LINCOLN AGA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Lincoln gene saha kenarinda Bülent e ülen sen kimsin diye tekelendi bakalim bunun sonuncu ne olacak???

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bu adamdan hayir gelmez! Kisiligi bozuk, asosyal, takim ruhundan uzak, dürüst degil, oz-disiplin yok, fizik kapasitesi cok düsük, hırs yok, antreman sevmez...

Bu adam müptelalik yaratan kötü aliskanliklara benziyor: Izlerken mest edip keyif veriyor ama bünyeyi icten ice bozuyor.

Rusya'dan ya da Körfez'den hayirli bir kismeti ciksa da hem o mutlu olsa hem de ben. Inanin, Kewel ayni mevkide daha iyi performans verir.

Cami duvarina isemek misali, dün oyundan cikarken hocaya catmasi Bülent icin büyük firsat! Hem otoritesinin rüstünü kanitlamak, hem de menejerlerin kulagina kar suyu kacirmak icin. Bundan daha basi dik bir ayrilis olamaz Lincoln icin: Hocayla uyusamadik ayrildim. Hem maddi degeri de zedelenmez!

P.S: Bu arada dün gece ben olsam Lincoln'ü oyundan top tuttugu icin biraz daha gec cikarirdim.

Kerem Gurdol

Post by Kerem Gurdol »

Gs.org'daki UEFA yolculugu videosunu izledim. Bizim oyuncularin hepsi ya uyuyor ya da film izliyor, müzik dinliyor, oyun oynuyor. Sadece bir kisi, pardon Nonda da Auto Motor Sport okuyormus (Hubraum, PS, vs), yolculuk boyunca sürekli okuyor. Ama gazete ama kitap neyse artik. Onun adi Lincoln.
Last edited by Kerem Gurdol on Tue Mar 17, 2009 2:50 am, edited 1 time in total.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Kerem Gurdol wrote:Gs.org'daki UEFA yolculugu videosunu izledim. Bizim oyuncularin hepsi ya uyuyor ya da film izliyor, müzik dinliyor, oyun oynuyor. Sadece bir kisi, pardon Nonda da Auto Motor Sport okuyomus (Hubraum, PS, vs), yolculuk boyunca sürekli okuyor. Ama gazete ama kitap neyse artik. Onun adi Lincoln.
Su kitabi okuduguna dair duyumlar var Kerem Bey :)

http://www.amazon.com/Work-Less-Make-Mo ... 202&sr=8-9

Saka bir yana bu Lincoln, gercekten zeki bir adam bence. Su baslik o kadar guzel oturmus ki ustune "Lincoln Aga".

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Hamburg maçındaki minimal tepkisi, "şerefsiz futbol basını" sayesinde büyütüldü ve günlerce konuşuldu,benzer durum Alex için olduğunda ne Aragones'in otoritesi sorgulandı ne de günlerce bu muhabbet uzatıldı.
Verdiği tepki hırs ve istekle alakalı,ayrıca yerinde ve ölçülü bir tepkiydi.Ben anlamıyorum hakkaten,GS büyüklüğü,otorite vs vs konulara niye girildi? Adam formasını yere mi attı,Bülent'e küfür mü etti? Tükürdümü ne yaptı da bu harcama hevesi anlamıyorum.

Bu adam için edilmedik laf kalmadı,çünkü çok yetenekli ve iyi kazanıyor.Futbol basınında futbolcu olmak isteyen ama olamayan birçok yazar,çizer,yorumcu da bu adamı ölümüne kıskanıyor ve sonuç ortada.Aynı durum Arda için de geçerli,bugün hurriyet internet sitesinde,Arda'nın kanlar içindeki krampon deliği resminin altında şöyle bir yorum vardı :

-Arda bu aralar çok havalandı,o delikten hava kaçırır.

İşte zihniyet bu ! Kaldı ki Arda EURO 2008 de bu ülkeyi sevince boğan en baştaki adam.Bu çocuğa karşı bunlar söylenip düşünülebiliyorsa Lincoln'ün saha içindeki ve dışındaki halini siz düşünün...

Futbol sayesinde bu ülke insanını çok daha kolay analiz edip,gerçekleri görüyorum ve utanıyorum.O yorumu yazan kişi için de dileğim bir an önce bilimum yerinde hava deliği açılsın,kevgire dönsün !

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Milli maç arası nedeniyle futbolculara 4 gün izin verildi.

Yabancı futbolcuların bu aradan istifade ülkelerine gitmeleri normal karşılanabilir ama Lincoln'un bu sabah 6 bavulla Brezilya'ya gittiği dedikoduları dolaşıyor nette... Ne kadar doğru bilemiyorum ama doğruysa geçmiş olsun...

Edit: Haber sitelerine de düşmeye başladı bu olay ama yanında kız arkadaşı da varmış. 6 bavulun sebebi temelli gidiş olmayabilir :wink:

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Biraz degisik bir yonden bakalim. Stad yetismiyor, mali problemler var,
elinde para edecek adamlardan biri Lincoln. Ve bu adamdan artik hayir gelmeyecegi ortada. Verecegi yararin 10 misli zararli yan etkisi var. Meirayada talip cikti. Ama adamlari sen yollarsan, kiyamet kopar. O zaman ne yapalim? Iti ite kirdiralim.
Lİncoln gitmeli, luks'' diye zevzeklik yapan Bulent getirilmeli. Hem yil sonuna kadar taraftar kredisi kullanilir, belki bir ihtimal ara gazla UEFa ve turkiyede tkim toparlar, hem bu adamlar yollanir, hemde henüz rus ligi baslamaizken ve adamlarin alabilecegi oyuncular azken guzel fiyata cakilip, butce duzluge cikar.

Talented Mr Ripleyden sonra Adnan Sezgin .. Cok arayipta buluyorlar bu adamlari herhalde.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Herhalde danisikli dovus. Adamin musterisi var, G.S paraya ihtiyaci var ve satacaklar. Taraftar tepkisi cekmemek icin oyun oynuyorlar. Eger bu degilse cok yazik G.S yonetimi bir TD ve oyuncuya soz geciremiyor demektir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

kusura bakmayın ama Lincoln'ün geri geleceğini sanmıyorum.Bana kalırsa lincoln'den GS para falan da kazanamaz.Kesin futbolcuya borçları vardır.Param verilmedi deyip çoktan UEFA'ya da başvurmuştur.

Bizim salaklar da daha sonra beyzbol sopasıyla herifin kapısına dadadırlar. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:kusura bakmayın ama Lincoln'ün geri geleceğini sanmıyorum.Bana kalırsa lincoln'den GS para falan da kazanamaz.Kesin futbolcuya borçları vardır.Param verilmedi deyip çoktan UEFA'ya da başvurmuştur.

Bizim salaklar da daha sonra beyzbol sopasıyla herifin kapısına dadadırlar. :lol:
Evet gitmis ayni Ribery gibi. Evinde eski dis macunu bile birakmamis.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... sme&ver=88
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Lincoln giderse gitsin bide eskiden Ribery meselesi vardi? Simdi bizimkiler begenmemisler Lincoln ü o yüzden yolun acik olsun demislerdir, kimbilir belki kendileri göndermistir biraz acilsin diye Brezilya da.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İşlerin arka planını bilmiyorum ama bu derece "manyaklık" dolu bir futbol ortamında durması zaten mucize.Verilen tepki de bence abartılı.Lincoln ne gibi disipliniszlik yaptı ? Maça mı çıkmadı,bilerek kartlar mı gördü oynamamak için,Oyundan alınınca formayı yere mi attı,Bülent'e tükürdü mü ne yaptı anlamadım...

Adam işini yaptığı zaman neler kattığı ortada,arada bir manyaklık yapması zaten bu tip yetenekli her "sanatçının" standart davranışları.Bunu da bilmiyormuş gibi davranılması ayrıca garip.Bülent'in ve yönetimin yıldız oyuncu nasıl idare edilir şu vakte kadar öğrenmesi lazım(dı).

Olayların bu hale gelmesinin tek sorumlusu,aldığı kararlarla
(Skibbe ve Meira'nın gönderilmesi,Bülent'in getirilişi,basın bildirisi,Lincoln'e alınan tavırlara çanak tutma vs vs) yönetimdir.Başka suçlu aramaya gerek yok.Bir an önce bir vizyon dahilinde,taraftar gibi düşünmeden,duyguları kontrol altında tutarak bir yönetim tarzına geçiş yapılmalı.

Adnan Polat'ın başarısız olmayı kabullenceğini ve bu abuklukları düzeltmeyeceğini sanmıyorum.Ama şu ana kadar hayati kararlarda başarılı olamadılar bir türlü.Lincoln de bunlardan biri.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Soylenildigi gibi Lincoln Brezilya doner ve geri gelmezse, bir daha GS yonetiminden Guney Amerika ya futbolcu gozlemek/transfer etmek icin seyahat eden/edenlerin butun giderlerini cepten karsilamasi lazim.

Felipe den tut, Carrusca ya, Lincoln dan tut Adnan Sezgin nin gonlunde yatan zamanin Aslan i Pato ya kadar Guney Amerika ya yapilan dis gezileri dusunun. Zerre kadar akli olan futbolcu GS ile gorusmez, gelmez. Akli olmayani gelir o da bize yar olmaz. Linclon ile bence GS cooookkkkk uzun bir donem icin Guney Amerka dan futbolcu transferi olayini rafa kaldiriyor. Kaldirilmasinda da yarar var.

Bu forumda Lincol ile ile ilgili yazilan cizilen tablolar, 7gol&14 assist te kalmisti. Yazik ki yazik.

Futbol dan bu kadar sogutuldugumu inanin pek hatirlamiyorum. Lincoln giderse, hic deli danalar misali saga sola kosup oyuncu aramaga da gerek yok. Gaziantep BB de Cafercan bu pozisyonu layikiyla oynar. Eskisine oranla daha cok guclendi ve tecrubelendi. Cafercan bu yonetim mantalitesine dahi fazla ama kendi evladimiz hakkidir gelsin oynasin.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cafercan 2. ligde süper bir performans sergilemesi lazımki, gelip GS'de Lincolnvari bir pozisyonda oynasın. Aslında oda yeterli değil ama neyse..

Zaten bu saatten sonra doğru düzgün bir YILDIZ futbolcuyu zor getirir bu yönetim! Ne kadar kazma varsa doldurur, yeni statta büyük GS taraftarının temaşasına sunarlar!

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ribery olayinda bunca yasanandan sonra acaba Lincoln'de de para odenmeme durumu yasadi mi merak ediyorum. Adam bedavaya serbest kalirsa gercekten cok komik olacak.

Post Reply