Uefa cup: GS- Metalist Kharkiv 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Uefa cup: GS- Metalist Kharkiv 0-1

Post by Mehmet Gorgen »

Kimse açmadan ben konuyu açayım dedim. Daha önceki uefa kupası maçları konu başlıklarını ben açmıştım uğurlu geldi bu sefer de kaçırmayayım dedim.
:lol:

http://www.eufo.de/football/ukr/2008/metarkiv.htm

Metalist'in son uefa maçı kadrosu:

Image

Metallist'in yarın akşam lig maçı var. Onu seyretmeyi düşünüyorum.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Nov 27, 2008 10:43 pm, edited 2 times in total.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bu macin en sevdigim tarafi tarihi.Thanksgiving.
Is derdi olmadan rahat rahat bir mac.
3.kez tekrar ediyorum.4 mac 12 puan gruplarda.Hatta gol bile yemeyiz diye dusunuyorum grup maclarinda.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Bu macin en sevdigim tarafi tarihi.Thanksgiving.
Evet, tarih guzel. Insallah skor da guzel olur.
Burada herkes Amerikan Futboluna kilitleniyor. Butun okyanus bana kaliyor. :) Ya baliga cikiyorum ya da Metallica maci. Win win situation.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Taraftarla barisma icin cok iyi bir firsat.
Alin bu maci ortalik biraz durulsun.BB gibi maclar kesmez taraftari.
Arda yatsin dinlensin , Lincoln yine yardirsin.

Bu mactan cikacak sonucla bence UEFA kupasinin muzesi belli olacak.Henuz cok erken diyeniniz cikacaktir eminim.Ama CL'den dokulenler yada grup birincisinden sakinmak icin cok onemli mac.

Bugruptan cikildiginda bir sonraki rakibi de elersek iste o zaman kupayi konusmaya baslariz.O donemde insallah sakatlar iyilesip forma girecekler.

Ben olsam bir kac adamimin milli takimdan affini isterim.Bir hafta tantana kopar sonra unutulur.

Hepimiz ayni balik hafizasina sahibiz.Birazda biz kullanalim bu hafizayi rakiplerimiz degil.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Metalist maçında tribün mutlaka dolar diye düşünüyorum ama takım Ankaraspor'u yenip gelirse işte o zaman bütün dertler unutulur. Bu iki maçı kazanmak dertlere derman olur.

Arda, milli takım kadrosundan çıkarılır diye umuyorum. Hayatımda ilk defa GS'li futbolcuların milli takımda olmamasını arzu ediyorum. Tabi ciddi bir maç olsaydı böyle düşünmezdim.

Ayhan pek fazla oynatılmaz sanırım. Çok yoruldu o da. Arda bir o iki.

Gökhan Gönül'ün varlığı Sabri'nin şansını azaltır sanırım. En azından 90 dakka oynatılmaz.

Balta da 45 dakkadan fazla oynamaz. Maç deplasmanda olmasa iyi olurdu.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

D-Smart'ta Galatasray maci, bunun sakasi bile sinir buzucu.
Bu adamlarin bünyesinde yayin yapan GS TV ve BJK TV kapatildi.
Bu iki kanalin asil kapanma sebebini tam olarak bilmesemde, bu adamlarin olanlardan sonra Galatasaray macini yayinlamasina sinir oluyorum.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Serif Halimler wrote:D-Smart'ta Galatasray maci, bunun sakasi bile sinir buzucu. Bu adamlarin bünyesinde yayin yapan GS TV ve BJK TV kapatildi.
Bu iki kanalin asil kapanma sebebini tam olarak bilmesemde, bu adamlarin olanlardan sonra Galatasaray macini yayinlamasina sinir oluyorum.
Dogan grubunun iddiasına göre bu iki kanal için RTUKe başvuru çok uzun zaman önce yapıldı ama çoğunluğu hükümet tarafından atanmış olan RTUK başvuruları onaylamayarak kanallari lisanssiz duruma soktu, sonra da bu gerekçeyle kapattı. Bu iki kanal açılalı bayağı bir süre oluyor. Madem lisanssızdı niye önceden kapatılmadı diye insanın aklına geliyor açıkçası. Hükümet-Doğan geriliminin kurbanı mı oldu GSTV? Büyük ihtimalle öyle.
Tan Erten

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 17 Kasım 2008 Pazartesi

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı tek antrenmanla başladı.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan basına ve taraftara kapalı çalışma ısınma egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde Kayserispor karşılaşmasında oynayan oyuncular yenilenme koşusu yaparken, karşılaşmada oynamayan, az oynayan ve milli takım kamplarına katılmayan oyuncular koşunun ardından dar alanda oyun temelli teknik bir çalışma gerçekleştirdiler.

Antrenmanın ardından oyuncular öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.

Emre Güngör, Ferdi Elmas, Orkun Usak, Barış Özbek ve U-19 Milli Takım kampından dönen Murat Akça ile Fatih Serkan Kurtuluş antrenmanın tamamına takımla birlikte katıldılar.

Milli Takım kamplarına davet edilen Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Harry Kewell, Fernando Meira, Morgan de Sanctis ve Milan Baros antrenmana katılmadılar.

Ümit Karan, sindirim sistemi problemi sebebiyle evinde istirahat ettirildi. Antrenmana katılmayan oyuncunun tedavisine başlandı.

Dün akşam oynanan karşılaşmada ayağına aldığı darbe ve aynı anda oluşan burkulma sonucu ayak bileğinde yaygın ödem oluşan Cassio Lincoln’ün, bu sabah yapılan tetkikler sonucunda ayağında kırık olmadığı ancak yumuşak doku yaralanması bulunduğu tespit edildi. Tedavisine başlanan oyuncu bugün antrenmana katılmadı.

Dün akşam oynanan karşılaşmada ayağı burkulan Mehmet Topal’ın tedavisine karşılaşma sonrasında başlandı. Oyuncu antrenmana katılmadı.

Tobias Linderoth sağlık merkezindeki tedavisinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda çalıştı.

Kemik ödemi teşhisi konan ve dinlendirilen Alparslan Erdem’in tedavisi sağlık merkezinde devam ediyor.

Geçirdiği ameliyatın ardından Hasan Şaş’ın tedavisi sürdürülüyor.

Serkan Çalık’ın ameliyat ertesi rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

Ameliyat geçirmiş olduğu hastaneden taburcu edilen Uğur Uçar’ın rehabilitasyon çalışmaları Almanya’da başladı.

Salı gününü izinli olarak antrenman yapmadan geçirecek olan Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarına 19 Kasım Çarşamba saat 17.00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacağı basına ve taraftara kapalı tek antrenmanla devam edecek.
Yahu Barış da iyileşmiş görünüyor ama şaşırdım açıkçası. İnşallah yanlışlıkla yazılmamıştır :D

Mehmet Gurdal Cetin

Serif Halimler wrote:D-Smart'ta Galatasray maci, bunun sakasi bile sinir buzucu.
Bu adamlarin bünyesinde yayin yapan GS TV ve BJK TV kapatildi.
Uyduda RTUK'un 27.10.2008 tarihli kararı geregi felan yaziyor.Alin size firsat, kopar su serefsizlerle bagini..

Websitesi de onlarin elinde herhalde.
Seneye naklen yayin ihalesi bunlarin eline gecerse yandigimizin resmidir.Aydin Dogan bu ihaleyi cok istiyormus.Piyasalarda reklami donen TURK TELEKOM'un yeni platformu ne is acaba ?
TRUST GALATASARAY
MGC

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Seneye naklen yayin ihalesi bunlarin eline gecerse yandigimizin resmidir.Aydin Dogan bu ihaleyi cok istiyormus.Piyasalarda reklami donen TURK TELEKOM'un yeni platformu ne is acaba ?
AKP iktidari sürerse naklen yayin hakki Kanal7'den baskasina verilir mi sence ? ;-)

Mehmet Gurdal Cetin

Serif Halimler wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Seneye naklen yayin ihalesi bunlarin eline gecerse yandigimizin resmidir.Aydin Dogan bu ihaleyi cok istiyormus.Piyasalarda reklami donen TURK TELEKOM'un yeni platformu ne is acaba ?
AKP iktidari sürerse naklen yayin hakki Kanal7'den baskasina verilir mi sence ? ;-)
Ben bu ihaleyi de gavur bir kanala satacaklarina eminim :D

Kanal 7 bir sure belini dogrultamaz. NTV nabiz yoklayacaktir.TURK TELEKOM'da zebille para var.Onlarda bu kervana katilabilir.Kanal 7 ancak bir Arap seyhinin sermayesini cekerse o is olur (EMIRATES misali) Yonetimine kimler gelir sen tahmin et artik. :wink:
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ben bu ihaleyi de gavur bir kanala satacaklarina eminim :D

Kanal 7 bir sure belini dogrultamaz. NTV nabiz yoklayacaktir.TURK TELEKOM'da zebille para var.Onlarda bu kervana katilabilir.Kanal 7 ancak bir Arap seyhinin sermayesini cekerse o is olur (EMIRATES misali) Yonetimine kimler gelir sen tahmin et artik. :wink:
Endişe etmeyin! Bu memleketin köşe başlarında hala masonlar var. Araplara yedirmezler :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sağlam kalanlardan mücadele gücü yüksek bir takımla sahaya çıkarsak, maçı alır grup birinciliğinide garantileriz. Bunun faydaları saymakla bitmez :D

---------------De Sanctis---------
Sabri---Servet---Meira---Volkan
Arda--Balta--Ayhan---Kewell
----Lincoln---Baroş--------
Cola Turka İdman Raporu: 23 Kasım 2008 Pazar

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı basın ve taraftara kapalı tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Cevat Güler, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda yapılan çalışma ısınma ve açma-germe egzersizleriyle başladı.

Ankaraspor karşılaşmasında doksan dakika görev yapan oyuncular aerobik koşunun ardından sağlık merkezinde terapi seanslarıyla maç ertesi programlarının tamamladılar.

Antrenmanın ana bölümünde diğer oyuncularla dar alanda kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma gerçekleştirildi.

Antrenman soğuma ve açma-germe egzersizleriyle sona erdi ve oyuncular öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.

Milan Baros bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Antrenmanda bir pozisyoda karın-kasık bölgesine bir darbe alan Mehmet Güven antrenmanı tamamlayamadı.

Sağ dizinde ağrısı olan Servet Çetin ve sol arka adalesinde sertlik ve ağrı olan Volkan Yaman rejenerasyon çalışmasının ardından sağlık merkezinde tedavi edildiler. Servet’in sakatlığının durumunu netleştirmek amacıyla yarın ayrıntılı tetkik ve muayeneler yapılacak.

Cassio Lincoln, Mehmet Topal ve Alparslan Erdem'in tedavilerine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde devam ediliyor. Tedavilerinin ardından Lincoln ve Mehmet Topal sahada, Alparslan ise salonda çalıştılar.

Sağlık merkezindeki tedavilerinin ardından Murat Akça ve Emre Güngör salonda, Tobias Linderoth salon ve sahada fizyoterapistler eşliğinde çalıştılar.

Hasan Şaş, Serkan Çalık ve Uğur Uçar’ın ameliyat ertesi rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

24 Kasım Pazartesi günü Ankaraspor karşılaşmasında doksan dakika görev yapan oyuncular dinlendirilirken, diğer oyuncular çalışmalarını saat 11.00’de yapılacak basın ve taraftara kapalı bir özel antrenmanla sürdürecek.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Metalist Kharkiv karşılaşması hazırlık çalışmalarına 25 Kasım Salı günü saat 17.00’de yapılacak basın ve taraftara kapalı antrenmanla devam edecek.

Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

UEFA kupasında farklı bir havayla oyunuyoruz bu sezon.6 puanın getirdiği özgüven ve Ali Sami Yen faktörü en önemli avantajlarımız.Kazanırız diye düşünüyorum.Başarılar aslanlarımıza.
el comandante Gheorghe Hagi!

Deniz Selman

Re: Uefa cup: GS- Metalist Kharkiv 27.11.08 TSI 20.00 D-sma

Post by Deniz Selman »

Mehmet Gorgen wrote:
Metalist'in son uefa maçı kadrosu:

Image

Metallist'in yarın akşam lig maçı var. Onu seyretmeyi düşünüyorum.
Benim diger yerlerde gorduklerime ve izledigim ozetlere gore sanki bu dizilisde kanatlari ters yazmislar. Maidana ve Bordian sag kanat, Gancarczyk ve Slyusar sol kanat olmali galiba.

Mehmet bey eger izlediysen lig macini belki bu konuda yardimci olabilirsin, bu tur seylere merakin benimki kadar fazla oldugunu biliyorum...

Post Reply