Radyospor K.: GS - W. Bremen 4-1 (sabri,arda,ayhan,ferdi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Radyospor K.: GS - W. Bremen 4-1 (sabri,arda,ayhan,ferdi)

Post by Cengiz Akgun »

Hadi bakalim bu da bitsin de ASY'ne gidelim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Saati biraz erken olmuş. Ama bide mühim final maçı var tabi :D

Skibbe heralde yine yedeklere şans verecektir. Kimlerden faydalanabileceğini görmek istemesi en doğal hakkı. Ama Malatya maçına tam kadro çıkılması gerekir. Yada en azından 7-8 tane as oyuncu olmalıki, takım olarak kullanılan bir hazırlık maçı yapılmış olsun. Aksi takdirde yine futbolcuların ne durumda olduğunu görme amacıyla yedek ağırlıklı çıkılırsa Sivas maçına gerektiği gibi hazırlanamayabiliriz!

----------Orkun-----------
Serkan--Meira--?????-Volkan
Sabri---Barış--Topal---Arda
-------Nonda---Ümit------

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tam bu basliga ait olmayacak yazacaklarim ama, 11-12 gun sonra oynayacagimiz Sivas macinin sahasinin su anki halini bir paylasmis olayim dedim bugun oynadiklari Denizli Fortis macindan:

Image
(Denizli'nin en onemli oyuncularindan santrfor Izzet'in yan baglari bayagi bir esnemis mac sirasinda ama, saha nedeniyle degil demis oldu kendisi)

Baskan da oglunu Sivas'ta askere teslim etmek icin ordaymis. "M.Yildiz icin simdilik anlasamamistik, kapandi, sene sonunda yine gorusecegiz, ama anlasacak olsak hemen simdi ucaga bindiririm" hesabi politik bir yorum getirmis oldu. Onu bindiremedi ucaga ama, bugun nedense cezali olan sair TD Bulent Uygun'u arabasina bindirirken goruntulenmis...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kadro guzel.

De sanctis

Serkan Topal - Emre G. - Alpaslan

Sabri - M. Guven - Baris - Volkan

Arda

Baros

Gecen mactan daha basarili olacagimiza inaniyorum.

Ozan Ersoy

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Sabri atti serbest vurustan :)
Frikikten gol attik :)
liberta per gli ultras

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Zoban Raftik wrote:Sabri atti serbest vurustan :)
Frikikten gol attik :)
Cift vurustu ama guzeldi.

GS oyuna hakim. 5'li orta saha hemen kendini gosterdi. Arda serbest dolasip kanatlari destekliyor. Sabri - Serkan sag kanadi simdilik cok dinamik.

Ozan Ersoy

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Arda, 2-0
liberta per gli ultras

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Arda'm benim nefis bir gol atti.

Sabri orta sahada kapti, sag acti. Arda oldukca carprazdan yerden uzak diregin dibine vurdurarak gol yapti.

Ben bu sag kanadi cok sevdim, darmadagin ettiler simdiye kadar Bremen'i.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Arda'm benim nefis bir gol atti.

Sabri orta sahada kapti, sag acti. Arda oldukca carprazdan yerden uzak diregin dibine vurdurarak gol yapti.

Ben bu sag kanadi cok sevdim, darmadagin ettiler simdiye kadar Bremen'i.

Ozan Erosy
Sabri keske sezonluk tek gol kontenjanini resmi macta kullansaydi.

5li orta saha mi var, nedir dizilisimiz?

Bir de Ozan soyadini cok seksi yapmissin. :lol:

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Bu Bremen e karsi giydikleri Formalarida özledik. :D

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet 20. dakikaya kadar baskili prese dayali oyunu tercih ettik ve sonuc verdi ama ondan sonra kesildik. Sahada Ayhan ve Lincoln olmadigi icin pas alisverisimiz kotu. Buldugumuz pozisyonlar cogunluk kaptigimiz toplardan geldi.

5'li orta saha oynuyoruz. Baris ilerde basiyor. M. Guven defansin onunde oynuyor. Bu cocuk defansif rolleri hic sevmiyor/beceremiyor. Takimin su anda en kotu oyuncularindan. Bremen'in en ciddi pozisyonu onun kaptirdigi toptan geldi. 3'e 2 yakalandik. Pizarro atamadi.

Savunmada Topal ve E. Gungor hata yapmadilar ama top cikaramiyorlar tabii. Yan pas yapiyorlar birbirlerine. Sonra top Serkan'a geliyor o da sisiriyor. Bu gorev Guven'e verilmis ama onun da savunmasi kotu oldugu icin sorun yasiyoruz.

Hucum planiniz sirf tam saha prese dayaliysa bu gorunus normal. O iki golu atamazsan ne olacak? Sahada gittikce oyundan dusen/kesilen bir takim olacak.

Baros'u kullanamadik daha henuz.

Ozan Erosy (benim de hosuma gitti bu... Ask melegi Eros gibin falan)

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Evet 20. dakikaya kadar baskili prese dayali oyunu tercih ettik ve sonuc verdi ama ondan sonra kesildik. Sahada Ayhan ve Lincoln olmadigi icin pas alisverisimiz kotu. Buldugumuz pozisyonlar cogunluk kaptigimiz toplardan geldi.

5'li orta saha oynuyoruz. Baris ilerde basiyor. M. Guven defansin onunde oynuyor. Bu cocuk defansif rolleri hic sevmiyor/beceremiyor. Takimin su anda en kotu oyuncularindan. Bremen'in en ciddi pozisyonu onun kaptirdigi toptan geldi. 3'e 2 yakalandik. Pizarro atamadi.

Savunmada Topal ve E. Gungor hata yapmadilar ama top cikaramiyorlar tabii. Yan pas yapiyorlar birbirlerine. Sonra top Serkan'a geliyor o da sisiriyor. Bu gorev Guven'e verilmis ama onun da savunmasi kotu oldugu icin sorun yasiyoruz.

Hucum planiniz sirf tam saha prese dayaliysa bu gorunus normal. O iki golu atamazsan ne olacak? Sahada gittikce oyundan dusen/kesilen bir takim olacak.

Baros'u kullanamadik daha henuz.

Ozan Erosy (benim de hosuma gitti bu... Ask melegi Eros gibin falan)
Hanimlara kullan Amerika'da, kendini Ozan Eros olarak tanit.

Baros sakatlandi diyorlar, dogru mu, Mesut bir gol atmis.

Sabri'yi hemen bu mactan sonra satsak. :lol:

Serkan iyi oynuyordur umarim.

Werder Bremen tam takim mi, Diego var mi?

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Serkan'i gecen mac ve bugun ilk yarida ozel olarak takip ettim. Ofansif yonu iyi, defansif mudahale olarak da fena degil ama bence defansif anlayis olarak bayagi zayif. Devamli top ayaginda olan oyuncuya dogru kosuyor ve kendi adamini bos birakiyor. Gecen mac yedigimiz ilk golde hem offside'i bozdu hem de sonrasinda topa giderken adamini bos birakti o adamdan golu yedik. Ikinci golde de bunun benzeri bir durumu oldu. Bugun de Pizarro'nun karsi karsiya kacirdigi pozisyonda, Pizarro'yu birakip zaten markajda olan topu tasiyan adama hamle yapmaya gitti ve gider gitmez onun bosalttigi alana pas yaptilar ve gol pozisyonu oldu. Biraz tecrube biraz da "coaching" ile duzelmeyecek bir durum degil.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben yukardaki satirlari yazarken Topal-Emre'nin arkasina atilan bir topu Mesut iyi takip etti ve kalecinin uzerinden asirtarak gayet guzel bir gol atti. Bu golu Meira - Servet stoperleri varken yeseydik, "agirliklari yuzunden yedik" denecekti.

Bunun ardindan bir iki pozisyon daha verdik.

Mac Altay macindan daha sert geciyor. Bursa'dan dayak yemis Bremen akillanmis. Cusseli ama agir/kivrak olmayan oyunculari hemen her pozisyonda yatarak kayarak mudahale yapiyorlar. Maksat oynama alani birakmamak. Kac kere Baros'a, Arda'ya, Baris'a daldilar.

Baros'un sol ayagina bastilar bir depar sirasinda. Ikinci yari oynamaz diye tahmin ediyorum.

Bu macta ondeysek, sag kanadimizin calisiyor olmasina tesekkur etmek gerek. Sol kanat hemen hemen hic calismiyor. Ancak Arda oraya gelirse. Volkan-Alpaslan ikilisinin daha henuz dogru durust atak yaptigini gormedim. Arda'siz tek baslarina etkili degiller. Arda hangi kanada kayarsa orada ucgen kurulabiliyor ama ikili verkaca girip one cikmayi denemedi Alpaslan/Volkan ikilisi dogru durust daha.

Serkan bir iki pozisyonda arkaya adam kacirdi ama calismasi ve Sabri'yle anlasmasi iyi.

Emre G. uzun zamandir ilk 11 ciktigi macta fena gozukmedi.

Ikinci yari kimler girecek bakalim. Dedigim gibi Topal-Emre G onlerinde Baris-Mehmet G. li bir takimin pasa dayali oynamasina olanak yok ve bunun sikintisini cekiyor takim. Goruntude cok kosan ama rakip sahada 5 pasi bir araya getiremeyen bir takim var.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ikinci yari gorebildigim Emre G. yerine Balta ve De Sacntis yerine Orkun var.

Savunmadan hala top cikaramiyoruz. Bu da oyunda ustunluk kurmamizi birak esitligi bile saglamamizi engelliyor.

Serkan cikiyor Aydin giriyor. Hoca tam takim bizim sahamiza yerlesmis Bremen'i kontrayla vurmak istiyor.

Ozan Ersoy

Post Reply