UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:iyi bir haber var Hamburg cephesinden, Hollandali milli topculari DE JONG satilmis.

"Manchester City are set to complete the £15m signing of Hamburg's Holland international Nigel de Jong."
BBC

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 834076.stm

Hani Bordo macini kazandik yaa
Hamburg'u dusunuyoruz :D
Yahu bütün ipuçları elinde işte, bir Arap arkadaş GS'ın önünü açıyor inceden, Bordeaux'yu bunlar kendi halleder, Hamburg'dan de Jong'u alırsam o da kolay, e çeyrek finale kaırlarsa bir Kaka kalıyor, ona da 100-150 milyon Euro verirsem Milan bile bırakmak zorunda kalır, al sana bir UEFA kupası daha.

City uyuma, Valencia ve CSKA'dan da birilerini götür. :lol:

Neyse, şaka bir yana, bizi ilgilendiren en önemli gelişme Kaka Milan'da kalmış maalesef. :cry:

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

28.01.2009 16:18

Bordeaux Maçlarının Hakemleri Açıklandı

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nda 18 Şubat 2009 Çarşamba akşamı Bordeaux ile yapacağı maçın hakemleri belli oldu. Chaban-Delmas Stadı'nda oynanacak karşılaşmayı İsviçre Futbol Federasyonu'ndan Claudio Circhetta yönetecek. Circhetta'nın yardımcılıklarını Matthias Arnet ve Manuel Navarro yapacak. Mücadelenin dördüncü hakemi Daniel Wermelinger.

Yine bir isviçreli hakem sendromu ?

26 Şubat'ta Ali Sami Yen Stadı'nda yapacağımız rövanş maçında ise İskoçya Futbol Federasyonu'ndan Craig Thomson görev alacak. Thomson'ın yardımcıları Tom Hugh Murphy ve Martin Cryans; dördüncü hakem ise Calum Murray olacak

Hasan'in tahta bacaklari gorev basinda :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben Isvec'te oturuyorum Mehmet, bu hakem Isvicreli.

Samar oglani olmaya adayiz, taraftar, takim ve yönetim olsun, devamli
bahane uretmekteyiz. Bordeaux macini bir dönum noktasi olarak görmeyin.
Ayrica bu mactan hicbir beklentim yok. Dile getirdigim oyunculara ragmen
iyi neticeler alinacak, ama dususumuz daim olacak. Bu tablo icinde sezonu
nasil kapatiriz az cok tahmin edebiliyorum. Takimda basariyi getirecek huzur
ve istikrari göremiyorum. Bu tertip ve oyuncu kadrosu ile istikrari yakalamak
zor, cok zor. Ayhan ile 3-5 yillik mukavele imzaliyor olman önunu ne kadar
az gördugunun ispatidir. GS Istanbulspor gibi yönetilmemeli. GS'in hedefi ilk
bes degil sampiyonluktur. Pili bitmis oyunculari superstar olarak lanse etmeleri
bu isin bir parcasi. Tobiaslar, Harryler, Meiralar, Nondalar ve bircok GS'a
gelmis yabanci oyuncular ve TD'ler...bunlar getirdiklerinden cok göturduler.
Turk oyunucusunu hor görmeleri cabasi, buna taraftar dahil. Ayni sekilde
oyuncularin sisirilmeleri, buna turk oyunculari dahil. Hicbir sey kivaminda
yapilmiyor ulkemizde.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Hasan Tezcan wrote:Ben Isvec'te oturuyorum Mehmet, bu hakem Isvicreli.
Senin Isvec'te oturdugunu biliyorum Hasancim, benim aklimda daha once bir isvicreli hakem faciasi yasadik gibi kalmis, seninle iliskilendirdigim ikinci macin TAHTA BACAK HAKEMLERI :D

Bir suru konuda haklisin malesef ama foruma bir iki "gamli baykus" yeter bende katilmayayim diye ses cikartmiyorum.

Ornegin LINDEROTH olayi.Bogazimda dugumlenmis bir kac sozum var elbet.

MEIRA konusunda ise biraz daha "Ya Sabir" demek niyetindeyim. Sende 40'in yanlis tarafindasin sanirim :D , bir suru adam vardir bu taraftarin camianin katlandigi sabrettigi.

MEIRA'nin da biraz sabir hakettigini dusunuyorum.Baksana genc Sabri'ye :) Omrumu yedi herif , yedigim tirnaklari hesaplayayim 3-3,5 metre olmustur.

Hakan SUKUR'u tribunden uzun yillar izleme bahtiyarligina erismis adamim.Belki Turk - Galatasaray Futbol tarihinin en cok gol kaciran/atan adamina yaptigimiz elestiriler daha surda..Ama O'nun icin bile sabir tasi catlamamistir.

Hakan'in AKILLARA ZIYAN kacirdigi bir pozisyonda kapalida herkesin birbirinin omzuna yumruk attigina sahit olmustum.Cok komik bir sahne idi.Kameram yoktu, cep telefonundada kameralar yoktu o zamanlar.

Turkiye'de hic bir seyin kivaminda yapilmamasi konusunda ne desen haklisin, Turkiye gercegi bu sadece futbolda degil.

Gecen gun kucuk oglana banyo yaptirdim ,oyle sekerlikler yapti ki nasil sevecegimi bilemedim, herifin kicini isirdim.Bi gun kicini ovalaya ovalaya gezdi , bir elinde oyuncak diger eli orasinda :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Hafta sonu Bordo-Lille macini seyrettim.Bordo'nun sahasi da Sivas'a yakinmis yani. Daha 15.dakikada Bordodan ve Lille'den birer adam saha yuzunden sakatlaniyordu.Bordo'lu futbolcular zemine birhayli kizdi.

Bordo'nun sol beki iyi cocuk.Bir de Milan'dan kiralik gelen eleman var.Cavenaghi denen adam iyi ama dun aksam ki macta cok savruktu.

Lille'in 4 numarasi kel elemana (BALMONT) hasta oldum.Orta sahada her yere kostu, tum aciklari kapatmaya calisti.Ustelik pas yapip orta yapiyor sut atiyor.GORGEN kesin biliyordur.

Bordo'dan gozum korktu.DIARRA hayvani bir suru tekme yedi ama herif okuz gibi guclu , her seferinde ayaga kalkti.Bir pozisyonda bu adam bir daha yerden kalkamaz dedim Kalkti :?

Ama kora kor oynayan Lille 2 tane atti mac 2-2 bitti.Lille bir tanesini uzaktan caprazdan atti.Lille'in yaptigi akillara zarar hata yuzunden 1-0 oldu.Sonra toparlandilar.Tekrar soyluyorum Lille'in 4 numarasi cok hosuma gitti.Florent BALMONT artik gozumun onunde,artik takip edecegim.Bu arada Lille'in lakabi "Les Dogues" yani kopekler :D

Turkiye'de bir takima aslan kaplan kartal timsah haricinde bir lakap takilsa yer yerinden oynar.Birakin iti kopegi :D

Bordo'ya gol atariz ama yenebilirmiyiz bilmiyorum.

Gollu beraberlik cok iyi skor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bordeaux macini ABD'de nasil seyredebilirim?Evde Turk tv kanallari yok.Bir bara gidip sormam mi gerekiyor,ya da internetten seyretmek mumkun mu?
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Selcuk,

Amerika da UEFA Kupasi yayin haklari ESPN ile Setanta'ya ait. Onun icin -uzak bir ihtimal- http://www.livesoccertv.com/schedules/ bir goz atalim.

Bu arada rakibimizin gecen lig macinda attigi golleri http://allvideofoot.blogspot.com/2009/0 ... 22009.html buradan izlemek mumkun.

Seri ve hizli oyunculari var gibi gozukuyor. Kalecilerine galiba bol bol sut atmak lazim :wink:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Gokcigdem wrote:Sevgili Selcuk,

Amerika da UEFA Kupasi yayin haklari ESPN ile Setanta'ya ait. Onun icin -uzak bir ihtimal- http://www.livesoccertv.com/schedules/ bir goz atalim.

Bu arada rakibimizin gecen lig macinda attigi golleri http://allvideofoot.blogspot.com/2009/0 ... 22009.html buradan izlemek mumkun.

Seri ve hizli oyunculari var gibi gozukuyor. Kalecilerine galiba bol bol sut atmak lazim :wink:
Tesekkur ederim Murat.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Selçuk Samli wrote:Bordeaux macini ABD'de nasil seyredebilirim?Evde Turk tv kanallari yok.Bir bara gidip sormam mi gerekiyor,ya da internetten seyretmek mumkun mu?
İnternetten seyredeceksen en temizi www.justin.tv adresine girin maçın başlamasına 10-15 dakka kala, "sports" kısmına tıklarsanız maç yayını yapan 5-6 kanal göreceksiniz. Bazısı kesik kesik oluyor ama deneme yanılma yoluyla en uygunu bulunuyor; süper olmasa da izleniyor maçlar.

Ugur
the average person thinks he isn't.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ugur Sahin wrote:
Selçuk Samli wrote:Bordeaux macini ABD'de nasil seyredebilirim?Evde Turk tv kanallari yok.Bir bara gidip sormam mi gerekiyor,ya da internetten seyretmek mumkun mu?
İnternetten seyredeceksen en temizi www.justin.tv adresine girin maçın başlamasına 10-15 dakka kala, "sports" kısmına tıklarsanız maç yayını yapan 5-6 kanal göreceksiniz. Bazısı kesik kesik oluyor ama deneme yanılma yoluyla en uygunu bulunuyor; süper olmasa da izleniyor maçlar.

Ugur
Tesekkur ederim Ugur.Sivas macini izledim,kesik kesik gosteriyor ama seyrediliyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Radyo TRT 1 maci neden vermedi? Hayret babamla kisadalgadan o
kadar dinledigimiz macin hatiri var. Yayin haklari olayi isi busbutun
bozdu, cirtlak sesli sözde speakerlere kaldik. Hepsi birbirini taklit
edercesine bagiriyor. Hele o Murat Kosovali (ki kendisini hic sevmem,
basket maclarina bulastigina uzuluyorum acikcasi) vari speaker neydi
öyle, TS macini anlatan..son lig maci.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Bordeaux'nun programini sevgili Ali Gursel ile Ozgur H'in bizi bilgilendirdigi programlarla karsilastirdim.

Sunday 8th February--------------------------Cumartesi 7th Subat
French Ligue 1---------------------------------Turkcell Super Lig
20:00 Marseille vs Bordeaux-----------------19:00 GS - Kayseri

Saturday 14th February-------------------------Cumartesi 14th Subat
French Ligue 1-----------------------------------Turkcell Super Lig
18:00 Bordeaux vs Grenoble-------------------15:00 Antalyaspor- GS

Wednesday 18th February
UEFA Cup
19:45 Bordeaux vs Galatasaray

Sunday 22nd February---------------------------Pazar 22 Subat
French Ligue 1-------------------------------------Turkcell Super Lig
16:00 St Etienne vs Bordeaux--------------------19:00 GS- Kocaelispor

Thursday 26th February
UEFA Cup
18:30 Galatasaray vs Bordeaux

Ali Gursel wrote:Ocak 2009

3-4-5 Subat: Sivas - GS (Fortis Sakatlanma Kupasi, Ceyrek Final Ikinci Maci)

8 Subat: GS - Kayseri (Lig)

11 Subat, Turkiye - Fildisi Sahilleri hazirlik maci, Izmir Ataturk Stadi

15 Subat: Antalya - GS (Lig)

18 Subat: Bordeaux - Galatasaray UEFA 32 turu ilk maci, TSI 21:45

22 Subat: GS - Kocaeli (Lig)

26 Subat: Galatasaray - Bordeaux, Ali Sami Yen, TSI 19:30

1 Mart: Konya - GS (Lig)

Murat Gökcigdem
Staff Member

Bordeaux bugun PSG'ni yenerek Kupa finaline cikmislar.

Golleri http://allvideofoot.blogspot.com/2009/0 ... pe-de.html sitesinden izleyebilirsiniz.

Goruntulerden seri ve hizli oyunculari oldugu gozukuyor. Galiba ikinci gollerini atan topcu defans oyuncularindan biri...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sivas maclari sonunda gorulen manzara ile (evet saha filan bozuktu ve ASY'de de kotu koku migde bulandirmis-ben bunu kacirmistim) GS'yin Bordo onunde tur sansi nedir diye ciddi ciddi dusuneniz oldu mu? Yoksa GS zorun takimidir guzel sahada guzel futbol oynar diye Bordo cikinca disimize gore takim cikti diyenler ayni dusuncedeler mi? Malum maclar bittikten sonra mazeret bulmasi kolay oluyor.

Ben Bordo ne alemde bilmiyorum ama Fransa gibi bir ligde simdi baktim ikinci durumda. Kupada da bu ne bicim kupadir filan demeden finale cikmislar. Eh bu da bana iyi kotu bir fikir veriyor adamlarin gucu kuvveti konusunda. Yarim Kewell ile iyi bir Baros yeter de artar diyecekler de vardir GS'yin Sivas onundeki oyunundan memnun olanlar icin.

Bu arada Murat'in yukarda verdigi link'te oldugu gibi PSG'ni de kupada yenmisler. FB'de basaridan basariya kosan Kezman'cik bu macta golu atamayinca oyundan alinmasina sinirlenip formayi filan firlatip atmis. Murat'in linkte son video'da gozukuyor. Kendisi de konusmus ama Ingilizce okumak isteyenler olabilir. Sever boyle seyleri bizim Umit Karan gibi. Gerci Umit suyu tekmeledi gunahini almayayim. GS formasina daha bir saygisizligi yok. Kezman'in haberi de surada.

http://www.frenchleague.com/coupeLigue/ ... icle=12253
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Feb 05, 2009 7:49 pm, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote: FB'de basaridan basariya kosan Kezman'cik bu macta golu atamayinca oyundan alinmasina sinirlenip formayi filan firlatip atmis. Sever boyle seyleri bizim Umit Karan gibi. Gerci Umit suyu tekmeledi gunahini almayayim GS formasina daha bir saygisizligi yok. Kezman'in haberi de surada.
http://www.frenchleague.com/coupeLigue/ ... icle=12253
Aslinda Ümit Karan'in ufak bir vukuati var.
Izmir'de Altay ile oynanan kupa macinda oyundan erken alinica protesto eder gibi hisimla formasini cikarip yere birakti, yere atmadi, usulca birakti ve Teknik ekipten biriyle hararetli tartisti.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Locked