TSL 8. Hafta- Eskişehirspor-Galatasaray 4-2 (Ayhan, Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Emre Güngör'ün gelmesi lazım, orta sahada top kesen Topal'ın gelmesi lazım.
Guzel söyluyorsun Ufuk ama gelseler ne degisecek, bu ortam icinde ne
degisecek. Maskaraya cevrilmis TD bu degerleri görme cureti gösterebilecek
mi, zannetmiyorum. Bizlere diger arkadaslar gibi kafayi kuma gömmekten
baska birsey kalmiyor.

FB light diyorum neden...yabancilara bagli olmalari bunun bir parcasi tabi.
Baglilar ve aciz durumdalar, neden mi, cunku istikrar yok, olmayacak bu
oyuncularla.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Hasan, ozellikle GS kotu oynar, bes de yer dedim. Baros'un golunu orta hakem gormeyebilir, vucudu saklar falan konusulur ama bir takimdan uc adam, biri dort bes metre ofsayt burada yardimciya falan da gerek yok.

Neyse Baros'un golunden sonra eyyamlar. Iki ofsayt gol, sicip batirdigi bir maci kontrol etmek icin hatalar vs.

GS'in sorunlari falan ayri konular, bolca konusulur ama bu adamlar GS maci yonetemez, o kadar.

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote: Iste Ayhan bu kadar adam. Kim ne derse desin bu karaktersizin kaptan bandini tasimasi agir bir darbe GS icin.
Yahu Cengiz Abi, Ayhan kadroda olmasa yine ona laf cakacaksin!!! Ne yapti Ayhan? Macin son 20 dakikasindaki sinir harbinin sonunda topu hakeme verirken alkisladi. Ne firlatti, ne kufur etti, ne birsey.... Genelde kendini kontrol edebilen Hakan Balta bile Youla'nin uzerine yurudu, Arda gitti mac icinde hakeme kafa tuttu.
....

Hakan
Iyi ya bunlar onun kaptanligi altinda oluyor. Ikinci sari karti taktik olarak gordu diyen vardi burada. Bugun iclerinde en calisani o idi ama bu sevimsizlikleri yuzunden sevemedim bu adami zorla degil ya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Umit Karan'in hiyarligi ikinci gol. Baska bir sey degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bir tarafim bizimkilere, öteki tarafim hakeme öfkeli. Azicik sakinlesince bu aksam kazanmayi hak etmedigimizi düsünüyorum. Cok kötüydük ama bizden daha da kötüsü Fırat Aydinus'du.
Insan faktörünün dahil oldugu her seyde hatanin da olabilecegini düsünürüm. Hakem hakkinda konusmaktan da, konusanlardan da hic haz etmem. Ama bu adam tam bir ego manyagi, tipki Ali Aydin gibi. Kendini göstermekten mac idare edemiyorlar. Cok tehlikelidir böyle hakemler.
Ilk goldeki bariz ofsayttan cok bizimkilere siradan gösterdigi 5 sari karta takildim. Yan hakemin civi gibi yerine cakildigi pozisyonda o kadar itiraz son derece normal, üstelik ne itisme ne kakisma. E haliyle o pozisyonda haysiyetini sifirlayip maymuna döndürdügü ayni yan hakem, bir pozisyon sonra bariz ofsayti göremez. Bir daha mi samar oglan olsun cocuk.
Dünkü FB macindan sonra Ali Koc ile Mosturoglu yeni iletisim planlari cercevesinde hakemlere soyle bir 15 dk salladiktan sonra bugün bunlarin olmasi benim gibi bir komplo teorisi allerjsi olan bir adami bile killandiriyor.
Neyse bunlar bir yana bu aksam cok kötüydük. Buradaki en son suclu da M.Güven'dir. Tüm takim döküldü, orta sahada sakatliklardan ötürü zaaf cekiyoruz, Ayhan'a asiri yük biniyor. Kewell-Güven degisikligi son derece yerinde idi. Isimlere takilmayin, Geriye dönmeyen mücadele etmeyen bir adami cikarip, yol gecen hani haline gelen orta sahaya diri bir adam soktu. Herkez görsün artik, orta saha yumusak karnimiz oldu. Dua edelim de Topal ve Linderoth bir an önce iyilessin.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Maç yayını kesik kesikti ve pek bir şey anlaşılmadı ama 2. golden sonra bende "90+3'de kontra ataktan bir tane daha yer ve yeniliriz" diye kesin bir kanaat oluştu. Bence artık hiçbir maça Baros-Nonda veya Baros-Ümit'le başlamamalıyız.
Hep maçtan önce kadro kuracak değiliz ya, benim bu maç için kadrom bu:

