TSL 14. hafta A.Gücü - GS 0-3 (baros 61,65, kewell 62)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Kusura bakmayin beyler ama Mehmet Yildiz ve Ankaragucu-Galatasaray macinin ne ilgisi var? Eskiden maclar oncesi maclarla ilgili en az bir kac yazi olurdu...Hertha macindan once komedi klipleri, Ankaragucu macindan once transfer dedikodulari degil...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Deniz Selman wrote:Kusura bakmayin beyler ama Mehmet Yildiz ve Ankaragucu-Galatasaray macinin ne ilgisi var? Eskiden maclar oncesi maclarla ilgili en az bir kac yazi olurdu...Hertha macindan once komedi klipleri, Ankaragucu macindan once transfer dedikodulari degil...
Seni mi kiracagiz Deniz? Biz burada "Emre Gungor oynasin Meira kesilsin, yedek soyundurulan adam hazirdir (?!)" derken bizim Emre yine hastane hastane dolasmis bugun. Resmi siteden alinti...
Sabri Sarıoğlu’nun sol kasık bölgesinde, Emre Güngör’ün ise sol arka uyluk adalesindeki şikâyetlerinden dolayı Acıbadem Hastanesi’nde ayrıntılı tetkik ve muayeneleri yapıldı. Sabri’nin kasık adalesinde, Emre’nin ise uyluk arka adalesinde 2. derece zorlanma tespit edildi. Her iki oyuncumuzun da yoğun tedavilerine Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde başlandı.
30 dakika oynadi ikinci derece zorlandi. Demek ki kroniklesmis bir sakatlik var. Bu cocuklara lig sonunda o Amerikali kondisyoner ne yaptiysa hemen hemen hepsi sakat. Biricik'in de dedigi gibi cogu sakatliklarla bogustu butun sene. Semih ilk yariyi kapadi. Nihat hala geri gelemedi. Hamit subat falan diyorlar. Emre Gungor, Topal 6 aydir top oynamiyor. Arda sakatlanmasa da catladi.

Neyse... Siz Emre'yi Ankaragucu macinda da kadrodan cikarin. Yine begenmediginiz Meira'ya kaldik cunku. Baris - Ayhan oynar hoca orta sahada.

Ozan Ersoy

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ali Gursel wrote:
Dedim ya, Kaan ve Nonda yerine hemen alirim (ha, su anda Ajda Pekkan'i da Karan ve Nonda yerine alirim, o da baska)

Ali
Deniz arkadasimiz hakli bu baslik altinda yazilanlar pek alakali degil.

Ama ben bu Ajda Pekkan yorumuna kendimi tutamiyarak bir cift laf edecegim.

Yil 1975. O yillar koyu Fenerbahceli enistem Ajda Pekkan'nin alt katinda yasiyordu.

Enistem GS-FB maci oncesi sabahin 2'sinde Amerikaya telefon acar bana "oglum Yasin'i biraz once gordum Ajda'nin evinden yeni cikti sizin kalede en az 3 gol olacak" der kapatirdi.

Maci kaybedince benim halimi dusunun artik :lol:

Ali 1975'lerde nerelerdeydin Allah askina. Bu gazino kadini Yasin'nin o sene hayatini bitirdi sen onu camiamiza geri sokuyorsun :lol:

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Deniz Selman wrote:Kusura bakmayin beyler ama Mehmet Yildiz ve Ankaragucu-Galatasaray macinin ne ilgisi var? Eskiden maclar oncesi maclarla ilgili en az bir kac yazi olurdu...Hertha macindan once komedi klipleri, Ankaragucu macindan once transfer dedikodulari degil...
Iyi fikir. Buyrun...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Emre Gungor hakkinda...

EMRE GUNGOR'un oynadigi son 5 mac:

15 Haziran 2008 (Geneve)
EURO 2008 A grubu 3. Mac
Turkiye-Cek Cumhuriyeti
ilk 11'de basladi
63 dakika oynadi
SAKATLANIP CIKTI--38 gun mac'a cikmadi

23 Temmuz 2008 (Wattenscheid)
Hazirlik Maci
Galatasaray-Gent
ilk 11'de basladi
15-20 dakika oynadi (tam hatirlamiyoryum ve not etmemisim)
SAKATLANIP CIKTI--21 gun mac'a cikmadi

13 Agustos 2008 (ASY)
UEFA CL 3Q 1. Mac
Galatasaray-Steaua Bucuresti
ilk 11'de basladi
67 dakika oynadi
SAKATLANIP CIKTI--109 gun mac'a cikmadi

30 Kasim 2008 (ASY)
TSL 13. Hafta
Galatasaray-Hacettepe
son 13 dakika oyuna girdi
(sakatlanmadi!!)

3 Aralik 2008 (Berlin)
UEFA Cup B Grubu 4. mac
Hertha Berlin-Galatasaray
son 11 dakika oyuna girdi
SAKATLANIP HASTENELIK OLDU--???

Bir tuaflik var bu iste...bir oyuncu oynadigi son 5 mac'in 4'unde nasil ciddi sakatlanabilir? Hemde 15-20 dakika oynadigi maclar bunlar. Oynadigi son 100 dakika'da 4 defa ciddi sakatlandik. Olaganustu bir istatistik bu. Dedigim gibi bir tuaflik var...

ANKARAGUCU
...........9 Jaba...10 Mehmet Yilmaz
33 Murat Erdogan..8 Cem Can..25 Ibrahim Ege..7 Gokhan
39 Ilkem..13 Luiz Henrique..5 Tolga Dogantez..3 Elyasa
........1 Serkan Kirintili

Son 3 hafta Eskisehir ve Ankaraspor deplasmanlarindan 3'er puan, FB macindan ise 1 puan almis olan Ankaragucu hem formda, hem kadro'sunda istikrar bulmus durumda. Unal Karaman baslarinda.

Gecen sezon 3. Hafta ASY'de seyircisiz oynanan macta Lincoln'un uzaktan attigi guzel gol'le 1-0, 20. Hafta Ankara'da Hakan Sukur, Umit Karan, Arda ve Serkan'in golleriyle 4-0 yenmistik. 19 Mayis'da bir onceki sene Necati'nin attigi 2 gol'le 1-0 maglup durumdan gelip 2-1 kazanmistik. 06-07 senesisinde benimde tribun'de oldugum macta Umit Karan'in uzatmalarda attigi golle 2. hafta macini 1-0 kazanmistik. Ankara'da Ankaragucu karsisindaki en son puan kaybimiz 2003-2004 sezonundaki ikinci Fatih Terim doneminin sonundaki 5 maclik yenilgi serisinin son maciydi. 29. Hafta'da oynanan o maci 1-0 kaybetmisitik.

Simdide siz buyrun...

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Deniz Selman wrote:Emre Gungor hakkinda...

Bir tuaflik var bu iste...bir oyuncu oynadigi son 5 mac'in 4'unde nasil ciddi sakatlanabilir? Hemde 15-20 dakika oynadigi maclar bunlar. Oynadigi son 100 dakika'da 4 defa ciddi sakatlandik. Olaganustu bir istatistik bu. Dedigim gibi bir tuaflik var...
Sevgili Deniz:

Hicbir tuhaflik yok. Once Haziran ayinda olesiye yuklenen yorgun bir beden ve arkasindan gelen bir sakatlik var. Arkasindan da oyuncusunun tam iyilesmeden sahaya cikmasina izin veren ve tekrar sakatlanmasina yol acan cok kotu bir saglik ekibi var.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bir de sunu denesek kadro olarak:

-----------------------------Morgan----------------------------
--------------------(aklima Fairchild geldi)--------------------

Sabri-------------Emre Asik--------------Meira-----------Hakan Balta

Baris-------------Topal-------------------Ayhan-----------Volkan

------------------------------Lincoln------------------------------------

------------------------------Baros---------------------------------------

Arda, Servet dinlensinler. Kewell ikinci yarida maglup ya da berabere olursa mac oyuna girsin.

Cok fanazi sevenler kaleye Akut/Orkun'dan birini, ileri de Ferdi Yaser koyarak lige mesaj yollamayi da dusunebilirler. Uc gunde bir takim yarisini degistiririz diyerekten.

Neyse, bizim hocayi bildigimizden Hertha macinin aynisini ya da bir oyuncu degisgini bekleyebiliriz. Sonra doksan dakikayerlerde surunuler falan, hep birlikte izleriz.

Ali

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Levent Guntay wrote: Sevgili Deniz:

Hicbir tuhaflik yok. Once Haziran ayinda olesiye yuklenen yorgun bir beden ve arkasindan gelen bir sakatlik var. Arkasindan da oyuncusunun tam iyilesmeden sahaya cikmasina izin veren ve tekrar sakatlanmasina yol acan cok kotu bir saglik ekibi var.
Bakın ben Avrupa kupası zamanında, Terim'in milli taklıma yaptığı yüklemenin insan haklarına aykırı olduğunu, Alman milli takımı ile 2 yıllık bir plan ve sistemde yapılan bu çalışmanın 15-20 güne sıkıştırılmasının kısa ve orta vadeli vücut hasarları yapacağını yazmıştım. Bunu basında çok az kişi dile getirdi zira herkes o ara önce Terim'e sövmekle sonra da göklere çıkarmakla meşguldü.

Servet'e, Emre'ye, kulüp yönetimine kızıyorum. Aptal bir kültür oluştu, bunu fedakarlık diye kaktırıyorlar. Futbolcu, sakat çıktığı veya iğneyle 40 derece ateşle oynadığı maçta fedakarlık yapmıyor; hocasının gününü kurtarıyor. Belki bu yaz dönemi Emre Güngör ve Servet'in futbol yaşamını 5-6 yıl kısaltmıştır bunu bile daha bilmiyoruz.

Yönetim sakat oyuncuyu milli takıma vermeyecek kardeşim, bu kadar basit (zaten iyi adamı hasta eden bir sağlık kurulumuz var).

Ankaragücü maçıyla ilgili bir iki öngörüm var.

Geçen hafta Ankaraspor'u bana göre bayağı şaibeli yendiler, ortada al gülüm ver gülüm maç, karambol bir 50.dakika golü ile 1-0 bitti. Oynanan maç ve sonuç bana Gökçek'in başkanlığına oynadığı Ankaragücü'ne kıyağı gibi geldi. Yeri gelmişken, her FB maçı takımını yatıran Aykut'un Türk futbol piyasasında çok efendi adam gibi dolaşmasını da hiç anlamıyorum, o yüzden pek ala bu maçın "decided" olduğunu iddia edebilirim.

Ana konuya dönersek, Ankaragücü kadro olarak çok zayıf, toplama bir görüntüleri var, Mehmet Yılmaz gibi kötü bir golcü ve Murat Erdoğan gibi her sene ayrı bir takımda görmeye alıştığımız oyuncuları var. Golcü diye aldıkları Iglesias toplam 14 maçın 1'inde ilk 11 çıkmış, FB maçında 90+3'de oyuna alınmış, geçen hafta ise hiç yok. Jaba, sakat mı bilmiyorum, geçen hafta erken oyundan alındı.

İç sahada şu ana kadar 3 gol atıp 10 gol yemişler, dış sahada ise 10 atıp 10 yemişler. Aslında orada da 2 hafta önce Eskişehir'i deplasmanda 3-1 yenmişlikleri var, o sapma olmasa tam anlamıyla gol ve puan fakiri bir takım; bizim İzmir'deki Bucaspor gibi.

Benim kişisel görüşüm, bizim defans pozisyon göstermeden maçı bitirir.

Ama 2 hafta önce çok sıkıcı FB maçını hatırlamak lazım. Neredeyse pozisyon olmadan maç bitti. O sebeple akla, yine FB maçındaki gibi arkaya yaslanıp 0-0'a yatacakları gelebilir. Yine bana göre, FB Alex sebebiyle etkinliğini kaybetti, bizde sayı fazla, Lincoln, Baros veya Kewell bu defansta illa ki açık bulurlar. Hele ilk gol 30 dakika içinde gelirse maç 5-0 bile bitebilir.

Ünal Karaman'ın takımı sert oynatabileceği malum; genel kamuoyunun Lincoln düşmanlığı vesair gibi sebeplerle, yönetimin bugün sertlik aleyhine caydırıcı uyarılara başlaması lazım.

Hocanın kadrosu muhtemelen Berlin maçı ile aynı olur, Meira geride oynar, Ayhan-Barış önde (Topal yedek kalır tahminim), Baros tek forvet. Arda 89.dakikada yerini Mehmet Güven'e bırakır.

Bana kalsaydı:

---------Santcis-------

Sabri----Servet----Meira----Balta

--------Topal---Ayhan--------

Barış----Lincoln------Kewell
----------Baroş-------------

oynar ve Arda'yı 18'e almazdım. Uyusun, dinlensin, futbola acıksın.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
---------Santcis-------

Sabri----Servet----Meira----Balta

Barış----Lincoln------Kewell
Sabri de goturulmemis bugun Ankara'ya. Emre de yukarda yazdigimiz gibi yine sakat. Tahminim Subat ayina kadar yok olacak. Sag kanatta Baris ve Serkan Kurtulus var oynayabilecek. Hoca Serkan'i begenmiyor hazir bulmuyor. Bana da gidecek cok yolu var gibi geldi. Bizim basin, yonetim ve taraftar hocaya en ufak firsat vermiyor. Bu durumda adami elinde kagit uzerinde kim varsa onlari oynatmasina kizmiyorum. Olagan kosullarda tersini dusunebilirdi. Ama bizde "GS her zaman cikip yenecek arkadasim, ben anlamam" mantigi oldugu icin hocalarin deneme yapmasina firsat kalmiyor. Bugun Arda'yi oynatmadiniz ve de kotu bir sonuc aldiginizda "madem Arda bu kadar yorgun yerine niye yedek adam hazir tutulmuyor" diye yuklenecek herkes. Sanki Arda'nin yapabildigini yapacak bir ikinci adamimiz varmis gibi.

Bu sartlarda bence hoca...

---------Santcis-------

Baris----Servet----Meira----Balta

Arda----Lincoln------Kewell

baslayacak....

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sağ-bek'e adam dayanmıyor.

Bence Nonda oynasın orda :D

İnşallah iyi bir maç çıkartır ve kazanırız...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre Gungor oynatilsin diyenlere en guzel cevap olmus. Adamlarin sakatligi gecmeden ustune konuyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu arada hic bir yerde yorumunu okumadim veya duymadim ama Skibbe son 2 mactor AYDIN'i 18'e almiyor...Berlin'e goturuldugu halde ve sakat olmadigi halde tribun'de oturan 2 oyuncunun biriydi (2 stoper birden+Mehmet Guven+Yaser ilk 18'deyken...). Daha once Hacettepe macinda Ferdi yedek kulubesindeyken Aydin gene tribundeydi.

Ondan onceki 3 macta Aydin 22, 10, ve 11 dakika (arti kayip zaman) oynamisti. Acaba antrenmanlarda falanmi formsuz, ne oldu? Sakatlarin donmesiyle ilgile olmadigi belli...hep yedek olarak girerken simdi 18'e giremiyor.

Anlasilan Ankara'ya 19 oyuncu gitti. Berlin'deki 18 EKSI Sabri+Emre Gungor, ARTI Ayhan, Serkan Kurtulus, Aydin.

Serkan'in oynatacagini bende hic sanmiyorum...bu durumda Skibbe buyuk olasilikla Baris'i sag bek'e ceker 1. Hafta Denizli macinda Sabri sakatlandiktan sonra yaptigi gibi. Bu sene sag bek oynamis (veya oynayamamis) diger tum isimler (Ugur, Sabri, Emre Gungor, Linderoth, Hasan Sas) hepsi sakat.

.......Baros
.....Lincoln
Kewell. Ayhan.. M.Topal..Arda
Hakan..Servet..Meira..Baris
....De Sanctis

Ben de bir cogunuza katiliyorum Arda ve Kewell hakkinda. Ikisininde dinlenmeye ihtiyaci var. Birini bu macta digerini 5 gun sonraki Gencler macinda dinlendirse radikal degisiklik yapmadan bu isi becermis olur. Sabri'nin sakatlanmasi ve Aydin'in durumu (nedir bilmiyoruz tabii o baska)her ne kadar zorlastirsa bunu, genede yapmasi lazim.

Deniz

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Deniz Selman wrote:Ben de bir cogunuza katiliyorum Arda ve Kewell hakkinda. Ikisininde dinlenmeye ihtiyaci var.
Cok yoruldular zavallilar...bilhassa Kewell, adam oynaya oynaya cok
yoruldu ;)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Skibbe'ye non-stop vikvik yapılmasa belki şu kadro çıkabilirdi.

---------------Santcis-----------------

Serkan----Emre A.----Meira----Volkan

----------Topal---Barış--------

Aydın(Yaser)----Lincoln(Ayhan)----Hakan(Alparslan)

-------------Baroş-------------

Bu hafta ilk 11 de Arda ve Kewell'ı görürsem takım ne zaman Florya'ya geliyorsa pazar gecesi,pzt sabahı gidip yönetimi protesto edicem.

Volkan ile Hakan sol kanatta neler yapabilir tam emin olmasam da,bu kadar adam varken inatla Arda,Kewell,Servet,Emre G.,Sabri gibi adamları sakat sakat oynatmak manyaklık ve insafsızlık.

Polat,Sezgin,Cevat hoca birilerinin bu duruma müdahale etmesi gerekiyor.Emre Güngör'ün durumuna bu oyuncular da düşerse ayvayı yeriz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:Bu arada hic bir yerde yorumunu okumadim veya duymadim ama Skibbe son 2 mactor AYDIN'i 18'e almiyor...Berlin'e goturuldugu halde ve sakat olmadigi halde tribun'de oturan 2 oyuncunun biriydi (2 stoper birden+Mehmet Guven+Yaser ilk 18'deyken...). Daha once Hacettepe macinda Ferdi yedek kulubesindeyken Aydin gene tribundeydi.

Ondan onceki 3 macta Aydin 22, 10, ve 11 dakika (arti kayip zaman) oynamisti. Acaba antrenmanlarda falanmi formsuz, ne oldu? Sakatlarin donmesiyle ilgile olmadigi belli...hep yedek olarak girerken simdi 18'e giremiyor.
...
Deniz
Aydin yolcu. Sen adami sahada gormedin mi? Kadroyo filan girecek durumda degil. Eger GS isi Aydin'a kaldi ise yandi zaten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply