UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Benim icin rahat. Bordo'dan cok cekinen arkadaslarin UEFA kuralari cekildiginde ve Olympiakos-Benfica maclarindan once yazdiklarina baktim.
Mehmet Gurdal Cetin wrote:B Grubunda biz 4.oluruz gibime geliyor
Salih Bora wrote:0 veya 1 puanla sonuncu oluruz.
Hasan Tezcan wrote:Gol demiyorum, goller yiyecegiz ;-)
Olympiakos macindan once
Ali Gursel wrote:Trabzon macindaki sonuc bence bizi biraz aldatiyor. Orta ayar bir Avrupa takimi Trabzon'un kacirdiklarini kacirmaz, son vuruslari Gokhan Unal yapmayacak bu aksam. Emre Asik stoperde ne iyiydi yahu diyenler aksam sasirabilir.

Ben bu maca para yatiriyor olsam 0-2 derdim (skor degil de beraberlik ya da deplasman takimi galibiyeti anlaminda), TS maci olcu degil, cok kolay gol yiyen bir takim oldu GS, unutmayalim.

Ali
Hasan Tezcan wrote:Bu mac 2-3 biter, buyuk konusuyor olabilirim....aslinda daha farkli bir skor
olma ihtimali yuksek...takima, islanmis kedi haline gelmis Skibbe'ye
inancim 0.
En guzeli de Benfica macindan once...
Mehmet Gorgen wrote: Tekrar söylüyorum havadan bu defansa birşey yapamayız.

Gelelim benim maç tahminime:

Benfica: 3 Galatasaray:0
Kuralar cekildikten sonra bir tek ben olumlu yazmisim. Onu da kisaca belli basli nedenlere dayandirarak yazmisim. Benden sonra bir kac arkadas beni destekleyici yazilar yazmis.

Bordo maclari zor gececek ama Gorguf, aman cavenagi derken "eledigimiz takimlardaki adamlara da bir bakin" derim. Ligde iyi konumda olabilirler ama Benfica Portekiz'in en iyi oynayan takimiydi, birinciydi, Berlin 3.uydu, Olympiakos liderdi. GS cok kosan, iyi takim olmus takimlara karsi zorlanabilir ama iki macli bir eleme turu bu. Bu eleme turlarinin havasi, stratejisi ayri olur. Ilk mac da disarda.

Bordo hizli, hucuma yonelik oynayan saldiran bir takim. Atiyorlar ama yiyorlar da. Bu eleme turlarinda evinde yedigin bir gol isleri sarpa sarabilir. Lig olsa durum farkli. Yediginden fazla atiyorsan sorun yok. GS ise kapandigi zaman cok zor gol yiyor. UEFA grup maclarinda 4 macta bir gol yiyerek bunu gosterdiler.

Ayrica Bordo'yla son 2 senede bir cok mac yaptik. Sonuc cok iyi degil ama bu sefer takim farkli ve bizimkiler Bordo'yu iyi taniyorlar. Cekinecek bir sey yok ama gereken ciddiyeti de verecekler. Bordo ASY'de ilk defa oynayacak.

Skibbe gibi "%50-50 ortada bir tur" diyorum. Ilk macin disarda olmasi bize azicik da olsa bir avantaj sagliyor.

Ayrica "bu turu gecersek finale kadar gideriz" laflarini da mantiksiz buluyorum cunku her turu gectikce takimlar hedefe yaklasiyorlar. Hedefe yaklasan takimlarin ortaya koyacaklari futbol farkli olacaktir. Hamburg maclari Bordo maclarindan zor olabilir.

"Bordo'yu gecelim Milan da gelsin eleriz" de ayni derecede dayanagi olmayan bir laf. Milan'la en erken ceyrek finalde karsilasabiliriz. Bu da demektir Nisan ayi. Su kadarini soyleyeyim Nisan ayinda Milan'i eleyebilecek Turk takimi yok. Italyan takimlariyla bahar ayinda karsilasmak hic istemem. Hepsi en ust form duzeylerine giriyor ve kupa icin oynuyorlar. Su anlarda Gattuso'nun boslugunu dolduramadilar ama Nisan'a gelince hava farkli olur. Kupaya 3-5 mac kalmis, Ronaldinho-Kaka-Pato-Seedorf-Nesta-Pirlo... Sonra Milan gelse fark etmez. Olur mu hic oyle sey? GS tum gucunu verip oynar ama bir atimlik kisa duser kursun.

Eger bu kupayi GS alacaksa ya Milan erken elenecek ya da Kadikoy'de Milan'la tek mac final oynanacak.

Ozan Ersoy
:lol: :lol:

Bu koteler içindi.

Milan kısmı benim lafım, arkasındayım, takımlar tur atladıkça hedefe yaklaşıyorlar kısmı çok doğru ama bunun getirdiği motivasyonun bazı takımlarda daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Özel bir şeyler yaşanabileceğini farkeden ve futbolcu kimlikleri GS'ın UEFA zaferi ile şekillenmiş, Kadıköy'de maça çıkma arzusu duyan Arda'nın, Topal'ın, Servet'in motivasyonu ile Hamburg'lu bir oyuncunun motivasyonu bence aynı derecede artmaz. Aynı şekilde Avrupa futbol haritasının kıyısına köşesine düştüklerini düşündükleri anda kendilerine tekrar ana sahne alma şansı verilen Baros, Lincoln, Kewell'ın da motivasyonu Hamburglular ile aynı derecede artmaz.

Milan lafında bir abartma var (o kadar poetic licensea da müsaade et) ama temel söylediğim doğru, çeyrek finalden itibaren ben bu 31 takımdan hangisi GS'ın karşısına çıkarsa çıksın korkmam, Milan da dahil (Beckham'ı unutmuşsun). Milan iyi değil, Gattuso'dan sonra hiç iyi değil ayrıca ne kadar isteyeceklerinden de emin değilim ama konu o da değil, GS şu anda bir kartopu, elerse Bordeaux eler, ondan sonra o top büyür, Hamburg da eleyemezse çığ olur, ve Hamburg da kolayla eleyemez bizi, hele ondan sonra çıkanların bence çok çok az şansı olur.

Ozan, son 32 takıma gir bir bak, hangisinde Arda, Baros, Lincoln, Kewell, Topal hatta de Sanctis, Servet, Ayhan, Topal ayarı kaç oyuncu var? Hoca top oynatıyor (sürekli yanlış bulduğum ilk 11 ve oyuncu değişikliği kararlarına rağmen top oynatıyor), bu çocuklar bir de ciddi motive olurlarsa iki maçlık serilerde çok çok zor elenirler, ama bir şu turu geçsek diyorum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan totem yapiyor Mehmet. Umut iste. GS'a inancindan degil bizim
tahminlerimize inanmadigindan böyle yaziyor :-D

Sözkonusu maclar sans eseri veya hakemin azizligi neticesinde alinmis
maclar. GS'in dökuldugu maclar, gerci dökuldugu mac adeti bu sene bir
hayli fazla...

Meira yedege, Ayhan dönusumlu sahada ama göbekte asla. Ben olsam
Meira'yi yollardim. Mehmet Cansun gibi dusunuyorum...kulube senede 1.7M
euro kazandirmis oluruz. Adam kavak agaci mubarek...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hmmm kara kapli cikmis yine

Ben didiydim ben didiydim :lol:
Ben de demiştim yine diyeceğim. :lol:
A HA BURAYA YAZIYORUM (OZAN'a inat, iddiaya devam)

GS BORDO'DAN 4 YER İSTANBUL'A DÖNER.
1 CAVENAGHI
1 GOURCUFF
1 ALONZO
1 WENDEL ATAR..

var mı itirazı olan..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Milan kısmı benim lafım, arkasındayım, takımlar tur atladıkça hedefe yaklaşıyorlar kısmı çok doğru ama bunun getirdiği motivasyonun bazı takımlarda daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Özel bir şeyler yaşanabileceğini farkeden ve futbolcu kimlikleri GS'ın UEFA zaferi ile şekillenmiş, Kadıköy'de maça çıkma arzusu duyan Arda'nın, Topal'ın, Servet'in motivasyonu ile Hamburg'lu bir oyuncunun motivasyonu bence aynı derecede artmaz. Aynı şekilde Avrupa futbol haritasının kıyısına köşesine düştüklerini düşündükleri anda kendilerine tekrar ana sahne alma şansı verilen Baros, Lincoln, Kewell'ın da motivasyonu Hamburglular ile aynı derecede artmaz.

Milan lafında bir abartma var (o kadar poetic licensea da müsaade et) ama temel söylediğim doğru, çeyrek finalden itibaren ben bu 31 takımdan hangisi GS'ın karşısına çıkarsa çıksın korkmam, Milan da dahil (Beckham'ı unutmuşsun). Milan iyi değil, Gattuso'dan sonra hiç iyi değil ayrıca ne kadar isteyeceklerinden de emin değilim ama konu o da değil, GS şu anda bir kartopu, elerse Bordeaux eler, ondan sonra o top büyür, Hamburg da eleyemezse çığ olur, ve Hamburg da kolayla eleyemez bizi, hele ondan sonra çıkanların bence çok çok az şansı olur.

Ozan, son 32 takıma gir bir bak, hangisinde Arda, Baros, Lincoln, Kewell, Topal hatta de Sanctis, Servet, Ayhan, Topal ayarı kaç oyuncu var? Hoca top oynatıyor (sürekli yanlış bulduğum ilk 11 ve oyuncu değişikliği kararlarına rağmen top oynatıyor), bu çocuklar bir de ciddi motive olurlarsa iki maçlık serilerde çok çok zor elenirler, ama bir şu turu geçsek diyorum.

Ali
Yazdiklarima gulebilirsiniz.. Ben de size guluyorum. :)

GS Bordo'yu eler cig olur, sonra gider duvara toslar. GS en iyi takimiyla ceyrek finale cikti. Ceyrek finalde Real'e elendi, hem de strateji ustasi hocasiyla. Gecen sene FB ceyrek finale cikti Chelsea'ye elendi. Cok zorladilar ama bir atimlik kisa dustuler. Geriye bir tek zaten UEFA kupasi yili kaliyor Avrupa'da bahar aylarindan bahsedebilecegimiz son 10 senede. Onda da kalbur ustu, CL niteliginde tek takimla oynadik ama finalde tek mac. O Arsenal'le yari finalde karsilassaydik buyuk bir olasilik Real eslemesindeki gibi evimizde kazanir veya berabere kalir, Highbury'de patlardik. Finalde tek mac uzerinden olmasi bize yaradi.

Elbette hic bir sey imkansiz degil. Benim sozunu ettigimi olasilik hesaplari. Avrupa futboluna ustunluk kurmus, domine eden 10 takim var. Italya'da Milan-Juventus-Inter, Almanya'da Bayern, Ispanya'da Real-Barcelona, Ingiltere'de ManU-Chelsea-Arsenal-Liverpool. Bu takimlar GS ve diger Turk takimlarina bir boy buyuk geliyor. Belki stat yapilir, Turk futbolu asama gosterir, 5 sene sonra farkli olur ama su andaki gercek bu. Ekim- Kasim ayinda aldigimiz basarili sonuclar var ama Nisan ayina gelindiginde is farkli. Oraya kadar gelmis adamlar gercek deneyimlerini ve guclerini gosteriyorlar.

Bordo da abarttiginiz takim degil. Bence ortada bir tur. Onlar da biz de formdayiz. Takimin morali iyi. Iki ayakli bir tur. Ikinci ayagi icerde oynayacagiz. Hamburg macina kadar kim ole kim kala. Bakalim takimin durumu nasil olacak..
_____

Su da bir elestiri... Bence futbolcular sizden daha mantikli konusuyorlar. Kewell, Arda, Lincoln, Meira, Baros, Ayhan hepsinin demeclerini dinledim bu konuda. Hepsi ayni seyi diyor.

"Kadikoy'de final: Zor ama imkansiz degil isimize bakacagiz, her maci teker teker degerlendirecegiz"

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Yazdiklarima gulebilirsiniz.. Ben de size guluyorum. :)

Ozan Ersoy
Yazdıklarına değil, eskileri bulmana gülüyordum, bu kadar defansif olma yahu, yazdıklarını genellikle zevkle okuyorum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:GS en iyi takimiyla ceyrek finale cikti.
Ozan, en iyi takim derken takim olarak mi diyorsun yoksa oyun olarak mi? Ben sahsen bu seneki takimin oynadigi oyunu (Avrupa maclarindan bahsediyorum), kendimi bildim bileli gormedim. Bilhassa orta saha/forvet hatti muthis isler yapiyor. Tabii ki tam degil ama yinede bu seneki oyun anlayisi ust duzeyde diye dusunuyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ozan, en iyi takim derken takim olarak mi diyorsun yoksa oyun olarak mi? Ben sahsen bu seneki takimin oynadigi oyunu (Avrupa maclarindan bahsediyorum), kendimi bildim bileli gormedim. Bilhassa orta saha/forvet hatti muthis isler yapiyor. Tabii ki tam degil ama yinede bu seneki oyun anlayisi ust duzeyde diye dusunuyorum.
Celal caktirma. Aksini soylesek hemen baslanacak "Terim Skibbe'den 10 kat daha iyi hoca, Hakan Baros'a bes basar, Hagi 20 tane Lincoln eder, o zamanlar ortada Suat, Emre, Okan var simdi Ayhan ppofff, Popescu 7 tane Meira eder, nerede Taffarel nerede De Sanctis" diye.

Oyuna gelince de "GS ne yaptiysa pres yaparak basarmistir. Nerede o takimin manyak rakibe nefes aldirmayan, 3 kisiyle basan, tam saha presi nerede bu takim?" denecek.

Hic gerek yok.

Biz anlastik, aramizda kalsin, sen caktirma ;)

Isi resmiyete o meshur basligimizi atinca dokeriz insallah.

Ali ne defansif ne ofansifim aslinda. Yazarken oyle gozukmuyor, sizlerin yazilarini almam size saldiri olarak gozukuyor -haksiz da degilsiniz, baska yolunu bulamadim- ama amacim sizlerin yanildigini degil, bosuna karamsar oldugunuzu gostermekti ve de "Bordo'yu eleyince finale kadar gideriz" vb. laflarin asiri iyimser oldugunu soylemekti.

"Ben aslinda totem yapiyorum" vs ile de aciklanamaz. Karamsarlik almis basini gitmis. Hem takima guvenmiyorsunuz hem de karsi takimi asiri buyutuyorsunuz. Bordo'ya elenebiliriz nitekim ben de "50-50 ortada bir tur" dedim. O gun ne olacagi belli olmaz ama Bordo elemesi cok zor bir takim degil. Macin basinda saldirirken veya daha isinamamisken 2 tane yediler mi Bremen gibi ne oldugunu anlamadan pacalari tutusur. Ondan sonra GS kontrol altinda ASY'deki macin sonuna kadar goturur.

Veya belki Kalli sanki Bordo'yu gecen sene yenebilmis gibi Skibbe'yi 2 forvet oynatmaya, ortada sadece Ayhan'la cikmaya ikna eder, denildigi gibi 3-4 yer geliriz. Veya ciddi sakatliklar olur gidisat aleyhimize gelisir.

Daha bir ay var ilk maca. GS'li oyuncular o gune kadar milli maclarla beraber 7-8 mac yapacak.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Celal Gürcüoglu wrote:
Bir çiçekle bahar olmaz..

Hele bi durum dün bir bugün iki. Şampiyon olduğu sene lucescu'nun oynattığı futbolu bile UEFA şampiyonu kadroyla kıyaslayacak uyduruk allameler çıkmıştı, biri klup başkanı olmak üzere.

Galatasaraylı olmayanlar o kadronun değerini daha iyi biliyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:...

"Kadikoy'de final: Zor ama imkansiz degil isimize bakacagiz, her maci teker teker degerlendirecegiz"

Ozan Ersoy
Linderoth onlari eslik ederek konusma yapmis mi acaba? :-)

Hele su BBQ'ye hayranim, sporcunun eksiri kirmizi et yemek mi, ustelik
izgarada? Denemenizi tavsiye ederim, cikin sonra spor yapin ne demek
istedigimi anlarsiniz. Bu kadar laubalilik olmaz. Dietist falan yok mu
aralarinda...

Ilk macin deplasmanda olmasini avantaj olarak görmuyorum. Benim icin
alinan skor avantaj getirir. Orada skor 0:0 olursa avantajli taraf kim
sizce? Bence Bordeaux, GS'in defansta bu tertiple aptalca goller yemege
yatkin oldugunu bildigimden...cekirge bir sicrar iki sicrar ucuncusunden
yakalanir. Ilk devrenin sonlarinda yakalanan tertipi bozmayarak gereken
nokta degisiklikler yapilirsa u takim cok is becerir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet:

Harry Kewell müjdesi

Cim-Bom’a, Harry Kewell’dan güzel haber geldi

Ülkesi Avustralya’da geçirdiği fıtık ameliyatının ardından İstanbul’a dönerek çalışmalarına başlayan yıldız futbolcunun, UEFA Kupası’nda Bordeaux’yla 18 Şubat tarihinde oynanacak ilk maça kadar hazır duruma geleceği bildirildi. Başarılı futbolcunun bu ayın sonunda takımla birlikte çalışmalara başlaması bekleniyor. Bu arada Antalya kampı boyunca takımdan ayrı çalışan Tobias Linderoth’un da, kupadaki Malatyaspor karşılaşmasında büyük olasılıkla sahadaki yerini alacağı öğrenildi.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:Oyuna gelince de "GS ne yaptiysa pres yaparak basarmistir. Nerede o takimin manyak rakibe nefes aldirmayan, 3 kisiyle basan, tam saha presi nerede bu takim?" denecek.
"Anladin sen onu" diyorsun :)

Bence su andaki futbolda topu kosturmak daha onemli. Topu oyle bir cevireceksin ki topun dili disari cikacak. Elbette Terim'in 2. defa geldigi gibi dolastirmadan bahsetmiyorum. O takim benim en uyuz oldugum oyunu oynuyordu. Al gulum ver gulum yapip duruyordu. Simdi oyle degil. Ilerde bir ucgen bir dortgen besgen Allah ne verdiyse bir ceviriyorlar bizimkiler, rakip komik duruma dusuyor. BJK'a Lincoln'un tum defansin ustunden asirtip Baros'un ulan bunlar ne yapiyor deyip iceri girip attigi golde BJK defansi neye ugradigini sasirdi. Bu gol sanki eskiden Turk takimlarinin Avrupa'da ezildigi maclarda yedigi gollerden birine benzedi. Antremanda gibi.

Belki abartiyorum ama iyi gununde olan bir GS'i Turkiye liginde tutacak bir takim tanimiyorum. Avrupa'da da Ozan'in saydigi takimlar disinda her takimi gecebilecegimizi dusunuyorum. Ama iste futbol bu; 30 tane pozisyona girersin, gol atamazsin. Gelirler son dakikada golu atip yenip giderler. Ornekleri cok var, cokta olacak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

Ozan Ersoy wrote: Geriye bir tek zaten UEFA kupasi yili kaliyor Avrupa'da bahar aylarindan bahsedebilecegimiz son 10 senede. Onda da kalbur ustu, CL niteliginde tek takimla oynadik ama finalde tek mac. O Arsenal'le yari finalde karsilassaydik buyuk bir olasilik Real eslemesindeki gibi evimizde kazanir veya berabere kalir, Highbury'de patlardik. Finalde tek mac uzerinden olmasi bize yaradi.
Ozan Ersoy
Ozan bey, siz de tesadüf diyorsunuz yani :)

Milan'a gelince Milan2000'den pek farkı yok Pato hariç. Maldini o zaman daha gençti sadece. Bizimle oynarlarsa, Kaka maça yetişemeyecek gibi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bordeaux Zirve Takibini Sürdürdü

Galatasaray'ın UEFA Kupası'ndaki rakibi Bordeaux, Nantes deplasmanında, Gourcuff ve Chamakh'ın golleriyle 2-1 galip gelerek ligdeki üst üste 5. galibiyetini aldı.

Karşılaşmanın 11. dakikasında Yoann Gourcuff ile 1-0 öne geçen Bordeaux, 71. dakikada Marouane Chamakh ile bir gol daha bularak farkı ikiye çıkardı. 88. dakikada ise Nantes maçtaki tek golünü buldu.

Fransa liginde 21. hafta sonunda Bordeaux, lider Lyon'la arasındaki 1 puanlık farkı korurken attığı 37 golle ligin en golcü takım olma unvanını da Marseille ile paylaşmaya devam etti.
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bordeaux maçında da tek forvet oynayacağız büyük ihtimalle,Kewell'ın yetişmeyeceği söyleniyor.Bu durumda defansın önündeki ikilinin ve sağ kanadın kimlerden oluşacağı ve bu oyuncuların neler yapabileceği çok önemli bir duruma geliyor.

O tarihe kadar ne olur bilmiyorum ama sağ kanat için Sabri & Aydın, Defansın önünde de M.Topal ve Barış diye düşünürken Barış'ın istikrarsızlığı beni düşündürüyor.Tahminimce Ayhan'ın şansı daha yüksek.Kadro kurmak için erken olsa da;
4-2-3-1'in oyunu yavaşlatan bir sistem olması ve bu 4'ün önündeki 2 kişinin pas hataları ölümcül olması beni düşündürüyor.Yani hem sistem,hem de oyuncu konusunda düşünülmesi gereken ilk bölüm burası sanki.

Kewell olmayacak büyük ihtimal,bu durumda Aydın'ın o tarihe kadar iyice delirmiş hale gelmesini ümid ediyorum.Linderoth'un yokluğu bize nasıl M.Topal'ı yarattıysa aynı durumun Aydın için diliyorum.Tabii Linderoth'un başına gelenler Kewell'ın başına asla gelmesin.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

iyi bir haber var Hamburg cephesinden, Hollandali milli topculari DE JONG satilmis.

"Manchester City are set to complete the £15m signing of Hamburg's Holland international Nigel de Jong."
BBC

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 834076.stm

Hani Bordo macini kazandik yaa
Hamburg'u dusunuyoruz :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Locked