Code: Select all

De Sanctis
Sabri  Emre  Servet  Hakan
       Meira Ayhan
  Yaser    Arda    Kewell
         Baros
Barosun penaltı yaptırmak için kendini yere atması rezil bir davranıştı. Golden önce elini kullanması da öyle, bu davranışlar es geçilmemeli.
Takımın gördüğü kartlarda takım kaptanının Ayhan olmasının da payı var. Kaptanlık için Servet daha iyi bir aday olabilir.
Last edited by Eray Tunç on Sun Oct 26, 2008 11:06 pm, edited 1 time in total.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote:Sevgili Hasan, ozellikle GS kotu oynar, bes de yer dedim. Baros'un golunu orta hakem gormeyebilir, vucudu saklar falan konusulur ama bir takimdan uc adam, biri dort bes metre ofsayt burada yardimciya falan da gerek yok.

Neyse Baros'un golunden sonra eyyamlar. Iki ofsayt gol, sicip batirdigi bir maci kontrol etmek icin hatalar vs.

GS'in sorunlari falan ayri konular, bolca konusulur ama bu adamlar GS maci yonetemez, o kadar.

Ali
Ali'cim iyi ki Erman'ı seyretmiyorsun. Herif allem kallem etti, kalecinin pozisyonunu engellemez dedi, Es Es'in 2 adamlık ofsayt golünü legalize etti. Dikkat ettim, kuralı bile söylememek için 10 dakika polemiğe vurdu. Yahu kural var mı yok mu?

Yönetimin sadece hakeme değil, üstüne basa basa Lig TV'ye diş göstermesi lazım. Bu ayılar ancak bundan anlar. Adam kuralı büktü, kol böreği, pazı dolması diye saçmaladı, Galatasaray'ı küçük düşürdü.

Hasan. Defansta sorun var. Yoksa kadro ve oyuncu yaklaşımı bence o kadar kötü değildi. Nonda ve Karan dışında iyiniyetle çalıştılar. Emre ve Topal dönerse, daha önde faul yapıp bu kadar boş alan doğmasını engellerler. Senin çok sevdiğin Kewell ile de konuşulmalı hem maç seçiyor, hem maç içinde belli kesitlerde oynamayı istiyor. TC ligi o kadar küçümsenecek lig değil.

İddia ediyorum Es-Es bundan sonraki 3 hafta 0 puan alacak bu arada :) .

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ali Gursel wrote:Sevgili Hasan, ozellikle GS kotu oynar, bes de yer dedim. Baros'un golunu orta hakem gormeyebilir, vucudu saklar falan konusulur ama bir takimdan uc adam, biri dort bes metre ofsayt burada yardimciya falan da gerek yok.

Ali
Ali'cim iyi ki Erman'ı seyretmiyorsun. Herif allem kallem etti, kalecinin pozisyonunu engellemez dedi, Es Es'in 2 adamlık ofsayt golünü legalize etti. Dikkat ettim, kuralı bile söylememek için 10 dakika polemiğe vurdu. Yahu kural var mı yok mu?

.
Malasef bu kuralin iyice cetrefilestirmisler. Eger oyuncular ofsayda ble olsalar kalecinin gorus alaninini bozmuyor ve de (burasi onemli) topa da hamle yapmiyorlarsa ofsayt saymiyor o kara kitap.

Cektigi acidan sen de gordun Desanctis topun gelisini tabak gibi goruyor. Umit onu konriuede birakiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Adam butun yorumunu, GS'li oyuncularin cok adamla hakeme itiraz etmesine kil oldugu icin resmen yonttu. Bir de utanmadan yan hakem israrci davranmadi, bayragi kaldirip indirdi dedi. Benim gordugum kadariyla top kaleye girip Firat santrayi gosterdikten sonra yan hakem yerinde cakili kaldi en az 3-4 dakika.

Neyse, bu macin bize gostermesi gereken Youla gibi bir adamin defansimiza bu kadar problem olabilmesi. Hem UEFA'da hem de onumuzdeki lig maclarinda Youla'dan cok daha diri forvetlere karsi oynayacak bu defans, onlemi bir an once alinmali.

Hakan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:...
Takımın gördüğü kartlarda takım kaptanının Ayhan olmasının da payı var. Kaptanlık için Servet daha iyi bir aday olabilir.
Elbette. Imam osurursa olayinda oldugu gibi. Hakan bana Ayhan ne yapti ki demis. O san sari karta bakiyor. Ya ilki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

:lol: :lol: :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hakemin skra etki edecek nitelikte etki ettiğini düşünmüyorum. Karşılıklı olarak dengeli hatalar yaptığını düşünüyorum. Her ne kadar Fırat AYDINUS'un tavrını ve yönetim biçimini sevmesem de duygularıma yenilmeden maçın kırılma anlarını düşündüğümde çok hatalı karar vermediğini söylemeliyim. Fakat biz Ayhan gibi kendi sinirine hakim olamayan adamı takıma kaptan yaparsak çoğu maçı onbir kişi tamamlayamayız ayrıca geri kalan çoğunda da yarım yamalak kadrolarla maça çıkarız. Sonra da oturur hayıflanırız biz bu puanları niye kaybediyoruz diye.
Öbür taraftan bu takımın haftada iki maç kaldırabilecek profesyonellikte olmadığı gün gibi ortada... Ne Kewell, ne Baros bile bu kafada adamlar değiller ki bu yüzden biz bu ligi bana göre ilk beşte zor bitiririz bu klüp yönetimi ve bu teknik kadroyla. Öbür taraftan bu takım bizim önceliğimiz bu sene Kadıköyde final oynamak diye düşünüyor gibime geliyor ancak bu hayaller çabuk söner sonra elde ne lig kalır ne uefa. Bu teknik kadronun da bu takımı haftada iki maça hazırlayabilecek kapasitesi yok maalesef.
Last edited by Soner Özaltındere on Sun Oct 26, 2008 11:35 pm, edited 1 time in total.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:O san sari karta bakiyor. Ya ilki?
Evet abi, ilk sari kart pozisyonunda oyunun baslamasini engelleyip p.clik yapmaya calisan rakibe p.clikle karsilik verip itti. Eskisehir'li oyuncunun sucu olmasa Firat ona da sari gostermezdi. Sonucta dogru mu, hayir degil. Ama maci 5-0 onde gotururken durup dururken yapmiyor bu hareketi, mac 2-2'ye gelmis, herkes gerilmis.

Ha, bu takimin kaptani mac icinde surekli diger 10 kisinin ahlak polisligini yapmali mi, bu ayri bir soru, tartisilabilir. Ama onyargisiz....

Hakan

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cengiz Akgun wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:

Ali

.
Malasef bu kuralin iyice cetrefilestirmisler. Eger oyuncular ofsayda ble olsalar kalecinin gorus alaninini bozmuyor ve de (burasi onemli) topa da hamle yapmiyorlarsa ofsayt saymiyor o kara kitap.

Cektigi acidan sen de gordun Desanctis topun gelisini tabak gibi goruyor. Umit onu konriuede birakiyor.
Cengiz agbi, benim bildiğim kural istisna olarak pasif ofsaytı tanımlıyor. Pasif ofsayt ise, oyuncunun iradi olarak pozisyonun içinde olmadığını gösterdiği, pozisyondan kaçtığı veya bulunduğu konumun pozisyona hiçbir etki etmediği haller. Adam korner direğinin dibindedir, pozisyona dahil edilmez. Burada ne oyuncular konunun dışında ne de iradi olarak bir yere kaçıyorlar, top kaleciden dönse hemen çakacaklar (Erman, kaleciden dönse, bunlar vursa, gol olsa, o da geçerli dedi. Öyle bir yuh çekmişim ki evde çocuk uyandı :) ).

Santcis'in doğru köşeye atlaması hatta topun vuruluşunu görmesi önemli değil. Böyle referans olmaz. Zira kural KALECİNİN KONUMUNU DEĞİL, OFSAYTTAKİ ADAMIN KONUMU düzenliyor. Kaldı ki vuruş anında Santcis'in iyi gördüğünü anladık; pozisyon öncesinde (o pozisyon, serbest vuruş kullanıldıktan topa vurulma anına kadar en az 5 saniye sürüyor) kalecinin topu düzgün takip edebildiğini nereden biliyoruz.

Adamlar kalecinin önünde. Pozisyondan kaçmıyorlar. Net ofsayt.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yedigimiz ikinci golde Umit topa mudahale ederken Youla onu omzundan cekiyor. Yani golde foul de olabilir, bir de foul yoksa off side olan adam yalnizca kaleciyi mi etkileyemez kurala bakmak lazim ama oyunu etkileyemez olmasi gerek, neticede Youla'nin off side durumda iken bu gole etkisi buyuk, gerek foul yaparak gerek Umit'i rahatsiz ederek.

Neyse bir arkadasin da dedigi gibi dun Fenerbahce'li yoneticilerin verdigi demeclerin de epey etkisi olmustur.

Post Reply