TSL 15. Hafta G.Birligi-Galatasaray 1-3 (Lincoln,Baros,Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

TSL 15. Hafta G.Birligi-Galatasaray 1-3 (Lincoln,Baros,Arda)

Post by Serif Halimler »

Milan Baros gol atmaya
Lincoln oynamaya basladi.
Baris ve Mehmet Topal takima döndü.
Uzun süre sonra futbolcular iki mac arasi 5 gün dinlenip bu maca cikacaklar.
G.Birligi bu hafta Hacettepe'yi 3-0 yendi, 14. hafta sonunda 14 puanla 13. sirada.
Galatasaray yükselisini sürdürüyor, merhaba 3. sira.
Bu aksam ikinci yari 30-35 dk kadar cok keyif alici futbol oynadik.
Hadi buyurun kurun kadroyu.

Bugün macin hakemi aciklanmis : Halis Özkahya
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

GIna geldi Ankara takimlarindan...4 mac ustuste Ankara takimi...
Bu nasil denk geliyor boyle?

Yener, geliriz....Herhalde..

Genclerbirligi bekledigi patlamyayi Hacettepe'ye yapti.Ama bizden puan cikaracagini sanmiyorum...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet Son Dakika Haberi:

Skibbe iskeleti bozmuyor!..

Galatasaray'da Gençlerbirliği maçı hazırlıkları sürerken teknik direktör Skibbe'nin Ankaragücü karşısında galip gelen takımın iskeletini bozmayacağı ilk yarıyı kapatan Kewell'ın yerine orta sahanın sağında Aydın'ı oynatacağı belirtildi. Cezalı olan Ayhan'ın yerine de Barış'ın orta sahanın ortasında görev yapacağı öğrenildi.

Alman teknik adamın sakatlığı düzelen Sabri'yi savunmanın sağında görevlendireceği ifade edilirken yeniden 4'lü savunmaya dönüleceği öğrenildi.

Arda'yı orta sahanın solunda oynatacak olan Skibbe'nin tek forvet olarak da Baros'u Lincoln'ün önünde oynatacağı belirtildi.

Kasığındaki ağrılar nedeniyle Ankaragücü maçını tamamlayamayan Galatasaray'ın genç futbolcularından Barış Özbek'in ağrılarının belinden kaynaklandığı ve ciddi bir probleme rastlanmadığı belirtildi.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Fahrioglu wrote:Milliyet Son Dakika Haberi:

Alman teknik adamın sakatlığı düzelen Sabri'yi savunmanın sağında görevlendireceği ifade edilirken yeniden 4'lü savunmaya dönüleceği öğrenildi.
Kaynak Milliyet olunca :lol:

Sabri'nin sakatligi devam, 3-5-2'ye devam deniyor. Tabii bu da LigTV'den.

Ali

Murat Fahrioglu

En guvenilir resmi sitemiz olsa gerek:

Ankara Günlüğü: 11 Aralık 2008 Perşembe

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de yarın Gençlerbirliği ile deplasmanda oynayacağı karşılaşma için Ankara'ya geldi. Cezası nedeniyle Gençlerbirliği maçında forma giyemeyecek olan Ayhan Akman’ın da yer aldığı kadroda 19 futbolcu bulunuyor.

Galatasaray Futbol Takımı, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını ise bu akşam Ankara 19 Mayıs Stadı’nda yaptığı çalışma ile tamamladı.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 18:00’de başlayan antrenmanda Gençlerbirliği maçının taktik çalışması yapıldı.

Çalışmaya kadroda bulunan tüm futbolcular katıldı.

Galatasaray’ın Ankara kamp kadrosunda şu oyuncular bulunuyor.

Morgan De Sanctis
Aykut Erçetin
Serkan Kurutuluş
Emre Aşık
Servet Çetin
Fernando Meira
Volkan Yaman
Hakan Balta
Mehmet Güven
Mehmet Topal
Barış Özbek
Aydın Yılmaz
Arda Turan
Cassio Lincoln
Ferdi Elmas
Yaser Yıldız
Shabani Nonda
Milan Baros
Ayhan Akman

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote: En guvenilir resmi sitemiz olsa gerek:

....
Ayhan Akman
Evet cezali Ayhan'i da goturdulerse cok iyi etmisler. Yahu adam bir iki gun dinlese idi bayramdan istifade.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Dec 12, 2008 8:03 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote: En guvenilir resmi sitemiz olsa gerek:

....
Ayhan Akman
Evet cezali Ayhan'i da goturdulerse cok iyi etmisler. Yahu adam bir iki gun dinlese idi bayramdan istifade.
Saniyorum kendi gitmek istemis, Galatasaray Store'da imza dagitacak. Bu arada yine Lincoln kaptan olacak herhalde.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İşallah bu akşam Barış'ı sağ bek görmeyiz.Serkan Kurtuluş oynayabilecek durumdaysa oynamalı.Eğer hala ilk 11 oynayacak durumda değilse de Emre Aşık stopere,Barış sağ bek,Meira da defansif orta saha olarak görev alacaktır.Riskli bir karar olsa da ben Barış ve M.Topal'ın asıl oynaması gereken yerde oynamalarını tercih ederim.

Serkan--Servet-Meira--Hakan

--------M.Topal--Barış----

Aydın------Lincoln-----Arda

----------Baros------------

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Biraz Gençlerbirliği'nin son durumuna bakmak gerekirse:

- Kadro açısından geçmiş senelere göre oldukça sorunlu oldukları, bu sezon aldıkları yabancıların istenilen düzeyde olmadığı ortaya çıkıyor. Nitekim sezon başında aldıkları yabancı kalecilerini (Periç) Kasım sonunda gönderdiler.

- Son 3 haftadır aşağı yukarı aynı kadroyla oynuyorlar:

---------------Recep-----------

---Hakan----Addo----Traore----Ergün
---Burhan---Kerem--Mehmet Nas---Troisi
-----------Djite----Kahe----------------

Kemal Akbaba da forvetlerden biri ile dönüşümlü oynuyor.

- Djite bire birde adam geçebiliyor. Troisi, orta sahadan pasları ile sürekli Kahe'yi arıyor ve beslemeye çalışıyor. Forvetleri Kahe (Floresta olarak da geçiyor) fazla istikrarlı değil. Servet gibi bir boğa tarafından kolay kontrol edebileceğini düşünüyorum.

- Defansları problemli, Addo’ya pres yapılmalı, uzun boylu ve sarsak bir oyuncu, top kaptırabiliyor. Zaten defansları orta-uzun boylu oyunculardan oluşuyor, kalecileri de 1.94.

- Ligde 13. durumdalar, 3 galibiyetleri var. Son galibiyetlerini kardeş takımları Hacettepe'yi 3-0 yenerek aldılar.

- Kadrolarında tanıdık bir isim, Koray Avcı var ama kadroya giremiyor, sakatların arasında da ismi geçmiyor, sanırım form durumunu Aybaba yeterli bulmuyor.

- Takımın kaleci antrenörü de tanıdık, eski FB kalecisi, meşhur Yaşar :D .

- Kulüp açıklamasına göre Mustafa, Erkan ve Yasir sakatlık yüzünden takımda yer alamayacak. Sakatlıktan kurtulan İlhan da muhtemelen oynamayacak.

- Samet Aybaba'nın maç öncesi açıklaması çok ilginç:

"Bu karşılaşmadan galip ayrılmak için elimizden geleni yapacağız. Adam adama değil ama bireysel oyuncuların alanını daraltacağız. Kazanmak istiyoruz. Galatasaray’ı yenerek yukarı çıkışımızı sürdürmek istiyoruz.”

Bazı oyuncuların gönderileceği yolundaki haberlerle ilgili olarak ise

“Takıma katkısı olanlarla yola devam edeceğiz. Olmayanları raporlayıp yönetime vereceğiz”

Buradan anlaşılıyor ki çokl yetersiz kadro nedeniyle devre arası operasyon gelecek. Bunu böyle bağıra bağıra söylemeleri genel motivasyonlarını olumsuz etkiler. Geleneksel olarak bir adam adama markaj ve orta sahada faul takımı olan GB bu akşam da özellikle ilk dakikalarda -bence- çok sert başlayacak. Samet yüzde yüz Lincoln'un üzerine yeteneksiz birini salacaktır, zira takımdaki pas dağılımını böyle keseceğini düşünecek. Arda'ya da adam adama hatta 2 kademeli markaj bekleyelim.

Bu akşam GB tarafından, bir Eskişehir gibi veya bir İBB gibi olumlu futbol beklemeyin. Sert, adam adama, uzun topla kontratak tarzı bir 1970'lerin Trabzonspor futbolu bekliyorum ben.

Sakatlık açısından en korktuğum maç.

Umarım erken gol buluruz ve defansif anlayışları başlamadan bitmek zorunda kalır.

Bizim defansa gol atamazlar ancak genel sertlik endişem sebebiyle ben defansta bu maça Serkan'ı düşünmez, onun yerine tecrübeli ve dirençli Barış'ı tercih ederdim.

Yine de maçı 1-0 ile 3-0 arasında bağlayacağımızı düşünüyorum.

Ufuk.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote: - Ligde 13. durumdalar, 3 galibiyetleri var. Son galibiyetlerini kardeş takımları Hacettepe'yi 3-0 yenerek aldılar.
Hacettepe macinin hakemi Özguc Turkalp. Hani su meshur Konya - FB macinda Anelka'nin kol faul karisimi attigi golu gor(e)meyen hakem. 45. dakikada iki saridan HS'li Murat Kalkan'i atiyor. O sirada mac 1-0. Kirmizidan 2-3 dakika once golu atmis Gencler. Ondan sonra GB kontraya yatiyor. 89. dakikada HS 9 kisi kaliyor. Goller dandik, hali saha golleri. Gencler daha once 3 gol sadece bir kez atabilmis. Dedigim GB'in formda oldugu, cikisa gectigi falan yok.

Ankara'nin 4 tane takimi var ligde. AG'nin ve HS'in problemleri cok, top oynadiklari da yok. Onlarin dusmesi, dusurulmeleri cok mumkun bu ligde.

GB'nin hucum gucu zayif. Benim hic begenmedigim Promise'yi ve Cakir'i kaybettiler bu sene. Iyice zayiflamis takimin gol atma gucu. Orta sahalarindaki oyuncular yetersiz. En cok Hakan Aslantas'i begeniyorum. O cocukta is var. Tahmin edebileceginiz gibi 23 yasindaki bu genc de Almanya dogumlu, Almanya alt yapisindan yetisme.

Gencler'i bu sene iki kere izledim, FB ve BJK'a karsi. Hic begenmedim.

Samet Aybaba'nin kasapliga basvuracagini biliyoruz ama orta sahasinda Yusuf gibi bir oyuncu yok. Bursa macinda iki forvet de oynamistik. Skibbe'nin ayni hataya dusecegini sanmiyorum. Kewell buyuk eksiklik. Artik Aydin'a kendini gostermesi icin firsat bu. Ayhan'in da cok buyuk kayip oldugunu elbetteki dusunuyorum.

Ama saha duzgun. Daha kar mar yok Ankara'da. Hizli, ayaga pasli oyunumuzu oynayip, aciklari bulup Gencler'i yenmemiz gerekiyor. Takim uzun zamandan beri ilk defa 5 gun ara bulabilidi. Ilk golu biz erken attik mi kolaylasir isler.

Ozan Ersoy

Can Ergun

Post by Can Ergun »

LigTv muhabiri yedeklerin arasında Aydın'ı ve Serkan'ı da saydı.Bakalım nasıl bir kadro çıkacak?

Nonda tek forvet diyor...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nonda'nin son sansi. Herifi santrafor diye suruyor bugun sahaya. Eger bugun de zirvalarsa kapi onune konmasi gereken ilk adamlardan biri. Arkasindan hiyar Umit'e gelecek sira. Bu herifin kontratini nasil iki sene uzattilar insan dusundukce bunalima girer vallahi. Bu takiminSabanlardan cektigini hicbir takim cekmedi.

Lincoln kaptan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Baros daha geride ve kanada kaçarak oynar diye düşünürsek çakılı forvet anlamında yine tek forvet oynuyoruz. Nonda bu maça çok doğru şekilde konuldu, belki de patlama yapar. Eğer iyi oynamazsa devre arası tercihlerde kafa karışıklığı kalmaz. Bu maçta kadroya giremeseydi zaten Ankara'ya götürülürken ona yapılan uçak masrafına yazık olurdu.

Ben Mehmet Güven tercihine de saygı duyuyorum, yedek girdiği 1-2 maçta çok diri ve akıllı oynamıştı. Diri ve baskılı bir takım, şimdilik maç iyi başladı. Baroş 3.dakikada ceza sahasına girdi, kapalı açıdan vuruşu kornere çıktı. 4.dakikada da GB'den Engin ceza sahası dışından denedi, DS 2 hamlede topu aldı.

Ufuk Sezekkaplan

Hakem büyük penaltı kaçırdı. Baroş'a açık kaleci teması var. Büyük hata.
Aha, şimdi de Baroş karşı karşıya atmadı, Lincoln'e pas vermeyi tercih etti. % 100 kaçırıyoruz. Beklediğimin aksine Nonda daha orta sahaya yakın, Baros Ceza sahası içinde (ama çakılı değil).

Şu ana kadar az faullü bir maç izliyoruz ayrıca.

Şimdi de (17.dakika) GB ofsayt kokan bir pozisyonda çok önemli bir gol kaçırdı, Burhan karşı karşıya atamadı. Pozisyon tekrarını göremedim ama ofsaytsa (yan hakemin önündeydi) hakemlerin tercihlerinde özel bir problem var demektir.
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Fri Dec 12, 2008 9:18 pm, edited 1 time in total.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Baros'a penalti yoksa (ki yok gibi) sariyi cakmasi lazimdi alnina...
Özgür

Post Reply