Fortis TK: Altay-GS 1-2 (yaser 86 ,baros 88')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Mehmet Sönmez wrote:Ümit Karan oyundan çıktıktan sonra yedek klübesinde çok kızmış gibi!!! Sanki 70 dakka oyunda bir şey yaptıda???
Mehmet Yildiz transfer haberlerinin etkisidir.
Pasif olmasindansa kulubede gerilmesi iyidir.
Rekabetten fayda cikar. Yaser'in gol atmasindan belki kendine ceki duzen verir :) Lig uzun, hepsi lazim bize.
Last edited by Zoban Raftik on Thu Jan 08, 2009 11:25 pm, edited 1 time in total.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Zoban Raftik wrote: O olmasa, bu olmasa, su olmasa :)
GS'in oyuncusu degil mi, isi bu aticak tabi :)
1.dakika 90. dakika farketmez :)
Sen once golleri resmi siteye yerlestir bakalim hele.
Digiturk - LigTV copyrighted ©
:)

Sadece UEFA golleri koyabiliyoruz.
(Fortis CUP ve T.Super Lig disinda hersey ya da diyelim.)
Hay Allah. Yine Youtube'a bakacagiz Altay'in golu icin (onu kacirdim da)
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Ben anlatayim :)
Sagdan biri kesti, ceza sahasinda Seyhmuz sag ayagi ile domi vole tabir edilecek bir sekilde ucarak havada vurdu, uzak koseye Aykut'un uzerinden top filelere gitti. Aykut hataliydi. Bu pozisyonlarda topu takip edemiyor. Ortaya adamin vuracagi belli, refleksleri zayif ki, hep gec atliyor ya da kollari arasindan topu iceri aliyor. Neyse ki mac 1-2 olunca hatasi hasir alti oldu.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir takima iki Yildiz fazla. Yaser Yildiz ile idare etsinler. Ne var iste mis gibi cocuk. Yahu bu genc yasta saclar gidiyor gibi. Kisa kestirse ya. Umit'e yol versinler. Gelecek sene belki Mehmet Yildiz akillanir bonservisiz kalirsa belki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:Ben anlatayim :)
Sagdan biri kesti, ceza sahasinda Seyhmuz sag ayagi ile domi vole tabir edilecek bir sekilde ucarak havada vurdu, uzak koseye Aykut'un uzerinden top filelere gitti. Aykut hataliydi. Bu pozisyonlarda topu takip edemiyor. Ortaya adamin vuracagi belli, refleksleri zayif ki, hep gec atliyor ya da kollari arasindan topu iceri aliyor. Neyse ki mac 1-2 olunca hatasi hasir alti oldu.
Gordum canim kardesim, eksik olma. Youtube'da duruyor. Sizin icin "muzir nesriyat" ya badem biyikliklilarin akli ile. Iyi vurmus. Karan cildirmistir. Hic rovesata yapmadi mi bunu gordukten sonra?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jan 08, 2009 11:37 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Ikinci yari baslarinda galiba, sag caprazda bir VanBasten bari vurusu vardi. Uzak koseye girse guzel gol olurdu ama daglara tasalara gitti :)
liberta per gli ultras

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Insanlarin gozune soksanda , bazi insanlar hatali olduklarini anlasalarda sahter guru ugruna, ufak insan olduklari icin kendilerine ve baskalarina yalan soyluyor, ve gorduklerini gormemezlikten geliyorlar.

Nasil belli bir temel egitimi almamis futbolculardan birsey olmuyor, bu tip insalarin yorumlarida anlamsiz ve bos oluyor.

Dahada otesi nasil halka acik mekanlarda sigara icmek, kalan insanlarin sagligi icin yasaklanmis, yukarda bahsettigim insalarin halka acik yerlerde, (forum, TV, vs...) konusmasida yasaklanmali.

-----------------------------------------------------------------------------------

Galatasaray icin kotu bir mac oldu bunun sebepleri

- Cok kotu oynayan ve Baros'un kosu yollarini kapatmaktan birsey yapmayan Umit - gelene gecene vururum- Karan in yedek klubesinde ettigi kavga ve yaydigi negatif enerji. Umitin havlamasini goren sabri aninda kendinde havlamaya basladi.

Hadi avrupa kupasini alan adamlari anladikta umit ne yapmista ne oluyor.

- Cok sert gecen macta Arda basta olmak uzere diger oyuncularimizin yedigi tekmelerden dogucak sakatliklar, ve servetin omzundan sakatlanmasi...

- Umit Karan'in satilamiycak bir oyuncu oldugunun bu macta gorulmesi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Goller ligtv sayfasina konmus.

yedigimiz gol jenerik ama buyuk takim kalecisi o golu yememeli. Cogu taraftar CLye kalamadigimiz icin Hocaya bosuna kiziyor. Bence suclu ==> Aykut

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote: - Cok sert gecen macta Arda basta olmak uzere diger oyuncularimizin yedigi tekmelerden dogucak sakatliklar, ve servetin omzundan sakatlanmasi...

- Umit Karan'in satilamiycak bir oyuncu oldugunun bu macta gorulmesi.
Satilamayacak derken alinamayacak demek istedin herhalde, yoksa bu adam satilmaz, cok onemli falan izlenimi cikabiliyor. :lol:

Ilk yari en az iki top indirdi Baros'a, ikisi de asist gibi, atamadi Baros, ama Umit hakkinda yazdiklarina katiliyorum.

Macin sertligi ise GS hocasinin bilmem kac ay sonra geldigi ulkeyi ogrenememis olmasi, bence epey iyi bir futbol hocasi olmakla beraber saplantili ya da hafif ogrenme problemli olmasiyla ilgili ciddi bir GS sorunu bu. Adami oynattigi futbol yuzunden tutmalarini isterim, ikinci yari bir ara Lincolnsuz takim LIncoln'lu gibi oynadi, belli ki hoca parmagi var bunda, takima birkac ayda muthisbir kisilik verdi. Ama butun bir maci Baros, Arda hangisi sakatlanabilir diye yuregim agzimda izledim, Servet aklima gelmemisti, o oldu. Servet takim arkadaslarina kirildi galiba omzum demis. Dogruysa bunun ozeti su, bu sacma salak, GS icin en ufak bir anlami olmayan, hicbir ilk 11 oyuncusunun cikmamasi gereken anlamsiz mac icin GS muhtemelen bu sezonu husranla bitirecek demek.

Ama Altay'i yendik, cok onemliydi, sagolasin hoca.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Servet'in dusmesinde kanimca kasti bir hareket olmadi rakip tarafindan. Ben sahsen maci bolum bolum seyrettim. Altay maci diye verecek fazla zamanim olmadi. Gordugum sure icinde GS Altay yari sahasinda idi. Ama yapilan ataklar sonuc vermiyordu. Ah mah denecek Meira'nin direkte patlayan kafasi ile Baros'un diregi siyirip cikan bir sutu da var. Gordugum bolum icinde Altay'in oyun kurallarini zorlayacak bir sertlik yaptigini gormedim. Faul konusunda Altay 3 kati ile onde imis ki normal cunku arada sinif farki var ve ustelik gol atmislar ondeler.

Baros'a verilen penalti ince bir penalti. Altayli oyuncu son anda celme takiyor. Hakem iyi gordu. Bunun haricinde zaten GS doldurt bosalt oynuyor gibi idi. Ataklar sag kanattan Sabri ve Arda paslasmasi ile oldu cogunlukla. Baris gobekten delmeye calisti ama nafile Sol tarafta acizlik basbaya gozume batti. Boyle olunca da Altay sol tarafinini iyi kontrol etti. Uzun bir sure Servet'in oyunda oldugunu bile anlamadim. Ileri hemen hemen hic cikmadi benim seyrettigim pozisyonlarda. Ilk yarinin sonunda korner uzerine korner atildi ama Servet ortada yoktu. Zaten direkte patlayan kafayi da Meira atti.

Ben sahsen UEFA kupasindan fazla bir sey beklemedigim icin Fortis kupasinda kalmalarinma sevindim. Servet icin omzu ciddi denilmis orda burda ama ne kadar ciddi yarin yazarlar. Adam aci patlican. Kirik cikik yoksa uc dort mac sonra doner insallah.

Evet Hakan Balta neden cok aksadi bugun bilmiyorum. Topal da cok calisir gibi gozuksede bal yapmayan ari gibi idi. Yaser'in golunde Ayhan'in ortasi guzeldi. Sehmuz bu attigi golle GS'in dikkatini ceker mi bilmeme. Ama ucuz ve genc ise alinabilir. Umit Karan bugun calismasina ragmen butun kabizligi ustunde idi. Bence bu gerilimi kaldiramiyor. Nonda derken simdi ustune bir de Yaser bindi.

Ha bu arada soyleyeyim Arda'nin gozunde morluk ya da bir anormallik yoktu.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jan 09, 2009 1:42 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Ama butun bir maci Baros, Arda hangisi sakatlanabilir diye yuregim agzimda izledim, Servet aklima gelmemisti, o oldu.
Hic Skibbe'ye suc bulma hocam, suc sende iste itiraf etmissin!... :twisted:

Aslan Servet'imize de buyuk gecmisler ola, Euro 08'deki hesap bir an once oynayabilecek duruma gelmis olsun insallah...
Özgür

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Gordum canim kardesim, eksik olma. Youtube'da duruyor. Sizin icin "muzir nesriyat" ya badem biyikliklilarin akli ile. Iyi vurmus. Karan cildirmistir. Hic rovesata yapmadi mi bunu gordukten sonra?
Kimmiş onlar?
Seni keklemişler abi :D

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ali Gursel wrote: Macin sertligi ise GS hocasinin bilmem kac ay sonra geldigi ulkeyi ogrenememis olmasi, bence epey iyi bir futbol hocasi olmakla beraber saplantili ya da hafif ogrenme problemli olmasiyla ilgili ciddi bir GS sorunu bu. Adami oynattigi futbol yuzunden tutmalarini isterim, ikinci yari bir ara Lincolnsuz takim LIncoln'lu gibi oynadi, belli ki hoca parmagi var bunda, takima birkac ayda muthisbir kisilik verdi. Ama butun bir maci Baros, Arda hangisi sakatlanabilir diye yuregim agzimda izledim, Servet aklima gelmemisti, o oldu. Servet takim arkadaslarina kirildi galiba omzum demis. Dogruysa bunun ozeti su, bu sacma salak, GS icin en ufak bir anlami olmayan, hicbir ilk 11 oyuncusunun cikmamasi gereken anlamsiz mac icin GS muhtemelen bu sezonu husranla bitirecek demek.

Ama Altay'i yendik, cok onemliydi, sagolasin hoca.

Ali
Gunluk basarilarin bu kadar onemli oldugu ulkemiz futbolunda Skibbe'yi bu konuda suclayamiyorum acikcasi. Bu maci kaybetse, gene herkes homurdanis Ali Agabey, merak etme. Bu isler boyle, her maci alacaksin kardesim, koskoca GS'sin sen. Boyyuk taraftarinin egosunu her mac oksayacaksin ki seni barindirsinlar. Deneme yapmak, genc oynatmak ne mumkun, hemen Bahadir Civadir gibilerin "ne zaman istifa edeceksiniz" gibi sorulariyla karsilasirsiniz, bir kac ay sonra da gonderilirsiniz.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Dogruysa bunun ozeti su, bu sacma salak, GS icin en ufak bir anlami olmayan, hicbir ilk 11 oyuncusunun cikmamasi gereken anlamsiz mac icin GS muhtemelen bu sezonu husranla bitirecek demek.

Ali
Katilacak bir yeri yok bu cumlenin. Bu pozisyon antrenmanda da olabilirdi. Ayni pozisyonu Servet her mac 20 kere yasiyor. Topla oyuncunun arkasina girip vucuduyla perdeliyor. Yarisinda rakibe faul de yapiyor. Bu sefer de arkadan ittirdi adam, bu da omzunun ustune dustu. Koprucuk kemigi kirilmis olabilir. Olacagi varmis oldu. Macin onemsiz ya da onemli olmasinin hic bir etkisi yok. Sakatlik macin onemini mi bilir? Altay'a karsi oynatmadin Sivas macina kadar hic mi oynatmayacaksin Servet'i? Iki gun sonra Werder Bremen'le Leverkusen'le hazirlik maci yapilacak. Orada da mi oynatmayacaksin? Ucunda 3,5 milyon Euro olan kupada oynattik diye bu kadar kizarsak hazirlik macinda sakatlanirsa herhangi bir oyuncu ne diyecegiz o zaman? Guzel hava, ha Leverkusen'e karsi hazirlik maci ha ikinci lig takimina karsi kupa maci.

Futbolun icinde olan seyler bunlar, onun icin takim genis tutuluyor. Belki iki hafta sonra Sivas'da buzlarin uzerinde dans yaparken sakatlanacakti Servet.

Ikincisi Servet gitti diye koca sezon cope atilacak diye de bir sey yok. Kirik bile olsa Servet'im takozum iki ayda adam olur, Mart'ta oynamaya baslar. Elmacik kemigi kirik oynadi adam kac ay.

Ucuncusu Emre'ler var. Emre Asik oynamadi mi Benfica'ya karsi? Gayet de iyiydi. Olmadi Balta'yi stopere cekebiliriz. Olmadi Topal oynayabilir.

Durun bakalim bir teshis gelsin de...

Bence iyi macti. Skor zorlandik, son anda falan hic onemli degil. Dun ManU-Derby County (ikinci lig takimi) macini izledim, ManU Berbatov, Ronaldo, Rooney falanli kadrosuyla 1-0 yenildi.
http://www.goal.com/en/news/728/carling ... ter-united

Devre arasinda kucuk takimlarla oluyor bu durumlar. Altay'li futbolcularin bazilari belki de hayatlarinda ilk ve tek defa oynayacaklar GS'a karsi. Hocalari BJK'li Feyyaz. Ikinci ligden cikarmaya calisiyor takimi. Herkes bir sukse pesinde. Kapandilar da kapandilar. Bazi anlarda ceza sahasinda 8-9 kisiyle kumelenmislerdi.

Ona ragmen GS hic salmadan, 20 tane pozisyona girerek calisip cabalayarak bu maci kotarmasini bildi. Arda cok iyiydi. Lincoln'un gorevinde oynadi, bir turlu durduramadilar. Sagli sollu saldirdi. Sag kanadi bu sefer iyi kullandi. Ayhan iyiydi. Baros iyiydi.

Attigimiz goller nefis. Yaser'in kafasina hayran kaldim ki bunu ilk defa yapmiyor. Cok iyi kafa vuruslari var bu cocugun. Ayhan'in ortasina kafa icin uzak bir mesafeden iyi yukselerek cok iyi bir vurus yapti. Agir cekimlerde nasil vurduguna bakin. Bazen Baros gibi topu alip goturdu, hizli kosular yapti ceza sahasina veya sifira. Ben tutuyorum Yaser'i. Bence daha cok firsat bulmali. Kanat bile oynayabilecek durumda gozukuyor. Top kontrolu, surusu mesela yolladigimiz Kabze'den daha iyi gorunuyor bana.

Ikinci gol de gayet iyi. Baros'a stoper okuz gibi faul yapti. Amaci aslinda dusurmek. Ama Baros dusmedi ve calimini atip bu sefer kacirmadi.

GS kaldigi yerden devam ediyor fazla derdim yok. Keske Servet sakatlanmasaydi ama kismet... Insallah cabuk iyilesir.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Jan 09, 2009 1:02 am, edited 1 time in total.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cengiz Akgun wrote: Ha bu arada soyleyeyim Arda'nin gozunde morluk ya da bir anormallik yoktu.
Nerden gordun abi :)
Ya da nasil gormedin?
Gonul gozunle baktin galiba.

Sol goz altinda morluk vardi.
Buyukce bir foto istedim simdi gec saat olmasina ragmen gelirse,
belge ile konusmus olacagim :)
liberta per gli ultras

Post Reply