Sampiyonlar Ligi 08/09

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Sampiyonlar Ligi 08/09

Post by Ercan Arslan »

Sanirim forumda boyle bir basliga ihtiyac var. Bu gece oynanan maclardan Marsilya-Liverpool macini bastan sona seyrettim. Cok zevkli, guzel gollerin ardi ardina geldigi, mucadelenin gercekten ust seviyede oldugu bir macti.

Chelsea 4-0 Bordeaux

Roma 1-2 Cluj
-Romen sampiyonu Cluj gecenin surprizini yapti

Panathinaikos 0-2 Inter

Bremen 0-0 Anorthosis
-Anorthosis sasirtmaya devam ediyor

Basel 1-2 Shaktar
-Lucescu Basel'i deplasmanda devirdi

Barcelona 3-1 S.Lizbon
PSV 0-3 A.Madrid
Marsilya 1-2 Liverpool

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin maçı uydudan izlenemeyecekmiş!

Kerem Gulec

Re: Sampiyonlar Ligi 08/09

Post by Kerem Gulec »

Ercan Arslan wrote:Sanirim forumda boyle bir basliga ihtiyac var. Bu gece oynanan maclardan Marsilya-Liverpool macini bastan sona seyrettim. Cok zevkli, guzel gollerin ardi ardina geldigi, mucadelenin gercekten ust seviyede oldugu bir macti.
Eski dost Gerets'in takimina goz atmak icin ben de bu maci izledim. Gecen sene Gerets Marsilya'ya gittiginde kume dusme hattindalardi. Ligi ucuncu bitirdiler sanirim. Dun gece de iyi oynadilar. Defansta cok kazma bir stoperleri var onun yaptirdigi penalti yuzunden yenildiler.
Bu macin ozeti su:
Cheyrou denen futbolcu hemen Galatasaray'a alinmali :)
Orta sahayi bu kadar iyi organize eden bir oyuncu gormedim son zamanlarda. Bulabilirseniz Marsilya'nin attigi goldeki pasini izleyin.
Bir de Gerrard'in attigi gol var. Belki yilin golu bile olur.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Dakika 11.
Lisandro Lopes golu atti. Porto 1-0 Fenerbahce

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

13.dakika skor 2-0 gol Lucho..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

halen devam eden diger CL maclarinda,

Steau 0-1 Bayern .

Lyon 0-1 Fiorentina

R.Madrid 1-0 Bate

bu arada Lisandro 3. golu kacirdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'nin 14M pounds odedigi soylenen Guiza (Guita okuyorlar) cok guzel atti bir tane. 2-1. Parayi veren dudugu calyor gibi. Alex'in verdigi pasta guzelmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Alex'in kafa sutu hakikaten guzeldi. Kalecinin ustune gitti ama Guiza'da o dar acidan iyi vurdu. Bakalim bir Sevilla mucizesi daha olacak mi.

Bu arada R.Carlos cok aksiyor

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bu Porto'ya dair ilginc bir nokta ise Quaresma'yi 24 milyon'a inter'e sattilar ama yerine 7 milyona gecen sene en buyuk rakibi Benfica'da kiralik oynayan C. Rodriguez'i aldilar. Uruguay'li Paris St Germain'den kiralikti ve cok iyi bir performans gostermisti. Benfica elindeki adami satin alma opsiyonu ile kalici olarak kadroya katmayi beceremiyorsa zaten Porto'yla yarismayi dusunmemeli bence.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Devam eden diger maclarda,

Steau 0-1 Bayern devam ediyor

Lyon 0-2 Fiorentina ( Lyon'un bunca yildir Fransa ligini domine edip CL'de hic bir sey yapamamasi gerçekten enteresan. Gecen hafta Fransa Ligi Lyon'a yarayan hakem hatalariyla buyuk sarsinti gecirmisti)

R.Madrid 2-0 Bate

Diger maclarda henuz gol yok.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ercan Arslan wrote: Lyon 0-2 Fiorentina ( Lyon'un bunca yildir Fransa ligini domine edip CL'de hic bir sey yapamamasi gerçekten enteresan. Gecen hafta Fransa Ligi Lyon'a yarayan hakem hatalariyla buyuk sarsinti gecirmisti)
Fransa'nın Sivası :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dinamo Kiev 1-1 Arsenal

Şaşırdım...

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ismail Gezer wrote:
Ercan Arslan wrote: Lyon 0-2 Fiorentina ( Lyon'un bunca yildir Fransa ligini domine edip CL'de hic bir sey yapamamasi gerçekten enteresan. Gecen hafta Fransa Ligi Lyon'a yarayan hakem hatalariyla buyuk sarsinti gecirmisti)
Fransa'nın Sivası :D
adamlar duydu galiba son 15 dakikada 2 gol attilar ve simdi 2-2

Juventus'ta zar zor Zenit'i 1-0 yendi. Arsenal, Dinamo Kiev deplasmanindan 1-1'lik beraberlikle donuyor.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Sampiyonlar Liginde bu aksam :

Zenit 1 - 2 Real Madrid

AAB 0 - 3 Manchester United

Villareal 1 - 0 Celtic

Fiorentina 0 - 0 Steaua

Bayern Munih 1 - 1 Lyon

Arsenal 4 - 0 Porto

Fenerbahce 0 - 0 Dinamo Kiev

Bate 2 - 2 Juventus

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugunku harikalar kumpanyasindan hic kimse soz etmemis. Ilk yarinin son 15 dakikasini, ikinci yarinin da son yarim saatini izleyebildim. Sahada gordugum birilerinin popolari altina tutusturdugu ates yuzunden sahada kosusturmaya calisan ama pek bir halt beceremeyen bir takimdi. Ilk sut 74. dakikada geldi. O da Selcuk'tan. Emre topa basti dustu, Maldonado "Deniz Baris'in bir ayagi bile olamaz" savini kanitlarcasina oyun cikardi. Carlos baba fos baba. Alex de sakat sakat oynuyor belli. Mactan once Volkan Babacan oynayacak dedilerdi, bir baktim son anda buyuk abisi Demirel konmus. Bunlar aslnda iyi gunleri Semih iyilesse, iki forvet oynasalar, o orta sahayla ucer beser yemeye baslayacaklar. Belki 1 tane atarlar.

Bir tek Guiza var cabalayan. Ona da digerleri ayak uyduracagina salak salak bakiyorlar, "bu salak ne diye bu kadar kosuyor?" dercesine. Macin 90. dakikasinda olanlar ozetiydi herseyin. Kimse korner atmaya gitmedi, Guiza gitti, sonra topu gosterdi "biriniz atin da belki gol atarim" diye. Eminim o pozisyon yarin basin yayinda epey tartisilir.

Kiev gecen seneki ceyrek finalden epey etkilenmis olacak, cekingen oynadi, iyi kapandi. Yine de son dakikalarda bulduklari pozisyon oyle boyle degil, 3 e 2 gelmislerdi. Vurmayip pas atsalar, yenip de gideceklerdi. Macin genelinde de topu iyi cevirip, cok adamla FB kalesine gelip, topu kendi kalelerinden uzak tutmayi basardilar.

Simdi bakiyorum bir iki yerde yaziyor. Mac biter bitmez, tribunlerde kavga cikmis, yonetim aleyhine sloganlar atilmis, salter inmis. Daha tribunler bosalmadan. Salter indirme modasi geri geldi anlasilan.

Onlerinde iki Arsenal maclari var. Bakiyorum bu savunma, bu orta sahayla Arsenal maclari kabus olabilir FB taraftari icin. FB'ye 3 atan Porto'yu bugun 4'leyip dagitmislar. FB'ye daha fazla atmamalari icin bir tane bile neden, gerekce yok.

Ozan Ersoy

Post Reply