UEFA Kupasi: Benfica- Galatasaray 0-2 (Emre,Umit)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Benim de gorusum beklenmedik bir sekilde iyi oynayip hayiflanacagimiz bir yenilgi alacagimiz yonunde . :wink:

2-1 felan
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Resmi sitemizden:

Sağlık Raporu: Harry Kewell / Morgan De Sanctis

Dün oynanan maçta sakatlık yaşayan oyuncularımızdan Harry Kewell ve Morgan De Sanctis ile ilgili olarak Galatasaray Profesyonel Futbol Şubesi Doktoru İlker Yücesir sitemize açıklamalarda bulundu.

“Bugün MR’ı çekilerek ortopedik konsültasyonu yapılan Harry Kewell’ın ayak bileğinde zorlanma tespit edilmiştir. Futbolcumuzun maçtan hemen sonra başlanan tedavisine devam edilmektedir. Perşembe günü oynanacak olan Benfica karşılaşmasında oynayıp oynamayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.
Sol dizinden zorlanma tespit edilen Morgan De Sanctis’in ise MR incelemesinden sonra oynamasına engel bir durum olmadığı tespit edilmiştir.”

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bugunun antremanindan bazi goruntuler. Istanbulda hava ne guzelmis :D

Yolunuz acik olsun aslanlar....

Image

Image

Image

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Merhaba Murat Gökçiğdem Bey,

Çok alakasız olacak ama sizi geçen hafta rüyamda gördüm. Sanırım gs nin bir avrupa maçı idi, ben siz, mehmet görgen ve Murat Abi ( biricik) maça gidiyorduk.

Maç sonucunu hatırlamıyorum ama maç sonrası keyifli bir akşam geçirdiğimizden yendiğimizi dişünüyorum.

İnşallah bu haftaya bir işaret olup galip döneriz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kewell ve Arda'dan iyi haber
KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA 3 Kasım 2008

Sezonun başından beri sakatlıklardan canı çok yanan Galatasaray'a bu kez iyi haber var. Sarı-kırmızılıların, Gaziantepspor'u 3-1 yendikleri karşılaşmada sakatlanan Kewell ve Arda'nın durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında sakatlandıkları için, teknik direktör Skibbe tarafından oyundan çıkarılan iki yıldız oyuncudan Kewell'ın bugün MR'ı çekildi. Yapılan kontrol sonrasında Kewell'ın ayak bileğinda korkulanın aksine bağlarında kopma olmadığı ve sadece ödem olduğu belirlendi. Sağlık ekibinin bu sevindirici haberi sonrasında Kewell'ın Benfica maçında oynama şansı arttı.

Yıldız futbolcu Çarşamba günü takımla birlikte Lizbon'a gidecek ancak, ödemin beklenen iyileşmeyi göstermemesi halinde, Kewell'ın riske edilmeyip, Fenerbahçe maçına tam olarak hazır duruma getirileceği öğrenildi.

Yine Kewell gibi sakatlığı yüzünden oyundan alınan Arda'nın da dizindeki ağrıların azaldığı açıklandı. Arda'nın UEFA Kupası'nda Benfica ve Süper Lig'de Fenerbahçe ile oynayacakları maçlarda takımındaki yerini alacağı açıklandı.

Bu arada Sarı-kırmızılı takımda iyileşmesi dört gözle beklenen Mehmet Topal'ın tedavisi de büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Mehmet Topal bugünkü antrenmanda yine takımdan ayrı çalıştı. Ancak Topal'ın F.Bahçe maçında forma giymesi için tedavisinin olumlu yönde ilerlediği kaydedildi.
Umarım doğrudur...

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Kewell'ın oynama şansının olması güzel.Ama ben hala yedek başlamasından yanayım.İlerliyen dakikalarda da oyuna katkı yapabilir...
Önce Benfica sonra Kadıköy..Alnımızın akıyla çıkacağız inşallah..
el comandante Gheorghe Hagi!

