UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kewell hazir degilim filan diyordu ama anlasilan TD'imiz Baros, Kewell, Lincoln'nun isimleri ile karsi takima onceden "psychological warfare" yapiyor.

Insallah bu uclu adlarina sanlarina laik oynarlar da yuzumuzun aki ile su macdan cikariz...

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:TRT'ye gore kadro belli oldu.

Antalya macinda asist yapan Sabri ve dokulen Volkan yok. Emre Gungor'u kullanmamis ki Sivas macinda dedigim gibi fecaat idi. Demek ki hala antrenmanlarda kendini toparlayabilmis degil. 3 stoper ve 3 on libero defansif orta saha var. Arda - Kewell - Lincoln -Baros'la gol arayacagiz.

Ozan Ersoy
Iki formsuz bek ile oynayacagima, ileriye bir ofansif guc daha katarim dusuncesi hakim. Hayirlisi, ben dortlu savunma kurgusu ile oynardim. Belli bir sure Kewell ile oynayip, Sabri yada Volkan i sonra oyuna alacak gibi duruyor. Ben butun maci uclu defans ile gecirecegimizi tahmin etmiyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sabri ve Volkan gibi Galatasaray formasının büyük geldiği adamları böyle bir maçta,3lü defans oynama pahasına kadrodan kesilmesi beni çok sevindirdi.
Barış ve Arda'nın geriye yardımcı olma konusunda bir sıkıntı duymayacağını düşünüyorum.Bakalım Kewell ve Lincoln neler yapacaklar forvet arkasında,gelsin verkaçlar,şutlar,gelsin goller.

SARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Buyuk ihtimal hem Arda hem Kewell sol kanatta donusumlu oynayacak. Ileride Baros, Lincoln Ve Arda/Kewell dan biri. Bordonun defansi kotu ve bundan insallah yararlanacagiz. Baris a bayagi is ve gorev dusecek. Ayhan, Baris, Topal ve Arda/Kewell orta alani iyi parseller ve tutabilirlerse bu taktik GS a yarar. Gerideki uc defans elemaninin sisirilen toplarda sansi var, araya atilan toplarda ve birebirlerde pek sanslari yok.

Bu kadro ile dortlu defans oynamak cok riskli, buyuk ihtimal 3-4-3 oynayacagiz. Orta saha gorevini yapar ilerideki uclu rakibe biraz disini gosterirse bu is olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Ozan Ersoy wrote:TRT'ye gore kadro belli oldu.

Antalya macinda asist yapan Sabri ve dokulen Volkan yok. Emre Gungor'u kullanmamis ki Sivas macinda dedigim gibi fecaat idi. Demek ki hala antrenmanlarda kendini toparlayabilmis degil. 3 stoper ve 3 on libero defansif orta saha var. Arda - Kewell - Lincoln -Baros'la gol arayacagiz.

Ozan Ersoy
Iki formsuz bek ile oynayacagima, ileriye bir ofansif guc daha katarim dusuncesi hakim. Hayirlisi, ben dortlu savunma kurgusu ile oynardim. Belli bir sure Kewell ile oynayip, Sabri yada Volkan i sonra oyuna alacak gibi duruyor. Ben butun maci uclu defans ile gecirecegimizi tahmin etmiyorum.
Olabilir tabii. Benim de sevdigim bir dizilis degildir 3'lu savunma kullanan dizilisler. Takimin orta saha direnci ve hucumundan eksiltmemek cin kullanirlar hocalar. Eminim bu karari verirken cok dusunmusler, cok tartismislardir. Eksiler artilar ortaya konmus en sonunda kendi kanaatlerince kotunun iyisi her neyse onu kullanmaya karar vermislerdir.

Balta'nin sakatlanmasi kotu oldu. Hakan olsa 4'lu savunmaya geri doner belki sag bekte Baris veya Emre Gungor'u kullanirdi. Simdi iki kanadinda kotu olmasi, hocayi ciddi bir risk almaya zorluyor.

Biraz da iyi tarafindan bakalim. Eger bu mactan yuzumuzun akiyla cikarsak "Sabri'nin GS'daki gunleri sayilidir" diyebilir miyiz?

Ozan Ersoy

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Balta'nin sakatlanmasi kotu oldu. Hakan olsa 4'lu savunmaya geri doner belki sag bekte Baris veya Emre Gungor'u kullanirdi. Simdi iki kanadinda kotu olmasi, hocayi ciddi bir risk almaya zorluyor.

Biraz da iyi tarafindan bakalim. Eger bu mactan yuzumuzun akiyla cikarsak "Sabri'nin GS'daki gunleri sayilidir" diyebilir miyiz?

Ozan Ersoy
Simdi evde Balta nin sakatlanmasi ne kadar kotu oldu muhabbeti yapiliyordu. Ozellikle duran toplarda hava hakimiyeti olan bir oyuncuya ihtiyacimiz vardi ve Emre yi alarak bu acigi kapatmaga calisacagiz. Mac sonucuna gore yorum yapmadan, bende oncesinde not duseyim. Bu sefer teknik ekibin oyun plani ve rakip uzerinde ciddi kafa yordugunu, en verimli ve efektif kadroyu sahaya surduklerini dusunuyorum. Yensin yenilsin, bence bu takdire deger, alkisi hak eder. Orta sahamiz(orta dortlu) direncli olur, ileri uclu biraz disini gosterirse bu is tutacak gibi duruyor. Riskli ama kesinlikle delilik yada sacmalik degil.

Ozan, bence Sabri kalici. Buna kendimizi alistirmaliyiz.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Can Ergun wrote:SARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
KIRMIZIIIIIIII!

Haydi Aslanlar kalbimiz sizinle!...
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lincoln sahada yok gibi. Su ana kadar yuzde 99 iki gol denecek olay var. Birinde onlardan top direkten dondu. Biraz once de Ayhan'in al da at dercesine getirdigine Kewell istedigi gibi vuramadi. Kacmayacak gol idi. Genelde onlar beklenildigi gibi sahaya daha hakim olarak pozisyon uretmege calisiyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

malesef sag kanadimiz cok bos kaliyor. cok pozisyon verdik.

ama cok da net bir gol kacirdik.

sagimizdan her ataklari tehlike. acil onlem alinmali.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

penalti verecegine Baros a SarI gösterdi hakem.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elin hakemi hic af etmiyor. Baros sariyi aldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:penalti verecegine Baros a SarI gösterdi hakem.
Oksayiversinler o zaman.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:
Serif Halimler wrote:penalti verecegine Baros a SarI gösterdi hakem.
Oksayiversinler o zaman.
Bunun ne anlama geldigini cözemedim, merak ta etmiyorum. Gercek Fransizlarla pozisyonu tartisirim, fakat icimizdeki cakma Fransizlarla hayir. Buraya yazmanin keyfi kalmadi, hoscakalin.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

macin basindaki baskiyi gol yemeden atlattik ve geride iyi kapanip top da yapmaya baslayinca oyunu dengeye getirdik. su anda basa bas bir oyun var sahada.

hakem, ikili mucadelelerdeki ufak tefek temaslari kesmiyor ama topa hamlelerle rakibe hamleleri simdiye kadar iyi ayirdetti.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Hakemlerin bizle derdi ne anlamıyorum,çok mu antipatik bir hali var takımın?

Locked