TSL 16. mac Galatasaray-Besiktas 4-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

TSL 16. mac Galatasaray-Besiktas 4-2

Post by Serif Halimler »

FB macindan sonra ligdeki son dört maci kaybetmedik.
Ankaraspor beraberliginden sonra Hacettepe, A.Gücü ve G.Birligi galibiyetleri 3 maclik bir galibiyet serisi.
Gecen hatfa BJK'yi gecip 3. siraya yükselmisitik.
Su an 37. dk da Bursa Trabzon karsisinda 1-0 önde.
Sivas evinde Hacettepe ile 1-1 berabere, bu mac böyle biterse 2. siraya yükseliyoruz.
Tahminim bugün Sivas'in maci kazanacgi ve Trabzon Bursa'da puan ve puanlar birakacagi.

BJK macinda Nonda dünkü formuyla ilk 11 de olursa, 1 kisi eksik baslamis oluruz.
Sanirim Ayhan görevi Mehmet Güven'den geri alacak.

Gelecek pazar BJK karsisinda galibiyet bekliyorum.
Last edited by Serif Halimler on Mon Dec 15, 2008 1:43 pm, edited 1 time in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ali Gursel

Re: TSL 16. mac Galatasaray-Besiktas ASY 21.Aralik pazar Tsi

Post by Ali Gursel »

Serif Halimler wrote:FB macindan sonra ligdeki son dört maci kaybetmedik.
Ankaraspor beraberliginden sonra Hacettepe, A.Gücü ve G.Birligi galibiyetleri 3 maclik bir galibiyet serisi.
Gecen hatfa BJK'yi gecip 3. siraya yükselmisitik.
Su an 37. dk da Bursa Trabzon karsisinda 1-0 önde.
Sivas evinde Hacettepe ile 1-1 berabere, bu mac böyle biterse 2. siraya yükseliyoruz.
Tahminim bugün Sivas'in maci kazanacgi ve Trabzon Bursa'da puan ve puanlar birakacagi.

BJK macinda Nonda dünkü formuyla ilk 11 de olursa, 1 kisi eksik baslamis oluruz.
Sanirim Ayhan görevi Mehmet Güven'den geri alacak.

Gelecek pazar BJK karsisinda galibiyet bekliyorum.
Trabzon 79.da 1-1 yaptı, muhtemelen kazanır macı. Kendi işini kendin yapma sezonu bu sezon, geçen sene Sıvas'tan puan alan Anadolu klübü yoktu, bu sene de ne Sıvas ne de Trabzon'dan alan olmaz pek.

Allahtan GS ile oynamak zorunda bu takımlar. :lol:

Ali

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ayhan bu mac gecmiste oldugu gibi haddini asacak görevi ustlenirse GS
yerinde sayar. Hizli oynamak onun özunde yok. Lincoln'un topla bulusma
oraninda ciddi bir dusus yasanir. "Fitik" edecek bir futbol seyre
olur....beklentim o Ayhan o alisilagelmis "hareketleri" yaparsa. Mehmet
Topal'dan ögrenecegi cok sey var.

Emre'nin durumu ne bilmiyorum, ona bu mac ihtiyacimiz var. Meira
saklabanina muhtaciz. Onun yerine Murat'i bile tercih ederdim.

Sagbek baska bir sorun, Baris'i oradan cekip orta alana Mehmet Topal'in
yanina kaydirmasi daha iyi olur kanimca. Sagbek Serkan'a emanet
edilebilir.

TR'de istikrarli olmanin bende negatif bir anlam tasidigini belirtmeliyim bu
ara. Nedeni acik degil mi?!
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzon, ikinci yarı çok iyi oynadı ama maçı kaybetti. Bursa'nın ikinci golü ofsayt olabilir.

Liderin 1 puan arkasındayız netekim. Hayırlı uğurlu olsun...

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ismail Gezer wrote:Liderin 1 puan arkasındayız netekim. Hayırlı uğurlu olsun...
Ismail Bursa'nin 2. golü bana da cok net ofsayt gibi gözüktü.
Hakemler o kadar acik ofsayti göremediler, az sonra Umut'un hemen hemen ayni hizada santimlik ofsayti gördüler.

Hüseyin Simsir ne kadar cok faul yapiyor öyle. Her mac sari-kirmizi ya da direkt kirmizidan atilmasi lazim.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Serif Halimler wrote:Hüseyin Simsir ne kadar cok faul yapiyor öyle. Her mac sari-kirmizi ya da direkt kirmizidan atilmasi lazim.
Haftalar once yazdim, bir de sonra horozlanip kabadayilik yapiyor, futbolcu degil tam kalas, nasil oynuyor, hayretler icinde izliyorum.

Ali

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri'nin bu maça yetişmesini umuyorum.

------De Sanctis----------
Sabri--Meira--Servet--Balta
Barış--Topal--Ayhan--Arda
----Lincoln---Baroş-------

Bu kadroyla çıkabilirsek maçı kazanma olasılığımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

TFF bu haftanın hakemini henüz açıklamadı.Sanırım 3-4 gün sonra açıklarlar.

Ben ise şimdiden iddia ediyorum:
maçın hakemi Fırat Aydınus olacak.

Daha önce hiçbir maçtan önce böyle bir iddiam olmadı ama bu maçta iddia ediyorum :wink:

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sabri yetişmezse gönül M.Güven,Barış ve M.Topal'ı görmek ister ama Ayhan bence kesin oynayacak bir sakatlığı olmazsa ve bu beni de düşündürüyor.Ayhan'ın iyi niyetini,mücadelesini asla küçük görmedim ama bence o, M.Topal ve Barış varken çok iyi bir yedek olur,ilk 11 oyuncusu değil.M.Güven bile son maçta gününde olduğunda Ayhan'dan daha iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maçı değerlendirmek için acele etmemeyi öneririm; önce hafta içi Beşiktaş'ın antremanlarını görelim, sonra bizde özellikle Sabri'nin iyileşme durumunu. Buna göre kadrolar hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Bununla birlikte, bugünkü maçta ben Denizli'yi aşırı sinirli ve tedirgin gördüm. Beşiktaş'ın golü de bana çok ilginç geldi, bu sene kaleci degajından 5-6 saniyede attıkları kaçıncı gol bu. Maç içinde de Rüştü -halı saha maçlarındaki gibi- ayakla sürekli degaj salladı. İnsanın aklına "oyunu geriden kuracak ve topu dağıtacak adamları yok da buna mı sığınıyorlar" diye geliyor ister istemez.

Ayrıca umarım bizim maçta sağ kanatları Toraman ve Serdar Özkan'a emanet olur ve defansta Gökhan Zan oynar. Erken iddiam, Baros ve Lincoln, Zan'ı devre arası kulübeye gönderebilirler.

Denizli kadro tercihlerinde muhafazakardır. Derbilerde ve deplasmanlarda ise çok başarısız. Eğer hafta içi bulabilirsem FB'de iken deplasman ve derbi karnesini size yazacağım, benim hatırladığım FB tarihinde 1,5 sezonda 12-13 mağlubiyet aldırıp rekor kırdığıydı. Bir de Avrupa karnesindeki 0 puanları var o dönemde.

Gerisini biraz da hafta içi antreman verileri ışığı altında konuşuruz.

Son olarak, geçen sezon son 6 hafta 4-5-1'e dönen ve bunu oldukça seven Cevat hoca ve ekibinin bu yoğunlukta bir maç için de Skibbe'ye aynı şablonu önereceğini sanıyorum. Bu hafta GB'ne çift forvetli oynamamız belki BJK maçı da düşünülerek yapılmış olabilir.

Aslında Nonda'nın futboluna bakarsak literatüre 4-4-1 gibi diziliş kazandırmış da de olabiliriz hani :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben asagida Turkcel Ligi konusu altinda yazdim. Galibiyetten asagisi kurtarmaz. Cuma gunku macin ikinci yarisi gercekten bir rezaletti. Bugun gorulduku BJK'da bizimkilerden iyi degil. Ankaragucunu yeninceye kadar gobekleri sivisti. Gerci ikinci yari Sansal 4-0, 5-0 olurdu filan derken kapattim. Denizli hakikaten stresten kalp krizi gecirecekti. Holosko o acayip golu atinca cok sevindi.

Ben bu mac seyredemeyecegim eger bir aksilik olmaz ise. Yok yine Carsi'ya Pazar'a can verip Denizli'yi kahraman yapip BJK basindaki keresteyi sevindireceklerse nalet olsun demekten baska ne diyebilirim ki? Hakem de dahil hicbir mazereti olamaz ASY'de kendi seyircinin onunde bu takima boyun egeceklerse Kadikoyde bilmem ne kaldiracaklar filan diye hicbir sey beklemeyin. Kim oynarsa oynasin adam gibi oynarsa bir mesele yok. Bu kadar basit. (ne guzel acikladim ama)
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Dec 14, 2008 8:49 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerci bu adeti mc konusunu ctigimda yapardim ama olsun. Bir fikra koyalim buraya.

Nasrettin Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana girer. Hana aynı anda tesadüfen bir başka yolcu daha gelir. İkisi birden masaya oturur, hancıdan yiyecek bir şeyler isterler. Hancı utana sıkıla yiyecek olarak sadece bir balık kaldığını söyler. Hoca:
- Ziyanı yok, der, ben zaten balığın sadece başını yiyeceğim...
Hancı nedenini sorar. Hoca :
- Balık başı zekayı artırır, balık başı yiyen insan akıllı olur, der.
Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca’ya çıkışır:
- Balık başını niye sen yiyeceksin, ben yemek istiyorum...
Hoca itiraz etmez. Bu seferlik öyle olsun, der. Balığın koca gövdesini Hoca yer, başını da diğer yolcu... Biraz vakit geçince adam huysuzlanır:
- Sen koca gövdeyi yedin, karnını doyurdun; ben sadece kafayı yedim, aç kaldım...
Hoca kıs kıs güler:
- Bak nasıl hemen akıllandın!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:TFF bu haftanın hakemini henüz açıklamadı.Sanırım 3-4 gün sonra açıklarlar.

Ben ise şimdiden iddia ediyorum:
maçın hakemi Fırat Aydınus olacak.

Daha önce hiçbir maçtan önce böyle bir iddiam olmadı ama bu maçta iddia ediyorum :wink:
GS yonetiminde biraz yöneticilik varsa bu yeni Erman misali kabadayı kılıklı düdüklü dangalağın herhangi bir GS maçının bir daha yakınından dahi geçmemesi gerekir. Böyle bir risk varsa klübe faks çekelim :lol:

Bunlar önemli konular. GS Eskişehir maçında bu adamın yaptığını yapan hakem bir daha GS maçı yönetmeyecek, ibreti alem için, o kadar.

Ufuk, Nonda'ya haksızlık etmişsin bence, epey uzun zamandır istekli ve birşeyler yaptığı ilk maçıını oynadış takımı çok rahatlatan birgolün de asistini yaptı adam.

Ali

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Nonda geçen sene de bazı maçlarda çok sönük kalmıştı, üstelik bu sene onun hızlı pas trafiğine ayak uydurumaması diye bir meselemiz de olabilir.

Geçmiş maçlarına kıyasla haklısın, bu maçta oyunun içindeydi. Ama gol vuruş sahasında çok yer almadı. Bu maçta oynatılmasının doğru olduğunu daha önce yazmıştım, adamın ilk 11 gireceği çok fazla iyi maç yok. Yine de Nonda'dan beklenen verim daha fazla. Sanırım kafasında gitmek-kalmak ikilemi var. Çözülürse en önemli seçeneklerimizden biri olur.

Ama Beşiktaş maçının ilk 11'i için hatalı olur gibime geliyor. Herhalde bu hafta bunu bol boıl tartışırız.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Benim 11'im soyle olur. Emre Gungorun sakat oldugunu varsayarak.
Sanctis
Sabri Meira Servet Hakan
Mehmet Topal Ayhan
Baris Lincoln Arda
Baros

Ayhan ile Baris,yer degistirirek oynar. Forvet rkasinda herkes hareketli zaten.Arda yorulur yorulmaz Guveni sokup Ayhani Ardanin yerine kaydirsin

Denizli baslamis gene sansimiz %51 diye.
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply