UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maçın başında Bordo'nun hızlı oyununu sonlara doğru kesmeyi başardık, başa baş bir oyun haline geldi. 3'lü defans fena değil ama sağ kanadımızda defans derinliğine iyi top atıyorlar. Orada topla oynama şansı verdik epey.

Kewell fizik olarak kötü olduğundan ayakta kalamıyor ama çok zeki bir adam olduğundan o çıksın >Sabri girsin diyemiyorum.

Orta sahada Mehmet Topal oyunu hızlı yönlendiremiyor ama Ayhan çok çalışkan ve başarılı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Serif Halimler wrote:penalti verecegine Baros a SarI gösterdi hakem.
Oksayiversinler o zaman.
Bunun ne anlama geldigini cözemedim, merak ta etmiyorum. Gercek Fransizlarla pozisyonu tartisirim, fakat icimizdeki cakma Fransizlarla hayir. Buraya yazmanin keyfi kalmadi, hoscakalin.
Turk hakemi boyle yapinca cozum yolu olarak onerilenlerden biri de bu degil mi idi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

3-4-3 de kanadi ileri geri kullanacak hem ofans hem defans yapacak yegane oyuncumuz siniri alinmis , formda bir Sabri. Avrupa kupasinda oynuyorum diye yapar mi yapar.

Ilk yari bence bir tek Baris kanadini yadirgadi. Kewell dan da yeterli destek gelmeyince bocaladi. H. Berlin macindaki Baris tan daha ziyade Super ligimizdeki Baris sahada.

Soldan geldiklerinde Ayhan, Arda ve Topal a takilip geriye oynadilar, yada topu kaybettiler. Sol kanadimiz iyi oynadi, saga bir cozum bulmamiz lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Ersoy wrote:
Ben de Davut gibi Bordo macinin Berlin ve Benfica maclarina benzeyecegini dusunuyorum. Bordo'yla son 3 senede 3. oynayisimiz. Takimin cekindigi yok. Gecen sene orada 4 tane atmamis olmamiz Nonda ve Umit Karan'in kazmaligi yuzunden. Bordo da bizi yenebilmis olmamin rahatligi ile saldiracak. Ama bu sefer karsilarindaki takim farkli ve oyun da farkli. Ilk 20 dakikada saldiracaklar. Bir iki pozisyon da bulacaklar. Ama Lincoln ve Arda bir atak yapacagiz bir anda afallayacaklar. Ya yiyecekler ya yemediklerine dua edecekler. Ondan sonra GS maci kontrolune alacak. Bordo acik oynayan ve gol yiyen bir takim. Elemeli maclarda kendi sahanda gol yedin mi isler sarpa sariyor.
Mac uc asagi bes yukari boyle gelisti ilk yari. Bordo cok hizli basladi. Surekli sutlar denediler. Direkten donen toplari onlar icin sanssizlikti. Sonra Ayhan Arda nefis girdiler Kewell'in mutlak golluk sutunu kalecinin sans eseri kurtarmasi (belki de uzun zamandir oynamadigi icin touch'ini kaybettigi icin daha koseye vuramadi Kewell) onlar adina sansti. Ondan sonra biraz daha geldiler ve devaminda oyun buyuk cogunlugu ile GS'in istedigi gibi geciyor. 25. dakikadan sonra surekli onlari sahaya cok adamla geldik ve gol aradik. Son 15 dakikada ilk dakikalardaki Bordo'dan eser yok. Avrupa'da boyle salak bir seyirci hic gormemistim. Uyuyorlar.

3'lu savunmamizin sag tarafi macin basinda acik verdi ama sonradan Kewell, Topal hatta Lincoln oraya gelip o bolgeyi tikadilar.

Ayhan muhtesem oynuyor. Arda ilk baslarda cok top kaybetti ama ondan sonra etkili ataklar yapti. Lincoln Baros'u surekli ara toplarla defansin arkasina attigi toplarla pozisyona sokmaya calisiyor ama henuz etkili olamadik.

Hakem epey iyi.. Baros'un kulagina vurulan dirsegi kacirdi. Penalti pozisyonunda Baros gogsuyle temiz alabilse penalti ve kirmizi kart olacakti. Koluna carpmis olmasi hem Bordo'yu hem hakemi kurtardi.

Savunmamiz ilk 15 dakikayi savusturduktan sonra cok iyiydi.

Ikinci yarida ofansimizin daha etkili pozisyonlar uretip golu bulabilecegimizi umit ediyorum.

Hadi aslanlar vurdugunuz gol olsun.

Ozan Ersoy

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ilk dakikalardaki asiri Bordo baskini atlattiktan sonra, GS kendi oyununu oynuyor. Bakti olmuyor, Bordo tamamen kontratak futboluna dondu. Baris ve Lincoln cok kotuler. Kewell ve Ayhan ilk yarinin en iyileri. Arda idare ediyor. Bizim sol kanat surekli olarak uc kisi ile defans yapiyor. Sag kanat ise iki kisi ile. Ara sira Emre de gelince uc oluyorlar. Kewell bayagi kostu ve defansa yardim etti. Ikinci yari cikmasi gerekebilir. Defans, orta sahanin da yaridimi ile su ana kadar idare etti. Ancak Topal ileride cok top kaptiriyor ve hizli atak sansi veriyor Bordo'ya. Ileride ise ceza sahasi onune kadar iyi gelip top kaptiriyoruz.

Hakem iyi degil. Gormesi zor pozisyonda kaleci cikarken topa yetisemedi ve Baros gogusuyle alip bos kalaye yuvarlayacakken topu midesine diz vurdu kaleci. Hem kirmizi kart (gole giden adami biciyor) hem de penalti. Ama Baros'un ve topun onunde defans oyuncusu olunca hakem muhtemelen neler dondugunu gormedi ve olsa olsa Baros kaleciye kic vurmustur deyip sari kart gosterdi.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bordo'nun bölümündeki yan hakem elle kesme, taca çıkmamış topa taç verme gibi çok göz önünde olan bir iki pozisyonu yedi. Bana göre Baros'un pozisyonu da penaltı ve sarı kart gerektiyordu. Çünkü top Baroş'un eline faulden sonra çarptı. Bunu mazeret veya hakeme saydırma olarak söylemiyorum, kendimce tespit.

Her iki takımın geri dörtlüsünün sağı aksıyor. Bizde dizilişten, Bordo'da da bizim tekniği yüksek elemanların oraya dönüşümlü bindirmelerinden ve yarattıkları baş dönmesinden (Ayhan-Arda-Lincoln çok dağıttı sağ bölgelerini).

Ben 20-45 arasındaki takımı beğendim, gerçi her an gol yiyecek gibi gösteriyoruz ama bugün Arda-Topal-Barış hatta Kewell geriyi destekliyor.

Kewell herhalde 65'te çıkar, sizce Mehmet Güven'i alıp daha sıklaştırılmış bir orta saha ile maçı bağlamak uygun olur mu?

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Ikinci yarida ofansimizin daha etkili pozisyonlar uretip golu bulabilecegimizi umit ediyorum.

Hadi aslanlar vurdugunuz gol olsun.

Ozan Ersoy
Sabri oyuna girer, sagdan topu getirip kaleyi yoklar ve golu bulursa surpriz olmaz. :shock:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sol kanatta aslında sol kanat olmayan, her topu sag ayagına alıp ortaya süren ve rakip savunma icinde kaybolan Arda, sağ kanatta aslında solda olması gereken ve topla da fazla bulusamayan Kewell, Sag bek zaten yok, aslında sag bek olmayan Sabrinin oynaması yerine simdiki dizilişi yeglerim ama durumumuz hic iç açıcı değil.
Bu arada ilk yarı Servet son adamken rakip forvete çalım attı, trübünler epey alkışladı, kendisi de çok mutlu olmuştur muhtemelen. Yine kaptırsaydı bu sefer o trübünler sülalesine küfredecekti.
Umarım ikinci yarı daha iyi oluruz ama Bordo ikinci yarıları daha iyi oynayan bir ekip. Özellikle son 15 dakika.

Eyvah Baroş çıkıyor Nonda giriyor.
Last edited by Eray Tunç on Wed Feb 18, 2009 11:54 pm, edited 2 times in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:...
Hakem iyi degil. Gormesi zor pozisyonda kaleci cikarken topa yetisemedi ve Baros gogusuyle alip bos kalaye yuvarlayacakken topu midesine diz vurdu kaleci. Hem kirmizi kart (gole giden adami biciyor) hem de penalti. Ama Baros'un ve topun onunde defans oyuncusu olunca hakem muhtemelen neler dondugunu gormedi ve olsa olsa Baros kaleciye kic vurmustur deyip sari kart gosterdi.
Baros topu okkaladi. Okkalamasa belki verirdi penaltiyi. Bunun uzeriine isteyerek el oynama diyerek ustune ustluk sari verdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eyvah adamin Saban'i oyuna aliyor. Baros'u aldi birader.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Skibbe'nin Nonda aşkı devam ediyor. Baroş out, Nonda in (her 2 manada da :) )...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fransisca konustugu icin Nonda onlari dinleyip bizimkilere taktik verecekmis. Bu arada top yekun saldirma halindeler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Ayhan guya bizim iyi futbolculardan. Attigi yan pas olarak frikigi de gordunuz herhalde. Ulan topa bu sekilde amator ligde vurmuyorlar. Adamin bes metre arkasina top atti serbest vurus olarak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ayhanim benim. Su gol pasini verdin ve Kewell atamadi ya artik kredin buyuk. Simdi yap yapabildigin kadar pas hatasi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sabri de girdi oyuna Kewell'in yerine. Len Sabri yapti numarasini ama olmadi. Bu cocugu bekte filan harciyoruz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Locked