AC Bellinzona- Galatasaray 3-4 (Kewell, Baros(2), Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Uludağ wrote:Olmasın böyle gol arkadaş bu ne ya. Galip mi geldik şimdi? Ne oldu yani? Gol yiyince mi aklımız başımıza gelecek sürekli? Neyse artık bu goller umarım Baros ve Lincoln'ü takıma adapte eder. bu deplasman da bu şekilde bir şans olur.
Futbol boyle. 100% pozisyonlar girmeyince maglup oluyorsun, kimse bu sut defansa carpip girdi diye gol yok demiycek.

Bulent abinin Lincoln'le dalgasini anlamiyorum. O sut girmese bile bu mac iyi oynadi lincoln. Kac tane gol pozisyonu yaratti. Atamadi Baros ve Nonda. Barosun golundeki ortayi kesti. Artik Bu mac icin en azindan asmayin adami.

11 adam birlesmis bir takim olmus. 3 5 2 oynamis son yillarda ilk defa goruyorum. 11 sakat var. Sakatliklari FT ye yoranlar var. Hic sevmesemde onun hatasi oldugunu dusunmuyorum. Yuklediyse kondusyon milli takim maclari kazandi, arda o sayede 15 milyonluk adam oldu, sivas'a uc gol attigi icin degil. Ayrica bu takimda gecen senede sakatliklar vardi.

Sakatliklar bu takimin en buyuk sorunudur. Once o halledilmeli. Gerekiyorsa idmanlari kisin, maclarda yedek takimda oynayin. Ama once herkez saglam bir 0 dan baslayalim su ise.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu maçın özeti baya uzun olur. Tabi bütün pozisyonları koymaya kalkarlarsa.

Biz çift önlibero şart! Yoksa halimiz harap!

Çok fazla gol kaçtı, balına goller atıldı ama esas sorun yediklerimiz. Verdiğimiz pozisyonlar.

Skibbe'ye kolay gelsin...

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Harun Demirci wrote:
adamlar 3 organize gol attı, biz 4 tane, biri rakipten pas geldi, biri rakibe çarptı yuh olsun size

Barosun ikinci golunde de top kaleye giderken kalecinin ayagina carpmasa defans cikaracakti. Bir tek Kewel'in golu var dogru durust atilan.
Doğru hem rakipten geldi hemde adamlara çarptı. offfff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Servet'i kenara cekip, "Nedir senin problemin?" diye sormak lazim.
Avrupa Sampiyonasindan beri "Avrupa'da oynamak istiyorum", "Devre arasinda biraksinlar para kazandirip gideyim" gibi aciklamalar yapiyor. Eger dikkatini bu yuzden oyununa veremeyecekse pasa pasa ayrilsin yol yakinken. Antalya macindan sonra "Uzunlari tuttuk, kisalari gol atti" diye bahsettigi adam 1.87 boyunda, rakibin forvet oyuncusuydu bu arada.

Tamam, gecen sene yaptiklari unutulmaz, ozverisi ve hirsi 10 numara, en azindan Denizli'ye attigi gol icin bile heykeli dikilmeli, ama zarar vermeye basladigi zaman onlemi alinmali. Yoksa boyle koy takimlarindan 3 tane gol yemeye devam ederiz.

Macin sadece 2. yarisini canli izleyebildim. Gorebildigim tek olumlu sey Milan Baros'du.

Hakan
Last edited by Hakan Bakircioglu on Thu Sep 18, 2008 11:04 pm, edited 1 time in total.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mert Tokman wrote:Iyinin, kotunun ve cirkinin birarada oldugu garip bir mac seyrettik... Benim bu maca bakip cikardigim tek sonuc alinmis 3 puanin UEFA puanlamasi acisindan iyi oldugu - gerisi bos...
Aynen öyle...

Ben bütün eksiklere rağmen maç öncesinde skor olarak olmasa da oyun olarak rahat bir galibiyet alacağımızı düşünüyordum. Bu akşamki sonuçtan sonra Ali Sami Yen'de bu takımı rahat yeneriz diyorum. En kötü ihtimalle 2 farklı yenilmeyiz ve gruplara %99 kaldık diye düşünüyorum.

Son saniyede bal golüyle de olsa galip gelip Uefa sıralaması için 2 puanı almamız en önemli şey...

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

bu arada barosun hakkını yemeyeyim, adam bir şeyler verecek gibi takıma.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Tekin wrote:
Ercan Arslan wrote:Maalesef sahada G.Saray'i izlerken hep aklima UNICEF yararina sahaya cikmis Dunya Karmasi var gibi geliyor. Umarim duzeliriz.
Son 2 Dakika Michael Schuhmacher oyuna girecekmis :D

Schumacher iyi topcudur aslinda. Zaten fizik kondisyon mukemmel. Ayrica reflesler ve zeka olaganustu. Istese ikinci kumede almanyada oynardi.

GS iyi oynarken kazanamiyinca laf edenlerin, " Iyi oynarsa oynasin, onemli olan kazanmak" diyen spor yazarlari eger kazanincada kotu yazarsa niyet kotu demektir. Yolunu secip oyle gidiceksin Skor yazari isen hep oyle yaz, isine gelince "skor" isine gelince "iyi oyun" dersen basin kartini geri iade etmek lazim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Iyinin, kotunun ve cirkinin birarada oldugu garip bir mac seyrettik... Benim bu maca bakip cikardigim tek sonuc alinmis 3 puanin UEFA puanlamasi acisindan iyi oldugu - gerisi bos...
Iyi neydi (3 puan almanin disinda)? Kotu'nun dik alasini gorduk. Tek tek sayilmayacak kadar. Cirkin olan neydi? Asik'in adam attirmasindaki kullandigi yontem mi yoksa GS takimin hali mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Gizli santrofumuz kalecileri ile karsi karsiya :?: :roll:

Image

Image

Baros..

Image

Image

Image
Last edited by Murat Gökcigdem on Thu Sep 18, 2008 11:12 pm, edited 1 time in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Tekin wrote:
Ercan Arslan wrote:Maalesef sahada G.Saray'i izlerken hep aklima UNICEF yararina sahaya cikmis Dunya Karmasi var gibi geliyor. Umarim duzeliriz.
Son 2 Dakika Michael Schuhmacher oyuna girecekmis :D

Schumacher iyi topcudur aslinda. Zaten fizik kondisyon mukemmel. Ayrica reflesler ve zeka olaganustu. Istese ikinci kumede almanyada oynardi.

GS iyi oynarken kazanamiyinca laf edenlerin, " Iyi oynarsa oynasin, onemli olan kazanmak" diyen spor yazarlari eger kazanincada kotu yazarsa niyet kotu demektir. Yolunu secip oyle gidiceksin Skor yazari isen hep oyle yaz, isine gelince "skor" isine gelince "iyi oyun" dersen basin kartini geri iade etmek lazim.
Neden, kazansa da kaybetse de oyunundan memnun olmayip sikayet edenler daha tutarli degil mi?

Bunu bu mac icin soylemiyorum, bu kadar sakat ile bir daha hayatta goremeyecegimiz bir 11 ile cikmis GS, kazanmis kazanmamis cok muhim degil.

Ama bu hrkesin gordugu daginiklik mi, laubalilik mi ismi konulamayan bu gariplik sakatlardan mi, yoksa takimda bir sorun mu var ondan mi onu anlamak lazim.

Serkan'da is var gibi gozuktu, Baros iyi oldu ama kazara sakatlanirsa forvet yok demek, Umit ve Nonda Avrupa Sampiyona'sinda degillerdi, bahaneleri yok, ilk haftalardaki halleri anlasilmaz otesi. GS yonetimi bir an once bunlardan nasil kurtulur sezon ortasinda ya da sonunda dusunmye baslamali, Baros'a yedek lazim.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Thu Sep 18, 2008 11:16 pm, edited 1 time in total.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hayret... Avrupa'da maç kazandık.
Tarihi bir gün bugün.
Skibbe efendi'nin zafer sarhoşu bir halde soyunma odasında bütün futbolcuların alnından öpüp tebrik ettiğini görebiliyorum.
Galatasaray Dergisi'ni yöneten sivrizekalılara tavsiyem, bu maçın VCD'sini hazırlayıp, okurlara versinler.
3 gol yedik ama olsun... Bellizona'yla Bellizona'nın sahasında oynuyorsunuz. Olur o kadar.
Kimse kızmasın bana. Böyle bir komediyle ancak dalga geçebilirim.
Last edited by Salih Bora on Thu Sep 18, 2008 11:20 pm, edited 1 time in total.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Bu takima ne oldu anliyamiyorum.
Gecen sene kim oynuyordiki,
bu takim daha bir saglam görüntü veriyordu???

Defansin önünde oynayan, karsi takimin ataklarini bozan, cok kosan
iki oyuncu gerek.
Suat Kaya kac yasinda? Geri dönebilirmi? :D

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Bugun bence Galatasaray adina isini en ciddiye alan oyuncu Ayhan'di. Cok iyi top dagitti, pas hatasi neredeyse hic yapmadi, akinlarin yonunu cok iyi degistirdi gerektiginde. Cok da iyi mucadele etti, yerini hic kaybetmedi. Onun disinda saha ici organizasyonu berbatti. Ayhan'in yanina Linderoth veya Mehmet'ten biri geldiginde takim belki bir seye benzer. Nonda'da bugunku aptalca futbolunun sonunda hafta sonu yedek kulubesini boylayabilir. Bir denenmeyen Umit Karan-Baros ikilisi vardi, yakindir.
Aydin'in goze hos gelen futbolunu sonucu etkileyen futbola cevirmesi lazim. Cok buyuk potansiyeli var cok cabuk bir futbolcu yazik olmasin. Bugun yaptigi sacmaliklari gorunce Cristiano Ronaldo'nun MU'daki ilk senesinde oynadigi futbol geldi aklima. Alex Ferguson kafasini duvarlara vuruyordu kenarda. Hasan Sas'tan cok Kewell'i ornek alsa cok iyi olur. Servet'le ilgili yazilip cizilenlere katiliyorum. Son olarak, Serkan'da da isik var. Ama bu haliyle Galatasaray 11'i bence imkansiz. Cok guclenmesi gerekir. Onu da Ugur'un A takimdaki ilk yillarina benzettim. Defansif olarak oldukca zayif gozuktu bana.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Iyi neydi (3 puan almanin disinda)? Kotu'nun dik alasini gorduk. Tek tek sayilmayacak kadar. Cirkin olan neydi? Asik'in adam attirmasindaki kullandigi yontem mi yoksa GS takimin hali mi?
Iyiler...
- Serkan'in ilk golde ki ortasi ve Kewell'in "arka direk" vurusu
- De Sanctis'in mukemmel kurtarislari, Simovic ve Tafarel gibi liberoluk ozelligi ve yan toplarda ki kararliligi
- Baros'un bazi bir-iki kolay golu kacirmasina ragmen bos alan buldugu zaman hizini nasil kullanabilecegini gostermesi ve ikincisinde cok ikinip sikinsada GS formasi ile atmis oldugu ilk goller
- Aydin'in oyuna girdikten sonra gosterdigi performans ile sakatliginin cok onemli olmadiginin belli olmasi.

Kotuler...
- Kacan komik goller (Basta Nonda, sonra Baros, sonra Kewell, Lincoln, Aydin ve son olarak Yaser)
- Defansta ki basit hatalar - hem duran toplarda adam tutmada hem de topu oyuna sokmada (Basta Servet, sonra Meira ve Emre)
- Orta sahanin direncsizligi

Cirkinler...
- Nonda - kotunun otesinde rezalet bir Nonda seyrettik... Skibbe'de seyretti...
- Emre'nin dirsegi ve sonrasinda ki kirmizi kartlik hareket...
- Lincoln'un golu ve Baros'un ikinci golu...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kerem Gulec wrote:Bir denenmeyen Umit Karan-Baros ikilisi vardi, yakindir.
Aman ha, agzindan yel alsin, Allahini seviyorsan yazma bile, daha bes gun once seyrettik Karan'i, Baros'u hayata kusturmekten baska bir ise yaramaz bu, dusun Barossun, Umit firca atiyor, biraz sonra rovesata denemesi falan.

Baros-Lincoln, Baros-Kewell, Baros-Arda, neyse bakilir, zaten tek forvet gibi oynayalim.

Ali

Post Reply