UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

...
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:
Uzun ve soguk Isvec kis geceleri ve gunleride senin ve Keremin icini biraz daraltmis. Artik soyle 1 hafta colugu cocugu (Bu arada masallah diyelim hemen) alip Turkiyeye tatil zamaniniz gelmis. Gel kardesim gunese gel, lakaytliga gel, gevse biraz.
Yahu Alpay, ulan ne soguk kis gecesi, burda gunler uzadi haberin yok, iki ayda fark etti. Sevgili grand cour'lu kardesim bize uyarida bulunuyorsunuz da benim aklima ters yola giren laz fikrasi geldi, hani demis ya ula ben haric herkes ters yola girdi diye. Bir de kendinize sorun bakalim Turkiye'de olmak veya yurt disindan surekli spor haberleri izlemek civatalari gevsetiyor mu diye. Civatalar saglam mi bir kontrol edin bakalim :) Haberleri izliyorum Turkiye'de kafayi yiyen yiyene. Millet a.hitler icin helva dagitiyor, Obama icin deve kesiyor, sag kalan iki uc civatamiz var onlar da gidecek oraya gelsek.
Last edited by Kenan Atak on Thu Feb 19, 2009 4:37 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Celal Gürcüoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote: Zirvalamayi birakin adam olun biraz. Yoksa cekip gidin.
Patronla iyi gecinmek lazim :)
Bu kadar zamandır buraya yazı yazıyoruz, bu mudur hayatın özeti ?

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote: Zirvalamayi birakin adam olun biraz. Yoksa cekip gidin.
Patronla iyi gecinmek lazim :)
Bu kadar zamandır buraya yazı yazıyoruz, bu mudur hayatın özeti ?
Sevgil Ufuk, Ben oraya herhalde ki onu saka olarak yazdim. Hem diyorsun Cengiz abi gelsin suraya iki tane gulucuk koysun. Hemde gelip benim yaptigim bir sakaya kulp takmaya calisiyorsun. Herkese birseyler olmus burda. Ben Hasan Tezcan'i ne gormuslugum var nede tanirim. Buranin sahibi olmasida umruma degil acikcasi. Herkes dellendi burda sahiden.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Celal, senin iyi niyetini biliyorum. Burada kastettiğim senin ne yazdığından çok genel algının nasıl olduğu.

Forum, adı üstünde fikirlerin paylaşıldığı genel bir zemindir.

Hakaret, küfür, aşağılama, tehdit gibi gayri insani davranışlar olmadığı sürece - aradaki manevi hiyerarşi istisna - benim bildiğim herkes herşeyi yazar. Millet burada kaç yıldır ne kavgalar yaptı, ben kimsenin böyle apaçık kovulduğunu görmedim. Üstelik adminlerin birçok yazıyı kırpma, geçici kapama gibi yetkileri olmasına rağmen.

Şimdi vaktim yok detaylı yazamıyorum ama Ali'nin veya bir başkasının bu üslupla kovulmasını yakışıksız buluyorum. O mesajda ben kaba bir üslup gördüm.

Eski Türk filmlerindeki patron tiplerine bile yakışmayan bir üslup bu.

Yoksa mesele senin patron şakası yapman değil (o kadarını anlıyoruz :D ).

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

-10 derece + rutubet , pek sicak , artik sortlarla tisortlerle hawaii gomleklerle falan dolasirsiniz siz orada :-) . Her tarafi uzasa gecesinin gunduzunun ne olur. Kulaklarindan refah fiskiriyor, gene de dayanmislar uyusturucu ve ickiye, patir patir intihar ediyorlar. Ben Belcikaya bile katlanamiyorum 1 haftadan fazla.. Soguk , yagisli ve kapali. Bak bu kadar civatalar cikmis, olumsuzluklar ortada , insanlar ortada mutlu mutlu sersem sersem dolasiyorlar, oyle bir havasi suyu var. Arada bir gelin de civatalar gevsesin biraz, sizinkilerde cok sertlesmis birader.

Sanki kufur ettik yahu. Sende guzellik yapsanda Alpay kardesim, tatil vaktin gelmis, soyle uzan bir yerlere desen, ben sana Kibristaki laz sofor fikrasimi anlatirim? Eyvallah derim, firsat kolarim. :-))

Bu arada Hasan Tezcan konusunda haklisin. Buradaki satirlardan farklidir ve sicakkanlidir. Nitekim Ufukta , Gorgende, Ozanda, Selcukta,gene sahane insanlar. (Bir de MGC vardi ama Bursaya gitti, biraz degisti o. From Barney Stinson to Al Bundy transformation theory)
Bu yuzden bu satirlar arasi kizginliklar cok sacma geliyor sanal olarak bildigim taraflari masanin cevresine oturtunca.

Not: Serif Halimleride gorecegim tanisacagim insallah, ama uzun zamandir yurtdisina cikamiyorum isten gucten. Gerci Avrupaya gidiyoruz bu aralar Cerkezkoy-Luleburgaz olarak :-))

Kerem Tezic wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Uzun ve soguk Isvec kis geceleri ve gunleride senin ve Keremin icini biraz daraltmis. Artik soyle 1 hafta colugu cocugu (Bu arada masallah diyelim hemen) alip Turkiyeye tatil zamaniniz gelmis. Gel kardesim gunese gel, lakaytliga gel, gevse biraz.
Yahu Alpay, ulan ne soguk kis gecesi, burda gunler uzadi haberin yok, iki ayda fark etti. Sevgili grand cour'lu kardesim bize uyarida bulunuyorsunuz da benim aklima ters yola giren laz fikrasi geldi, hani demis ya ula ben haric herkes ters yola girdi diye. Bir de kendinize sorun bakalim Turkiye'de olmak veya yurt disindan surekli spor haberleri izlemek civatalari gevsetiyor mu diye. Civatalar saglam mi bir kontrol edin bakalim :) Haberleri izliyorum Turkiye'de kafayi yiyen yiyene. Millet a.hitler icin helva dagitiyor, Obama icin deve kesiyor, sag kalan iki uc civatamiz var onlar da gidecek oraya gelsek.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Thu Feb 19, 2009 5:20 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Celal, senin iyi niyetini biliyorum. Burada kastettiğim senin ne yazdığından çok genel algının nasıl olduğu.

Forum, adı üstünde fikirlerin paylaşıldığı genel bir zemindir.

Hakaret, küfür, aşağılama, tehdit gibi gayri insani davranışlar olmadığı sürece - aradaki manevi hiyerarşi istisna - benim bildiğim herkes herşeyi yazar. Millet burada kaç yıldır ne kavgalar yaptı, ben kimsenin böyle apaçık kovulduğunu görmedim. Üstelik adminlerin birçok yazıyı kırpma, geçici kapama gibi yetkileri olmasına rağmen.

Şimdi vaktim yok detaylı yazamıyorum ama Ali'nin veya bir başkasının bu üslupla kovulmasını yakışıksız buluyorum. O mesajda ben kaba bir üslup gördüm.

Eski Türk filmlerindeki patron tiplerine bile yakışmayan bir üslup bu.

Yoksa mesele senin patron şakası yapman değil (o kadarını anlıyoruz :D ).
Artik oyle bir duruma girdik ki. Herseyden nem kapmaya basladim(k). Kusura bakma ben yanlis anlamisim. Ama sahiden ben sevgili Ali'nin gitmesine uzuldum. Sevgili Hasan'in da bu dedigim nem kapmadan dolayi yanlis anlamasi acele ile yazilmis nahos bir durum ortaya cikardi. Sonucta bunu ben soylesem Ali'ye "Hadi len sen kimsin" der yazilara devam edebilirdi belki ama ev sahibi yazinca, tabii boyle olmuyor normal olarak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Adamim Azuth eksisözlükte maci özetlemis:

''ilk ve orta dereceli okullarin tatil olmasi icin havaya bakip "ya ne güzel yağıyor ama tutmaz ki" denilecek havalarar girilmiş, yaprak dokumunde ali riza beygillerin evleri satilmisken galatasaray şarapları ve kocasından yana dertli ve aldatan kadinlari ile meshur bordo'da ne gol atip ne de yiyerek berabere bitirmiştir bu maçı..

mactan evvel bordo teknik direktoru sacma salak acilimlara girmisti.. "mactan konusmaktansa bence kadir topbastan konusalim" diyerek kafa karistiriyor "valla 0-0 beraberlik olursa iyi bizim icin lig daha onemli sonucta, lyon u yenip anadoludan bir şampiyon çıkarmak istiyoruz" diyip galatasaraylilarin aklini basindan aliyordu.. galatasaray cephesi ise acaip sıkıntılıydı. antalya deplasmaninda 3 puan birakan galatasaray, nonda'yi antalyada birakmak istemis, takim otobusune son anda binen nonda takim arkadaslari tarafindan "of neyse ya baska bir yerde artik" denilerek şey edilmişti..

galatasaray aylardir topa dokunmayan kewell'i, nereden baksan 5 mactir oynamayan (28 dakika oynamayi saymiyorum) lincoln bir şekil 11'e giriyordu.. "bizim için lig daha onemli" diyen bordo teknik direktoru tam kadro cikartiyordu sahaya.. galatasaray taraftarlari fransiz taraftarlara gazi vermiş, "al bilet ben alayim senden 3 lira daha fazla vereyim" diyerek onlarin yerlerinin biletlerini de almislardi.. işte o taraftarlar hakemin ve teknik direktorun adini tam bilmediklerinden "bordo teknik direktoru noluyo gotun basin oynuyo" gibi garip tezahuratlar yapmak zorunda kaliyorlardi..

macin baslamasina bir kac dakika kala, hali saha maclarina "sert oynuo ya ayhan" denilerek cagirilmayacak olan ayhan, üzüm baglari tarafindaki kaleyi galatasaray'a aliyordu.. cengiz topel lisesi tarafindaki kaleyi bordo aliyor, ve o gazla galatasaray'in üstüne akin akin geliyordu..

10. dakika civarinda bir kafa vurusunda çamat'in topu direkten dönüyor seyirciler "valla kaleye girseymiş onu zaten de sançis kurtarcakmis" diyerek kendilerini avutmaya calisiyorlardi.. galatasaray takimi ezik futbolundan biraz kurtulmak istiyordu ki, bir ortayi kewell kaleye göndermek istiyor, ssk gün sayisini ayda bir saydirtan rame topu bala göte kurtariyordu.. rame'nin bu kurtarisindan sonra, askerligi de sayarsak tam 200 günü kaliyordu emekliligine..

bordo'nun ve galatasaray'in karsilikli ataklari ile ilk yari biterken galatasaray ikinci yari icin umut veriyordu.. skibbe'nin niyeti belliydi, kewell ve lincoln ile baroş'u kaçırtıp baroş'un da kendini penalti olsun diye birakmadigi anlarda gol atmakti.. bordo ise ne oynuyordu bilmiyorum acikcasi.. sivasspor tarafindan magdur edilecek bir bordo, galatasaray tarafindan harcanamiyordu..

ikinci yariya tüm bu taktigini siktir eden galatasaray, baroş'u çıkartip yerine nonda'yi sokuyordu. hoş baroş kendisi çıkmak istemiş ama allaşkına yaser nonda'dan daha mı kotudur yahu? nonda'nin neyini gördün ki yaser yerine sokuyorsun? her neyse .. bu dakikadan sonra galatasaray'in gol atmasini bekleyen insanlarin esra ceyhan'in programlarinin muptelasi oldugunu dusunurum ben arkadas.. oyle bir optimist, öyle bir ileriye ümitle bakan insan olmak gerekir eger ikinci yaridaki galatasaraydan gol bekleniyordu.. yine de 45 dakika boyunda galatasaray'in birisi kewell'la birisi sabri ile iki net kanat bindirmesi "ofsayt" olarak kesiliyor, gurbetcilerimiz bu fırsati "ibne federasyon orospu cocugu hakemler" seklinde tezahurat ederek degerlendiriyorlardi.. artik federasyondan kasit platini midir bilemeyecegim..

macin son dakikalarinda bordo akin akin geliyor, 3 lü defansta özellike servet ve önlerindeki mehmet topal'in muhtesem oyunuyla, galatasaray bordo'ya ciddi sanslar vermiyordu. zaten hakket bordo "deplasmanda yeneriz bunlari" düsüncesindeydi sanirim.. hoş bordo ile son 3-4 sezonda bissuru kez karsilasmamiza ragmen kendileri hic bir zaman ali sami yen'i gormedi.. leeds maclarinin, real madrid, milan maclarinin destanlarinin yazildigi, yigidin harman oldugu ali sami yen'in kutsal topraklarinda.......... yeter yahu bu kadar gaz..''
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali'nin sozleri bana idi. Ortam o kadar gerilmis ki kimse nukte filan isinden anlamiyor. Turk hakemleri hata yapinca burada soylenenler ortada iken Serif Baros'un sari kart almasina kizinca aklima ilk gelen "oksama" olayi idi. Kimse burnundan kil aldirtmadigi icin bu da maydonoz isine dondu. Adam fena halde kizdi ve bana da cakma Fransiz dedi. "Mon Cher pardon, ne sommes-nous pas des amis?" filan diye Cakma bir Fransiz olarak soracaktim ama baktim is ciddi.

Hasan ustune alinip bosuna kizmis. Mesela Ali imzasi da bana imis. Boyle seyleri dert edip kavga gurultu yerine o imzada yazilan vecizeye uyarak ben de cevaplar veriyordum kendine. Serif bey'in siniri gecince gelir. Ali de Hasan'in uzerine alinmasina karsi cevap verdigini goz onune alirsa mesele kalmaz. Burayi barut ficisina cevirienler dusunsunler biraz. Ha ben gulucuk mulucuk koymam. Acaba bu saka mi yoksa ciddi mi diye okuyan biraz dusunsun. Arada bir dellenen olursa da ciddiye almam gecinir gideriz. Bunun yolu bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Ali'nin sozleri bana idi. Ortam o kadar gerilmis ki kimse nukte filan isinden anlamiyor. Turk hakemleri hata yapinca burada soylenenler ortada iken Serif Baros'un sari kart almasina kizinca aklima ilk gelen "oksama" olayi idi. Kimse burnundan kil aldirtmadigi icin bu da maydonoz isine dondu. Adam fena halde kizdi ve bana da cakma Fransiz dedi. "Mon Cher pardon, ne sommes-nous pas des amis?" filan diye Cakma bir Fransiz olarak soracaktim ama baktim is ciddi.

Hasan ustune alinip bosuna kizmis. Mesela Ali imzasi da bana imis. Boyle seyleri dert edip kavga gurultu yerine o imzada yazilan vecizeye uyarak ben de cevaplar veriyordum kendine. Serif bey'in siniri gecince gelir. Ali de Hasan'in uzerine alinmasina karsi cevap verdigini goz onune alirsa mesele kalmaz. Burayi barut ficisina cevirienler dusunsunler biraz. Ha ben gulucuk mulucuk koymam. Acaba bu saka mi yoksa ciddi mi diye okuyan biraz dusunsun. Arada bir dellenen olursa da ciddiye almam gecinir gideriz. Bunun yolu bu.
Yillar sonra bu basliga yazan Omer Ezberci'nin zeytinyagi ile ilgili guzel bir yazisi vardi.

Dun Aylan Izmirli idi bugun Serif abi. Dun Burak San, Oytun Colapover, Yasin Demir idi bugun Ali Gursel, Gorkem Kirgiz ve daha niceleri. Bir sene once bana da yapildi ayni haltlar, sonra 6 ay yazmadim. Buraya yillarini vermis insanlara hep yapildi hep de yapilacak. Yahu herkes suclu, hepsi boktan adamdi bunlarin da hep siz mi haklisiniz?

Hasan Tezcan'in Ali'ye yazdigi cok ayip. Demek zirvalamayin xtirin gidin... ha?

Evet kim zirvaliyor acaba? Aynaya bakiyor musunuz? Bir Ali Gursel'i ikinizden de cok daha fazla sayginligi var. Ben bu konuda cok samimiyim. Bir Ali'yi kaybetmek, benim icin sizleri kaybetmekten cok daha buyuk bir kayip.

Hamama giren terler beyler. Burada futbol konusuluyor burada GS tartisiliyor. Bu konuda biliyorsaniz bildiginizi yazacaksiniz. Hafif sikletseniz yani, bilginiz azsa, arastirma yapmiyorsaniz, maclari izlemiyorsaniz hafif siklet olarak kalacaksiniz.

Hasan forum staff'ine de hepinizi atarim diye bir mesaj atmis. Ben Hasan'i challenge ediyorum bu konuda. Buyrun hodri meydan. Halep oradaysa arsin burada. Bu forumu ayakta tutan yazarlar. Ben foruma iki gun once yazilan elin iti icin itin kicina sokulacagim ondan sonra sesimi cikaramayacagim, bana fino erkek orospu denecek ben suclu olacagim benden olgunluk beklenecek, ben surekli okudugum yazarlari kaybedecegim, buraya bir seyler veren adamlari kaybedecegim, ama Cengiz Akgun'u veya futbol konusunda zayif buldugum insanlari okumak zorunda kalacagim ve buna ses cikaramayacagim ha?

