Milli Maç:Türkiye- Bosna Hersek 2-1 (Sabri, Mevlut)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Fatih Tekke de bu hafta hat trick yapti. Ama o yasakliydi degil mi ?
Terim "Fatih Tekke, agziyla kus tutamadigi icin almiyorum" demis.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç yaklaşıyor ama hiç maç havası yok. Pek garipsediğim söylenemez. Memlekette daha ciddi sorunlar var.

Şimdi bir ilk 11 yazayım diyorum, adettendir diyorum ama yazamıyorum. Kim ne halde bilemiyorum. Milli takımın durumu GS'den beter. Bizde yabancılar var en azından :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir ilk 11 yapmayı beceremeyen tek ben değilim anlaşılan :D

Birisi yapsada üstüne konuşsak...

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ismail Gezer wrote:Bir ilk 11 yapmayı beceremeyen tek ben değilim anlaşılan :D

Birisi yapsada üstüne konuşsak...
Metin Tekin'in bugünkü açıklaması: "Potansiyeli olan genç arkadaşlar önümüdeki maçlarda oynayabilirler"

Buna göre elimizdeki eksiklerle kadro;

------------------Volkan

Serdar K.--Servet--Gökhan--Hakan B.

C.Kazım---Aurelio---Ayhan(Gökdeniz)---Arda

---------------Halil---Batuhan

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ersin Taner wrote:

Metin Tekin'in bugünkü açıklaması: "Potansiyeli olan genç arkadaşlar önümüdeki maçlarda oynayabilirler"

Buna göre elimizdeki eksiklerle kadro;

------------------Volkan

Serdar K.--Servet--Gökhan--Hakan B.

C.Kazım---Aurelio---Ayhan(Gökdeniz)---Arda

---------------Halil---Batuhan
Saol hocam...

Gökhan Zan sağlammıymış acaba? BJK'da istenmeyen adam oldu nerdeyse. Gerçi bizde de Servet hayal kırıklığı yaratmaya başladı ama Trabzondan falan stoper alnmıştır umarım...

Arda henüz antreman yapmadı sanırım ama Sabriyle ikisinin durumu iyiye gidiyormuş haberlere göre...

Kala kala Batuhan'a kaldıysak F.Tekke'yi çağırırdı aklı olan. Bu salağın sağı solu belli olmaz...

C.Kazım'ında hiç bir halta yaramadığına inananlardanım. Şapşal Sabri bile sağ kanatta daha faydalı olabilir.

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Ben karalayım bir şeyler.

Dün Gökhan'ın çıkarıldığını duymuştum kadrodan. Metin'in demecinide duyunca kadro şöyle şekillenebilir belki?

------------------Volkan----------------------

Serdar K.---Servet----Ceyhun---Hakan B.

Aydın ------ Aurelio --- Nuri Ş. ------- Arda

------------- M. Yıldız --- Mevlüt -------------

Bol gençli ümit milli takımdan bozma bir kadro oldu.. :D
Last edited by İsmail Cem İZGİ on Fri Oct 10, 2008 4:27 pm, edited 1 time in total.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cam adamla Gokdeniz kadrodan cikarildilar pazartesi gunu. Gokdeniz neyse de, defansin ortasinda Servet'in yaninda oynamaya aday iki futbolcu var bana gore, sezon basindan beri dogru duzgun mac oynamamis olan Ceyhun'la Ibrahim Kas. Trabzonspor'lu Egemen bu iki macta takima oldukca faydali olabilirdi. Ceyhun Egemen'in yedegi ve 6 lig macinda aldigi toplam sure 5-10 dakika falan. Bana gore gereksiz kumar. Ceyhun'un basarili oynamasi da fikrimi degistirmez acikcasi. Adam secerken belli bir olasilik dahilinde kalmak daha dogru olur.

Fatih Terim Halil Altintop'u kadro disi biraktiginda cok sevinmistim, hevesim kursagimda kaldi. Kac kere izlediysem berbat oynadi oldukca istikrarli bir sekilde. Fatih Tekke'nin son maclarda formu oldukca yuksek. Real Madrid'e karsi kisa da olsa oldukca iyi oynadi, ozguveni oldukca yerindeydi. UEFA final macinda cok iyiydi, super kupayi aldilar ondan sonrada. Son lig macinda da ilk 11 basladi uc gol atti. Forma adaletli dagitiliyorsa kadroda olmali bana gore, ki dagitilmadigini uzun yillar gorduk. Sampiyonlar liginde tonla gol atan, ulkenin en formda golcusu yillar yili kadroya alinmadi dogru duzgun, sebep "sisteme uymuyor". Bir kere aldi onda da oyuna girdikten sonra 2 tane gol atti mac 2-2 bitti. Bir de bakiyorsun 6 ay topa vurmamis adamlar kadroya giriyor (EURO 2008). Yok abi kontenjani, yok tecrube, hepsi hikaye tabii. Adam sevdiklerini ihya ediyor, sevmediklerinin gorevi ise agizlariyla kus yakalamak. Sanki dogru duzgun bir sistem varmis gibi bir de sisteme uymuyor hikayeleri. Turk insaninin bir sistem dahilinde hareket ettigini (mecbur birakilmadikca) ben pek gormedim. Fatih Terim ve kucuk dunyasinda neler donuyor kimbilir...
Neyse, oyle ya da boyle basarili olsun da Avrupa/Dunya sampiyonalarinda kendi milli takimimizi izleme ayricaligimiz/zevkimiz olsun.

Son olarak bana gore mevcut adamlardan bu maclari alabilecek bir takim:

----------------------Volkan--------------------
---Serkan (TS)---I. Kas-----Servet----Hakan
---Kazim--------Aurelio-----Ayhan------Ugur
---------------------------Arda-----------------
--------------M. Yildiz--------------------------

Defansin ortasi ve kaledeki adamlar guven vermiyor, Bosna hucum gucu yuksek bir takim. Klasik Yugoslav ekolunun uzantisi, teknik oyuncular var, ancak ayni oranda fiziksel gucleri oldugunu soylemek zor. Yine de birkac sene oncesine gore daha iyiler fiziksel anlamda. Hirvatlarin seviyesine gelmelerine ise daha cok var. Gecen turnuvada Bosna'da yenilmistik. Rakibi kucumseme, konsantre olamama bahaneleri fazla satmaz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yarın büyük ihtimal Servet kaptan çıkacakmış...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FT'in basın toplantısını izledim. Yarınki maçı kazanmak için gerekli gerilimden çok uzak görünüyor, fazla rahat :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit milli maçının ikinci yarısında BJK'lı Aydın'ın yerine Alparslan oyuna girdi. 5 dakka içinde iki nefis şut çekti. Biri sol diğeri sağ ayakla...

Çocuk çok iyi hakkaten. İnşallah Kewell'dan birşeyler kapar...

Oha! Alparslandan güzel bir şut daha. Direği sıyırdı resmen. Forvet dokunsa gol olacak...

Alparslandan bir şut daha. Yine sert gitti. Ama bu sefer yarım metreden aut...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Futbolculara taktik ağırlıklı çift kale maç yaptıran teknik direktör Fatih Terim, yarınki maç için Volkan, Sabri, Servet, İbrahim, Hakan, Kazım, Aurelio, Ayhan, Arda, Batuhan ve Mevlüt'ten oluşan 11 kişilik kadroyu denedi.

AA

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ismail Gezer wrote:Futbolculara taktik ağırlıklı çift kale maç yaptıran teknik direktör Fatih Terim, yarınki maç için Volkan, Sabri, Servet, İbrahim, Hakan, Kazım, Aurelio, Ayhan, Arda, Batuhan ve Mevlüt'ten oluşan 11 kişilik kadroyu denedi.

AA
Gökhan ve Gökdeniz'in kadrodan çıkarıldığını atlamışım ona rağmen 8 oyuncuyu tutturmuşum. :) Terim'in Sabri saplantısını düşününce bu defans normal gözüküyor.(Aslında Bosna'nın sol tarafı hızlıysa daha güçlü, sağlam ama yavaş olan Serdar yerine savruk ama hızlı Sabri'nin oynaması mantıklı)

Bakalım pivot santrafor-hızlı forvet ikilisi neler yapacak? Batuhan aklını başına alsa çok büyük futbolcu olacak ama gidişat onu göstermiyor. Belki bu akşam A milli takımda ilk maçı olması, başında Terim olması falan nedeniyle sadece oyununa bakıp başarılı olabilir.

İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Yalız elinde Mehmet Yıldız arken ve bu kadar formdayken Batuhan gibi daa bu sezon tek oynamış sıfır tecrübeli bir şımarıkla başlamak.

Sakat Ayhan ve Sabri'ye ilk 11 de yer vermek.

Darmadağın bir Fenerbahçe'de bile herkesten daha bir ayrı telden çalma becerisine sahip Kazım The 'Küçük Dağları Ben Yarattım' Kazım'dan medet ummak.

Terim'e neler oldu böyle son senelerde anlamak mümkün değil. Umarım bu kadro çıkmaz sahaya..

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Bize bu macta penalti verilirse, lütfen Batuhan atsin.
Biraz eyleniriz. :x

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail Gezer wrote:Ümit milli maçının ikinci yarısında BJK'lı Aydın'ın yerine Alparslan oyuna girdi. 5 dakka içinde iki nefis şut çekti. Biri sol diğeri sağ ayakla...

Çocuk çok iyi hakkaten. İnşallah Kewell'dan birşeyler kapar...

Oha! Alparslandan güzel bir şut daha. Direği sıyırdı resmen. Forvet dokunsa gol olacak...

Alparslandan bir şut daha. Yine sert gitti. Ama bu sefer yarım metreden aut...
Aksam Bursaspor'lu Sercan yine bir gol atmis.Bu cocugun yildizi daha da parlayacak sanirim.Dun YAZICI ne para verirlerse versinler satmayacagiz diye demec vermis Bursa Gazetelerine.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply