TSL 9.Hafta:GS-G.Antepspor 3-1(Kewell, Lincoln,Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 9.Hafta:GS-G.Antepspor 3-1(Kewell, Lincoln,Arda)

Post by Cengiz Akgun »

Hakem uclusu:

(O) HALİS ÖZKAHYA
(Y) MUHİTTİN GÜRSES
(Y) NİHAT MIZRAK

Bu sefer kolsuz ve hakem hatasiz filan olsun da Huni Kabzimal'a borekti corekti diye gun dogmasin.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Nov 04, 2008 7:53 pm, edited 6 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kupa macinin ikinci yarisi beni karamsalliga surukledi :?

Bu mac icin teknik kadrodan ve defansimizdan tek bir dilegim var. Allah askina tek baslarina Yusuf, Yolua bizi cokertti, bari Tabata'ya karsi odevinizi simdiden yapin.

Gidis biraz ayip oluyor :oops:

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bugünki maçın ikinci yarısını izleyemedim. Hatta sonucunu öğreneli çok olmadı. Golde defansın hatası vardı.

Antep maçını kazanacağımızı düşünüyorum. Eskişehir maçından önce pek ümitli değildim. Antep daha sağlam takım ama neyseki samiyende oynuyoruz. Şu sakatlıklarla ilgili içaçıcı haberler duymak istiyorum artık. Geçen seneye damga vurmuş ama daha bir 90 dakkacık yararlanamadığımız adamları hasretle bekliyoruz!

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Mutlaka kazanmamız gereken bir maç.Ankaraspor maçını baz almak ya da o maçta oynanan oyuna göre bu maçın sonucunu tahmin edebilmek yersiz olur biraz.Trabzon ve Olympiakos maçlarındaki gibi bir oyun bizi galibiyete taşır.Umarım istediğimiz sonucu alırız.En büyük dileğim ilk yarı sonunda 2 farklı skor avantajını sağlayıp,Lincoln-Kewell-Servet üçlüsünün dinlenme imkanı bulması.

Nacizane kadro önerim,

-----------------------De Sanctis-------------------------

Sabri---------Servet---------Emre Aşık-----Hakan Balta

Arda------------Meira------------Ayhan----------Kewell

-------------------------------Lincoln----------------------

----------------------------Baros--------------------------
el comandante Gheorghe Hagi!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 31 Ekim 2008 Cuma

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’den itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan basın ve taraftara kapalı çalışma, ısınma ve koordinasyon egzersizleriyle başladı.

Ankaraspor karşılaşmasında ilk onbirde yer alan oyuncular rejenerasyon koşusunun ardından salonda terapi seanslarıyla maç ertesi programlarını tamamladılar.

Diğer oyuncularla antrenmanın ana bölümünde dar alanda iki takım halinde kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yapıldı. Milan Baros bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Dün akşam oynanan maçta sol ayak bileğinde gelişen zorlanma nedeniyle oyundan çıkan Cassio de Souza Soares Lincoln’un soyunma odasında başlanan tedavisi bu sabah sağlık merkezinde sürdürüldü. Lincoln tedavisinin ardından dinlendirildi.

Emre Güngör sahada fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı özel bir antrenman programı dâhilinde çalışmaya devam ediyor.

Tedavilerinin ardından Shabani Nonda, Uğur Uçar ve Mehmet Topal sahada, Aydın Yılmaz ve Tobias Linderoth ise salonda sağlık ekibi eşliğinde takımdan ayrı çalışıyorlar. Hasan Şaş’ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor.

Serkan Çalık ve Barış Özbek’in ameliyat ertesi rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, 1 Kasım Cumartesi akşamüstü saat 18.00’de yapacağı basın ve taraftara kapalı son antrenmanın ardından Gaziantepspor karşılaşması için Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girecek.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gaziantep maci oyle kolay gecmeyecek.
Seyircinin katkisi tabi ki kaniksanamaz ama,
Antep'in formda oldugunu da soylemek lazim.

Beraberlik surpriz olmaz. :roll:
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Beraberlik surpriz olmaz. :roll:
Süpriz olmaz ama kötü olur. FB ile rolleri değişir, gelecek senenin takımını kurma hayalleriyle avunmaya başlayan biz oluru :D

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Rakibimizin sakatlari hakkinda cikan bir haber:

Pazar akşamı Turkcell Süper Ligi'nin 9. haftasında Ali Sami Yen stadında Galatasaray ile karşılaşacak olan Gaziantepspor’da sakatların iyileşmemesi can sıkıyor. Bu zorlu maçta Murat ve Beto görev alamayacak, Mehmet Polat ve Emrah'ın durumu ise maç günü belli olacak. Önceki gün Fortis Türkiye Kupası A grubu mücadelesinde Trabzonspor maçında kaleci Murat Şahin, Beto, Mehmet Polat ve Emrah Eren forma giyememişti. Mehmet Polat ile Emrah Eren’in Galatasaray maçında oynayıp oynamayacakları maç saatinde kesinlik kazanacak. Ancak golcü oyuncusu Beto ve kaleci Murat Şahin’in Galatasaray karşısında da oynamayacak olması kırmızı-siyahlılarda moralleri bozdu.

Kaynak: http://www.olaymedya.com/haberdetay.php?id=7200&gtip=3

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ismail Gezer wrote:
Süpriz olmaz ama kötü olur. FB ile rolleri değişir, gelecek senenin takımını kurma hayalleriyle avunmaya başlayan biz oluru :D
Gaziantep macini umarim G.Saray kazanir zira Ankaragucu-Fener macinda gordum ki Eskisehirspor icin bu mac dusunuldugu kadar zor olmayacak.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:
Ismail Gezer wrote:
Gaziantep macini umarim G.Saray kazanir zira Ankaragucu-Fener macinda gordum ki Eskisehirspor icin bu mac dusunuldugu kadar zor olmayacak.
Ayni dusuncedeyim. FB'nin Eskisehir'de puan kaybetmesi cok olasi. FB'nin en buyuk silahi duran toplar. Bursa'ya attiklari 5 golun 3'u duran toplardi animsadigim kadariyla. ES'deki 190'nin uzerindeki stoperler ve de 205 lik kaleci FB'nin en buyuk avantajini silecektir. Havada buyuk ustunlukleri var. Ikincisi ES sahasi tarla gibi, FB yerden paslasarak da oynayamayacaktir. FB orta sahasi boyle patates tarlasinda bogusmaya kalinca is cok zorlaniyor. Ucuncusu Youla GS'dan da cok acik veren FB savunmasini da epey zorlar. Agahowa faciasi yine olabilir. Anderson da sever Fener'i. Dorduncusu sali gunu Londra'da buyuk kiyim var. FB mezbahaya giden kurbanlik kuzu gibi gidecek Arsenal'e.

BJK'in da Kayseri'yi kendi sahasinda yenecegini dusunmuyorum.

Antep'i gecerse GS BJK'i yakalayabilir ve derbi oncesi FB'yle arayi acabilir.

Ozan Ersoy

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Belki biraz magandaca dusunuyorum ama bence sahadadayak atmamiz gerekirse atalim bu sefer. Gecen sene Bursa ve Sivas'a attigimiz samar ve dayaklardan sonra her rakip aklini basina alip cikti karsimiza.

Code: Select all

Dorduncusu sali gunu Londra'da buyuk kiyim var. FB mezbahaya giden kurbanlik kuzu gibi gidecek Arsenal'e. 
:lol:

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote:
Ercan Arslan wrote:
Ismail Gezer wrote: Süpriz olmaz ama kötü olur. FB ile rolleri değişir, gelecek senenin takımını kurma hayalleriyle avunmaya başlayan biz oluru :D
Ayni dusuncedeyim. FB'nin Eskisehir'de puan kaybetmesi cok olasi. FB'nin en buyuk silahi duran toplar. Bursa'ya attiklari 5 golun 3'u duran toplardi animsadigim kadariyla. ES'deki 190'nin uzerindeki stoperler ve de 205 lik kaleci FB'nin en buyuk avantajini silecektir. Havada buyuk ustunlukleri var. Ikincisi ES sahasi tarla gibi, FB yerden paslasarak da oynayamayacaktir. FB orta sahasi boyle patates tarlasinda bogusmaya kalinca is cok zorlaniyor. Ucuncusu Youla GS'dan da cok acik veren FB savunmasini da epey zorlar. Agahowa faciasi yine olabilir. Anderson da sever Fener'i. Dorduncusu sali gunu Londra'da buyuk kiyim var. FB mezbahaya giden kurbanlik kuzu gibi gidecek Arsenal'e. Ozan Ersoy

Ben farklı düşünüyorum, nedeni açıklanamaz bir biçimde Galatasaray'a karşı oynayan takımlar, aldıkları sonuç ne olursa olsun kısmi çöküşe giriyorlar. Kazanan Bursaspor ve kaybeden Trabzonspor buna örnek.

Diğer yandan FB, pek değinilmedi ama, Arsenal maçınının 30 dakikalık bir kesitinde, 2.yarının ortası ile sonuna kadar, ezilmeden oynadı (Arsenal aktif dinlendi elbette ama FB iyi kötü ceza sahası çevresinde gezindi, sezon başındaki durumlarına göre daha iyi pas yaptılar o ara) . Deivid ve Semih'in kadroya girmesi bu takımın defans yükünü rahatlatıyor, Uğur Boral formda, Carlos, aldığı uyarılardan sonra daha "futbolcu gibi"oynamaya başladı. Bir de sene başında az işlemiş ama bundan sonra çok tehlikeli olacak bir Guzia-Semih uyumu var. Guzia çok yönlü bir oyuncu, partnerini pozisyona sokmaktan zevk alıyor. Bana göre bu sene ligde en iyi çalışacak 2'li bu ama hala ciddi bir şekilde bir araya gelemediler.

Kafa hakimiyeti konusu ise biraz karışık. Her zaman bu veri, tam sonuç vermiyor. Bizim olimpiyakosla oynadığımız maçtan önce Gürkan Kubilay'ın bir analizi vardı, GS hava topu alamaz diyordu. Arda o maçta 2 gollük kafa vurdu. Kafa hakimiyeti biraz da oyun anında çok fazla değişken faktörle de ilgili, pozisyon almayı bilme, defans uyumu, zamanlama vesaire. Semih zamanlama ustası, boyu da çok kısa değil (1.83) ve Guiza da keza. Ben bizim maçta Eskişehirspor'un ve öncesinde Bursa'nın, Servet ve Sabri'nin boşalttığı alanlar sayesinde kopya goller attığını düşünüyorum. Aragones, bizim maçı izlediyse, Lugano ve Edu ile fazla çıkmamayı tercih edecektir. Bence Carlos bile çok git-gel yapmayacak.

Geçen haftadan ön plana çıkmış ve "deşifre olmuş" bir Es Es'e karşı oynayacak FB. üstelik form durumu ve moral durumu yükseliyor. İvme kazanan FB bence rahat kazanacak, hatta fark bile atabilir.

Bu arada yine bana göre bu durumda bile (bizimle birlikte) şampiyonluğun en büyük adayı FB.

Tabii umarım siz haklı çıkarsınız.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Bu arada yine bana göre bu durumda bile (bizimle birlikte) şampiyonluğun en büyük adayı FB.

Tabii umarım siz haklı çıkarsınız.
Bunu FB kotu sonuclar alırken de düşünüyordum ama artık emin olmadığım taraf bizimkiler.

Derbi oynamadan 8 macta 10 puan kaybetmişiz, üstelik FB gibi hadi sakatlar iyileşti, forma giriyoruz falan denecek bir durum da yok. Evinde Antalya'ya puan verip dışarıda Eskişehir ve Bursa'ya yenilip şampiyonluk hesabı yapmak için takımda birşeyler değişti diyebilmek lazım, var mı öyle bir değişiklik gören?

