10. hafta: Fenerbahçe-Galatasaray 4-1 (Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

FB kazanır
11
20%
Berabere biter
14
25%
GS kazanır
30
55%

Total votes: 55

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Edunin dirseginde elmacik kemigi kirilan servet ameliyata alinmis. Sanirim cabuk doner..
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
FB bence iyi bir mac oynadi.

Bu mactan sonra hakeme laf etmek FB ve oyuncularina ve de camiasina cok ayip olur. Hakem bazi yerlerde takdir hakkini FB'den yana kullandi.
Kendi statinda koskoca mac topu topu 220 pas yapan, 90 pas hatasi yapan, topa %45 sahip olan, dogru durust ceza sahamiza giremeyen yani pozisyon yaratamayan FB nasil iyi oynadi bir aciklarsan sevinirim. Buna "akilli oynadilar, GS'i cildirttilar, yerde Amerikan kadinlar liginde rastlanmayacak duzeyde yatip oyunu soguttular, kivrandilar. Arda'ya, Lincoln'e sayisiz faul yapip, yendiler. Valla bu oyun boyle oynanir, GS boyle yenilir" diyorsan sozum yok. Iyi mac oynadi denmez. Herseyden once futbolsevere hakarettir bu. Getir bir Ingiliz'i, Ispanyol'u adam suratina bon bon bakar, "len sen beni dun mu dogdun saniyorsun, dunya derbisiymis, friggin morons, they should not allow you to compete in CL with this football..." der.

Hakeme laf soyleyen nasil ayip eder? Dittiriboktan Eskisehir macindaki hatalar icin ki oradakiler yan hakem hatasiydi burada elli tane yazi yazan sen sizler bu hakeme nasil laf ettirmezsiniz? Bu yaman bir celiski degil midir? Hani derler ya gol attin da herif golunu mu vermedi, ne hakemi? Al sana buz gibi golunu vermedi.

Arda'ya tekme atip dusurduler, hem de gole giderken, ceza sahasina girecekken. Ne endirekti? Duduk calip kosarken elini kaldirmadi herif, sonra kaldiriyor ama Lincoln'un arkasinda. Gormesine imkan olmayan pozisyonda. Fener'liler de gormedi Volkan'i uctu, 4'lu baraj kurdular.

Ver bakalim o golu, 1-2 olsun... Haaa rakip sahaya dogru durust gelemeyen, o ana kadar baski yemis, hic bir sey oynamamis ve kalesinde 2 gol gormus Fener bir acilsin soyle... Iki tane on liberosuyla, oyun kurucusu tribundeyken oyun kurmaya calissin. O dakikaya kadar cok ender cikan bekler bir cikmaya baslasin. Baros'la Arda'yla kontraya cikmaya baslayalim. Ikinci yari Kewell'i Aydin'i sokalim oyuna. Fener mi atar 2 tane alir maci yoksa 1-2'den sonra biz mi farki arttiririz?

Sonra Umit'e yapilan yuzde yuz penalti var. Yine Umit'e yapilan bir kambura yatma olayi var. Sonra Josico'ya cikmayan kirmizi var. Sonra Servet'e ceza sahasi icinde hem de hakemin gozu onunde atilan dirsek ve penalti var. Al iste cocuk ameliyat oldu. Kim bilir kac ay yok simdi. Yani o surati gordukten sonra herifte bir utanma oldu mu acaba?

Sonra hakeme laf etmeyin... Meira pas hatasi yapti, Skibe cok cok cok (yeterince yazilmamis bu cok) kotu hoca. Terim, Lucescu, Hagi, Gerets, Kalli de mi cok cok cok cok cok kotu hocaydi. Her sene degisen hocalar ama degismeyen Kadikoy'deki teyatro.

Eyvallah... Bu is boyle benim kabul ettigim bu. Bu herifler bize asla top oynatmayacaklar, kendileri de oynamiyorlar, hakemi de etki altina aliyorlar. Bu isin gelecek seneyesi de var. Aslantepe acilacak, o akustik icinde o ugultu icinde bunlarin aynisi orada da olacak. 50 bin kisi bagiracak, hakemin dudugu bugunku gibi kicina kacacak. Daha 20 bin kisilik statta elleri ayaklarina dolaniyor, gecen seneki cuneyt cakir zibidisi gibi sapitiyorlar. Gelecekler 50 bin kisinin onunde, stadin ustu kapanacak, o seste duduk otturemeyecekler. Bu is boyle, boyle de gidecek. Kimsenin umrunda degil cunku uzum yemek.

"Abi adamlar siir gibi oynuyorlar Ingiltere'de" deyip gidecegiz boyle coook uzun zaman.

Ozan Ersoy

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

rezil bir hakem yonetimi ve yine cok balli bir fenerbahce takimi ile kadikoyde yeni bir yenilgi, yine bir yenilgi.

galatasaray'in hatalari yok muydu? vardi elbet. ilk yedigimiz golden onbes saniye once atilan kornerde on direkte selcuk'u tutamadigimiz icin az kalsin golu yiyorduk. hemen ustune atilan kornerde selcuk yine markaj altinda olmadan geldi vurdu. hatalardan hic mi ders alinmaz?

umit karan fena mac cikarmiyordu. ikinci yarinin basinda onu cikarmaya ne gerek vardi? yerine giren nonda fener defansini besledi sadece. ama skibbe'ye kizamiyorum burada; belki de karan'in ikinci karti gormesinden korktugu icin bu degisiklige gitti. baros icin de ayni seyi dusunmus olabilir.

meira ikinci yari oyundan dustu ama bakalim yerine sokabilecegi mehmet topal ne derece hazir. uzun bir sakatliktan yeni donen, daha iki uc gun once takimla calismaya baslayabilen bir oyuncudan bahsediyoruz. bunun icin de skibbe'ye kizamam.

kagit ustunde, "yahu topal varken, al emre'yi kenara, koy topal'i on liberioya, meira'yi da servet'in yanina" demek kolay ama hem uc gun once harika oynayip kazanmis bir takim var, ve orada cok iyi oynamis bir emre asik var; hem de az once dedigim gibi ne kadar mac fitnessi oldugunu bilmedigimiz bir topal var.

galatasaray'in hatalari vardi evet. ama bu kadar mi macin icine eden, bu kadar mi bir tarafi en ufak seyde kartla cezalandirip sindirirken, diger tarafa olabildigince musamaha gosteren bir cifte standart yonetim olur yahu?

daha macin ilk yarisinda selcuk'un coktan ikinci sari karttan atilmasi gerekirdi; ikinci yarinin ortasin gelmeden josico'nun, ve de yine ikinci yarida gokhan gonul'un ayni nedenlerden oyun disi kalmalari gerekirdi. ama hakem nedendir bilinmez, bir kez elini cebine goturmedi ikinci sari icin. guiza'nin yan hakem uzerine yurumelerini, topu yere carpmalari, lugano'nun karna tekme calismalarini ve bunlara cikmayan kartlari hic saymiyorum bile. hakeme kart isareti yapan bizim oyuncumuz olunca hemen kart cikiyor, ama ayni hareketi yapanin ustundeki forma sari lacivert olunca ayni kart bi turlu yerinden cikmiyor.

ceza sahasi icinde bir hava topunda kambura yatmanin ornek videosu olarak hakem egitimlerinde izletilecek derecede bariz bir faul yapiliyor penalti yok. o yetmiyor, is gurese, arkadan kavrayip bastirip bir puan almaya eliyor yine faul yok.

hadi tum bunlari gectim, bir hakem su kadar aciz olabiliyor: kewell'in serbest atisi oncesi baraj normalden iki metre kadat daha yakinda. hakem nasilsa farketmiyor, atisa izin verecek -ki farketmemek imkansiz- ancak galatasarayli futbolcularin israrli ikazlari sonucu farkedebiliyor. sonrasi tam bir komedi. hakem baraja gerilemesini soyluyor; edu ayaklarini yere cakmis gibi, tek bir adim atmadan oylece duruyor; hakem baraji yarim bile geri cekemiyor ve buna ragmen atisa izin veriyor. bu nasil bir hakemliktir yahu?

simdi gel de bu hakemden sikayet etme. aman ne guzel.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan, o pozisyonda top sanirim Baros ile Lugano arasinda ve hicbirinin kontrolu altinda degilken Lugano ayagini tehlikeli bir bicimde kaldirarak topa dokunuyor ve sonrasinda da Baros'a temas ediyor. Hakemin yorumu Lugano'nun topa once kontrolsuz girdigi ve sonucunda endirekt vurus. Futbolcular bu karari o sekilde mi algiladilar? Belli ki hayir, Lincoln'un vurusu ve Volkan'in ucmasina bakilirsa. Bu da aslinda oradaki kaos ortaminin bir sonucu. Eger Lincoln bunun farkinda olsa ve kaleye sut yerine iceriye ortalasa, yine de cok tehlikeli olabilecek bir pozisyon.

Hakan

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Bakircioglu wrote:Ozan, o pozisyonda top sanirim Baros ile Lugano arasinda ve hicbirinin kontrolu altinda degilken Lugano ayagini tehlikeli bir bicimde kaldirarak topa dokunuyor ve sonrasinda da Baros'a temas ediyor. Hakemin yorumu Lugano'nun topa once kontrolsuz girdigi ve sonucunda endirekt vurus. Futbolcular bu karari o sekilde mi algiladilar? Belli ki hayir, Lincoln'un vurusu ve Volkan'in ucmasina bakilirsa. Bu da aslinda oradaki kaos ortaminin bir sonucu. Eger Lincoln bunun farkinda olsa ve kaleye sut yerine iceriye ortalasa, yine de cok tehlikeli olabilecek bir pozisyon.

Hakan
Hakan burada bak var, benim aklimda Arda diye kalmis ama Baros'du haklisin.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=47920

Iyi izleyin. Baros'a bariz darbe var, ayak fazla havaya kalkiyor ama sonrasinda direk sag baldirina kasigina direk taban iniyor ve sonucunda Baros kendini yerde buluyor. Hizla kosarken baldirina yedigin taban direk dusurur seni, biraz yanlis tarafa giderse ciddi seklde sakatlanabilirsin de. Bu hareketin cift vurus olmasina imkan yok. Serbest vurus olmasi lazim, sari bile verilebilir, cunku Baros'a direk atilmis bir tekme var ve Baros kaleciyle karsi karsiya kalmak icin depar atiyor.

Sonra hakem denen rezil, sefil yaratik ortaya cikiyor.

Adi herif geliyor el ileri dogru yani serbest vurus veriyor. Sunucuyu dinle duduk calindiginda "serbest vurus veriyor hakem, cok tehlikeli bir yerden" diyor. Yani sadece oyuncular degil, ta sunucu bile 100 metre ilerden serbest vurus verdigini goruyor. Ondan sonra oyuncular hakemin kararini degistirdigini gormuyorlar. Sabri Lincoln'un yaninda Lincoln Sabri'ye git diyor, ben atacagim diyor. Hakem resmen karar degistirdi. Boyle rezalet nerede gorulmus? Degistirse bile gidip Lincoln'le konusmasi direk uyarmasi gerekirdi. Yok ama herif Lincoln'un arkasinda boyle bostan korkulugu gibi kolunu kaldirmis bekliyor. Fener'li oyuncular GSli oyuncular hic kimse farkinda degil. Volkan bidon gibi ucuyor, eline degse cift vurus sacmaligina ragmen gol olacak.

Bosversenize... Boyle rezalet gorulmemistir, bu hakeme Avrupa'da asla bir daha mac vermezler.

Umit'i tutup arkadan 2 puan al tus et ceza sahasinin degil alti pasin icinde, Umit'e kambur at adam 2 metreden sirtinin ustune dussun hem de alti pasin icinde, Servet'in suratini dagit hem de ceza sahasinin icinde cocuk 20 dakikayi buz torbalariyla oynasin, surati davul gibi sissin, 9 metrelik baraji kurdurama, 7 metreye gelsin, o halde atisi kullandir. Heriflerin her kendini yere atislarinda saati durdurma.

Bu budur hocam... Ben bunu artik kabullendim. Perfect storm falan diye burada kafa patlatip saatlerini harcayanin, ince ince analiz yapanin da bundan sonra Allah mustehakini versin cunku Allah akil fikir vermis, bir seye yara diye, boyle musrifkarlik yapani da sevmez. Bundan sonra Kadikoy'deki her maca Fener'in galibiyetine 1000 dolar falan yatirmayi dusunuyorum iddiada. En az %70 garanti para. Boyle bir garanti yok dunyada. 10 senedir oynanan tiyatroya ragmen buna uyanmamis olmam, hala analiz falan yapmam benim su katilmamis salakligim.

Sizden ricam burada (Ali'ye kisisel yazmiyorum, bugun Ali yarin Veli ne fark eder) burada istikrarsizliklarini elestirdiginiz canini disine takan futbolcular kadar istikrarli olun. 2 gun once "GS kotu oynar oynamaz ama o duduklu hiyarin hakkaniyet dagitmaya kalkisma hakki yoktur" deyip sonra bugun skibbe'ye meira'ya kewell'a carta curta gecirmeyin, "kotu oynadilar yenildik, hakem makem fasafiso" demeyin. Hem de bu olanlardan sonra... Lutfen... Okuyana saygi biraz.

Ozan Ersoy

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:Ozan, o pozisyonda top sanirim Baros ile Lugano arasinda ve hicbirinin kontrolu altinda degilken Lugano ayagini tehlikeli bir bicimde kaldirarak topa dokunuyor ve sonrasinda da Baros'a temas ediyor. Hakemin yorumu Lugano'nun topa once kontrolsuz girdigi ve sonucunda endirekt vurus. Futbolcular bu karari o sekilde mi algiladilar? Belli ki hayir, Lincoln'un vurusu ve Volkan'in ucmasina bakilirsa. Bu da aslinda oradaki kaos ortaminin bir sonucu. Eger Lincoln bunun farkinda olsa ve kaleye sut yerine iceriye ortalasa, yine de cok tehlikeli olabilecek bir pozisyon.

Hakan
Hakan burada bak var, benim aklimda Arda diye kalmis ama Baros'du haklisin.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=47920

Iyi izleyin. Baros'a bariz darbe var, ayak fazla havaya kalkiyor ama sonrasinda direk sag baldirina kasigina direk taban iniyor ve sonucunda Baros kendini yerde buluyor. Hizla kosarken baldirina yedigin taban direk dusurur seni, biraz yanlis tarafa giderse ciddi seklde sakatlanabilirsin de. Bu hareketin cift vurus olmasina imkan yok. Serbest vurus olmasi lazim, sari bile verilebilir, cunku Baros'a direk atilmis bir tekme var ve Baros kaleciyle karsi karsiya kalmak icin depar atiyor.

Sonra hakem denen rezil, sefil yaratik ortaya cikiyor.

Adi herif geliyor el ileri dogru yani serbest vurus veriyor. Sunucuyu dinle duduk calindiginda "serbest vurus veriyor hakem, cok tehlikeli bir yerden" diyor. Yani sadece oyuncular degil, ta sunucu bile 100 metre ilerden serbest vurus verdigini goruyor. Ondan sonra oyuncular hakemin kararini degistirdigini gormuyorlar. Sabri Lincoln'un yaninda Lincoln Sabri'ye git diyor, ben atacagim diyor. Hakem resmen karar degistirdi. Boyle rezalet nerede gorulmus? Degistirse bile gidip Lincoln'le konusmasi direk uyarmasi gerekirdi. Yok ama herif Lincoln'un arkasinda boyle bostan korkulugu gibi kolunu kaldirmis bekliyor. Fener'li oyuncular GSli oyuncular hic kimse farkinda degil. Volkan bidon gibi ucuyor, eline degse cift vurus sacmaligina ragmen gol olacak.

Bosversenize... Boyle rezalet gorulmemistir, bu hakeme Avrupa'da asla bir daha mac vermezler.

Umit'i tutup arkadan 2 puan al tus et ceza sahasinin degil alti pasin icinde, Umit'e kambur at adam 2 metreden sirtinin ustune dussun hem de alti pasin icinde, Servet'in suratini dagit hem de ceza sahasinin icinde cocuk 20 dakikayi buz torbalariyla oynasin, surati davul gibi sissin, 9 metrelik baraji kurdurama, 7 metreye gelsin, o halde atisi kullandir. Heriflerin her kendini yere atislarinda saati durdurma.

Bu budur hocam... Ben bunu artik kabullendim. Perfect storm falan diye burada kafa patlatip saatlerini harcayanin, ince ince analiz yapanin da bundan sonra Allah mustehakini versin cunku Allah akil fikir vermis, bir seye yara diye, boyle musrifkarlik yapani da sevmez. Bundan sonra Kadikoy'deki her maca Fener'in galibiyetine 1000 dolar falan yatirmayi dusunuyorum iddiada. En az %70 garanti para. Boyle bir garanti yok dunyada. 10 senedir oynanan tiyatroya ragmen buna uyanmamis olmam, hala analiz falan yapmam benim su katilmamis salakligim.

Sizden ricam burada (Ali'ye kisisel yazmiyorum, bugun Ali yarin Veli ne fark eder) burada istikrarsizliklarini elestirdiginiz canini disine takan futbolcular kadar istikrarli olun. 2 gun once "GS kotu oynar oynamaz ama o duduklu hiyarin hakkaniyet dagitmaya kalkisma hakki yoktur" deyip sonra bugun skibbe'ye meira'ya kewell'a carta curta gecirmeyin, "kotu oynadilar yenildik, hakem makem fasafiso" demeyin. Hem de bu olanlardan sonra... Lutfen... Okuyana saygi biraz.

Ozan Ersoy
Estafurullah Ozan bey. Bu bir oyun, bizde bu oyunun bir pacasiyiz. Isin zevkinin yarisi seyretmekse, diger yarisida oynanan hakkinda konusmak, kafa varsa analiz yapmak, bunlari paylasmak. Bu websiteside bu yuzden var. Bariz olani soylemek icin, skor'a bakip kliselesmis laflar yapmak icin, ego tatmini, ben soylemistim demek, nefret ve negativ enerji yazmak icin degil.

Hepimiz eglenmek icin futbol oynuyoruz, izliyoruz, yaziyoruz ciziyoruz.

Bunlarin disinda birde taraftar psikolojisi var. Bugunku maci, GS FB yerine A takimi ve B takimi ayni sekilde ayni oyuncularla oynasa idi, ayni hakemle, ayni skorla bitse idi, insanlar cok farkli yazardi.

Bir suru kirgin insan var GS'ye.

Avrupada basarilarina devam etmedigi icin kirgin olan var. Ali samiyeni duzeltmedigi icin kirgin olan var. Taraftara adam muamelesi uzun zaman boyunca yapilmadigi icin kirgin olan var. Bir suru gozlukle mac seyrediliyor, bu kadar yogun duygularla yapilan yorumlarda mantik aramamak lazim.

Bunun disinda baska sorunlari olan insanlar var. Biri vardi, adini simdi hatirlamiyorum " Anglo Sakson'dan futbolcu olmaz " demisti. Simdi bu adamin Anglo Sakson bir futbolcu hakkinda yazdiklarinda bir mantik olabilirmi? "Turklerin hepsi hirsizdir" dese bir adam, kendi tecrubelerine dayanarak, bu adamla tartisabilirmisin.

Hepimiz kendi bakis acimizla bu ortamda bulunuyoruz. Ben fanatik olmadan, teknik taktik analiz ile, psikolojik ve sosyolojik acidan yaklasilarak yapilan yorumlari seviyorum, baskasi hep elestirmeyi, digeri mumkun olmiyan mukemmeli seviyor.

Acikcasi hepimizin ortak noktasi GS sevgisde degil. GS'yi sevmiyende cok var, kirilmis cani yanmis bir sevgili gibi... Bunlarda normal.

Tabii bu yazdiklarimi sende biliyorsun. Ben sadece yaziya dokuyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun ITU mezuniyet dernegi ayagina yaka paca New York'a goturuldum. Ulen FB-GS maci varken dernek toplantisi mi olur lafina zaten toplantiya gelecek 10-15 kisiyi goz onune alarak toplantiyi mac sonuna daha dogrusu bizim katilmamizi mac sonuna olmasina ikna ettik. Etrafimdakilerin hepsi FB'li ve bir tek ben GS'liyim. Bir ikisi yok yahu bugun razil olacagiz filan diye ayak dirediyse de zorla Turk Evi'nin orda bir Turk lokantasina girdigimizde ilk yarinin bitmesine 10 dakika filan vardi 2-1 magluptuk.

Koca bir yuh birader. Ulan bu kadar eziklik olur ancak bu Saracoglu stadinda senelerdir samar oglanina donme konusunda. Neymis hakem rezilmis. Allahtan saha patates tarlasi degil. Biz girdigimiz de Umit Karan tiyatro oynuyordu arkasindan dokununca soyle yerde iki uc parende atti yerde donup hakeme bakti acaba sari filan verir mi diye. Ben utandim sahsen o aciz haline. Arkasindan Baros'un elle duzeltisini gorunce anladim ki yeni bir hezimetin basindayiz.

Yukardaki cift vurus olayi orneklenmis Bu benden once olmus. Niye Amerikalilarin "spin" dedikleri olaya iltifat ediliyor? Lugano kazmasi ayagi Baras'un belinin ustune dogru kalkmis Her ne kadar bu heriften nefret etsem o hareketi topa diye yaptigi ortada amaci Baros'u filan sakatlamak degil. Gozukuyoriste Baros ona dogru hamle yapmis ve carpan o..

Her ne ise artik hakem dudugunu calmis elini havaya kaldirmis. Bu isaretin amaci ve anlami nedir birader? Serbest vurusta hakem elini mi kaldirir? Evet belki tavsan kulagi gibi iki diye parmakla gosterseydi belki Lincoln efendi daha iyi anlardi. Ama sart degil. Iste hakemin endirekt denilen vurusu nasil gostereceginin tanimi.

Indirect Free Kick - On which a goal may be scored only if another player touches the ball before it enters the goal. Question: "How do you know if a free kick is indirect?" Answer: "The referee will raise his arm above his head and leave it up until the ball is kicked".

Ayip oluyor degil mi Lincoln gibi bir adamin hakemin isaretini anlayamamasi? Maci anlatan saklabana ne bakiyorsunz? O serbest vurus der. Bildiginden mi konusuyor saniyorsunuz? Iste oraya nasil oturtuldugu belli olmayan biri Lincoln kaleye direk bakiyor dediginde daynamayip kulagina ufurup uyardilar daha topa Lincoln vurmadan zaten o cift vurusa cevirdi evvelden serbest vurus dedigini. Sirtinda yumurta kufesi yok ki hemen "hayir hayir hakem cift vurus vermisti" diye utanmadan da bunu soyleyen biri bu gol sayilmayinca.

Ikinci yari Nonda'yi gorunce ben anladim zaten isin bittigini. O da beni utandrmadi eksik olmasin. Ayhan masallahi var boyle oynarsa yilin futbolcusuna namzet lafina amin dedik Ama olmayacak duaya amin bu. Bugun Lincoln disinda orta saha varmi idi? Hele takimin kaptani olarak ikiye bir eli ile kart isareti yaparsa (ki ben sariyi o onu yaptiginda dansoze para yapistirir gibi alnina yapistitidim sahsen hakem olsam yeter oldugun yeter diye.) bu yilin futbolcusu olup olmayacagi konusuna aciklik geliyor. Arda'nin yan hakemi de itmesi gayet guzeldi.

Artik su SS yenilgilere bir kulp takmaktan vaz gecilse iyi olacak. Ucuncu golden sonra ben kalktim hadi yahu toplantimiz var diye dur daha dedi arkadasin birisi. "Dallastan kalktim geldim (Mert tanir onu bizi New Orleans'ta agirladiginda zeytinin nasil yoruldugunu soyleyen adam) daha Deivied dorduncu golu aticak" dedi. O sirada Guiza akillara seza br gol kacirinca moralleri bozulur gibi olmasina ragmen adam Deivid daha anasnin ruhuna gol hediye edecek ben gormeden gitmem diye diretti. Sonun da onu da gorduk ve FB'li arkadaslarin agzi kulaklarina vararak Turk evi'nin yolunu koskos tuttum. Ben sahsen biktim bu sekilde rezil rusva bir halde SS yenilmeye, Sfenks gibi oturan Aragones bile costuktan sonra gerisi bahane. Tebrik ederim bile diyemedim biz aliskiniz sen de artik uzulme. buna kendizi birer GS'li olarak alismaniz lazim dediler.

Bu arada Kuzey Amerikada ITU Mezunlari dernegine uye olmak isteyen varsa bana bir PM atsin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

SS stadinin ugursuzlugu falan hikaye. Gecen yilki takim onlara
orada top gostermedi. Gol olmadi sadece. Gucun ve mucadelen olur,
oyle yada boyle yenersin bu sarlatanlari.

FB'nin baska sansi yoktu, olumune mucadele ettiler. Daha 3 gun once yazdim hakemin rezilligine bakin diye, olan oldu. Hakemin sert oynattigi,
kirmizi kart gostermeyecegi o kadar belliydiki. Evet biz cok faul yedik, fakat unutulmasin bizim savunmada ayni sekilde rakibin forvetini hasat etti. Guiza sakat, Semih darbeyi yedi, cikti. Bunu gorup onlemini alman icin ulkeye hakim olman ve algilamanin cabuk olmasi lazim. Disarida oyle oynaniyor, burada boyle her kosula uygun hareket edeckesin.

Meira , Baros, Kewell'i alana kadar , sana lazim olan Mehmet Yildizdi. Karsi sahada boyle maclarda tutunamiyorsun, dayak yiyorsun, yalniz bu macta degil yabancilar arasinda kapanlardada , guclu savunma yapilan her macta , cunku gelen yabancilar takimi yumusattilar. CM Manager oyunu oynar gibi , citkirildim yabancilari sepete atar gibi toplayacagina gecen yilki olusturulan yapiya uygun adam almalari lazimdi. Madem aldin, antrenorun ustunde, aman mutlaka oynatacaksin, o kadar para verdik ha! sonra alay ederler BIZIMLE diyerek baskisi kurulmamali. Tamam iyi birer yedek olurlar, kadro genisligi olur, okadar.

Skibbenin Meira zaafiyetini anlamis degilim. Maci okumasini hic anlamadim. SKibbe ile 1 yilini yediler bu takimin. Anlasilir gibi degil. Hakemin sert oynattigi soyleniyor, karsi tarafta sadece mucadele var, ilk 45 dakika gecmis gorulmus. Yapilan degisiklik Meirayi tutarak , daha da yumusak Kewell, Aydin Yilmaz, Nonda.

Bu takim ayni anda sadece Lincoln ve Ardayi kaldirir, o da 2'si gununde olursa. Kewell saglam oldugunda Ardanin, Meira Servetin, Linderoth Mehmet Topalin yedegidir. Meira on liberonun adami degildir, yavas, yere inmiyor, hamle yapmiyor, geri geri cekilerek savunma yapiyor

18e sokmadan 4 gol yiyorsan , sans faktoru disinda kendine bakacaksin. Bir kere on liberolarinda sorun var en azindan. Sonra sen daha oncede on direge cikarilan toptan basit bir gol yemissen, kornerlerde hala dizilim hatasi var demektir. Sag beke direk tutturacigina , gidip biraz one cikartacaksin onu. Sonra tuttugun sag direkten gol yemeyeceksin. Sabriden baska alternatifin yoksa ilk once esas gorevini yaptiracaksin. Topa Roberto Carlos vuruyorsa (ve niye baraj yapilmayip top kormere atilacagina iceri sektirirliyorsa) kenarda olmadik yerde aptalca yigilma yapmayacaksin, en azindan donene topa gireceksin.

Bir iki lafta Aydin Yilmaza. O fizige gore kilolu olma disinda, sen ne bicim genc takimdan yetisme oyuncusun? Zaten suya sabuna karismayan bir suru yabanci var, ne bu refakatcilik? Beyimiz sag kanatta top ayaginda saclarini ucursun sadece. Baska bir mucadelesi , varyasyonu hic bir seyi yok. Bir halt olmaz bu heriften. Giderken Skibbe alsin bunuda Almanyaya yanina kendini gibi bon, suya sabuna karismaz , silik adami.

Barisi, Mehmet Topali, Emre Gungoru ve Uguru ne zaman sahada gorup,
sakatlik pisirigi,mucadele kackini yabancilari yedekte oturturuz, o zaman bu is olur .
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

classico
TRUST GALATASARAY
MGC

Eli Hallufgil

Post by Eli Hallufgil »

Cengiz Akgun wrote:

Her ne ise artik hakem dudugunu calmis elini havaya kaldirmis. Bu isaretin amaci ve anlami nedir birader? Serbest vurusta hakem elini mi kaldirir? Evet belki tavsan kulagi gibi iki diye parmakla gosterseydi belki Lincoln efendi daha iyi anlardi. Ama sart degil. Iste hakemin endirekt denilen vurusu nasil gostereceginin tanimi.
Öyle alıntı fılan çok güzel durmuş da faul kararı verildiğinde bunun indirek oldugunu hakem nasıl gösterir güzelce bir anlatsaydınız. Sizin anlatmak istediğinizin aksine hakem faul kararı verdiğinde bunun indirek olduğunu belirten hiçbir şey yapmıyor. SAĞ eli Fenerbahçe kalesini gösterir biçimde düdüğünü çalıyor; yani direk vuruş kararı veriyor. Atış sırasında ise birden indirek vuruş olduğunu belirtir biçimde elini kaldırıyor. Burada bariz bir hakem hatası vardır. Ve bu tür hatalar neredeyse her Fenerbahce deplasmanında oluyor.

Ahkam kesmeden doğru düzgün izleyin.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Hani 3-4 yil önce berabere biten bir FB - Rize maci vardi, orda biseyler olmustu, ayrinti hatirlayamiyorum. mac tekrar edilmis ve FB kazanmisti. Eger dünkü maci FB kaybetseydi ne olurdu biliyormusunuz.

Hakem kural hatasi islemistir, macin tekrar edilmesi gerekir hükmü cikardi!

Arkadaslar bu yazdigimi biraz da espri olarak görün, fazla ciddiye almayin.
Hakeme siginmak niyetinde degilim, fakat hakem oyunun sonucuna etki etmistir bu kesin.

Galatasaray'in mücadalesi, HIRSI eksikti. gercekten galip gelmek istiyorsan, öyle bir oyun oynayaksin ki, hem rakibini, hem hakemi, hem LIGTV ve diger basini, hem tribünde "Mupped Show" yapanlari, vs. , vs. yeneceksin.
Last edited by Serif Halimler on Mon Nov 10, 2008 11:59 am, edited 1 time in total.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kazansaydık tabi ki iyi olurdu ama maci kaybettigimize fazla üzüldüğümü söyleyemem. Takımda UEFA maçının yorgunluğu belli oluyordu, FB de maçı kazanmayı daha çok istedi. Yorgunluğun getirdiği konstrasyon eksikliğine bağlı basit hatalar sonucu goller geldi. Canları sağolsun, takım iyi yolda, Alpay'ın dediği eksikler de var. Zaten taraftar da takıma sahip çıkmış, takdir ettim.

İlerisi gayet iyi gözüküyor, enseyi karartmayın :)

P.S. Alpay da benim defalarca söylediğim Aydın'ın aslında Galatasaray'da oynayamayacak bir futbolcu olduğunu gündeme getirmiş. Son gol öncesi Deivid'e yaptığı gölge savunması bunun son ispatı oldu.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tutunacak baska ipiniz kalmamis hakeme yukleniyorsunuz. Ne olmus
hakem kötuyse. Pas hatasi orani, aptalca cekilen sutlar, temposuz futbol ve
anlamsiz top surmenin hakemle ne alakasi olabilir. GS ikili mucadelerin kacta
kacini kazandi. Arkadan gelip top kaptilar. Topcular primadonna gibi dolastilar
sahada. Gerisi bos arkadaslar. Bu takimda 3-4 isim siritiyor ama
israrla yatirim yaptik diye oynatiyorlar. Bu takimin sagbeke ihtiyaci var
alinmiyor. Bu takimda sezon baslarinda verilen demeclere bakilirsa Mehmet
Topal harcaniyor. Bu takimda denge son derece yanlis kisiler uzerinde
kurulu. Bu takimda sakatlar iyilesecek ama olan fizik kondisyona olacak,
görunen bu. Cunku calismiyorlar galiba. Dun takim yorgun falan degildi.
Baskili oynamadilarda. Uzerlerine biraz rahatlik cökmus o kadar...baskanin
konumasi etken olabilir. Final kapida falan :D

Guvendiginiz daglara kar yagdi simdi hakeme, saha sartlarina, taraftara
ona buna bok atarak isin icinden cikmak istiyorsunuz. Kendinizi kandiriyorsunuz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Serif Halimler wrote:Hani 3-4 yil önce berabere biten bir FB - Rize maci vardi, orda biseyler olmustu, ayrinti hatirlayamiyorum. mac tekrar edilmis ve FB kazanmisti. Eger dünkü maci FB kaybetseydi ne olurdu biliyormusunuz.

Hakem kural hatasi islemistir, macin tekrar edilmesi gerekir hükmü cikardi!
Çıkartılamasa bile en azından o hakemin hayatı kayardı. Türkiye'deki lobiciliğin kimin tarafına kaydığı apaçık ortada, ne federasyonda ne başka bir yerde zerre kadar ağırlığımızı koyamıyoruz.

Onu bunu bırakın şeref tribününde yaşanan kavgalar, gürültüler; tribünden Ardaya edilen küfürler, soyunma odasında futbolcuların üzerine yürümeler...Nolucak canım en fazla beş bin ytl para cezası verilir, herşey unutulur gider.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Soner Özaltındere wrote:Ardaya edilen küfürler, soyunma odasında futbolcuların üzerine yürümeler...
Ardaya edilen kufurler mi...eyvah onu birkac sene icinde transfer ederler artik.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply