TSL 4 Hafta:Kocaeli-GS 1-4 (Baros(2), Nonda, KEWELL)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Nonda sakatlandi, aci icinde gibi gorunuyor, yazik oldu. Bilegini tutuyordu, umarim kirik cikik yoktur.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

Kewell...

Asist Lincoln yine.

Soldan girdi sagina cekti plase gol.

Ozan Ersoy
Gecen mactan tek fark bu sefer lincoln un assistleri gol oldu. Bakalim mediaya nediycek. Adamin gecen mactan hic bir farki yok.

Attigimiz iki golden onemlisi ondan once yorgunken maci kitlememiz, ve dinlenmemiz. Akilli oyun yani..

bu arada nonda hava topundan sonra yere ters dustu ve bilegini burktu. yerine mehmet guven girdi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kocaeli seyircisi yonetimlerine saydiriyor. Bu arada Nonda sakatlandi, sedye ile cikti, catlak veya kirik olmaz umarim. Bu macta macin adami bence Lincoln'du. Forma giriyor.

Bir de Yaser ve Alparslan'in durumlari cok sevindirici.

Sanki Lincoln ve Arda birarada olmazlarsa dah faydali oluyorlar gibi, gecen sene Lincoln sakatlaninca Arda daha derli toplu oynamaya baslamisti.

Tribunlerde vukuat basladi bu arada...

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

4-1 guzel bir skor, ozellikle ilk golu yedikten sonra.

Macin sevindirici yonleri, Lincoln'un basarili paslari, Alparslan'in girer girmez etkili olmasi, Baros'un kendisine Sukur/Kezman benzetmesi yapmaya baslayanlara karsi gosterdigi performans. Kotu taraflari Aydin ve Nonda'nin sakatliklari. Sakatlarimizdan takim kursak ilk 4'e oynariz :(

Tabii bu arada 60.-70. dakikalar arasi yedigimiz baski hic hos degildi. Orta sahamiz hemen oyundan dusuyor, Ayhan'a cok yuk biniyor. Linderoth/Topal'in bir an once iyilesip forma girmeleri gerekiyor.

Hakan
Last edited by Hakan Bakircioglu on Sun Sep 21, 2008 9:00 pm, edited 1 time in total.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Supriz bir galibiyet. Takim bireysel olarak cok iyi oynadi. Topal , baris ve linderothtan birisinin iyilesmesi lazim en kisa zamanda.

Yaser'in futbol bilgisi cok etkiledi beni. Oynadigi zamanin yarasinda sag bek oynadi, hasan'in ciktiginda acigini kapatti. Futbol bilgisi yuksek oyuncu uzun zamandir gormuyordum.

Alpaslan erdem transferi uzerindeki israrin nedeni buymus demek.

Lincoln gecen macin aynini oynadi bu sefer paslarinin yarisini degerlendirdiler. Nondanin bariz kacirdigi pozisyondada pas onundu.

Baros tek arkasi donuk top tutup pas verebilicegini bu mactada gosterdi

Volkan savunmada cok iyi idi.

Hasan hatasiz oynadi. Butun oyunculari sakatliklardan zorunlu ortaya cikan bozuk sistemdeki performanslarindan dolayi kutlamak lazim.

Selcuk dereli macin ilk 60 dakikasi eyyamin kitabini yazdi. Onemsiz yerlerde kocaeli legine duduk caldi, onemli yerlerde calmadi. Mac koptuktan sonra oraya dondu, bir selcuk dereli klasigi izledik.

Sanirim en once Topal iyilesir, sonra linderoth, sonrada baris. Merak ediyorum Ugur ve sabri ne alemde.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BU MAÇTA EN İYİLER BENCE SIRASIYLA

- LINCOLN
- VOLKAN
- HASAN ŞAŞ

MAÇIN ADAMI DA, HAKKINI VERELİM, LİNCOLN'DÜ.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Pas sayıları aciklandi, 470'e 163. Top hakimiyeti % 70'e 30.

Top bizdeyken oyunun % 51'ini orta sahada, % 39'unu Kocaeli ceza sahası onunde ve % 10'unu kendi kalemiz onunde oynamisiz. Zaten oyunda da goruldu, demek ki defans topu tutmayip hemen orta sahaya vermis (ya da Sas, kafasina gore topu orta sahaya surmus :) ) ve burada iyi top dagitan adamlarla ileri ara pasi ve derin toplar yapmisiz. Bu aslinda cagdas futbol acisindan olumlu. Hele 2.yarida neredeyse hep yerden ve dikine ayaga top yaptik.

Nonda cok elestirildi ama o dahil bugun Kewell, Lincoln ve oynarke Aydin orta yanasip top almaya cok yardimci oldular.

Lincoln kesinlikle statik bir top dagitici degil, orta sahaya gelip topu aliyor ve insiyatif ustleniyor.

Kapali takimlara zorlanmaya devam ediyoruz veya oyun 0-0 iken kurdugumuz baski, galip durumdayken kurdugumuz baskidan daha suursuz.

Gecen sene 11 yerli ile oynarken bu sene goller hep yabancilardan.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Nonda sakatlandiktan sonra benim icim buruldu, keyif kalmadi. Oyuncular da bitse de gitsek seklinde oynadilar, bu havada bu sartlarda en akillisi da oydu.

Bana bilegi dondu o kadar aci icindeydi ki kirik olabilir gibi geldi. Insallah yoktur. Bilek donmesi de ciddiyse en az 6 hafta demek.

Mac sonu %70 top ustunlugu bizde. 470 pas dogru pas yapmisiz. Bir rekor olabilir. GS mac boyunca bir kere bile topu sisirmedi. Oynanan oyun iyi. Bu yagmurda dandun oynamadan bu kadar pas yapabilmek cok olumlu bir gelisme. GS iyilesmeye basladi. Skibbe'nin tek hatasi oyundan dusen orta sahaya gec destek vermesi oldu. Erkenden Nonda'yi cikarsa Nonda da sakatlanmayacakti.

Cok cok iyi oynayanlar bence...

Lincoln - Volkan...

Cok iyi oynayanlar...

Tek basina orta sahada savasan Ayhan, bir ara on libero bile oynayan Kewell, buldugu dort pozisyonun 2'sini gol yapan Baros. Hasan Sas da iyiydi ama onu cok iyi listesine katamam cunku arada calima girip top kaptirip savunmayi zor birakabilecek yanlislar yapti.

Alpaslan'in kisa zamandaki oyunu cok mutlu etti beni. Arda vari topu alip 60 metre surusu, adam gecisi guzel ortasi, maci koparan golle sonuclandi. Macin kilit ani da bu kosu. O siralar gol yiyecek gibi duruyorduk.

Yaser de sag kanat oyuncusu olmamasina ragmen buldugu sansi iyi degerlendirdi.

Bu sartlar, 2 gun once UEFA maci oynanmis, bir deplasmanda gelip bir baska deplasmana cikip bu oyunu oynamak GS'da en azindan takimsal olarak, oyuncular arasinda iletisim acisindan bir seylerin oturdugunu gosteriyor. Antrenmanlar bosa gecmiyor, ataksal olarak bazi dusuncelerin uzerinde calisiyorlar demektir.

Ozan Ersoy

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ucuncu gol gercekten hazirlanis ve atilis olarak cok guzeldi baski yedigimiz bir anda. Bu arada Sivasspor'un kazandigi Bursa macinda hukmen maglup sayilmasi gundemdeymis.
Mehmet Daskiran

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Camia olarak hepimizin gözü aydın, takım kendini bulmaya başladı nihayet.
Nondaya çok üzüldüm son durumu nasıl acaba? Tam da forvette ideali yakalamışken çok kötü oldu bu durum. Ayrıca Lincolnün performansı da sevindiriciydi, zor maçlarda kilidi açacak gol pasları gelecektir böyle devam ederse.

Kewell konusunda da söylenecek çok şey var ama herşey ortada, sanırım yorumsuz geçmek en doğrusu olacaktır : )

Yönetimi bir kez daha kutlamak istiyorum Kewell, Baros, Meira ve belkide Alparslan transferleri büyüklüğümüze layık transferler oldu.

Umarım sakatlıklar düzelir ve uefa yolunda özlediğimiz günleri tekrar yaşama fırsatı buluruz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Forum olarak merak içinde Nonda'dan gelecek haberi bekliyoruz galiba :)

Bende tv kanallarını dolaştım pek birşey duyamadım. Sadece TRT1'de birşeyler konuştular ama sonuna yetişebildim, pek birşey anlamadım ama korktuğumuz kadar kötü olmayabilir...
---------
Habertürk'ten: Nonda kırığım yok ama kendimi iyi hissetmiyorum demiş...

Haldun Üstünel de "Yara derin değil" demiş...

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

- Rakip cok zayifti
- Takimin 4 gol attigi macta Lincoln'ün 2 asist yapmasindan daha dogal bir sey olamaz.
- Kimse "Lincoln süper oynadi, macin adamiydi demesin" bu adamin aldigi para aklima geldikce sinirlerim bozuluyor.
- Görüp göreceginiz en iyi Lincoln budur, fazlasini umut ederek kendinizi de strese sokmayin.
- Maci anlatan en iyi pozisyon, yedigimiz bir kontraatakta Hasan'in geri gelmeyen, Kewell, Lincoln ve 2 santrafora delirdigi andir.
- Bakalim sakatlar iyilestiginde de Cift santrafor+Kewel+Lincoln+Arda ayni anda sahada olacak mi?
- Umarim olmaz, olursa canimizi cok yakarlar!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende Ozan'nin -sade- iyiler listesine pas hatalari oldugu halde Kewell'i eklemek istiyorum.

Gol attigi icin, defansa kadar gelip kademelere girip hem top kesmek hemde karsi atagin ahenkini kestigi icin degil, topsuz alanda takimina liderlik yaptigi icin...

Kocaelinin duran bir topunda arka direkte diye kim var diye defansi uyarmasi, sonra gidip o diregi almasi, gol anlarinda ilerde kiritik noktalarda durdugu icin bence takimin en iyilerinden birisi idi.

Nonda'nin yaninda giden butun oyuncularimizin yuzlerinde dusen bin parca idi. bence de cok ciddi bir sakat verdik bu macda :cry:

Yanlizca su Alpaslan Erdem'e dikkat etmek lazim. Yeni bir Arda'mi ortaya cikiyor dersiniz?
Last edited by Murat Gökcigdem on Sun Sep 21, 2008 9:41 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ismail Gezer wrote:Forum olarak merak içinde Nonda'dan gelecek haberi bekliyoruz galiba :)

Bende tv kanallarını dolaştım pek birşey duyamadım. Sadece TRT1'de birşeyler konuştular ama sonuna yetişebildim, pek birşey anlamadım ama korktuğumuz kadar kötü olmayabilir...
---------
Habertürk'ten: Nonda kırığım yok ama kendimi iyi hissetmiyorum demiş...

Haldun Üstünel de "Yara derin değil" demiş...
http://lig.blogcu.com/

adresinde GS TV'de Turgay Renklikurt ile soylesi var macla ilgili. Nonda'da kirik yok ama yirtik suphesi varmis sanirim. Turgay Renklikurt yirtigin buyuklugune gore 2-3 hafta surebilir donmesi dedi.

Macin ozeti var su anda.
Mehmet Daskiran

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Forum olarak merak içinde Nonda'dan gelecek haberi bekliyoruz galiba :)
...
Nonda'dan ne koy olur ne de kasaba. Bir iki iyi harekete bu kadar kredi verilmez. Zaten GS'da atilan gollerin cogunlugu onda ise bu da GS'yin durumunu acikliyor. O da biliyor ne durumda oldugunu ve attigi gole bile sevinemedi garip; sasirdi kaldi nasil girdi diye. GS Yaser'i yetistirmeye baksin Nonda'nin yoklugunda daha akillica bir is yapilmis olur. Bu arada Umit Karan'da Vehbi'nin kerakesini gormusse eger bu olanlardan sonra kendisi icin iyi olur. Nonda Ocak'ta yolcu olmali eger ayagi filan kirilmadi ise. Ayni sekilde Karan'i da paketlemek lazim eger kissadan hisse cikarmadi ise su son iki hafta. Nonda'nin ayagi kirildi ise feleket. GS'yin ustune kara bulut gibi cokmus olur. Ayagi kirilsin istemezdim elbette. Ne de olsa bu da onun ekmek parasi. Ama su son iki macta gordugum Nonda'yi ben alip getirmezdim ya da getirseler kabul emtmezdim GS'ya golcu getiriyorum diyenler onume ciktiginda. GS yabanci futbolcu coplugu rolune bu kadar alisti ise orasini bilemem. Ali cocuk bir tarafini yirtacakti bu Nonda'dan golcu cikarsa ben aniririm diye. Hakliymis adam. Bu kadar da basit olay.

Bugunku oyuna gelince. Lincoln'e sIkI verilmis. Bugun oynamasa GS basi onunde cikardi o sahadan. Ahim sahim bir halt yapmadi. Ama yapmasi gerekeni en azindan yapabildi. Ortada hic oyle iyiye filan gtme sinyali yok. Lincoln'in arzusundan baska. Bununda fitil ile oldugunu biliyoruz. Daha dun ikinci ligden gelen hasbel kader transferler yapmis Kocaeli onunde olup olup dirilip bir de netameli gol ile beraberligi saglamissin. Neresi iyiye gidis bunun. Surada onune cikacak ilk disli Avrupa takimi onunde yine paspas olunacak bir durum icindesin Persembe gunude 4 gol atildi. Karsinda mahalle takimi gibibir takim vardi.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Sep 21, 2008 9:58 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply