TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Desin, o da donup Arica'ya sana ne ulan, hangi macta istersem sektiririm dese Arica ne diyecek? Erdogan Arica kendi kaybetmis, centilmenlik falan kalmamis, Metalist macina falan gidiyor. Sen kimsin GS'in Avrupa macini zikredecek Turkiye ligi macinda, yakisik alir mi bu?

Tozo'nun topu alip gitmis olmasi kismina ise affina siginarak gulumsedim. Herhalde futbolda sirti yonunde hareket eden ilk adam olurdu oyle olsa.

Futbolda epey sIk olur, bir adam topu atar, gecirir uzerine dogru geliyordur, sen ise adama basmak icin adamin uzerine dogru (yani topun gittiginin aksi yonde hareket ediyordur). Fizikte ivme, momentum falan kavramlarindan Lincoln pozisyonundaki adam ruzgar gibi gecer gider, digerinin sansi kalmamistir. Diger oyuncu (Tozo) fiziksel olarak topu alamayacagini bildigi icin rakibinin onune dogru hamle yapar ve rakibini kapi omuzlar gibi durdurur.

Cengiz, GS'a gizli bir antipatin var mi?
:D
Ali
Ben Arica Lincoln'un sevincine kizmasina hak vermedigimi soyledim bastan. Ama bu hareketine bir sey soylemesi gerekecekse sinirlenmeden bunu Malelist macinda da yapsaydin ya derdim.

Sana yukarda da soyledim. Tozo'nun o hareketine sari verirsen Baris'a kirmizi cikarman gerekir. Ister gul ister agla.
Baris sari gormeliydi. Dogrudur. Ama bizim hakemlerde bir bunalim var, biri sari isteyip cezalandirdilar mi, ayrica istenen sari hakli dahi olsa vermiyorlar. Lincoln'un pozisyonu da oyleydi, FBli oyuncu sari gormeliydi, onu da gosteremedi.

Baris'in o harekete kirmizi cikmaliysa GS'in rakiplerinin yarisi 7 kisinin altina dusup maclarini tamalayamazlar bu ligde.

Arica'nin Metalist lafi buyuk falso, mahalle aralarinda baskasinin birseyiyle birsey yapma falan derler. Ayiptir, rakibe esassaygisizlik odur. Takimin beyin dumuruna ugramis, sari karti varken (yanlis da alinmis olsa) rakibe tekme atip kirmizi goruyor (ha, bak o pozisyon direk kirmizi olabilir, topa falan hamle yok orada), elleriyle topa yumruk atiyorlar, kotu yakaladigi bir GS'a karsi puan alabilecekken takimi disiplinsizlikten iki kirmizi gorup uc gol yemis, Metalist'e laf edemezsin. Erman agzi bunlar, o da soyleyip duruyor Metalist maci diye zaten.

Ali

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maç bitince benim evde lig tv kanalı değiştirilir.Kabzımal'dan yorum dinleyerek sinirlenmeyi önlemenin yolu kanalı değiştirmek. Haftalardır kaç maçta hakem hataları hep aleyhimizeydi .Kasaplar formadan çekmeler vs. Şimdi halkemin biri topa kroşe atanı nasıl gördü hepimiz şaşırmış durumdayız.

Süleyman Abay gibilerini görmeyeli çok uzun zaman oldu.

Süleyman Abay kardeşim.Senin için bu forumda özel köşe açacağım :lol:

Seni yılın GS'lısı ödülüne aday gösteriyorum. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Arica'nin Metalist lafi buyuk falso, mahalle aralarinda baskasinin birseyiyle birsey yapma falan derler. Ayiptir, rakibe esassaygisizlik odur. ..
Ali
Falso'ya falso karsilik verilmesi ayip olmaz. Sevin elbette ama bu sevincin karsisindaki rencide ederse o da sana biz oyle ya da boyle 9 kisi kalmanin uzuntusu icindeyken bak top boyle oyananir diye saklabanlik yaparak boyle tuz ekersen ben de senin bu sevincine limon sIkarim demesine kizamazsin. O da sana uc gun once Metalist macini boyle hatirlatir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Futboldan çok soğuduğum için yazmaya hiç niyetim yoktu ama televizyonu seyrederken tansiyonum 26'ya çıktı. Allah yorumcu takımının topunun belasını versin (Güntekin Onay hariç).

TRT'de Mehmet Demirkol, Lincoln'e sarı kart verilmeli dedi. Oyun içinde top sektirdiği için. Bu birinci Allah Belanızı Versin. Mehmet Demirkol, bu yorumla bütün saygınlığını çöpe attı, bitti. Rezil rüsva oldu. Yazıklar olsun. Bu yorum, ancak yapanın suratına tükürülmeyi hak eder.

Erman'a hiç bir şey demiyorum, azılı Galatasaray düşmanı, kindar. Şansal'la seminere gitmişler, Oğuz Sarvan refleks olarak sarı kart işareti yapılmışsa göstermeyin ama israr diyorsa gösterin demiş.

Aynı pozisyona Ertuğrul Dilek israr yoksa, kart yok diyor.

Aynı pozisyona Ömer Üründül hakem rezaleti dedi.

Demek ki, açık kural yok. Hakem bakacak, ruh haline göre karar verecek. Israr olup olmadığı veya ısrar denilen meretin ne olduğu tamamen onun takdirinde. Lincoln elini 1 kere kaldırdığında "ama gözlerini bana dikti ters ters baktı" diyebilecek. Lugano yaptığında "çok iyiniyetliydi, eli 3 kere refleks olarak kalktı" diyebilecek.

Israr nedir? Kural kitabı ısrarı nasıl tarif eder? Kaç kere el sallamak isrardır; yüz hareketleri, mimik, kararda belirleyici olacak mıdır? Ve bu sürrealist tartışmalar neden Galatasaray'ı bulur, dün FB maçında 77 tane tartışılacak karar varken, yayın kuruluşlarındaki bu tercih neden?

Ertuğrul Dilek ayrıca yanlış karttan maçın tekrarını istiyor (yanlış sarı karttan dolayı kural hatası nedeniyle). Oysa hakem yarın, çok basit bir şekilde, kart verdiğim adam oyun sırasında bana ileri geri konuştu, attım diyecek.

Ne Galatasaraymış be.

Bu akşam şampiyon olacağımıza inandım. Bu korku, bu panik, bu cinnet hayırlara alamet.

Ancak Adnan Polat'ın acilen harekete geçmesi, Karamehmet grubunu Doğan Grubu ile tehdit etmesi lazım. Hemen D-Smart gündeme getirilmeli; Doğan paranın kokusunu alınca acil destek verir, Şansal ve Erman'ın konumu bir anda boka girer. Ayrıca bu destek için peşinen hem de Aydın Doğan katından garanti tavizleri almalı: Toroğlu ve Çakar'ın kariyeri göstere göstere bitirilecek; kontrat süresince Galatasaray'ı rencide edeck hiçbir yorum yapılmayacak.

Son olarak. Ali'ye özel olarak yazdım.

Hakan Şükür takımdan gidince, denklemden bir unsur gitti. Onu çok eleştirmeme hiç haz etmememe ve her zeminde tartışmama rağmen, durumu bugün çok farklı görebiliyorum. Teknik veya davranış kusurları ne olursa olsun her zaman ayakta duran, kendine bakan, sakatlanmayan, sona ana kadar oyuna asılan bir belirleyiciymiş. Bu 3-5 unsur, onu hep eleştirdiğim (aşırı politize olması, hizipçilik, son 6 yıldır golcü özelliklerini kaybetmesi) diğer 3-5 unsurun çok üzerindeymiş. Adam total futbol yaşamında Saffet Sancaklı'dan Adrian İllie'ye 30 golcüyü emekli etti.

Takımda her zaman bazılarının yeri garanti diye geçen sene ortalığı ayağa kaldıran Nonda ve rövaşata kralı Ümit Karan ise bu sene hem de sakatların cirit attığı bu ortamda gol atmayı bırakın, 1 maçın yarısında bile Galatasaray ruhu ile oynamadılar. Oynamayacaklar da. Ahlakları yok çünkü.

O yüzden de bu şebeklere malzeme oluyoruz.

Bu takım 10 puan fark açmalıydı bu güne kadar.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Arica'nin Metalist lafi buyuk falso, mahalle aralarinda baskasinin birseyiyle birsey yapma falan derler. Ayiptir, rakibe esassaygisizlik odur. ..
Ali
Falso'ya falso karsilik verilmesi ayip olmaz. Sevin elbette ama bu sevincin karsisindaki rencide ederse o da sana biz oyle ya da boyle 9 kisi kalmanin uzuntusu icindeyken bak top boyle oyananir diye saklabanlik yaparak boyle tuz ekersen ben de senin bu sevincine limon sIkarim demesine kizamazsin. O da sana uc gun once Metalist macini boyle hatirlatir.
Ama Cengiz adamin hareketi belli bir rakibe yonelik degildi, etrafinda adam yoktu, kimseye gostere gostere falan yapilmis bir sey yok, top oyle geldi, aldi iki uc sektirip birakti zaten. Gercekten rakibe yonelik bir sey yok bence adamin hareketlerinde, herif top seviyor, oynuyor, aklinda en ufak bir rakip oldugunu sanmam o anda.

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Ama Cengiz adamin hareketi belli bir rakibe yonelik degildi, etrafinda adam yoktu, kimseye gostere gostere falan yapilmis bir sey yok, top oyle geldi, aldi iki uc sektirip birakti zaten. Gercekten rakibe yonelik bir sey yok bence adamin hareketlerinde, herif top seviyor, oynuyor, aklinda en ufak bir rakip oldugunu sanmam o anda.

Ali
Aklinda ne oldugunu bilemem ama alay ediyor diye algilandi. Elbette En fazla centilmenlik disi denebilir. O da fazlas ile. Degilse yaptigi bir ceza gerektirecek ya da yaptirimi olacak bir hareket degil. Demirkol filan bok yemis. Ama bu hareketi Erdogan Arica'ya agir gedi. Hani yogusmali Kombinin sisman kedisinin reklamda dedigi gibi amcaya fatura agir gelmis. Iyice hasaslasmisken bunu alay ediyor diye gordu. Deve Dilaver'le de kapismasinin sebebi de bu idi. O da nasil gecirdik dedi sandi tek kelime Portekizce bilir mi bilmem ama anama kiz kardesime kufur etti diye ortaya cikti. Lincoln'e sana zaten giciklari var bir de ellerine bu tur koz verme deseler Lincoln acisindan hayirli olur. Ben Arikan'in yerinde olsam Lincoln'e gelene kadar once baska seylere kizardim. O isin kolayina kacti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ben Lincoln'un elestirilmesini cok anlamsiz buluyorum. Adam kendi sahasinda kendi seyircisi onunde estetik hareketler yapiyor. Rakibin 9 kisi olmasiyla ne alakasi var? Bu adam 11 kisi oynarken de saga bakip sola pas vermiyor mu, rakibin bacak arasindan top gecirip calim atmiyor mu, ya da topuguyla gol atmiyor mu? O zaman onlara da alinganlik gosterilsin.... Ya da onde olan takim oyunculari aralarinda kisa paslar verip seyirciye 'Oley' cektirdigi zaman da rakip takim antrenoru TV'ye cikip aglasin. Birakin bence...

Asil bu pozisyondan once Lincoln'un Hacettepe ceza sahasinda topu ayaginin yani/arkasiyla yukari kaldirip tac cizgisine dogru gittikten sonra yine sag ayaginin disiyla verdigi yerden pas da gorsel olarak izlemesi hos bir pozisyondu.

Hakan

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

lincoln'u ikinci devredeki hacettepe macinda oynatabilir mi acaba galatasaray teknik direktoru? ben ilk defa bir oyuncunun alenen hedef gosterildigine sahit oluyorum. doberman hacettepeli futbolcu olsaymis, takip edermis lincoln'u. suc duyurusunda bulunmasi lazim galatasaray yonetiminin.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:GS'in arkaya dayanip top oynamaya ihtiyaci var, bunu defansif acidan
söyluyorum.
Tamamen katiliyorum.
Özgür Kendir wrote:
Ali Gursel wrote:
Sevgili Ozgur, Lincoln Tozo'nun yaptigindan daha ufak bir sari hareketiyle kart gordu. Benim sikayetim bundan. Lincoln'e de Tozo'ya da gostermeseler olur, ama Lincoln'e gosterip Tozo'ya gostermemek olmaz.

Lugano konusunda erden goge kadar haklisin.

Tozo'nun ilk sari kartinin bence Cisse'nin ilk sari kart pozisyonuyla benzerligi yok. Cisse ilk karti gordugunde Boral ile top icin ikili mucadelede, hatta birisi illa faul yapti deseler Boral faul yapti denebilir, Cisse'yi elini vucuduna sarip cekiyor onden, sonra da birlikte yere dusuyorlar.

Tozo'nun ilk kartinda Lincoln topu atip rakibini gecmis, ya da gececek, Tozo topla en ufak bir alakasi olmadan rakibini durduruyor. Hakem bunu kendini gecen rakibe mudahele, topla alaksiz rakibe mudahele diye sari ile cezalandirir, bunu hafif/agir bulursun, ama Cisse'nin ilk kartiyla alakasi yok. Orada yorumla sari gosterilebilecek bir sey de yok.

Hakemler konusunda cok haklisin, ama yillardir boyle, Ali Aydinlar falan, neler seyrettik. Yabanci hakem gelmedigi surece boyle devam eder, GS'in yapacagi haklarini korumak, minimum FB'ye yapilan muameleyi talep etmek, verilmezse de cingar cikartmak.

Ali
Hakemler hakkında sabaha kadar yazsak yine eksik kalır ,nerden tutarsak tutalım elde kalıyor ,olan su zor gunlerde iki dirhemlik keyfimize oluyor .

Dun ve bugun maclara bakıyorum "alayım macı sundan suna vereyim" diye bir sey soz konusu degil .Bastan sona kapasitesizlik var yetersizlik var dirayetsizlik var eyyam var hersey var ama hakemlik namına bir sey yok.Bunlar izledigimiz maclar izlemedigimiz macları düsünemiyorum bunun bir de alt ligleri de var.

Lig macları cidden zulum, Arsenal 5 cekiyor en temizinden, mac bitiyor üzülüyorsun, tek gram hakem yok, ismini hala bilmiyorum hakemin ,bilsemde alt bilince yerlesmis Avrupalı hakem diyorum futbol futbolun icinde baslıyor ve bitiyor gerisi hikaye.Bizim ligimizde once hakeme bakılıyor seceresi cıkarılıyor ,filan falan, cidden keyfi yok tadı yok .
Aynen oyle. Bunaltiyorlar adami. Direk kansere gider bunu yolu. Git takim kur, sponsorluk al, stat yap, sonra bunlara katlan. FUTBOL ZEVK OLMAKTAN CIKTI TURKIYEDE.

Galatasaray aski olmasa, ben biliyorum ne yapicagimi ama, insan yerinde duramiyor.

Bu ligde su anda cok onemli oyuncular var. Appiah, Hagiler, Popescular, Ortegalar vardi yakin gelicekte. Genel yonetim mekanizmasinin daha profesyonel olmasa, mumkunse futboldan haz almayan bir grup olmasi lazim.

------------------------------------------------------------------------------------

Cengiz bey, bence biraz haksizlik ediyorsun. Burdaki hatalardan daha kotuleri bize karsi cok yapildi. Ayrica dedigim gibi penalti penalti. Ilk kirmizida bariz hata degil.

Hem olsada sen demiyormuydun "hakemleri degistiremeyiz, masaya yumrugunu vurucak Polat" diye.

Bizim takimin cok buyuk orta sikintisivar. En iyi orta atan adam ters kanatta oynuyor. Kewell sagda iyi degil. Zaten 2 senedir mac oynamadig icin ilk defa 15 mac ust uste oynadi ve yeni yeni ritmini buluyor. Arda sagda daha iyi oynar Kewell in solda oynadigindan. Umarim ikili arasinda bir kirginlik yoktur.

Bu arada izleyebildinmi maratonu cengiz bey, ne diyor erman?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Uzun sure Erdogan Arica'nin neden saldirdigini algilayamadan oylece televizyona baktim.Lincoln'un de anlayabildigini sanmiyorum.Acinasi bir hazimsizlik .Vay be top sektirmis.nasi hoplattik sizi top gibi filan mi demek o nedir? Gol attiktan sonra kol kaldirmak,topu forma icine sokmak suretiyle hamilelik parodisi durumu(tamam ortada bebek filan olsa da farkli okunabilir :) ) ..Bugunel pozisyonundaki sari kart disinda hakeme laf eden carpilir.Bizim asil konusmamiz gereken sey ise futbolumuz kuskusuz.Birileri bu rezalete el atmaz ise bu sene 5.yiz..

Ozgur A. Boztepe

Erman Telliye direk kirmizi cikmaliydimi demis?
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: -...
Cengiz bey, bence biraz haksizlik ediyorsun. Burdaki hatalardan daha kotuleri bize karsi cok yapildi. Ayrica dedigim gibi penalti penalti. Ilk kirmizida bariz hata degil.
...
Bu hakem olayini kac haftadir o kadar dillendirdiniz ki GS leyhine oldugunda ne yapalim bize de yapildiya getiriyorsunuz. Bugun Tozo ve Telli (mi ne ise iste) bir Avrua macinda bu sekilde atilmazlardi. Bunu kabul edin ben de haksizlik etmeyeyim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Hakan Bakircioglu wrote:Ben Lincoln'un elestirilmesini cok anlamsiz buluyorum. Adam kendi sahasinda kendi seyircisi onunde estetik hareketler yapiyor. Rakibin 9 kisi olmasiyla ne alakasi var? Bu adam 11 kisi oynarken de saga bakip sola pas vermiyor mu, rakibin bacak arasindan top gecirip calim atmiyor mu, ya da topuguyla gol atmiyor mu? O zaman onlara da alinganlik gosterilsin.... Ya da onde olan takim oyunculari aralarinda kisa paslar verip seyirciye 'Oley' cektirdigi zaman da rakip takim antrenoru TV'ye cikip aglasin. Birakin bence...

Asil bu pozisyondan once Lincoln'un Hacettepe ceza sahasinda topu ayaginin yani/arkasiyla yukari kaldirip tac cizgisine dogru gittikten sonra yine sag ayaginin disiyla verdigi yerden pas da gorsel olarak izlemesi hos bir pozisyondu.

Hakan

Adam her maç dünyanın tekmesini yesin; (bugünkü maçta 2. kırmızıyı gören arkadaşın Lincoln'e yaptığı faule bakın misal) sonra takım atağa çıkarken ortasahada 10 saniye top sektirdi diye rakip teknik direktör üstüne saldırsın; Erman Toroğlu olacak şerefsiz "ben rakibin yerinde olsam bu adamı takip ederdim" desin (Herhalde takip edin sonra da yakalayınca öpün demek istiyor cücük kadar beyniyle ama o kadar yüreği yok.) hala da adam istifini hiç bozmasın ona saldırmaya gelen teknik direktöre. Ben Lincoln'ün yerinde olsam bi dahaki maç topu alır kaleme doğru giderken sektirirdim ki iyice dellensinler, iyice kudursunlar. Çünkü bu dallamalara kalsa sahada 11 kabzımal; "ee adam buyur gol mu desin" diye diye; "penaltı penaltı gibi olmalı" diye diye birbirine girsin meydan savaşı gibi. Biz de onu izleyelim; futbol öyle bir şey çünkü.

Bir de çıkmış "Metalist maçında da yapsaydı o hareketini" diyor yau utanmadan. Biri de çıkıp "Sana mı kaldı ulan pezevenk adamın hangi maçta hangi hareketi yapacağı" demiyor.

Erman Toroğlu denen mal değneği de herhalde kendisini futbolculuk kariyeri boyunca madara eden teknik isimlerden intikamını bu şekilde almaya çalışıyor; yanındaki goygoycu Şansal da "hocam mocam" diyor ancak o çemcük ağzıyla. Sopayla döveceksin bunları ki akılları başlarına gelsin.

Alın, geçen sene Fenerbahçe maçı; tansiyon/zorluk olarak isteyen Hacettepe'yle isteyen Metalist'le karşılaştırsın:

http://www.youtube.com/watch?v=ZudI4N8LqfE

Bence bu pozisyondan sonra Lincoln'ü göndermeliydik; göndermedik herkese terbiyesizlik yapıyor.

Ugur
the average person thinks he isn't.

Ozgur A. Boztepe

Ugur Sahin wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:Ben Lincoln'un elestirilmesini cok anlamsiz buluyorum. Adam kendi sahasinda kendi seyircisi onunde estetik hareketler yapiyor. Rakibin 9 kisi olmasiyla ne alakasi var? Bu adam 11 kisi oynarken de saga bakip sola pas vermiyor mu, rakibin bacak arasindan top gecirip calim atmiyor mu, ya da topuguyla gol atmiyor mu? O zaman onlara da alinganlik gosterilsin.... Ya da onde olan takim oyunculari aralarinda kisa paslar verip seyirciye 'Oley' cektirdigi zaman da rakip takim antrenoru TV'ye cikip aglasin. Birakin bence...

Hakan

Adam her maç dünyanın tekmesini yesin; (bugünkü maçta 2. kırmızıyı gören arkadaşın Lincoln'e yaptığı faule bakın misal) sonra takım atağa çıkarken ortasahada 10 saniye top sektirdi diye rakip teknik direktör üstüne saldırsın; Erman Toroğlu olacak şerefsiz "ben rakibin yerinde olsam bu adamı takip ederdim" desin (Herhalde takip edin sonra da yakalayınca öpün demek istiyor cücük kadar beyniyle ama o kadar yüreği yok.) hala da adam istifini hiç bozmasın ona saldırmaya gelen teknik direktöre. Ben Lincoln'ün yerinde olsam bi dahaki maç topu alır kaleme doğru giderken sektirirdim ki iyice dellensinler, iyice kudursunlar. Çünkü bu dallamalara kalsa sahada 11 kabzımal; "ee adam buyur gol mu desin" diye diye; "penaltı penaltı gibi olmalı" diye diye birbirine girsin meydan savaşı gibi. Biz de onu izleyelim; futbol öyle bir şey çünkü.

Bir de çıkmış "Metalist maçında da yapsaydı o hareketini" diyor yau utanmadan. Biri de çıkıp "Sana mı kaldı ulan pezevenk adamın hangi maçta hangi hareketi yapacağı" demiyor.

Erman Toroğlu denen mal değneği de herhalde kendisini futbolculuk kariyeri boyunca madara eden teknik isimlerden intikamını bu şekilde almaya çalışıyor; yanındaki goygoycu Şansal da "hocam mocam" diyor ancak o çemcük ağzıyla. Sopayla döveceksin bunları ki akılları başlarına gelsin.

Alın, geçen sene Fenerbahçe maçı; tansiyon/zorluk olarak isteyen Hacettepe'yle isteyen Metalist'le karşılaştırsın:

http://www.youtube.com/watch?v=ZudI4N8LqfE

Bence bu pozisyondan sonra Lincoln'ü göndermeliydik; göndermedik herkese terbiyesizlik yapıyor.

Ugur
Orhan sam geldi vurdu zaten mac bitmeden once top gittikten 1 saniye sonra arkadan. Alisti artik bunlara lincoln ona gore oynuyor. Lincoln'un top sektirmesini tasvip etmesemde, cok daha fazla yanlis var bizim futbolda top sektirmeye gelene kadar.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

Bu arada baros sezonun 2. haftasindan sonra geldigi halde ligde 8 gole ulasti. Mehmet yildizin 10 golu var. 11 macta 8 gol hicte fena degil.

Avrupada 3 macta 3 golu var. Turkiye kupasinda 1 mac oynamis golu yok.

Bugunku macin diger bir tarafi alisilmis uzaktan sutlar ve onune atilan toplar disinda karbollerde ve ceza sahasi icindede etkili olabilicegini gostermesi. Bu baros'un klup takimlarindaki en iyi performansi. Ustunede rakip defanslari geride kurdurmaya zorliyan dunya capindada surati eklenince 5 milyona 27 yasina daha yeni girmis cok iyi bir santraforumuz olmus oldu.

Bide dogru durust orta gelse neler yapicak.

Tamam karsi defansa fazla pres yapmiyor ama ligimizde onu yapip ligde 13 macta 3, SL de 0 golu olan baska 14 milyonluk golculer var.

Baska bir notta bu macta kimsenin sakatlamamasi. Su an itibariyle sakatlarimiz, Ugur, Linderoth, Sas, Serkan. Sas disinda digerlerinin ne zaman gelecegi muamma.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply