Milan Baros Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Baroş'dan bir cacık olmaz, Allah'ın kazması: (pardon tahta bacak diyecektim) :evil:

Kezman > Baros

Nasıl net ve kısa yorum ama :lol:
Oyle deme be Gorgen --- tam kazma degil... kaleci ile karsi karsiya kaldigi zaman topun altina girmesini biliyor - yani kureklikde var...

Bizim alistigimiz kazmalardan sonra bu kurek bizim icin upgrade olur :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:Baroş'dan bir cacık olmaz, Allah'ın kazması: :evil:

Yuregine saglik renkdas, peki suna ne diyorsun?

-----------------------------Aykut--------------------------------

Baris------------Servet---------------Meira---------------Balta
(seneye
H. Altintop :lol: )

--------------Topal------------------Linderoth-------------------

Arda---------------------Lincoln-------------------------Kewell

------------------------Baros (Nonda)-------------------------------

Kayseri macina kadro ariyorum da.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote:
Kerem Gulec wrote:
Wikipedia:
"In June 2007 Lincoln signed a four-year contract for Galatasaray S.K., for a fee of around €4.5m"
Espneurope:
"Lincoln, 28, will sign a four-year deal with the Istanbul club. Schalke did not disclose the transfer fee for a player who had a year to go on his contract but German media estimated the amount at five million euros. "
Bunlar buyuk bir ihtimal ile kontratinin degeri. Bonservis parasi degil. Schalke 10M avro civarindan kapi acip 7'nin uzerine olur dedi.
Sizin dediginiz mantikla Lincoln yilda veya 4 yilda 4.5M (nasil anladiginiza gore) euro aliyor. Ikisi de absurd. Madem ikna edemedik bir de DHA haberi verelim :)
Bir de tekrar yaziyorum, internette donen fiyatlar genelde bonservis bedelidir futbolcunun alacagi paranin yazildigini pek gormedim.

"Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, daha önce anlaşamaya vardıkları Brezilyalı futbolcu Lincoln´ün transferinin tamamlandığı açıkladı.
Canaydın, Çorlu Galatasaraylılar Derneği´nin açılışında yaptığı açıklamada Lincoln´ün transferinin akşam saatlerin de tamamlandığını belirterek. Lincoln´ü Galatasaray´a kazandırdık Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu büyük taraftara armağan olsun" dedi.
Galatasaray, Brezilyalı futbolcu ile 2+1 yıllık sözleşme imzalarken, futbolcuya yıllık 2,5 milyon euro kulübü Schalke 04´e bonservis bedeli olarak 4,5 milyon euro ödeyecek."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Baroş'dan bir cacık olmaz, Allah'ın kazması: (pardon tahta bacak diyecektim) :evil:

Kezman > Baros

Ciddi misin, yalanciktan mi soylersin?

Ni dimek istersin?

Ozan

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yahu bos verin adamin aldigi paranin kurusunu santimini artik.

Baros Baris'a kafiye olmus onu farkettim bu arada. Simdi gunun sorusu: Baris'a redif olmasi icin kimi almaliydik? :lol:

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote: "Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, daha önce anlaşamaya vardıkları Brezilyalı futbolcu Lincoln´ün transferinin tamamlandığı açıkladı.
Canaydın, Çorlu Galatasaraylılar Derneği´nin açılışında yaptığı açıklamada Lincoln´ün transferinin akşam saatlerin de tamamlandığını belirterek. Lincoln´ü Galatasaray´a kazandırdık Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu büyük taraftara armağan olsun" dedi.
Galatasaray, Brezilyalı futbolcu ile 2+1 yıllık sözleşme imzalarken, futbolcuya yıllık 2,5 milyon euro kulübü Schalke 04´e bonservis bedeli olarak 4,5 milyon euro ödeyecek."

Bu dort yil kismini atlamisim. Genelde bonservisten cok kontratin degeri yaziliyor diye biliyordum. Bonservis klup degistirilirken verilen hava parasi. Kontrat ise futbolcunun asil degeri. Bana bunun esas alinmasi daha mantikli geliyor. Futbolcudan memnun degilsin ama kontrati elinde. Bundan para cikartiyorsun. Cunku sen de alirken boyle bir have parasi vermissen bunun bir kismini cikarmak istemek elbette mantikli. Elbette istisnalar var. Adam senin klubune sigmayacak kadar meshur oluyor ve nasilsa kontrati bitince bedavaya gidecek. O zaman erkenden satip para kazanmak isteniyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Milan Baros'un transferi Galatasaray taraftarlarını gerçekten heyecanlandıracak cinsten.Genç bir oyuncu olması hem uzun vadeli forvet gereksinimi için iyi bir haber, eğer gerekli performansı gösteremezse elden çıkarılması daha kolay ve hiç olmazsa bir miktar bonservis parası getirir eğer en olumsuz senaryoya göre düşünürsek.
Milan Baros'u aldığımızı duyunca, beni diğer almayı düşündüğümüz forvetlere göre memnun eden yanı rakip defanslar için tehlikeli bir forvet oluşu.Avrupa şampiyonası maçlarının üzerinden çok kısa bir zaman geçtiği için herkes çok rahat hatırlayacaktır çekoslavakya ile yaptığımız karşılaşmaları.O maçlarda bizi en çok korkutan oyuncu kuşkusuz Milan Baroştu.İyi ki o maçta görev almadı.çünkü bu tür oyuncuların maç içerisinde ne yapacağı belli olmuyor hele ki defans tam olarak yerleşmemişse.Bu tür rakip takımlara tedirginlik verici bir oyuncuya sahip oluyor Galatasaray senelerden sonra!!.Bu bence çok önemli!!!.
İyi bir transfer olmasının bir başka nedeni: ceza sahası alanı dışından ve uzak mesafelerden sert ve isabetli şutlarla gol bulabiliyor olması.Malesef Hagi gittikten sonra böyle goller seyretmeyi özlemiştik.Ayrıca böyle goller bulmak bizim içinde önemli bir silah olacak.(Aslında senelerdir serbest vuruşlardan da böyle goller özledik.Hele ki rakiplerimizin böyle kolay golleri maç rölantiyede giderken bularak kazanması bizi de ,bizim neden böyle bir oyuncumuz yok diye düşündürmekte.Türkiyedeki savunma hatalarından ve kalecilerin doğru baraj ve yer tutmamaları düşünüldüğünde bir nevi piyango!!)
Görüldüğü gibi Milan Baros sadece iyi bir forvet olmasının ötesinde Galatasaray'ında eksikliğini duyduğu özelliklere sahip bir santrafor.Sağlam ve güçlü fiziği onu durdurmak isteyenlerin işini zorlaştıracaktır.Milan Baros'un gelmesi takım içerisindeki bir çok futbolcununda performansını artıracağını düşünüyorum.Özellikle de Lincoln'nün!!!!!
Bu sene hucüm gücü açısından çok kaliteli bir kadro kurduğumuz kesin!!.
Eğer iyi bir oyuncu alınacaksa, o pozisyonda 3 oyuncuya da sahip olunsa, yine de alınması taraftarı biriyim.Yalnız beni düşündüren bu kadar hücum ağırlıklı bir kadronun orta sahamızda dolayısıyla defansımızda büyük sorunlar yaratma riskidir.Çünkü hücum ağırlıklı oyuncularımız malesef çok koşup mücadele eden,geriye çabuk dönüp defansımıza yardım eden oyunculardan oluşmamakta bu da bizim zaten ağır olan defans oyuncularımızı zor durumlara düşürebilir.Rakip takımların zayıflamış olacak orta sahamızı çabuk geçip bizi zor duruma düşürmesi gayet muhtemel.Yok eğer dengeli bir kadroyla maça başlıyacaksak yedekte kalacak olan oyuncuların her zaman formda ve bize oyuna girdiğinde katkı sağlaması önemli,bunun içinde maçlarda mümkün çok sayıda oyuncuya görev verip bu oyuncuların devamlı yedekte tutularak takımla aralarına soğukluk girmesine engel olmak gerekiyor ve bu konuda da Skibbe'ye çok iş düşüyor
Last edited by turgut uyar on Tue Aug 26, 2008 10:51 pm, edited 1 time in total.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Gun icinde gazete sayfalarina baktiysaniz gormussunuzdur, Baros'un futbol kariyerinden cok, biryerlerden bulunmus birkac resmi kullanilarak ustu kapali gay/irkci goruntusu veriliyor. Ayni zamanda Skibbe'nin evlilik ve evlilik disi iliskilerinin tum detaylari muthis bir arastirmaci gazetecilik ornegi gosterilerek ortaya dokulmus! Bu tur 'haberleri' gundeme tasiyan ve kendini medya mensubu sayan zavallilari kiniyorum.

Baros'u Liverpool'da oynadigi zamanlarda ve Euro 2004 sirasinda izlemistim. Yakin zamanda pek ortalikta olmasa da cok kaliteli bir golcu oldugu tartisilmaz. Bobo'nun Antalya'ya attigi son golu gorunce, 'bizde boyle bir pozisyonu kacirmayacak bir golcu olacak mi acaba hic?' diye dusunuyordum. Cok yerinde bir transfer, yonetimi tebrik ediyorum, ve acil bir sag bek bulmalarini umuyorum!

Hakan

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:
Baroş'dan bir cacık olmaz, Allah'ın kazması: (pardon tahta bacak diyecektim) :evil:

Kezman > Baros

Ciddi misin, yalanciktan mi soylersin?

Ni dimek istersin?

Ozan
Şaka bir yana, Baros'un takıma hangi maçlarda ne vereceğni önceden kestirmek çok güç olacak. Bir maçta inanılmaz 5-6 gol kaçırabilir, ya da bir derbi maçında hat trick bile yapabilir.Sanırım onda görebileceğimiz en büyük sorun bu istikrarsızlığı olacak. Dua edelim de kazmalıkları(veya şansızlıkları) zor maçlara denk gelmesin.

Bunu yanında Ligin ilk maçında % 30 boş olan trübünlere oynayan GS seyircisini trübüne çekeceği gerçeği de kaçınılmaz. GS seyircisinin ismi ve kariyeri dolayısıyla Baros transferinden sonra trübünleri tamamen doldurması da kaçınılmaz.

Bu açıdan bu sene bu ve daha önce yapılan tüm yabancı transferlerine çok başarılı dememiz lazım.

Adnan Polat başta olmak üzere başarısından ve efendiliğinden hiçbirşey kaybetmeyen Haldun Üstünel'i tebrik etmemiz lazım.Ben kendi adıma "Eliniz dert görmesin" diyorum.

Bence bütçeye göre gayet başarılı transferler yapldı.

Şimdi iş yapma sırası bizim Yabancı Damat'ta :lol:
Last edited by Mehmet Gorgen on Tue Aug 26, 2008 11:51 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ..
Şaka bir yana, Baros'un takıma hangi maçlarda ne vereceğni önceden kestirmek çok güç olacak. Bir maçta inanılmaz 5-6 gol kaçırabilir, ya da bir derbi maçında hat trick bile yapabilir.Sanırım onda görebileceğimiz en büyük sorun bu istikrarsızlığı olacak. Dua edelim de kazmalıkları(veya şansızlıkları) zor maçlara denk gelmesin.
...
Bu turlu celiskiler kafa karistiriyor. Benim bildigim Hakan Sukur'e gore (ki o da cok sac bas yoldururdu boyle kabizlik donemine girdimi) daha mi becerikli gol yolunda yoksa Baros'un da boyle sansa kustugu haftalar hatta aylar olacak mi? Buna cevabin hayir ise durum iyi evet ise uc kabizdan bir gol beklenecek demektir. Ha bu Kewell'e filan yarar diyecek olanlar var. Su ana kadar her turlu zorlanmada sakatlik alemeti var adamda. Boyle bir yuku kaldiracagi supheli.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Aug 27, 2008 4:23 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote: ..
...
Bu turlu celiskiler kafa karistiriyor. Benim bildigim Hakan Sukur'e gore (ki o da cok sac bas yoldururdu boyle kabizlik donemine girdimi) daha mi becerikli gol yolunda yoksa onunda boyle sansa kustugu haftalar hatta aylar olacak mi? Buna cevabin hayir ise durum iyi evet ise uc kabizdan bir gol beklenecek demektir. Ha bu Kewell'e filan yarar diyecek olanlar var. Su ana kadar her turlu zorlanmada sakatlik alemeti var adamda. Boyle bir yuku kaldiracagi supheli.
ave b şıkları arasından benim cevabım malesef b( 3 kabız =1 gol beklentisi)

Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Milan Baros tek kelimeyle mükemmel bir transfer alabileceğimiz en iyi oyuncuyu aldık diyebilirim.Başkanımızı ve transfer komitesini kutluyorum bu sene gerçekten çok iyi iş çıkardılar.Baros'u anlatmaya gerek yok hızlı , vuruş tekniği çok yüksek, topsuz alan koşuları mükemmel, 1.84 boyuyla kafaylada gol atabilecek(kafa golünü pek görmesemde)bir oyuncu.Yaşının 27 olması çok iyi çünkü hala fiziksel olarak en verimli çağında.

Bizim için olağanüstü güzellikte bir transfer sezonu oldu takıma birinci sınıf 4 oyuncu transfer ettik.Meira Portekiz milli takımının ve Stutgart'ın kaptanı , De Sanctis Buffon'un yedeği ve Udinese'nin sürpriz başarısının en önemli parçasıydı, Kewell Avustralya futbolunun tartışmasız en iyi oyuncusu ve milli takım kaptanı,Leeds'in efsanevi kadrosunun en önemli yıldızı,Baros Euro 2004 gol kralı ve Çeklerin tartışmasız en iyi forveti (bence).Bu starlar Galatasaray'mıza hayırlı olsun umarım ligde ve avrupada hedeflediğimiz yerlere ulaşırız.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu arada Baros ile ilgili irkcilik suclamasina guluyorum , cunku adam Roman(gypsy) asilli. Dogu Avrupada, Roman olmak ayrimciligin en kotusune ugramaktir ki Macaristan, Cek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya vs... gibi ulkelerin Avrupa toplulugunda sicilleri vardir.

Bunun disinda kendisi Fatih Akyelden sonra GS'deki 2. Roman asilli oyuncudur. GSyi bu anlamda kulturel cesitliligi devam ediyor.
''Atalim golcukleri, alalim sipalileri'' olayi olacak yani.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada Baros ile ilgili irkcilik suclamasina guluyorum , cunku adam Roman(gypsy) asilli. Dogu Avrupada, Roman olmak ayrimciligin en kotusune ugramaktir ki Macaristan, Cek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya vs... gibi ulkelerin Avrupa toplulugunda sicilleri vardir.

Bunun disinda kendisi Fatih Akyelden sonra GS'deki 2. Roman asilli oyuncudur. GSyi bu anlamda kulturel cesitliligi devam ediyor.
Cingen Arif?

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mert Tokman wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada Baros ile ilgili irkcilik suclamasina guluyorum , cunku adam Roman(gypsy) asilli. Dogu Avrupada, Roman olmak ayrimciligin en kotusune ugramaktir ki Macaristan, Cek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya vs... gibi ulkelerin Avrupa toplulugunda sicilleri vardir.

Cingen Arif?
kendisinin Izmirli oldugunu biliyorum ama o konuda bir bilgim yok.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply