UEFA Kupasi: Galatasaray- Olympiakos 1-0 (Kewell)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Dün ak$am maci izleyememi$tim.
Dün ak$amki maci bu aksam GSTV den izliyorum.
$u an oynayan Galatasaray'da 2000 ruhu var.
mücadele eden, galibiyete inanan ve iyi futbol oynayan bir Galatasaray.
Biraz da $ans yardIm ederse
2009 MAYIS'INDA SS STADINDA UEFA FiNALi
olabilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:Kusura bakmayin, ama muhalefet edecegim.

Bu kararlara futbolun ruhu isini sokmak cekici gozukse de aslinda son derece yanlis bir bakis.

Penaltinin tanimi bellidir, icinde soyle ruhen gole yakin bir durumsa calinmalidir ama degilse ihlal olsa dahi calinmamalidir diye bir sey yok. Anayasayi bir kere delmekten bir sey olmaz misali.

Ceza sahasi icinde 10 kusurlu hareketten biri varsa penaltidir, hakemin yorumu bu hareketlerden biri olup olmadigi uzerine olmalidir, futbolun ruhuna gore degil.
...

Ali
Ben isin dalagasindayim. Elbette penalti penalti gibi olmalidir gibi kabzimalin dillendirdigi kazma yoruma prim verecek degilim. Ceza sahasi icinde faul yaparsan topu elle kesersen cezasi penaltidir. Neresinde oursan ol fark emez yeterki ceza sahasi denilen cercevenin icinde (hatta cizgi uzerinde ol). Isin ruhuna gelince bu tuz ruhu olmali. Kezzap denir buna eskiden hela tasini bunla temizlerlerdi.

Cizginin disinda dedi cikti isin icinden halbuki bal gibi icinde idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Yok abi estağfirullah size değil. Size cevap olsa, sizin konuyla ilgili sözünüze cevap olarak yazardım. Yukardaki yazımda TV'de "Baroş gol atamıyor artık, çok etkisiz" anlamında cümleler sarfeden insanlardan bahsetmiştim. ...
Eskisi gibi gol atamiyor kismini bilemem (iki mactir gol atamiyor) ama dun etkisizdi. Bu dogru soze neden bu kadar alindin bilmiyorum. Arkasi onundeki yok. Dun kac tane gol kacti. Nerde idi kendisi? Ne yer tutabildi ne de tehlikeli bir kontraya cikabildi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: Yok abi estağfirullah size değil. Size cevap olsa, sizin konuyla ilgili sözünüze cevap olarak yazardım. Yukardaki yazımda TV'de "Baroş gol atamıyor artık, çok etkisiz" anlamında cümleler sarfeden insanlardan bahsetmiştim. ...
Eskisi gibi gol atamiyor kismini bilemem (iki mactir gol atamiyor) ama dun etkisizdi. Bu dogru soze neden bu kadar alindin bilmiyorum. Arkasi onundeki yok. Dun kac tane gol kacti. Nerde idi kendisi? Ne yer tutabildi ne de tehlikeli bir kontraya cikabildi.
Cengiz abi maç esnasında Kewell'ın çektiği şutu hatırlarsın. Baroş bomboş bekliyordu orda, pas atması gerektiğini sende söylemiştin. Tekrar izlersen orda Baroş'un çok müsait bir pozisyonda pas beklediğini göreceksin. Sabri şutunu çekipte kalecinin topu kornere çeldiği an kaleciye en yakın adam Baroşdu. Kewell golü atarken kalenin dibinde sekmesi muhtemel topu bomboş bekleyen iki GS'liden biri Baroşdu. Kewell'ın serbest vuruşunda olması gereken yerdeydi ama kötü vurdu. Arda'nın karşı karşıya kaçırdığı kontratakta pas alamadığı için dellenen gene Baroşdu. Arda sol çaprazdan alakasız bir şut çekerken Baroş ceza yayında pas bekliyordu. Yani Baros, alakasız yerlerde durmuyor, haklı olarak pas bekliyor. Şu nasıl kaçtığını anlamadığımız (ve senin nerdeydi dediğin) pozisyonda Ayhan'ı kaçıran adam Baroşdu. Guiza gibi 5-6 pozisyonda karşı karşıya kalırda atamaz, o zaman anlarım 'etkisizdi' laflarını. Ama benim gördüğüm, adam topsuz oyunda da çok iyi.

Trabzon maçında 3. goldeki katkısını yazmıştım. İlk golde de Arda'nın ortasında uzak direkte bekleyen iki kişiden biri Baroştur tahminimce. Son iki lig maçında gol atamasada 2 asist yapmış adam.

Baroş hastası bir adam da değilim ama adam henüz eleştirilmeyi haketmiyor...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Skippe, Almanya'ya gittiğinde geri dönmeyeceğini iddia eden Fotomaç'tan...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Image

Hala bu tuvalet kagidi bile yapmayacagim pacavralari okuyun bakalim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oyuncularimizi tebrik ederim.Bu macta TS macindan daha iyi oynadilar.Top yerde kaldigi ,mantikli pas alisverisi yapildigi, ve ileriye amacsiz sekilde sutla gonderilmedigi surece problem yok.

Gecen sene buna benzer bir maci Leverkusen'a karsi oynamistik ama rovans cok ic acici olmamisti.Takim iyiye gidiyor ama temkinli olmakta,havaya girmemekte fayda var.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Image

Hala bu tuvalet kagidi bile yapmayacagim pacavralari okuyun bakalim.
Okumuyoruz, arada göz atıyoruz Cengiz abi, lütfen yani :D

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Istanbula tatile geldik, maca gitme imkanı oldu.
Silivri GS Derneği ile maca gittik. Trafik yüzünden ASYne 2,5 saatte vardık. Ucak ile Münihten İstanbula aynı zamanda geldik :D

Mac bir skandal ile basladı. Benim Mac biletinin Koltuk Numarası 197 di. :D

Mactan birkac Fotoğraf (37):
http://www.flickr.com/photos/30112674@N07/

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Galatasaray, uzun bir aradan sonra Avrupa'da karşılaştığı ciddi bir rakibini, futbol olarak böylesine ezdi. En son ne zaman Galatasaray Avrupa'da ciddi bir maçta çok iyi futbol oynadı diye sorsanız, sanırım cevap veremem, zira hatırlamıyorum. Ama bugün, Olympiakos gibi Avrupa Kupaları'nda her daim boy gösteren, az çok belli bir başarısı ve iyi bir kadrosu olan bir takıma karşı top göstermedi Galatasaray. Türkiye Ligi'ndeki bir takım bu kadar mı oynarken keyif verir, bu kadar mı harika resital sunar... Orta sahada kurulan üçgenler, kanat akınları, hücum varyasyonları, uzaktan şutlar... Bir de girilen pozisyonlar kaçmasa, Olympiakos tarihinin en ağır yenilgilerinden birine uğrayabilirdi ancak Galatasaray'ın artık karakteristik özelliği haline geldi saç baş yoldurmak...

Tabii, tüm bunlar Galatasaray UEFA Kupası'nda final oynar, ligi garanti şampiyon bitirir demek anlamına gelmiyor. Doğruya doğru konuşmak gerekirse, her maçta bu kadar muazzam bir futbol oynayamazsınız. Bu akşamki Galatasaray, karşısında hangi takım olursa olsun oyunu rahatlıkla domine ederdi. Sahadaki futbolcuları, kenar yönetimi, tribünleriyle harika bir ahenk içerisindeydi çünkü... Galatasaray, her maç bu futbolu oynayabilse -ki bu mümkün değil dediğim gibi- şu an gülüp geçilen UEFA Kupası Finali hedefine ulaşabilir. Önemli olan; üç aşağı beş yukarı, bu futbola yakın bir futbol tutturmak. Yani; bugün Olympiakos'u ezen takım, yarın Benfica'dan 2-3 yiyip geri gelmemeli İstanbul'a. Belki biraz daha kötü oynayıp, en azından 1 puanla geri dönmeli...

Lincoln, Kewell, Arda, Meira, Ayhan, Baros, Servet, Emre, Balta, Sabri... Hepsinin bu maçta oynadığı futbol için, satırlarca şeyler yazılabilir ama uzatmak gereksiz. De Sanctis'ten tutun, Baros'una; mükemmel bir takım vardı sahada. Girilen pozisyonların yanında, birçok gol pozisyonu daha bulabilirdi Galatasaray ama, hala son paslarda bazen acemilikler, hatalar yapılıyor. Trabzonspor maçında ortalama üstü bir futbol, bu maçta harika bir resital vardı. İki maçta da Skibbe'nin nasıl bir sistemle sahaya çıktığını da gördük ve bu sistemi eleştirenleri de. Umarım, şu maçtan derslerini alıp, susar o çok bilmiş futbol ulemaları. Umarım duymayız Eskişehir maçı öncesi/sonrası "Galatasaray gibi bir takım bu maça çift forvet çıkmalı bla bla bla" saçmalıklarını. Ama kazanılınca her şeyin doğru, kaybedilince her şeyin yanlış olduğu bir futbol memleketindeyiz. Yarın Skibbe çok akıllıca bir taktikle sahaya çıktı diyen spor yazarı abimiz, pazartesi bir bakmışız ki Skibbe'ye yallah diyor...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Tekin wrote:Istanbula tatile geldik, maca gitme imkanı oldu.
Silivri GS Derneği ile maca gittik. Trafik yüzünden ASYne 2,5 saatte vardık. Ucak ile Münihten İstanbula aynı zamanda geldik :D

Resimlere keyifle baktim Murat, buraya koydugun icin cok tesekkurler.
Yanliz su poz bile ne kadar kotu bir stadta oynadigimizi ve bunu haketmedigimizi gosteriyor.

http://www.flickr.com/photos/30112674@N07/2970015528/

Bir keresinde mactan cikarken adamin biri ileri dogru itisen iki okuz yuzunden merdivenlerden asagiya dogru yuvarlanan bir insan seline donusmustuk.

Su stad cabucak bitsin istiyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Öncelikle merhaba diyerek başlayayım,bir süredir takip ettiğim forumda ilk mesajım bu...

Olympiakos maçında hem tribünde verdiğimiz destek hem de oynadığımız oyun fazlasıyla iç açıcıydı.Özellikle Sabri,Lincoln,Ayhan,Arda çok iyiydiler(Ki dikkat ettiğimizde,Lincoln'ün olmaması Eskişehir maçında pas trafiğimizi ve oyun kurmadak başarımızı baya etkiledi)..

Bir aksilik olmazsa çıkarız biz bu gruptan.Yeter ki bu maçtaki gibi mücadele isteğimiz üst seviyede olsun,sakatlıklar oyunumuzu bozacak kadar çok olmasın..

edit:bu arada Murat bey,çektiğiniz fotoğraflar mükemmelmiş.Özellikle koreografi fotoları harika.Elinize sağlık.
el comandante Gheorghe Hagi!

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Murat Tekin wrote:Istanbula tatile geldik, maca gitme imkanı oldu.

Resimlere keyifle baktim Murat, buraya koydugun icin cok tesekkurler.
Yanliz su poz bile ne kadar kotu bir stadta oynadigimizi ve bunu haketmedigimizi gosteriyor.

http://www.flickr.com/photos/30112674@N07/2970015528/

Bir keresinde mactan cikarken adamin biri ileri dogru itisen iki okuz yuzunden merdivenlerden asagiya dogru yuvarlanan bir insan seline donusmustuk.

Su stad cabucak bitsin istiyorum.
Mehmet, bugün geri döndük.
O ASY konusuna girmeyecektim ama... Inan iceriye bir Saatte girdik. Biz siramizi beklerken meger öbür taraftan Vatandas Sira mira demeden kestirme gidiyormus. :x
Kavga cikacakti. 8.-10.000 Kisi (eski acik) bir kapidan girmek isterse, böyle olur iste. Kolayi var. GS oraya her girise bunlari gözetliyen Eleman koysa, bu kadar rezillik olmaz.

Hayret ettim - gördügüme göre Sahaya hic bir yabanci Madde atilmadi.
Yeni Stada yürüyen Merdiven yapsinlar yahu :D

Post Reply