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Benim de gorusum beklenmedik bir sekilde iyi oynayip hayiflanacagimiz bir yenilgi alacagimiz yonunde . :wink:

2-1 felan
Dejavu olur o zaman. Oyle maclari cok gorduk.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Harun Demirci wrote:Maç sonucunu hatırlamıyorum ama maç sonrası keyifli bir akşam geçirdiğimizden yendiğimizi dişünüyorum.
Hayirdir insallah sevgili Harun,

Beni bos ver de eger Murat Biricik ve Mehmet Gorgen gibi son derece iyi insanlari ayni anda gorduysen bu iste bir hayir var :wink:

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Gokcigdem wrote:
Harun Demirci wrote:Maç sonucunu hatırlamıyorum ama maç sonrası keyifli bir akşam geçirdiğimizden yendiğimizi dişünüyorum.

Beni bos ver de eger Murat Biricik ve Mehmet Gorgen gibi son derece iyi insanlari ayni anda gorduysen bu iste bir hayir var :wink:
Konu ruyadan acilmisken, benim de cok ozel bir ruyam vardi. AOS stadina iki saatlik bir yolculuktan daha az bir surede varip, vaktinde, dogru duzgun bir mac seyredebilmek. Buraya tarihe not dusmek adina yaziyorum, guzel bir sonbahar aksami Gorgen ve Harun sayesinde ruyalarim gercege donustu.

AOS e gitmek icin ne badireler atlatik. Hele o stada giden virajli yollarda stadin siluetini bir gorup bir kaybedip heyecanlanmamiz, bes dakika sonra ulasacagimiz varacagimiz hissine kapilip, macin son 10 dk sina zar zor yetisebilmemiz. Otopark a girip de cikamamak, otopark ta mahsur kalmak. Hey gidi gunler hey!

Gelelim, Harun nun bizleri ruyasinda gormesine. Ben kendimi ruya icinden cikarip bir kenara koyuyorum. Ama hem Gorgen i hem Gokcigdem i ayni kareye sigdirip GS macina gonderebiliyorsak bu isi, ruya dahi olsa, hayira yorma durumundayiz. :lol:

Gorgen tahmin ediyorum son Bellizona macina gitmisti, ite kaka 4-3 almistik. Bu macta hem Gorgen hem Gokcigdem ile galibiyet kacinilmaz gibi duruyor. Skor tahminim tek farkli galibiyet. Maci aliriz ve mutlu, huzurlu doneriz. Haydi Aslanlar!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Murat Biricik wrote:
Murat Gokcigdem wrote:

Konu ruyadan acilmisken, benim de cok ozel bir ruyam vardi. AOS stadina iki saatlik bir yolculuktan daha az bir surede varip, vaktinde, dogru duzgun bir mac seyredebilmek. Buraya tarihe not dusmek adina yaziyorum, guzel bir sonbahar aksami Gorgen ve Harun sayesinde ruyalarim gercege donustu.

AOS e gitmek icin ne badireler atlatik. Hele o stada giden virajli yollarda stadin siluetini bir gorup bir kaybedip heyecanlanmamiz, bes dakika sonra ulasacagimiz varacagimiz hissine kapilip, macin son 10 dk sina zar zor yetisebilmemiz. Otopark a girip de cikamamak, otopark ta mahsur kalmak. Hey gidi gunler hey!

Gelelim, Harun nun bizleri ruyasinda gormesine. Ben kendimi ruya icinden cikarip bir kenara koyuyorum. Ama hem Gorgen i hem Gokcigdem i ayni kareye sigdirip GS macina gonderebiliyorsak bu isi, ruya dahi olsa, hayira yorma durumundayiz. :lol:

Gorgen tahmin ediyorum son Bellizona macina gitmisti, ite kaka 4-3 almistik. Bu macta hem Gorgen hem Gokcigdem ile galibiyet kacinilmaz gibi duruyor. Skor tahminim tek farkli galibiyet. Maci aliriz ve mutlu, huzurlu doneriz. Haydi Aslanlar!
Ah Murat Abi o akşam birde yenseydik ne güzel olurdu. PSV maçıydı sanırım. Ne kadar üzülmüştük. Neyse inşallah adam gibi bir Avrupa deplasmanından galibiyet ile dönersek takımın öz güveni için çok önemli bir yol katedilmiş olur.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 3 Kasım 2008 Pazartesi

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan basına ve taraftara açık çalışma, ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Dün gece oynanan maçta 90 dakika görev yapan oyuncular rejenerasyon çalışması yaptılar. İlk onbirde yer almayan ve oynamayan oyuncular ise dar alanda teknik çalışmalar yaptılar.

Tedavilerinin ardından, Mehmet Topal, Emre Güngör ve Orkun Usak takımdan ayrı bir çalışma gerçekleştirdiler.

Dünkü maçta bir sakatlık geçiren ve tedavisinin ardından kontrol amaçlı MR’ı çekilecek olan Harry Kewell antrenmana katılmadı.

Sol dizinde zorlanma tespit edilmesi nedeniyle MR’ı çekilecek olan Morgan De Sanctis ve sağ el bileğinden zorlanma tespit edilmesi nedeniyle MR’ı çekilecek olan Aykut Erçetin takımdan ayrı çalıştılar.

Bugün tekrar göz muayenesi yapılacak olan Shabani Nonda da takımdan ayrı çalıştı.

Tobias Linderoth ise kontrol amaçlı İsveç’e gitti.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını 4 Kasım Salı günü saat 17.00’da basına ve taraftara kapalı olarak yapacağı antrenmanla sürdürecek.
Bütün kaleciler arızalı görünüyor. İnşallah sorun yaşamayız :)

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

ilk 11 tahminim...

her zamanki 11... emre asik yerine emre gungor. carsambadan itibaren taktik idmana baslar diye dusunuyorum.

Ikinci yarinda ayhan yerine topal girer.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Mehmet Topal ve Emre Güngör'ün düzelmeleri çok çok iyi oldu bizim için.Benfica maçında tam olarak hazır olurlar mı bilmiyorum ama Fener maçı için çok önemli iki alternatif olacaklar.Özgür Bey'in dediği şekilde de kullanabiliriz Emre ve Mehmet'i Benfica maçında.Sakatlığı ne kadar atlatabildiklerine göre karar verilir muhtemelen.

Darısı diğer sakatlarımızın başına.
el comandante Gheorghe Hagi!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Topal iyileştiyse maçın gidişatı ne olursa olsun ikinci yarı şans bulmalı. Bu çocuğun form tutması dertlerimizin devası olur. Duruma göre FB maçında da kendisinden yararlanılabilir. M.Güven orta saha kıtlığında kendini gösteremedi. En azından savunmaya pek bir katkı yapamadığı açık, belki başka türlü değerlendirilebilir. Orta sahanın yumuşaklığı en ciddi sorunumuz.

Dün Hıncal'ın tek forvet konusundaki şapşal takıntısını dinledim yine. Sahada çok savunmacı olunca daha iyi savunma yapılır diye bir kaide olmadığı muhakkak. Antep'in en çok pozisyon bulduğu bölüm, bizim sahada daha fazla savunmacıyla oynadığımız bölümdü. 10 kişi kalan Eskişehir'in çift forvetten vazgeçmemiş olmasıda ayrıca düşünmeye değer bir örnek ama Arda, Lincoln ve Kewell varken önlerine ikide forvet koyunca orta sahanın ne kadar kolay geçileceğini anlamak çok mu zor?

Tek forvetle oynuyorsa sen korkaksın! Yok ya!

Tek forvet oynadığı maçlarda rakipleri Cimbomu ezmiş, istatistikler öyle diyormuş. Peki çift forvet oynayıpda kazandığı maç varmı Galatasarayın, ben merak ediyorum!

Spor programları, Teknik Direktörlük için bekleme salonuna dönüştü iyice. Tabi, diploması olanlar için. Rıdvan hariç tabi. Guiza'nın gol kralı olacağından çok emindi o da. 9 hafta oldu adamın attığı gol sayısını Rıdvan'ın ağzından duymak isterim. Tabi, çıkıp bizim maçta 3-4 tane atmaz inşallah :D Yani, konu FB olmadığı sürece futboldan anlıyor görünen tek tük adamdan biri Rıdvan. Sergen fırtınasıda kısa sürdü. "Mustafayı tartışıyoruz" diye ironik bir başlık atmış, adı Mustafa olan hoca hariç herkesi tartışmış...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

http://www.youtube.com/watch?v=GT2yoQmlD5k

Benfica'nın son maçta attığı 2 gol, tam bizim yiyeceğimiz türden goller :D

Post Reply