Gidisati kendiniz kendi elinizle ciziyorsunuz. Evet beyler kendiniz okuyacak kendiniz yazacaksiniz.

Buyrun hodri meydan...

Ozan Ersoy

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan'in staff'a yolladigim ve ustun yorumuna göre "hepinizi atarim"
dedigim e-mail. Sizlerle paylasmak istedim. Ozan sen yazdikca battiginin
farkinda degilsin galiba.

Burayi sayginlik kazanmak icin acmadigimi özellikle belirtmeliyim. Etiket
tanimadigim bir insan olarak böyle bir ihtiyacim yok benim. Hizmet icin
acildi, hicbir cikar elde etmeksizin. Fedakarlik demiyecegim cunku hicbir
sey feda etmedim, zamaninda seve seve yaptim. Sagolsun arkadaslar
yardimci oldular. Burada Özgur'e bilhassa tesekkur borcluyum. Simdi...

Burada mobbing serbest degildir. Burasi elitizm den uzak bir yerdir.
Senin gibi ustun zekali ve bilgili insanlarin yaninda, benim gibileri de barinmaktadir.
Herkes haddini bilecek, hosgörulu olacak, saygili olacak. Her
birliktelikte oldugu gibi sevgi saygi olmayan yer yok olmaya
mahkumdur. Neden mudahale ettigimi anlatmaya calisiyorum. Ozan'in
hakli oldugu bir husus var...cok geciktim.

"Staff'a" gönderdigim e-mail.

Arkadaslar, bu böyle gitmeyecek. Bundan sonra en ufak "hareket", saygisizlik insanlarin forumdan atilmasina sebeptir.

Yeter artik, hepimiz yetiskin insanlariz (yas itibari ile ama bilmiyorum acikcasi). Herkes haddini bilecek. Forumun sagligi acisindan, inceldigi yerden kopsun diye yola cikiyorum. Bu gecmiste oldu. Buyuk hayal kirikligi icindeyim. Birbirinize kan kusmaniza dayanamadigimi belirtmeliyim. Insanlik ayibi desem azdir. Bir hic icin. Buna önder insanlarin sebep olmasi daha da uzucu.

Ozan sana cok kirgin oldugumu belirtmeliyim, sana ve Özgur'e. Cok kincisin, insan gerektiginde unutmasini bilecek, "he" demesini bilecek. Sende bu olgunlugu göremiyorum. Insanlari hedef almaya özen gösteriyorsun.

Cengiz abi, iyi niyetinden kuskum yok, ama yazilarinda "senli benli" olma insanlarla, rica ediyorum. Yanlis anlamalara sebep veriyor. Seni okumasini bildigim icin ben sahsen bir sorun yasamiyorum ama baskalarina tuhaf gelebilir, geliyorda. Cekic misali insanlarin ustune gitmemeni rica edecegim. Anliyacagi dilden yaziyorum diyebilirsin ama dogrusu bu degil sanirim.

Neyse bildirmek istedim. Bunu Özgur'e yollayabilirsin Ozan.

Kalin saglicakla, Hasan
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gürsel abiye haksızlık edilmiş, hatta ayıp edilmiş! Foruma katkısı belli, eleştirilerini bile insanca yapmış bir adama çok büyük ayıp edilmiş! özür dilenmesini tavsiye ederim! Bir batılı gibi!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Ali Gürsel abiye haksızlık edilmiş, hatta ayıp edilmiş! Foruma katkısı belli, eleştirilerini bile insanca yapmış bir adama çok büyük ayıp edilmiş! özür dilenmesini tavsiye ederim! Bir batılı gibi!
Ali kendi ustune alinmis o lafi ama ustune alinmasi gereken aslinda bir baskasi...

Bravo Ozan - sonunda emeline kavustun...

Seni iki senedir taniyamiyordum - yazidiklarinin teknik kismi her zaman oldugu gibi guzel ve egitici ama sosyal kismi bu forumu gerip gerip bu hale getiren en buyuk neden - ve bunu ne kadar zeki oldugunu bildigim icin bile bile yaptigini dusunuyorum.

Evet simdi yaninda Ozgur Huseyinoglu gibi bir know-how uzmani var... Ali Gursel gibi forumunu canli tutacak bir kalemin var, Boztepe gibi saksakcilarin var, baska bir ihtiyacin kaldi mi?

Bu forum Recevikleri, Korhanlari, Roxanne'i, hatta Bahri'yi kaybetti ama ayakta kaldi - sen alti ay yokken de ayakta kaldi...

Neyse gidin kurun kendi forumunuzu... sonucta herkesin maksadi ortaya cikiyor iste... yoksa 15 senedir 3 asagi 5 yukari GS'i ayni sekilde elestiren Hasan ve Cengiz abinin degisecegini veya kalkip gideceklerini falan mi dusunmustun?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote:Ali Gürsel abiye haksızlık edilmiş, hatta ayıp edilmiş! Foruma katkısı belli, eleştirilerini bile insanca yapmış bir adama çok büyük ayıp edilmiş! özür dilenmesini tavsiye ederim! Bir batılı gibi!
Ali kendi ustune alinmis o lafi ama ustune alinmasi gereken aslinda bir baskasi...

Bravo Ozan - sonunda emeline kavustun...

Seni iki senedir taniyamiyordum - yazidiklarinin teknik kismi her zaman oldugu gibi guzel ve egitici ama sosyal kismi bu forumu gerip gerip bu hale getiren en buyuk neden - ve bunu ne kadar zeki oldugunu bildigim icin bile bile yaptigini dusunuyorum.

Evet simdi yaninda Ozgur Huseyinoglu gibi bir know-how uzmani var... Ali Gursel gibi forumunu canli tutacak bir kalemin var, Boztepe gibi saksakcilarin var, baska bir ihtiyacin kaldi mi?

Bu forum Recevikleri, Korhanlari, Roxanne'i, hatta Bahri'yi kaybetti ama ayakta kaldi - sen alti ay yokken de ayakta kaldi...

Neyse gidin kurun kendi forumunuzu... sonucta herkesin maksadi ortaya cikiyor iste... yoksa 15 senedir 3 asagi 5 yukari GS'i ayni sekilde elestiren Hasan ve Cengiz abinin degisecegini veya kalkip gideceklerini falan mi dusunmustun?
Ne kadar yalan ve yanlis bir yazi. Bana gelen hadi yeni forum kuralim, suraya yaz buraya yaz emaillerine cevap versem cok onceden kurulduydu o forum. Hepsine de ayni cevabi verdim "Ben cimbom.org'dan kurtulmaya calisiyorum, yeni forumu ne halt edeyim".

Aksine asy.net'in kurulmasindaki kendi payimi dusundukce simdi cok pisman oldugumu ne kadar yanlis yaptigimi anliyorum. Yanlis tarafta durmusum. Yanlis tarafta durmasaydim o saydigin yazarlar ve bir cogu hala burada olacakti.

Kullandigin isimlerle de hic gunahi olmayan insanlari bel alti vurarak suclu yapmissin aklinca.

Cok yazik. Beni yakindan taniyanlar boyle komplo teorileriyle ugrasmayacagimi bilirler. Aksine beni taniyanlar tek basima da kalsam, yanimda bir kisi bile olmasa, dogru bildigim konuda yazmayi surdurecegimi bilirler. Kimseye ihtiyacim yok, o saydigin insanlarin da kara kasim kara gozume beni desteklemezler, benden cok daha fazla saygiyi hakedenleri var.

Son cumlen ise herseyi, kimin kafasini kuma soktugunu acikliyor.

Ozan Ersoy

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Kullandigin isimlerle de hic gunahi olmayan insanlari bel alti vurarak suclu yapmissin aklinca.
Senden baska kimseyi suclamiyorum... Seni Cengiz abiyi hedef yapip, isim verdiklerimi yanina cekmekle ve forum icinde bir grup olusturmakla sucluyorum... yani o devamli bok attigin Hakan Sukur'den takim icinde grupculuk yaratma adina pek farkin yok...
Ozan Ersoy wrote:Cok yazik. Beni yakindan taniyanlar boyle komplo teorileriyle ugrasmayacagimi bilirler.
Seni 13-14 yildir bu platforma yazdiklarindan taniyorum (ayni liseye gitmemize ve Kalamis'ta ayni havuzda senelerce yuzmus olmamiza ragmen nasil tanismamisiz ona da hayret ederim) - ve son iki senedir uslubunun cok daha farkli oldugunu adim gibi biliyorum.

Ozan Ersoy wrote:Son cumlen ise herseyi, kimin kafasini kuma soktugunu acikliyor.
Sen orada ki soruma cevap vermedin.

Locked