UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bordo'ya su kadro gitmis.

Aykut Erçetin
Emre Güngör
Fernando Meira
Aydın Yılmaz
Barış Özbek
Cassio Lincoln
Mehmet Topal
Milan Baros
Ayhan Akman
Harry Kewell
Shabani Nonda
Emre Aşık
Morgan De Sanctis
Sabri Sarıoğlu
Arda Turan
Volkan Yaman
Servet Çetin
Mehmet Güven
Ümit Karan

Hakan, Yaser, Serkan, Alpaslan, Linderoth yok. Anladigim kadariyla Yaser ve Serkan'in da sakatliklari varmis. Alpaslan'in durumunu ogrenemedim. Linderoth zaten sakat. Hakan'in sakatligi da anlasilan basina yansiyandan daha ciddi.

Kewell gitmis ama GSTV'ye "iyiyim ama daha rehab bitmedi, 100% hazir degilim" demis.

Ilk 11 kurmak zor bu kosullarda. Ne yaparsaniz yapin bir risk alacaksiniz. Ozellikle de iki bek pozisyonlarinda.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamim Ercan Guven Pazar gunu bir yazi yazmis Antalya macindan sonra. Gerci son zamanlarda her yazdigini begenmiyordum ama bu guzel.

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... ven&ver=70

Baros konsunda da birkac uyarida bulunmus ki hakli.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Cengiz Akgun wrote:Adamim Ercan Guven Pazar gunu bir yazi yazmis Antalya macindan sonra. Gerci son zamanlarda her yazdigini begenmiyordum ama bu guzel.
Cengiz abi yaziyi neden begendin belli oldu okuyunca. Acaba daha onceki begenmedigin yazilarinda GS'i ove ove biteremeyen yazilar mi yazmisti merak ettim :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bazi yazarlar entel entel, cok yuksek seviyeli, namuslu ,
tutarli gozukupte (FB medyasinda fasulye gibi nimetten sayiliyorlar ABdurrahman Celebi olduklarindan)
GS'e altttan alttan vururlar. Ayni sertlikte ve haklilikta yazilarini ne yazikii
Insert Coin ve tupcu icin yazamazlar (Yemezmi, tarafliliklarimi zedelenir, bordroyumu etkiler, artik bilemem), hatta birden methiyeler dizerler. Ercan Guven, Altan Tanrikulu (Passat Altan da denir niye bilmem:-) ), Ugur Meleke, Ilker Yasin, M. Yakup Yilmaz (feristahi). Bu adamlari her zaman cok iki yuzlu buluyorum. Bu adamlari Selcuk Yula, Omer Cavusoglu, vs gibilerinden daha igrenc ve iki yuzlu bulmaktayim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Adamim Ercan Guven Pazar gunu bir yazi yazmis Antalya macindan sonra. Gerci son zamanlarda her yazdigini begenmiyordum ama bu guzel.
Cengiz abi yaziyi neden begendin belli oldu okuyunca. Acaba daha onceki begenmedigin yazilarinda GS'i ove ove biteremeyen yazilar mi yazmisti merak ettim :)
GS'in icinde oldugu durumu ve Antalya yenilgisini gayet guzel acikliyor. Bordo maci icinde guzel demis ayni benim dedigim gibi. Daha ne olsun.

Bak bugun GS'in Hincal amcasi da Sabah'ta Federasyonun GS'i nasil bitirmek istedigini aciklamis Fotomac muhabiri ile yaptigi soyleside. Bu da bir gazeteci ve spor yazari guya.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 17, 2009 9:03 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iste Turk futbolunun bas sorunu bu gibi yazarlar. Bu gene guya iyisi. Kusura bakma Cengiz Agabey ama ne yazmis bu adam da begendin? Bir analiz, okuyucunun elde edebilecegi bir sonuc, GS'in icinden bir haber, taktiksel bir fikir, hicbirsey yok. Bana bir tane bu tip yazi BBC spor servisinden, Fox'tan, Sky'dan bulun disimi kirayim.

Forumda Hasan Agabey'le senin elestirilerini okurum daha iyi, hic olmazsa kissadan hisse bir hayat dersi falan veriyorsunuz arada sirada. Bu adamin yazdiginin bana hic faydasi yok, zaman kaybi.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:
Iste Turk futbolunun bas sorunu bu gibi yazarlar. Bu gene guya iyisi. Kusura bakma Cengiz Agabey ama ne yazmis bu adam da begendin? Bir analiz, okuyucunun elde edebilecegi bir sonuc, GS'in icinden bir haber, taktiksel bir fikir, hicbirsey yok. Bana bir tane bu tip yazi BBC spor servisinden, Fox'tan, Sky'dan bulun disimi kirayim.
.
Galatasaray’ın başına gelenler, taa en “yukarıdan”!.. Cezalı duruma düşmüş Lincoln, adeta sinir hastası haline gelmiş Baros, eliyle ayağıyla konuşan Sabri, her hamlesi penaltı kokan Servet, sürekli itiraz eden Ümit Karan ve diğerleri...
Fizik bitmiş, kimya bozuk... Pervasız ve gamsız sahadaki halleri. Nereden alıyorlar bu cesareti?..

Sürekli hakemleri suçlayarak onları “şımarık evlat” haline getiren yönetim kurulundan.
O zaman... Antalyaspor tarih yazdığında şaşırmayacaksın.
Sonuç olarak sinirlerin laçka, gücün yok, kulübeden de bir yaratıcılık gelmiyor... Kader açısından rakibe bağlısın.
Bu degil mi gelinen durum? Teshis yanlis mi? Belki abartma Antalya'nin tarih marih yazdigi. Ama demek istedigi sahasinda GS'i ilk defa yenebilmis olmasi. Antalya macini seyredenler ne yazdilar peki burada?

Bu da son civi:
Kulübede bir otorite de yoktu ki, konuşurken sustursun, saldırırken organize etsin, çaresizlikte çözüm üretsin... Kişiliği ile oynanmış Skibbe ne yapsın.
O zaman...
Dün kupadan, bugün ligden, yarın UEFA’dan uzaklaşmaya razı olacaksın.
Peki, Bordeaux maçına yansır mı bu çöküş?..
Orası belli değil. Çünkü Galatasaraylı futbolcular ne zaman ne yapacaklarına sadece kendileri karar verir!..
Özellikle, yabancılar Avrupa vitrini için ciddiyetlerini takınırsa, yeniden bir Galatasaray kıvılcımı çıkabilir ortaya. Aksi halde yangın var Galatasaray’da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Madem cok feyz aldiniz, bakalim nasilmisBUYUK HARFLER BENIM YORUMLARIM.:

''Gerilimden motivasyon sağlarsın... Ama fazla gerersen koparırsın.
FT ZAMANINDAN EZBERE KONUSUYOR; SKIBBE BIRAK TAKIMI ,
IPI BILE GEREMEZ.
Önce kupadan, şimdi ligden, yarın UEFA’dan. TATLI CANIN ISTER. COK UZULMUSTUN DENIZLI-FB MACI SONRASI VEYA UEFA KUPASInı ALDIGIMIZDA. DERVİSİN FIKRI NEYSE ZIKRI ODUR.
Galatasaray’ın başına gelenler, taa en “yukarıdan”!.. Cezalı duruma düşmüş Lincoln KURAL HATASI ILE CEZA ALMIS, BIRAZ ANLASAN FUTBOLDAN, adeta sinir hastası haline gelmiş Baros O KADAR TEKMEYI SEN YE BAKALIM, eliyle ayağıyla konuşan Sabri CUMLE YAPISI SAHANE SABRI KONUSURKEN TEK EL VE AYAK KULLANIYOR, SOL AYAGINI VE SAG ELINI , KULLANMADIKLARINI BAGLIYOR, her hamlesi penaltı kokan TAZI GIBISIN ERCAN, NASILDA ALDIN KOKUYU Servet ONUN ICIN DROGBA SUPER FUTBOLCU DEDI, sürekli itiraz eden Ümit Karan OYNAMIYORKI DOGRU DURUST ; 2SATIRDA EMRE; ALEX; HAKEME ANA AVRAT KUFREDIP SU ATAN CARLOS ICIN YAZ 2YUZLU OLMAve diğerleri ...
Fizik bitmiş, kimya bozuk LIGte 3., AVRUPADA KALAN TEK TAKIM, KUPADA NASIL ELENDIGI MALUM, FIZIK KIMYA KOTU DE TURKCE MATEMATIK IYI GALIBA... Pervasız ve gamsız sahadaki halleri. Nereden alıyorlar bu cesareti? ILAHI BIR SORU , BAK SABRI FALAN VAR, IS BASKA TARAFA GIDER..
Sürekli hakemleri suçlayarak onları “şımarık evlat” haline getiren yönetim kurulundan.O YONETIM KURULU BASINDAN BERI DESTEKLIYOR MHKYI HEMDE TEK TAKIM , YANLIS OLARAK DESTEKLIYOR, SON 2 MACTIR ISYANLARI , O DA KURAL HATALARINA VE MHKNIN BARIZ PROSEDUR YANLISLARINA, HAKEM YANLISLARINA DEGIL .AMA ZATEN ARASINDAKI FARKI ANLAMAZSIN
O zaman... Antalyaspor tarih yazdığında şaşırmayacaksın. TARIH KOPENHAGTA YAZILDI.
Sonuç olarak sinirlerin laçka, gücün yok CUNKU YAZ BASINDAN BERI 60-70 UST DUZEY MAC YAPAN FUTBOLCULAR , AMA SIMDI NE ICTIYSE ONDAN ISTIYORUM AGBI NBADE SU KADAR MAC YAPARLAR DIYE YAZAR, kulübeden de bir yaratıcılık gelmiyor LINCOLN , KEWELL OYNASA GORURDUN YARATICILIGINI.
... Kader açısından rakibe bağlısın. HARCANIYORSUN EN AZ YAKUB KADAR KADINLAR UZERINE INCILER DOKEBILIRSIN.
Maça gelince... Aslında çok daha zevkli olabilirdi doksan dakika. Lakin futbol bir “hatalar” oyunuydu NEFIS BIR KLISE , SEN MI BULDUN BU NEFIS IFADEYE COK OZGUN ve hem Antalyaspor, hem de Galatasaray hata yapmaktan kaçınıyordu. BIR SURU HATA YAPTI 2 TAKIM. EZBERE KONUSMA , MACI IZLEDINMI?
En azından ilk yarı kilitlenmiş gibi bir maçtı. BAROS KAC TANE KACIRDI, NESI KILITLENMISTI. ESAS KILITLENME SKIBBE DUNKOFFUN YANLIS OYUNCU DEGISTIRMESI ILE BASLADI
Herkes doğru kademeye giriyor, herkes iyi basıyor, herkes tehlikeli bölgeye giremeden durduruluyordu.
İyi mi oynuyorlardı? Hayır... Güzel miydi futbol?... Asla.
NEREDE HALBUKI KANARYAMIN DEPLASMANDAKI POZISYONSUZ SIIR GIBI FUTBOLU.
Az hata yapmaya çalışıyorlardı, o kadar.
Maçın üçte ikisi böyle geçti. BAKMIS TAM 60 DAKIKA OYLE KESIN YANI.
Kaleciyle karşı karşıya gelip kucağına atan Baros YOK CANIM KEDIDIR O, YADA RUZGARDIR, aynısını tekrarlayan Zitouni gol yazabilse, daha ilk yarıda zevklenirdi SEN NEDEN ZEVKLENIYORSUN ERCAN, ANLAT BIR BAKALIM belki maç. Ama olmadı. Önce kaleciler müsaade etmedi. İkisi de beş yıldızlık oynadı 60 dakika... Ömer’in beş yıdızı devam etti, De Sanctis’ten yarım yıldız kırıldı gol yüzünden. SIFIRCI FIZIK HOCASI KIRDI PUANI VALLAHI.
Golün pasını veren Fatih Ceylan, maçtan önce haberini de vermişti:
“Rakip Galatasaray, herkes kendini gösterecek”!...
COKIYI HABER ALIYORSUN MADEM , IBBNIN SIYAHI FUTBOLCUSUNUN HABERINI ALABILDINMI GECEN HAFTA, .Gösterdiler de nitekim. SEN BU GOSTERME ISLERINE COK MERAKLISIN ERCAN. Ama teknik direktör Mehmet Özdilek’in çizdiği sınırlarda. BU DA NEFIS BIR IFADE . SENDE BU ULKEDE YAZARLIKTAN PARA KAZANIYORSUN !!. Oyun disiplini içerisinde. Takım olmayı başararak.
Galatasaray ise başka meziyetleriyle JONGLORLUK, VANTROLOGLUK, SON UTUCULUK VS.. gösteriyordu kendisini. Adeta 11 yabancı ISSIZ ADAM GIBI BIRSEY. FONDA NIL BURAK SARKISI... Her biri küçük dağların yaratıcısı BIR KISIYE BIRDEN FAZLA KUCUK DAG DUSUYOR, ARDAYA 4 TANE DUSUYOR, ISTRANCA TEPELERINDEN, YOK MU SU GAZETEDE BIR TANE ADAM GIBI EDITOR?... 60 dakika çene çalıp TOPLANTI FALAN MI VARDI BEN KACIRDIM on dakika saldırıp LUTFEN HAKKINI TESLIM ETMIS, son bölümde çaresizliğin sessizliğine HISLI DUYGULAR GIBI BIRSEY HERHALDE mahkum oldular DRAMA YAZMIS ERCAN en sonunda.
Kulübede bir otorite de yoktu ki, konuşurken sustursun SIZIN GAZETEDE BIRISI KONUSURKEN OBURU DINLEMEDIGIDE OLUYOR MU ERCAN, saldırırken organize etsin BUNU NASIL YAPACAK KLUBEDEKI OTORITE ,MERAK ETTIM ERCAN, çaresizlikte çözüm üretsin KOR OLMAYASICA O NE YARATICILIK... Kişiliği ile oynanmış Skibbe ne yapsın. BIR TANE DOGRU LAF ETTIN DERKEN , ONUDA BATIRDIN. NEREDE O KLUBEDEKI INSERT COININ GELIP FIRCA CEKTIGI ZICO, DEDE, VE DIGERLERININ GOSTERDIGI KISILIK VE DURUS.
O zaman... BIR DERIN SESSIZLIK, GERILDIK BU PAUSEDA , AYNI SKIBBENIN GERDIGI GIBI. DINININIIIIIN...
Dün kupadan, bugün ligden, yarın UEFA’dan uzaklaşmaya razı olacaksın.
COK ISTIYORSUUN . BU KADAR BELLI NAMIK SEVIKIN YETISTIRMESI OLDUGUN. SIZI YETISTIRDI YETISTIRDI SALDI ORTALIGA .HER BOYLE YAZINIZDA SAYGI ILE ANIYORUM BUYUK USTANIZI?!,
Peki, Bordeaux maçına yansır mı bu çöküş?..Orası belli değil. ERCANIM NIYE BOYLE KONUSUYORSUN BAK CART CART HER KONUDA FIKRIN VAR BIR HALT BILMEDIGIN HALDE. FATIHCEYLAN BILE HABER GONDERMIS SANA. BLANC BIR HABER FALAN YOLLADIMI '' FRERE AINE ERCAN, NOS JOUEURS VONT SE MONTRER CONTRE GALATASARAY '' FALAN DIYE'' Çünkü Galatasaraylı futbolcular ne zaman ne yapacaklarına sadece kendileri karar verir!.. BU CUMLE DAHA BIR BASYAPIT. ILKOKUL 5. SINIF KOMPOZISYONU. O NE NEFASET , O NE DERINLIK , O MY GOD!!!
Özellikle, yabancılar Avrupa vitrini için ciddiyetlerini takınırsa, yeniden bir Galatasaray kıvılcımı çıkabilir ortaya. Aksi halde yangın var Galatasaray’da. YANGINININ EN HASINI GOSTERECEGIZ SANA ALI SAMI YENE GELDIGINDE DEDEYLE KUCUK EMRAH ''

SAHANE YAZI, BIR BASYAPIT, MUHTESEM. MUHAKKAK HINCALIN YAZISIYLA FALAN ANILMALI DEGERI ARTAR.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Tue Feb 17, 2009 10:13 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Biraz erken ama Barisi ilk 11.e almamislar.

Coupe de l'UEFA/16e de finale - Bordeaux-Galatasaray: les équipes probables
87 words
17 February 2009
06:09 pm GMT
Agence France Presse
French
Copyright Agence France-Presse, 2009 All reproduction and presentation rights reserved.

Equipes probables de Bordeaux et Galatasaray qui s'affrontent en 16e de finale aller de la Coupe de l'UEFA de football mercredi à Bordeaux (20h45):

Bordeaux: Ramé - Jurietti, Henrique, Diawara, Placente - Fernando (ou Traoré), Ducasse (ou Diarra), Gourcuff, Jussiê - Gouffran, Cavenaghi

Galatasaray: Morgan De Sanctis - Emre Asik, Servet Cetin, Fernando Meira, Volkan Yaman - Ayhan Akman, Cassio Lincoln, Sabri Sarioglu, Mehmet Topal, Arda Turan - Milan Baros

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Murat Agbi, muhtemel dizilisler diyor. Ercan gibi gonullerinden geceni yazmislar. O kadar atletik takima karsi Baris sart.
Murat Gokcigdem wrote:Biraz erken ama Barisi ilk 11.e almamislar.
Coupe de l'UEFA/16e de finale - Bordeaux-Galatasaray: les équipes probables
87 words
17 February 2009
06:09 pm GMT
Agence France Presse
French
Copyright Agence France-Presse, 2009 All reproduction and presentation rights reserved.

Equipes probables de Bordeaux et Galatasaray qui s'affrontent en 16e de finale aller de la Coupe de l'UEFA de football mercredi à Bordeaux (20h45):

Bordeaux: Ramé - Jurietti, Henrique, Diawara, Placente - Fernando (ou Traoré), Ducasse (ou Diarra), Gourcuff, Jussiê - Gouffran, Cavenaghi

Galatasaray: Morgan De Sanctis - Emre Asik, Servet Cetin, Fernando Meira, Volkan Yaman - Ayhan Akman, Cassio Lincoln, Sabri Sarioglu, Mehmet Topal, Arda Turan - Milan Baros
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ayni fikirdeyim Alpay. Hic olmassa ilk 30 dakikada hiza hiz ile karsilik vermek istiyorsak sahada Baris ve Sabri'nin olmasi sart.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Gidenler,kalanlar belli olduğuna göre ufaktan kadro kurmanın zamanı gelmiş...
İlk yarının gidişatına göre Kewell ikici yarı girer,ilk 11 çıkmasını isterim ama raportajda söyledikleri doğrultusunda ilk 11 çıkmayacak gibi.

Hakan Balta'nın olmaması beni en çok düşündüren konu,özellikle Volkan'ın durumu ortadayken (Alparslan'ı şu kupa maçlarında neden denemedi hayret bişey,onun da durumu iyi değil Volkan gibi diye düşünmekten başka çare kalmıyor)

Arkada M.Topal ve Ayhan var diye ve 2 ayaklı maçlarda deplasmanda gol atmak önemli diye Barış'ın yerine Nonda'yı da ilk 11 görebiliriz.Kewell,Arda,Lincoln üçlüsü bir arada olmadan tek forvet oynamak pek verimli olmuyor.

Yedeklerde M.Güven,Aydın,Aykut,Emre Aşık,Ümit,Nonda,Kewell

Aydın konusunda çok ümitliydim ama,artık yedek yazarken bile düşünüyorum...

Barış işini yaparsa,Kewell'In yokluğunda ideal kadro

Sabri-Meira-Servet-Volkan

----M.Topal-Ayhan----

Barış---Lincoln-----Arda

--------Baros--------

Herkesi susturmanın zamanı geldi.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan wrote:
Orası belli değil. Çünkü Galatasaraylı futbolcular ne zaman ne yapacaklarına sadece kendileri karar verir!..
Özellikle, yabancılar Avrupa vitrini için ciddiyetlerini takınırsa, yeniden bir Galatasaray kıvılcımı çıkabilir ortaya. Aksi halde yangın var Galatasaray’da.
Son satirlar benim de ilgimi cekti. Madem bu kadar eminsin GS'in durumu hakkinda soyle adam gibi Bordo 4 tane ceker biterler demiyorsun? Acik kapi birakma, kivirma ne icin? Demek GS'li futbolcular ne zaman neyi yapacaklarina kendileri karar veriyorlarmis. Bu cumleyi kurabilmek icin hangi okuldan mezun olmak gerekiyor merak ettim. Avrupa vitrini icin oynayacaklarmis yabancilar. Duyan da Avrupa'da ismi olmayan, piyasasi olmayan, Afrika'dan, Brezilya'dan yeni gelmis adamlar bunlar da Avrupa piyasasi icin oynayacaklar sanar. Ulan salak oglu salak hepsi Avrupa'nin en ust duzey liglerinde en az 10 sene oynamis adamlar, milli takimlarinin kaptanliklarini yapan adamlar daha ne vitrini?

Bu heyezanli tipler beni eglendiriyor. Ridvan da bunu kalibresinden. Edu'yla Volkan tokusduktan sonra Nonda'nin kafayi tam ortasina sokmasiyla, gecen seneki halleri muhtesemdi bunlarin. Nasil kopurduyduler... Kendi takimiyla ugrasacagina, milyon tane dertleri varkene bu mercan tanesinin GS'in sorunlarina el atip, sanki bir halt biliyormus gibi bir de analiz falan yapmasina ancak "ossuruktan teyyare selam soyle o yare" denir.

GS'da yasananlarin teshisi konuldu. Takim da yonetim de cok iyi biliyor. Cok takilirlarsa bu disardan mudahaleye, son senelerin en iyi takimini kurup basarisiz bir sezon gecirmis olurlar, Besiktas'in basina gelenler GS'in da basina gelir. Ama GS'in basinda Bilgili gibi adamlar yok, GS da Besiktas degil.

DHA kaynakli Blanc'in son demeci.

Galatasaray'ın UEFA Kupası 3. turdaki rakibi Bordeaux'un teknik direktörü Laurent Blanc, karşılaşma öncesi Chateau du Haillan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.
Kendi sahalarında oynayacakları ilk maçta gol yemeden kazanmayı hedeflediklerini belirten Blanc, şunları söyledi: "Galatasaray, UEFA Kupası'nda deplasmanda çok iyi oynuyor. Benfica ve Berlin deplasmanlarında nasıl oynadıklarını biliyoruz. Bu nedenle gol yemeden kazanmayı ve İstanbul'da yenilmemeyi hedefliyoruz. Geçen yılki maçta Galatasaray'ın üstüne gidince gol yemiştik, sonra da çok pozisyon vermiştik. Şimdi geçen yıldan daha güçlüler. Hücum yönü kuvvetli bir takım. Defansın arkasında Servet ve Meira iyi bir ikili. Arda'yı da çok beğeniyorum. Ayrıca Kewell oynayacak mı oynamayacak mı merak ediyorum."
Teknik direktör Blanc, kendisine yöneltilen, "Fransa'da lig şampiyonluğu mu, UEFA Kupası'nı kazanmak mı sizin için daha önemli" sorusuna ise, "Bizim için Fransa Ligi şampiyonluğu öncelikli hedefimiz. Daha sonra Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı amaçlıyoruz. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak, kulübe büyük bir ekonomik getiri demek. UEFA'da şampiyon bile olsanız kulübünüz iyi para kazanamaz. Öncelikle Fransa'da lig şampiyon olmak istiyoruz. UEFA'da da ilerleyebildiğimiz kadar ilerleyeceğiz" yanıtını verdi.
Kaleci Ulrich Rame ise, Milan Baros'un çok tehlikeli bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, "Milan Baros ligde 15 gol attı. Çok dikkat edilmesi gereken bir oyuncu. İkili maçlarda sahanızda gol yerseniz işiniz zorlaşır. Bu nedenle Baros ve arkadaşlarına dikkat etmeliyiz. Bu turu geçmek için burada kazanmaktan başka çaremiz yok. Çünkü Galatasaray kendi sahasında güçlü bir takım. Seyircisiyle bütünleşip, çok tehlikeli oluyorlar" dedi.
Bu arada Bordeaux, Galatasaray ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıkları Chateau du Haillan Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanla tamamladı. Fransız ekip, ısınma hareketleri ve koşu çalışmasının ardından taktik ağırlıklı bir idman yaptı.

Takimlari formdan dustu ve cekiniyorlar. GS icin bir avantaj...

Ozan Ersoy

Omer Erbezci

Post by Omer Erbezci »

Ozan Ersoy wrote:
Ercan wrote:
Son satirlar benim de ilgimi cekti. Madem bu kadar eminsin GS'in durumu hakkinda soyle adam gibi Bordo 4 tane ceker biterler demiyorsun? Acik kapi birakma, kivirma ne icin? Demek GS'li futbolcular ne zaman neyi yapacaklarina kendileri karar veriyorlarmis. Bu cumleyi kurabilmek icin hangi okuldan mezun olmak gerekiyor merak ettim.

Ozan Ersoy
Su yaziyi gazetede okuyunca benim de sinirimi su son bolum bozmustu.

Madem bu kadar agir sekilde itham ediyorsun ve yazdigindan eminsin niye boyle "hedge" ediyorsun yazdiklarinin tamamini. Birinci kalite suzme zeytin yagi her kosulda uste cikar. Adam sonuc ne olursa olsun hakli cikacak. Tam usta demagog agizi. Bir diger deyisle dupeduz kaypaklik. Bunun diplomasini sanirim basin yayin okulunda veriyorlar - su an ki medya yazarlarin bu tur yazi yazabilme yuzdesine bakarsan kaynagi bu olmasi lazim.

Isin acisi bu tur adamlarin sonradan da agizlarinin payini filan alma gibi bir durumlari olamaz, cunku bir insanin agzinin payini alabilmesi icin once bazi minimal karakter meziyetlerine sahip olmasi lazim...
Omer

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Ridvan da bunu kalibresinden. Edu'yla Volkan tokusduktan sonra Nonda'nin kafayi tam ortasina sokmasiyla, gecen seneki halleri muhtesemdi bunlarin. Nasil kopurduyduler...
Ozan Ersoy
Ozan, bence bu Rıdvan'a haksızlık. Rıdvan FB'li ama bu öbür adam gibi değil. Ben Rıdvan'ın defalarca maçlar sırasında şu mevki zayıf, burası işliyor, şunu çıkarıp bunu alması lazım tipi lafını gördüm, özellikle oyun sırasında oyun okuma yetenegi var.

Bu öbür adam maç izleyip aradan bir gün geçip yazı yazıyor ve yazdığı maçı halen anlayamamış, hele futboldan falan hiç anlamıyor, tam çığırtkan.

Rıdvan arada bir duygularına kapılıyor olabilir, herkese olur ama Türkiye'de bir maç izlerken sahadaki oyunla ilgili mantıklı laf edebilen nadir yorumcularda biri. Hele hele bizim memlekette futbol maçı yorumunda altın standardının:

- Ama hocam Sıvas da çok arzulu oynuyor, maçı istiyor, değil mi?
- İster tabi abii, adam soğuktan donmuş, Sıvas'ta yemek yok, sahaya vazelinle çıkıyor adamlar.
- Aman hocam bizi yine RTÜKlük etme, amacımız futbolda sevgi ve barış, futbolun marka değerinin artması, maçı tam 39 kamera ile çektik hocam, peki sen Tabata'yı nasıl buldun?
- Şimdi sevgili Şansal, Tabata'yı ben değil, üç büyüklerin yöneticileri bulsun, ama onlar hep kol böreği bulurlar.
- Ama hocam şurasını kabul etmek lazım ki Nurullah hoca da Antep'i oynatıyor şimdi.
- Yahu Şansal, Nurullah hoca gelse buraya seni beni de üç kol çengi oynatır şerefsizim, ama üç büyükler Aragones, o GSlının ismini söyleyemiyorum, ayıp bir laf gibi hani, onu falan alıyorlar.
- Ama 18 takımdan 16sının TDü yerli hocam, şunu da kabul edelim ki yerli teknik adamlarımız bir ihtilal başlattılar.Ben şahsen Sıvas'ı izlemekten doyumsuz zevk alır oldum, Brezilya mı, Sıvas mı belli değil.
- Sevgili Şansal, Brezilya'da bir hanımlar var, Allah seni inandırsın sen bu halinle röveşata atarsın, ama üç büyüklerin aldığı moloz Brezilyalılar atamaz, o hatunlara bile atamazlar sevgili Şansal, dediğimi anlıyor musun?
- Hah, hah, hah, bugün yine formundasın hocam ama sana burada katılmıyorum, duyduğuma göre Güiza ve Lincoln saha dışında da iyi vuruşlar yapıyorlarmış.
- Sevgili Şansal, Güiza Brezilyalı değil ki, Arjantin'li ondandır.
- Evet sevgili seyirciler şimdi bir reklam arası, ardından yine renklerin değil futbolun, bu güzel oyunun konuşulduğu Maraton'a döneceğiz.

Adamlar şu minval muhabbeti saatlerce yapıyorlar, saatlerce ve bunun adı futbol yorumu. Rıdvan çok iyidir, inan bana.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Locked