir benim paramda garanti olsun dedi. Ayni sekilde Okan ve Emre GS aldigimiz parasinin bir kati kadarini Milan teklif ediyor biz gerci Avrupada oynamak istiyoruz ama bu teklifi gorun burada kalalim dediler. Emre durup dururken jardel'i tokatlamadi. Onun aldigi paranin yarisini bile alamiyordu. Utucu haramzade kapiyi gosterdi. Halbuki onun verdigi zarari bugun hicbir futbolcu vermedi GS'ya, makete rakate, ota boka, AIG cektigi peskese kaptirdigi paralari dusunurseniz. Kimin ne aski ile isini nasil yaptigini goruyorsunuz.

Elbette Arda'nin dikkat edecegi sey Ahmet Bulut komisyon yapacam diye Arda'yi maceraya surmesini sezip kendi kararini kendisi vermesi olmali.

Ahmet Bulut "Ben Ahmet Bulut, adamin hakki parayi vermezseniz Arda'yi unut" diyecek vakti geldiginde.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Sep 16, 2008 12:38 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Arda'ya rekor teklif
21 Eylül 2008

İngiliz devi Arsenal, Arda için kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, Arsenal Galatasaraylı yıldız futbolcu için 15 milyon pound (27 milyon dolar) önerecek.

Avrupa'nın en gözde futbolcuları arasında yer alan Arda, İspanyol medyasına göre gelecek vaat eden 100 genç futbolcu sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor.

21 yaşındaki Arda 25 kez A Milli Takım forması giydi.

Gazetenin haberine göre daha önce Arda için Newcastle 9 milyon poundluk bir teklif yapmış ancak bu teklif Galatasaray tarafından reddedilmişti.

Kaynak:Hurriyet
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Post Reply