10. hafta: Fenerbahçe-Galatasaray 4-1 (Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

FB kazanır
11
20%
Berabere biter
14
25%
GS kazanır
30
55%

Total votes: 55

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mert Tokman wrote:(belki skora etki etti ama oyunumuza degil)
Dun Gocek'in yontemine benim lugatimda "Ince Isleme" yada baska bir deyisle "Ince Ayar" denir.

Hakem bir takimin oyununa oyle bir etki ederki sasirir kalirsiniz.
3 gunde ne degisti ki; bu takim bu kadar kotu oynadi.Bana sorarsanin GS dun kotu oynamadi, oynattirildi.

GS Kadikoy'de bir maca ciktigi zaman herhangi bir Anadolu takimindan bir farki yok hakemlerin gozunde.

Nasil hakemler 3 buyuk takimin diger takimlarla oynadigi maclarda cifte standart uyguluyorsa, bu GS icin Kadikoy'deki maclar icinde gecerli.

Hakem, daha 2.dakikada eyvah dedi GS golu atinca.O andan sonrada maci GS'li futbolculari sindirip, maci FB lehine cevirmek icin elinden geleni yapti.

Ne mi yapti?

Her seyden once buz gibi gol verilmedi.3 tane penalti verilmedi.
Lincoln'un sari kart gordugu pozisyonda , tamam Lincoln'e sari kart veriyorsun, Selcuk'u es gecmeyeceksin.Ikisine de gostereceksin karti.

Elle oynamalara kartini tereddutsuz cikarirken, ayni cesareti kemik kirma, erkeklik organini patlatma calismalarinda da gostereceksin.

Bazi maclar vardir.Hakemi de yenmen gerektigin.Ama Kadikoy'de ki FB maclari bunlara dahil degil.Bunu hicbir zaman beceremeyecegiz.Bu kafa ile....

Kendinizi GS'li futbolcularin yerine koyun.Sahada bunlari yasarken ne kadar sure sakinliginizi koruyabilirsiniz?Arda gibi "Has..." cekersiniz korneri atarken.

Ama hata bizde..Dun, bugun bakiyorum sozum ona GS'li yazarlara, hepsi agiz birligi etmiscesine yok DeSanctis'in kurmadigi baraj gibi ivir zivir meselelerden bahsediyor.Merakimdan Hincal'i seyredeyim dedim.Daha ilk cumlesini bitirir bitirmez kapattim TV'yi."Cok guzel bir hakem varmis sahada.Izledigi en guzlel hakemmis."

Icimizde boyleleri varken bize dusman falan lazim degil."Hesapta" senin yazarin boyle sozler sarfederse, Kadikoy'de mac kazanmayi falan unutun.

Boyle bir hakemle, boyle bir mac ASY'de olacak.Bir arkadasin soyledigi gibi Alex frikikten gol atacak.Hakem vermeyecek.Macida 4-1 GS kazanacak.Gosterin bana bir tane FB'li yazar veya yorumcu GS'lilerin yaptigini yapacak.Hincal'i da ayni bok, Gokmen'i de.....

Diyorum ya bize dusman lazim degil boyle adamlar camia icinde olupta soz sahibi olduktan sonra.

Bilmiyorum ama varmi kulupten bir aciklama geldi mi mac veya macin hakemi hakkinda?

Simdi tekrar baktim resmi siteye.Bakin ne yaziyor....
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan Zorunlu Açıklama

9 Kasım 2008 tarihinde Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda oynanan Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması sırasında Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi Mahmut USLU camiasına yakıştıramadığımız davranışlarda bulunmuştur.

Rekabet ve dostlukları yüzyıla dayanan ülkemizin iki güzide ve önemli kulübü arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik sorumsuzca davranışları nedeniyle kınanması zorunlu olan ve adı geçen kimse şeref tribününde bulunan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ile Galatasaray Spor Kulübü yöneticilerine karşı sportmenliğe yakışmayan bir tarz ve küfürlü saldırılarda bulunarak yasaya aykırı hareket etmiştir.

Bu konuda kulüp olarak gerekli yasal girişimlerde bulunacağımızı duyurur, konuyu hassasiyetle takip eden Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinin de aynı çerçevede hareket ederek ebedi rekabet ve dostluğa katkıda bulunmalarını dileriz.

Fenerbahçe camiasına ve sportmenliğe yakıştıramadığımız davranışları nedeniyle soyadı ile müsemma olmayan USLU’yu kınadığımızı tüm spor camiasına duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Zaten ya 3. yada 4. golden sonra Aziz'in sevinme sekli ve A.Polat'in 4.golden sonra staddan ayrilis sekli seref tribununde neler yasandigini cok guzel gosteriyordu.Bilmem dikkat ettiniz mi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Medyayı pek takip etmiyorum doğal olarak. Sinirlerim gerilmesin diye :D

NTV'de geçen bir altyazıyı okudum az önce. Haldun Üstünel, "Benfica maçından sonra Lincoln ve Meira'ya verilen izin Adnan Sezginle aramızda tatsızlık yarattı" demiş.

Haber doğruysa II. Adnan'a biraz daha kıl olmaya başlayacağım!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ali Gursel wrote:
Selçuk Samli wrote:Ali Merhaba,

Bu oyuncularla hafta boyu beraber calisan bu teknik ekip.Bu kadro sahaya ciktiysa bir bildikleri vardir.Bence,ilk yari sonunda sahanin en kotuleri Baros ve Umit'i cikarip,Nonda ve Kewell'i alarak gerekeni yapti td.
Onlar da cok kotu oynadi.

Aydin sonradan oyuna girdi,ne yapti?Mehmet Topal haftalardir oynamiyor,Meira'dan daha iyi oynar miydi?Bir muamma...

Aydin,ve Nonda neden hazir degil,bu takim haftada 2 maci rahatlikla oynayabilmeli,niye oynayamiyor?dersen, bunda td'un de payi vardir derim.Ama,futbolcular da td kadar sorumlu olmali bu konuda.Biz Florya'da degiliz,bazi seyleri bilmek zor.

Hakemlerin kotu yonetimi konusunda federasyon ciddi olarak birseyler yapmali.Belli hakemleri GS maclarina vermeyerek,bu problem cozulmez.
Yonetim uyarida bulunmali ve agirligini koymali bu durumda.

Merhaba Selcuk.

Sion macindan once hafta ici takimla idman yapan Kalli idi. Carrusca 30. dakikayi goremedi ama o macta. Yani hafta ici takimla idman yapmak kotu oynayan oyuncuyu 90 dakika izlemeyi gerektirmiyor.

Bence sahanin en kotusu Meira idi. Umit ve Baros da kotu idiler, ama Jardel her gun kotu idi, ama her gun gol de atiyordu. Yani golculerin isi baska. Tabii Umit gibi hem kotu hem kirk yilda 5 hafta atip sonra ya sakat ya formsuz adamlar oynamasa daha iyi olur.

Ama Meira'nin durumu baska. Lutfen maci bir adaha izleyin, rakibe verdigi paslara bakin, Baros, Umit top kaptirir, hatta sahada yatar, sonunda gol atamaz, belki top tutamadiginiz icin baski yersiniz. Ha, iyi degil, o da mac kaybettirir ama takim hucuma cikarken on liberonun surekli rakibi bulan paslari kadar kotu hicbir zaman olamaz.

Hafta icinde ne yaptigini bilmem, ama dedim ya Carrusca ne yapiyor onu da bilmiyordum. Hadi 35te yapmadin, ya devre arasi?

Topal'in nasil oynayacagi hic sorun degil, en kotu Meira gibi oynar 3letirdi maci 50. dakikada. Meira da onu yapti zaten. Ama bu adam takimin hocasi, Topal'i sokarsin kesici olarak, kesince Maldonado gibi don arkaya ver saglam birine topu, ya da yanina, ileri atmaya falan calisma dersin, Lincoln'e de sark kendi yari saha top al cikar dersin, olur olmaz baska mesele ama bu kadar mahkum olmazsin, israrla, ustuste yiyene kadar topu rakibe vermezsin. Eger o da bizim gibi seyredecekse neden takimin hocasi? Geriden surekli top kaptirip orta sahada atak yiyoruz, bunun caresi Baroz ve Karan'i cikartip Nonda ve Kewell'i almak mi?

Sonra Topal'in nasil oynayacagi belli degil de Nonda'nin belli mi? O degisikligi dogru bulup Meira-Topal nasil kumar gorulur, Nonda Topal'dan fazla ne gostermis son haftalarda?

Hakemler konusunda federasyonun yapabilecegi bir sey yok. Turkiye'de hakem yok, kotu yonetiyorlar, pozisyonlara uzak kaliyorlar, oyuncular da zivanadan ciktigi icin otoriter olmalari soyleniyor. Bilgisiz hocanin sinifi kontrol icin tek caresi disiplin, otoritedir, ogrenci bilgisizligi anlayip saygi duymaz cunku. Oyuncu kotu, kotu niyetli hakemi anliyor, saygi duymuyor, tek care kartlar.

Maalesef kariyer sondurme tehdidi tek yapilabilecek sey. Yani adam FB, GS ve BJK'a hatta TS'a hata yapmaktan korkacak. Biraz diger takimlar kelege geliyor ama 100 milyon dolarlik takimi kuran Eskisehirspor degil, cok canlari yanarsa gidip TFF'na baski yapsinlar ya yabanci hakem ya da dogru duzgun hakem egitilmesi icin.

GS'in faal olarak Firat Aydinus'un hakemlik kariyerini bitirmeye calismasi gerektigini dusunuyorum. Dunkunun de kulagi cekilmeli, adamlar korkmali, yani SS'da anlarim ama Eskisehir macinda falan "when in doubt" karari GS'dan, FB'den falan yana vereceksin yoksa kariyerin biteri anlayacak. Kimse bana ama o zaman hakemler duzelmez demesin, 41 yasinda futbol izliyorum 10-11 yasindan beri bilincli olarak, 30 senedir bir arpa boyu yol gitmediler, hic olmazsa ben para verip kurdugum takimi kurtaririm Godot'yu bekler gibi bizim hakemlerin duzelmesini bekleyecegime, duzelmeyecekler, kotuler, hakemlik falan bilmiyorlar, maclari bozup, oyuncu gerip sonra karta sariliyorlar. Midem bulaniyor seyrederken performanslarini, dunku Josico'ya bir suru pozisyonda ikiyi cikaramadi ama elini birazcik sari kart gibi gosteren Lincoln'e hemen kurali uyguladi. Ulan kazma, Josic'nun yaptiklari kural ihlali degil mi, herifin bezelye beyni o kadara calismiyor. Ama o stadda oyle olacak, kader, bizim isimiz Sami Yen'de de tersini saglamak olmali.

Bu takimi kuruyorsan bu isleri dusuneceksin, ya da doneceksin eski gunlere, eski acimadan tekmeyi basabilen takimin olacak, sana tekme atmak isteyen iki kere daha dusunecek. Ama hem boyle takim kur, hem bu hakemleri seyret olmaz. SS'da olani anlarm, karsindakinin de muthis bir lobisi ve gucu var, ama Eskidehir'de olmayacak, olursa herifin hakemlik hayati bitecek.

Hep ayni seyleri yaziyorum ama cidden baska yolu olmadigini dusundugumden.

Ali
Bu tip konulari uzatmayi sevmiyorum ama ben de fikrimi yazayim.Topal haftalardir oynamiyor;bu sezon oynadigi maclarda ciddi pas hatalari da oldu.Td de onun ne durumda oldugunu antremanlarda goruyor.Meira bu sezon mac kacirmadi,ve cok etkili paslar atabiliyor.FB macinda kotu oynadi,ama her an maci cevirmemize sebep olacak bir,iki pas atabilirdi.Td de bu yuzden onu oyunda tutmus olabilir.

Kewell da her maci cevirebilecek bir oyuncu.Orta sahada alabilecegi toplari,ceza sahasina tasiyip tehlike yaratiyor.Nonda da orta sahaya ve kanatlara giden,orta sahamizin yukunu azaltabilen ve karsi savunmanin dengesini bozabilen biri.Bu baglamda Meira'nin oyunda kalmasi,ve Kewell'la Nonda'nin oyuna alinmasi bana mantikli geldi.Maalesef,bu oyuncular oynamalari beklendigi gibi oynamadilar,ve diger oyuncular da onlara ayak uydurunca yenildik.

Oyuncularimizin haftada iki maclik tempoyu tasiyacak duruma gelmeleri lazim.Bu gerceklesirse daha az problem yasariz.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nedense her FB macindan sonra mac konusu aglama duvarina donuyor.

Hakemler GS'yi hep satiyorlar. Ince ayar kalin ayar ince kiyim kalin dograma, yaglama yikama ne ararsaniz var birader. Bence de GS artik SS gitmesin ve kafadan 3-0 iyi olur. Bizim cocuklar da incinmezler isimize bakariz. Ama elin BJK filan kalecisizde yener bunlari. O zaman ayar mayar istemez nedense. Ayni statda Kayseri dort atti FB'ye.

Servet yuzune gelenin acisini az mi cikardi o yumrukla? Semih iflah etmedi. Penaltilar ne zaman olupta es gecildi? Herhalde benim goremedigim ilk yarida olsa gerek. Neyse onemli degil klasik laf onumuze bakalim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Umarım klüp ve takım yönetimi bu maçı bir istisna olarak görme hatasına düşmez. 10 maçta 3 mağlubiyetimiz var. Mücadele eden takımlara karşı hiç iyi bir görüntü vermiyoruz.

Takım'ın mücadele gücü zayıf. Deli danalar gibi koşan takımlara karşılık veremiyor, neticede golleri yiyoruz. Daha böyle çok maç oynanacak, 'şu rezil hakemler izin verse Arsenal gibi top oynayacağız' diye kendimizi kandırmaya devam edersek, seneye UEFA'ya bile kalamaz o müthiş futbolu Süper Ligde sergilemeye devam ederiz.

Geçen seneki takım tuhu henüz ortalarda görünmüyor. Takımda lider oyuncu yok. Ayhan'dan Karan'dan lider oyuncu olmuyor. Sahada futbolcuların birbirini yediğini seyrediyoruz resmen. Bunun FB seyircisiyle, Saracoğlu sendromu gibi batıl inançlarla alakası yok. Zora düştüğümüz her maçta manzara bu ve böyle giderse hep bu olacak.

Bu sene daha tek kale maç seyredemedik. Geçen sene böyle değildi bu!

M.Topal ve Emre Güngör önemli adamlar. Artık sakatlıklardan yakınma dönemi geride kaldı inşallah! Bu takımın 2 maç üst üste kaldıramadığı çok açık ortada. Skibbe de bunu görmüştür sanırım. Çok sayıda alternatifi var artık.

Önümüzde Kayseri maçı var. Bu maçın benim açımdan tek önemi İBB maçına hazırlık olarak değerlendirilebilecek olmasıdır. Trabzon maçında çok iyi oynadı İBB. Antepe'de 4 attılar. O maçı kazanmak zorundayız! Bundan sonra yakın zamanda ligde kaybedeceğimiz ilk maçta sistem mistem geyikleri yalan olacak maalesef!

Ligde 10. sıraya düşünce Arsenal gibi top oynasan ne olur? O kadar Lucescu geyiği yapıldı burda. Hiç sevmem kendisinide oynattığı futboluda ama adam kendi sitemini oturtana kadar sadece maç kaybetmeden puanları toplamaya oynadı. Zamanlada sağlam bir takım oluşturdu.

Yukarda Haldun Üstünel'in sözünü geçtim. Doğruysa gerçekten rezillik! Futbol takımının kötü yönetildiğinin delilidir.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

kadikoyden basi dik ayrilabilen eski hocamizin macla ilgili yorumu:

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino ... n-kaybetti

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Galatasaray'in sistemi, oyun taktigi, oyunculari, FB maclarina goremi hazirlanicak. FB'ye karsi basarili oyuncu Galatasayda oynayacak, basarili olmayan oynamayacak.

Bunun boyle olmamasi gerektigini sende biliyorsun Mert. Fenerbahceyi kendi stadimizda yenip onrda yenilmek, oynayan oyuncularla aciklanicak birsey degil. Kafalarin degismesi lazim, en azindan butun takima senede 1 maca gore kuran kafalarin.

Fenerlilesmek, iyi teknik yabancilar almak degil, butun sezonu 1 macin ustune kurmaktir iste.
Ozgurcum - ben yanlis kelimeler kullandim herhalde - cunku benim soylemeye calistiklarimla senin anladiklarin hic ortusmuyor.

FB macinin skorunun ne oldugunun fazla uzerinde durmadigimi ama sahaya konan futbolun henuz takimin istenen kivamda olmadigini gosterdigini - istenen sistemi her turlu rakibe karsi uygulayabilmek icin (sadece FB degil butun sert ve oncelikle oynatmamayi hedefleyen takimlar dahil) daha kadro eksikliklerimiz oldugunu gosteren bir mac oldugunu soylemeye calistim.

Bir daha bu sefer baska sozcuklerle anlatmaya calisayim. Dun kime yenildigimizin (takimin isminin) hic onemi yok. GS'in dun oynadigi oyunla, Persembe gunu oynadigi oyun arasinda dunya kadar fark var. Bu farkin sebebini bulmak icin degiskenlere bakiyorum --- bizim takim tamamen ayni kadro ile sahaya cikmis, iki macta da deplasmandayiz, ikisi de Avrupa'nin ortalama ustu iyi takimlarina karsi oynanan maclar. O zaman degiskenler nedir --- hakem ve karsi takimin oyun stili ve bu iki faktorun kombinasyonu. Yani diyorum ki evet hakem karsi takimin sert oyun stilini sahaya yansitmasina ekstra yardim etti ama hakemin kendi basina bir etkisi yoktu bizim ortaya koydugumuz oyuna (belki skora etki etti ama oyunumuza degil). Benfica ile FB'nin oyun stillerini karsilastirdiginda asil sonuc ortaya cikiyor - Benfica geriden oyun kuran Ayhan ve Meira'yi rahat birakti, fazla basmadi, topu geriden ileriye rahat gecti, Arda ve Lincoln daha etkili olabilecekleri yerlerde topla bulusup GS forvetleri ve kendileri icin kolay pozisyon urettiler. FB ise aksine GS'a ileride basti, Ayhan ve Meira'ya rahat top kullandirmadi, ilk gol haricinde Arda ve Lincoln karsi kaleye yakin noktalarda topla bulusamadi, GS topu Ayhan ve Meira'nin bolgelerinde kaptirinca zaten beceriksiz olan Emre ve Sabri gibi oyuncularin foyasi ortaya cikti. Dunku rakibin ismi FB degil BJK veya Trabzon olsaydi da ayni seyleri soylerdim.

Sonuc - bana gore GS'da istenen sistemi her turlu rakibe karsi oynatmak icin gerekli kadro kalitesi henuz yok --- bu eksiklikler tesbit edilip tamamlanmali.

Ali Gursel'de bunu soyluyor ama onunla da farklilastigim yer su --- o bu kadro yetersizliginde baska sistemle daha iyi sonuc alacak birseyler deneyelim istiyor ve bu denemeyi yapmadigi icin Skibbe'ye kiziyor hatta yeri geldiginde gitsin diyor. Ben ise bu sistem de israr edelim - yetersizlikler tam manasi ile ortaya ciksin, neyin ve kimlerin degismesi gerektigini dogru durust anlayalim diyorum. Bu israr nedeni ile kotu sonuclar alabilecegimiz bir surec gecirebiliriz ama bu degisim doneminden sonra biraz sabirla ortaya iyi birseyler cikabilir diyorum. Yonetime Boekamp'i gondermelerinde ki kizmamin da baslica sebebi budur - cunku o genclere fundemental ogretmesi ile meshur bir olmus bir teknik adam, cok pasli sistemde israr edildiginde bizim genc kadromuza bu sistemin gereklerini gosterebilecek bir hocaydi - en azindan benim Boekamp hakkinda ki algilamam buydu.

Simdi anlastik mi :wink:
Evet simdi anliyorum.

Boekamp a bende uzuldum. Cok umutluydum.

Ama galatasaray istese ve sakatliklar olmasa...

Baris----topal---Linderoth-----ayhan

---------------arda-------------------

-------------Baros-------------------

da cikabilirdi, ve milli takim seviyesinde savasan bir kadro olurdu.

Tabii bir cogunu sakatliklar izin vermiyor. Bu yuzen gecen sene saglik ekibini elden gecirmek disinda yonetime kizamiyorum.

Kewell'i, Barosu, bir macta silenleri, Meiranin portekiz milli takiminin on liberosu olmasi unutup kotu oyuncu demelerini taraftar psikolojisine bagliyorum.

Oyle yada boyle fenere yenilmek herkeze koyuyor. Ama burda yazilanlarin %90 i cozum degil.

klup planlamasi bir maci degil, bir sezonu degil, 3 5 sezon icin yapilir. Tipki 2000 den sora, satilabilicek oyunculari satip 2 3 sene altayapiya yonelmek gerektigi gibi.

Bu takimin 2 sene once ne halde oldugunu unutmayin. Yavas yavas cikiyoruz kabugumuzdan.

Burda Omer bey'e hala satin aldigi 50 dolarlik mal icin 150 dolar ulastirma parasi verdigi halde gonderemiyoruz.

Bunlar topun cizgiyi gecmesinden onemli seyler. Bunlar yavas yavas halloluyor.

Suphesiz; gittigi gun yazdigim gibi, hatta sinirle cizgiyi astigimda soyledigim gibi, Ozhan abi cok seyi yanlis yapti.

Bir taraftar gurubu oyunculari floryada karsilayip destek vermis, cunku onlarda biliyor, 5 sene once olmamiz gereken gecis donemindeyiz nihayet.

Bu sefer cok koyan, bariz daha iyi bir takimla yenilmek. Hepsi bu. Ustune hakem hatalarida tuz biber.

GS iyi yolda. Skibbe bence iyi hoca. Hep oynattigi sistemin ve kendinin arkasinda durdum. Ama hocayi kotu varsaysak bile, bu son 6-7 ayda klup icindeki olumlu gelismeleri silmezdi.

Kisaca nedir bu gelismeler

- camiada birlik berberlik
- Amatour branslarda cok iyi takimlar kurulmasi
- Cok iyi bir futbol takimi kadrosu olusuturulmasi
- Milyon dolarlik sponsorluk anlasmalari
- Seyrantepede her gecen gun yukselen bir stad
- Eskisinden cok daha "cevik' bir yonetim
- Hakan Balta- Servet-topal-arda ve sabrinin avrupa kupasi tecrubeleri ve yukselen degerleri
- Buyuk yatirim Lincoln'un formu
- Yeni alininan 2 super star Baros ve Kewell in formu

Bunlar 1 sene once hayal edemiycegimiz seylerdi. Floryada Petrolde cikmadigina gore, birazda iyilerle tatmin olup, sakin olmak lazim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Nedense her FB macindan sonra mac konusu aglama duvarina donuyor.

Hakemler GS'yi hep satiyorlar. Ince ayar kalin ayar ince kiyim kalin dograma, yaglama yikama ne ararsaniz var birader. Bence de GS artik SS gitmesin ve kafadan 3-0 iyi olur. Bizim cocuklar da incinmezler isimize bakariz. Ama elin BJK filan kalecisizde yener bunlari. O zaman ayar mayar istemez nedense. Ayni statda Kayseri dort atti FB'ye.

Servet yuzune gelenin acisini az mi cikardi o yumrukla? Semih iflah etmedi. Penaltilar ne zaman olupta es gecildi? Herhalde benim goremedigim ilk yarida olsa gerek. Neyse onemli degil klasik laf onumuze bakalim.
yaaa bundan sonra butun FB maclari yorumsuz gececek, tuh kaka hakem
hep neticeye etken olacak, bilhassa yenildigimiz maclarda.

Hakeme bok atanlar bunu iyi bilmeli, kendi tecrubem ile konusuyorum.
Hakem iyi oynayan takimin yanindadir. Hakem hatasi takimi kamcilar
bezginlestirmez.

Maci dun 2. kez izledim, izlemez olaydim...hakem tartismasi son derece
komik bana sorarsaniz. Dedigim gibi guvendiginiz daglara kar yagdi, bu
ne ilk ne son. Önumuzde Kayseri maci var. Bu maci alir hersey super
olur...Dile getirdikleri "istikrarsizlik" sezon sonuna kadar devam edecek.
Sezon sonunda birileri gidecek, baskalari gelecek ama bu anlayis
degismeli neticede. Meira ile GS "altin" yillarini yasar...bekleyin siz.

GS'a gercekten sagbek lazim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Nedense her FB macindan sonra mac konusu aglama duvarina donuyor.

yaaa bundan sonra butun FB maclari yorumsuz gececek, tuh kaka hakem
hep neticeye etken olacak, bilhassa yenildigimiz maclarda.

Hakeme bok atanlar bunu iyi bilmeli, kendi tecrubem ile konusuyorum.
Hakem iyi oynayan takimin yanindadir. Hakem hatasi takimi kamcilar
bezginlestirmez.

Maci dun 2. kez izledim, izlemez olaydim...hakem tartismasi son derece
komik bana sorarsaniz. Dedigim gibi guvendiginiz daglara kar yagdi, bu
ne ilk ne son. Önumuzde Kayseri maci var. Bu maci alir hersey super
olur...Dile getirdikleri "istikrarsizlik" sezon sonuna kadar devam edecek.
Sezon sonunda birileri gidecek, baskalari gelecek ama bu anlayis
degismeli neticede. Meira ile GS "altin" yillarini yasar...bekleyin siz.

GS'a gercekten sagbek lazim.
Meselede bu zaten, Kadıköyde oynanan her maçta iyi de oynayıp yenilsek kötü de oynayıp yenilsek, ister istemez hatayı hakemlerde arayacağız. Çünkü oraya çıkan hakemler öyle veya böyle etki altında kalarak çıkıyorlar maça. Eskişehir maçında da maç beraberliğe geldikten sonra demoralize olduk ve maçı bıraktık ama orada hakem bana sorarsanız Kadıköyde ki kadar maça etki etmedi. Adam Lincoln'ün vuruşundan önce koluyla direk vuruş işareti yapıyor, Lincoln'e topa koşarken endirek işareti... Ayrıca oyun kurallarına göre rakibin hareketi çok açık bir direk vuruş. Kural der ki; rakibe tekme atmaya çalışır gibi müdahele edemezsin. Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi eğer ceza sahası dışında da hakemi kandırmaya çalışarak kendini yere atmak sarı kartsa Lincoln'ü de atsın oyundan ama maçı böyle yönetsin, Kırmızı kart gerektiren dirsekleri görmezden gelmesini, sonra herşeye rağmen yine de yenildiğimizde emin olun burası ağlama duvarına dönmez.

Ayrıca şundan da emin olun ki; iki sene sonra eğer bu hakemler 52000 kişiklik yeni stadımızda o gürültü altında bugün başkalarını kayırdıkları şekilde bizi kayırırlar ve dörtlü beşli farklarla galibiyetler almaya başlarsak başkaları bizden daha çok ağlayacak, zırlayacaklar emin olun.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Al birini vur otekine, adamlar essek kadar yasa gelmisler, kicikirik bir futbol macinda ne halt olduklari ortaya cikiyor. GS'li FB'li ne farkediyor iste, bu kadar takoz kafali adamlarin yuzunden istedikleri kadar paralar saysinlar Turk futbolu yerlerde surunuyor.
http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... ari&ver=21
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kerem Tezic wrote:Al birini vur otekine, adamlar essek kadar yasa gelmisler, kicikirik bir futbol macinda ne halt olduklari ortaya cikiyor. GS'li FB'li ne farkediyor iste, bu kadar takoz kafali adamlarin yuzunden istedikleri kadar paralar saysinlar Turk futbolu yerlerde surunuyor.
Yalan haberle ünlü iki gazetenin bu haberini doğru kabul edelim. Beni en çok sondaki yorumlar perişan etti.
1. BU Kurtlar Vadisi jargonu, iki yöneticiye de yakışmıyor.. Onlar böyle yaparsa, taraftarlara kim laf edebilir?

2. AZİZ Yıldırım, hatasını kabul ettiği yöneticisini herşeye rağmen koruyor.. Bu, F.Bahçe yönetimindeki birliği gösteriyor..

3. NEREDEYSE tam kadro olay yerinde bulunan G.Saray yönetiminden ise Polat dışında 1 kişi bile kıpırdamıyor, bütün ekip yönetici arkadaşını yalnız bırakıyor..
Birinciye itirazım yok. İkinci yorum gazetenin neden "Şerefsiz Basın" başlığı altında isminin bol bol geçtiğinin ispatı. Hata yapıyor, korunuyor demekki bunlar birlik beraberlik abidesi!

Üçüncü madde doğruysa, zaten zaten takımda birlik beraberlik görünmüyor. Yönetiminde aynı minvalde yol alması süpriz olmaz. Geçen sene böyle değildi, neden daha iyiye gitmediğimizi anlamıyorum.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben yenilmemize degil, yanlis kadro secimi ve yeterince mucadele etmeyisimize uzuldum. Skibbenin yetersizligini ve algilama eksiklgini gordum. Soylenen dogruysa, Meiranin lincolnu alip lizbonda sabah 5te otele donmesine kizdim. Adnan Sezginin buna izin vermesine kizdim. Ne oldu komisyon mu aldin transferinden, ne bu imtiyazli tavir? Takim Lizbonda FB macina dinc ciksin diye yatti, 2 imtiyazli adam alemlere aksin diye degil.

Yoksa nedir ki bu yenilgi. Azizi ve Aragonesi ipten aldik, bu sahane ikiliyi ve kadroyu en az 6 ay garantiye aldik, Alex olmadan superiz biz sablonu oturacak, devre arasinda gene bir transfer cilginligi yapacaklar. FB sez dun itibariyle sezonu kapadi, bu sezonki en buyuk mutluluk bu onlar icin. Bir macta 1 tane cok dusuk ihtimalli bir ondirek korner golu,
2 tane direge carpipta iceri giren gol, 1 tane de kalecinin serbest vurusu sektirme golu var. Bu kadar sans ve eforu sadece 1 tane 3 puan icin kullandilar. Forveti gene dayak yedi, kesinlikle GS 18ine giripte gol atamayacaklarini bir defa daha gorduler. FBnin ileri 2 lisi cok uzun suredir GS ceza sahasinda etkili degil. 3 pasi bir arada yapamadilar ustelik cok yumusak bir 11e karsi.

Mayis gelir, bu sefer biz konusuruz. Takimin savasanlari iyilesecek. Birde su Skibbeye guvenebilsem.
NO ADNANS, NO CRY !!

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Hasan Tezcan wrote: Hakeme bok atanlar bunu iyi bilmeli, ...

hakem tartismasi son derece komik bana sorarsaniz. Dedigim gibi guvendiginiz daglara kar yagdi,
cok onemli bir fark var, onu atliyorsunuz:

hakeme bok atanlar ya da hakem tartismasi yapanlar, kendim de bunlardan oldugum icin pekala bunu soyleyebilirim, takimin mucadele ve konsantrasyon ekliginin, kotu oynayan oyuncularin ve yapilan acemice hatalarin, yanlis degisikliklerin veya degisen oyuncularin kotu performanslarinin, bu yenilgiye etkisini inkar etmiyorlar ve bunlari da zaten yaziyorlar.

ama sadece galatasaray'in oyununa bok atanlar, hakemin de bu skorda direkt ve onemli bir rolu oldugunu inkar eder bir goruntu veriyorlar. boyle olunca da, aslinda, sadece oyunu ve performansi tartismak cok komik oluyor.

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

Kerem Tezic wrote:Al birini vur otekine, adamlar essek kadar yasa gelmisler, kicikirik bir futbol macinda ne halt olduklari ortaya cikiyor. GS'li FB'li ne farkediyor iste, bu kadar takoz kafali adamlarin yuzunden istedikleri kadar paralar saysinlar Turk futbolu yerlerde surunuyor.
Hafta sonlari mac seyretmek icin gittigim kahvede alinan üc gazeteden biri Milliyet, okumam. Internetde hic okumadigim tek gazete vardir o da Milliyet. Hadi su haberi bari okuyayim dedim, hakli ciktim :) .

Hosca Kalin
Birol Önder

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Ali Gursel'de bunu soyluyor ama onunla da farklilastigim yer su --- o bu kadro yetersizliginde baska sistemle daha iyi sonuc alacak birseyler deneyelim istiyor ve bu denemeyi yapmadigi icin Skibbe'ye kiziyor hatta yeri geldiginde gitsin diyor. Ben ise bu sistem de israr edelim - yetersizlikler tam manasi ile ortaya ciksin, neyin ve kimlerin degismesi gerektigini dogru durust anlayalim diyorum. Bu israr nedeni ile kotu sonuclar alabilecegimiz bir surec gecirebiliriz ama bu degisim doneminden sonra biraz sabirla ortaya iyi birseyler cikabilir diyorum.
Surada bir noktayi duzelteyim: Skibbe icin gitsin dedigim tek bir yer vardi, Umit Karan'i sahada iki mac ustuste hicbir sey yapmazken tuttugu biri Kayseri digeri bir baska mac, o da macin hemen ardindan. Daha sonra Skibbe gitsin demedigim gibi, diyenlere de biraz sabir dedim.

Ama acikcasi bizim ne dedigimizin de cok fazla onemi yok. Biz Skibbe kalsin diye uzerimize benzin dokup yaksak da, GS boyle giderse yonetim Skibbe'yi tutmaz. 10 macta 15 gol yiyen, uc mac kaybedip, iki mac berabere kalan GS hocasi isinde kalamaz, biz cok istesek de kalamaz.

Zaten bu yuzden adamin biraz maca gore dusunmesi gerektigini, ozellikle de FB macina gore dusunmesi gerektigini savunuyordum.

Tahminim, arzum degil ama tahminim, Skibbe bir-iki basarisiz sonuc daha alir, puan kayiplari devam ederse Skibbe'nin GS donemini bitirir yonetim. Hatta belki UEFA'da ilk iki grup macinda alinan iyi sonuclar olmasa bu simdiye gerceklesmis olacakti.

Skibbe ve GS'a ligde iyi bir galibiyet serisi lazim. Onumuzdeki 5 hafta uc Ankara deplasmani ve iceride IBB ve Hacettepe maclari var. Ankara deplasmanlarindan Ankaraspor tabii kritik olani. Eger bu bes macta bir seri yakalanabilirse, sezonun ilk yarisinin son iki haftasindaki Besiktas (ASY) ve Sivas (deplasman) maclarina ilk uc icinde girme sansi olur. Sonra is BJK ve Sivas maclarina bakar.

UEFA'da gruptan cikacagimiz belli gibi, hatta birinci cikma ihtimali buyuk. Eger onumuzdeki bes hafta iyi giderse, Skibbe sezonun ilk yarisini atlatir ve de herkesin oynatabileceg futbolu izleme sansi olur, o artik her neyse. Yok bu bes hafta icinde brilerinden daha 4 yer, puan kaybina devam edersek, korkarim Skibe gidici olur.

Bu arada Skibbe'nin kalmasini arzu etmekle beraber kadro tercihlerini yanlis, oyuna mudahelelerini ise fecaat olarak goruyorum.

Kalan konular yonetimin isleri: SS'da hakemler FB'ye meyilli olacaktir, bunu kimse degistiremez, ama ayni seyin ASY'de bizim lehimize surekli olmasini saglamak sart. Hakemler konusunda yapilabilcek sey Eskidehir ve benzeri yerlerde GS'i dogramamalarini saglamak, bunun icin de yonetimin Firat Aydinus hakkinda icraati cok onemli, izlemeye devam ediyorum, Cuneyt Cakir gecen seneki GS-FB macindan sonra ne olduysa, Aydinus'a da aynisi olmali.

Kayseri maci umurumda degil, umarim sakatlik falan olmaz.

Ali

Post Reply