Cengiz'i görünce ben de ekleyeyim, bence de FB Eskişehir'i rahat geçer, maçın 60 dakikasından fazlasını iki fark ve fazlasıyla oynarlar, GS Eskişehir'e karşı hem kötü oynadı hem de hakem faciası yaşadı, ona rağmen 2-2 iken gol atıp kazanabileceğimiz pozisyonlar oldu. Eski'de bir numara yok, takım Rıza'nın futbol zekasını sahaya yansıtıyor, futbolculuğunu izleyenler kuvvetli yönünün futbol zekası olmadığını da hatırlarlar.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Nov 01, 2008 6:09 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de Ufuk gibi FB'nin Esksehiri yenecegini sanalardanim. GS karsi nasiloynadiklarini gorduler. Youla boyle elini kolunu sallaya sallaya kontraya cikamayacak elbette. Semoh gibi birinin olmasina da gol yolunda onlar icin oldukca iyi bir avantaj. Adam golu her pozisyonda koklayabiliyor.

GS'da Gaziantep'den cekinecektir. Iste teknik adamin huneri boyle maclarda belli olur. Adam gibi bir kadro ve taktikle cikarlarsa neden zorlansinlar. Ama yine garip bir hucum ve defans anlayisi ile cikip saldim sizi cayira artik mevlam kayira derse ASY'deki sezonun ilk maglubiyetle tanismaya hazirlanin derim.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Nov 01, 2008 6:47 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tabii FB futbolculari kaliteli ve bazen az bir cabayla ve yanlis oyun plani ile oynamak bile yatiyor ona eklenen sahadisi bazi hakli ve haksiz destek ile birlikte.

Guiza-Semih-Alex- Maldonado dortlusu hicbir sekilde iflah etmez FB'yi. Cok yumusak bir orta saha vede ileri geri baglantisi kopuk bir durum var.
isin matragi bunlarsaglamkende hicbirini yedekte oturtamazsiniz. oturtsaniz problem ve elestiri kaynagi.

Birde soyle bir problem eklendi deividin gelmesi ile beraber. kazim gibi oynadiginda kanatta cok etkili olup oyunu yayacak adam yerine iceri kacan Devidin oyunu daraltmasi ile birlikte ., birde 6 yabanci sorunu basladi. Carlos, Edu , Lugano, Alex, Guiza, Deivid, Maldonado. Hengisi kenarda oturacak? kucuk maclarda ve deplasmanlarda doymus yabancilar nasil motive olacak?

Birde alexin kronik fitik probleminin nuksetmeside var.

Ayrica birde alexin cok erken forma girip, cok fazla kosmus olmasi sorunsali var. Nitekim sakatlik gecirdi. 2. yarida maclarda daha cabuk oyndan kesilmesi bekleniyor cunku verimli oynadigi mac 20-25 ve o haklarininda sene basinda bazisini, ustelikte on libero gibi oynayarak kullandi. gecen yil 2 yari bilindigi uzere yuruye yuruye sampiyon olamadilar.

Galatasarayda sunu asarsa , onunde problem kalmaz. Mehmet Topal- Emre Gungor ve Barisi kadroya koyup, paslasmadan biraz fedakarlik edip
direnc kazandirirsa, Kewell ve Meirayi yedege koyup , 2 .yari devreye sadece teknik ayaklarin yerine sokarsa, karsisinda hakikaten rakip yok.
Ama bu ''Lig 3.sunden puan almak basaridir'' diyen bir silik antrenorun hangi kazanma durtusuyle olacak bilemiyorum?

Ben Eskisehirin hava ustunlugu ile birlikte cok iyi alan paylasmali olan orta saha direncinin vede yakaladiklari ivmenin daha etkili olacagina inaniyorum FB icin.

Ama FBninde bu sene erken actigi ,gorulmeyen, maclara etki fonunun ve lobisinin gucunude yadsimiyorum.Ama artik her takim icin her kazanilan macta yaklasik 300-600 bin dolarin kazanildigi vede ligten dusmenin buyuk mali kayip oldugu ve de sadece prestije oynayan tuzu kuru belediye takimlarinin oldugu vede birinci ile sonuncunun arasindaki bandin azaldigi bir ortamda , bu fonun etkinligi gecmise gore daha az olacaktir. Tarifeye cok zam gelmistir herhalde. Tabii krizde Passatlar ucuzladi , GFBnin kombineleride baska yere kayabilir, medya cephesinde degisen bir sey yok, sadece Aziz yildirimin karizmasi cizildi biraz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply