UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Serif Halimler

UEFA CUP Bordeaux Galatasaray 0-0

Post by Serif Halimler »

Bordeaux macinin Carsamba olmasi isabet olmus, persembe aksamlari kendim futbol oynadigim icin persembe maclarinda hep kendim mi futbol oynayayim Galatasaray'i mi izleyeyim diye sorun oluyor hep.
Bordeaux Fransa Liginde 20 mac sonrasi 38 puan ile 2. sirada, 39 puanla lider Olm. LION un bir puan gersinde. Kolay rakip degil, daha önce forumda bazi arkadaslarin yazdiklarina katiliyorum bu turu gecersek, ardi gelir. Ilk macta en kötü ihtimalle ikinci mac icin avarajli bir skor almamizi ümit ediyorum.
Benim hedefim ve arzum Galatasaray'i 20.Mayis.2009'da KADIKÖY'de finalde görmek.
Hadi aslanlar.....
Last edited by Serif Halimler on Wed Feb 11, 2009 10:03 pm, edited 4 times in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Konuşmak için çok erken ama savunmaya yönelik oyuncularımız hazır ve formda olursa turu geçeriz diye düşünüyorum.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bordeaux son lig macinda PSG'i 4-0 yenip ligde ikinci siraya cikti, sampiyonluk abonesi Lyon'un bir puan gerisindeler ve herkes Bordeaux'nun nihayet Lyon'un sampiyonluk serisine son verebilecegini konusuyor.

Bordeaux istim ustunde, PSG maciyla ilgili Turkce yazi bulamadim Ingilizce bir link ekliyorum:

http://soccernet.espn.go.com/news/story ... pe&cc=5739

burada da su andaki siralama var

http://soccernet.espn.go.com/tables?lea ... .1&cc=5739

1) Lyon 39
2) Bordeaux 38
3) Stade Rennes 37
4) Marseille 35
5) Toulouse 34
6) PSG 33

diye gidiyor puan durumu 20 mac sonrasinda.

Monaco'yu 3-0 yenik duruma dustukten sonra 4-3 yendiler yakin zamanda. Bu urkutucu gozukse de, Monaco gibi ligde 14. sirada bir takim karsisinda 3-0 geriye dusebiliyor olmalarini bilmek de cok iyi.

Neyse, onuzmudeki ay izlemeye devam ederiz. Yarin Chateauroux isimli bir (sanirim ikinci lig) takimiyla kupa maclari var, Cumartesi ligde Nantes deplasmanina gidiyorlar. Nantes ligde 15. ama deplasman oldugu icin ilginc olabilir.

Bence iyi ama GS'in gecebilecegi bir takim gibi ama izlemem lazim tabii boyle iskembemden atmamam icin.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ali Gursel wrote:Bordeaux son lig macinda PSG'i 4-0 yenip ligde ikinci siraya cikti, sampiyonluk abonesi Lyon'un bir puan gerisindeler ve herkes Bordeaux'nun nihayet Lyon'un sampiyonluk serisine son verebilecegini konusuyor.

1) Lyon 39
2) Bordeaux 38
3) Stade Rennes 37
4) Marseille 35
5) Toulouse 34
6) PSG 33

Ali
PSG'yi orda bir biz yenememisizdir Abicim.
Ben bir de ta$lanmi$tim orda..Yanlis tribune girmeye kalkmisiz.

Lyon konusuna gelince , uc bes hafta sabret puan farki 10'a cikar :D
Normalde simdiye lig bitmis oluyordu ama bu sene ne oldu bilmiyorum, Noel filan girdi araya herhalde ..

Ben turu orda gececegimize inaniyorum.
Bak sana muthis bir fantezi
Orada 2 farkla yeniyoruz,
Burada 1 farkla yeniliyoruz
Turu biz geciyoruz :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ali Gursel wrote:Bordeaux son lig macinda PSG'i 4-0 yenip ligde ikinci siraya cikti, sampiyonluk abonesi Lyon'un bir puan gerisindeler ve herkes Bordeaux'nun nihayet Lyon'un sampiyonluk serisine son verebilecegini konusuyor.

1) Lyon 39
2) Bordeaux 38
3) Stade Rennes 37
4) Marseille 35
5) Toulouse 34
6) PSG 33

Ali

Normalde simdiye lig bitmis oluyordu ama bu sene ne oldu bilmiyorum, Noel filan girdi araya herhalde ..

Hangi mactaydin, ben de orada bir PSG-GS maci izledim, sanirim Kupa Galipleri Kupasi idi, 4 yedik, Istanbul'da 4-2 kazandigimiz macin rovansinda ve elendik. Sen herhalde Lucescu'lu 2-0lik (ah Christiaan ah :shock: ) maci diyorsun. Bize tas falan atilmamisti ne yalan soyleyeyim.

Ama bu mac Bordeaux'nun evinde oynanmis, Paris'te degil.

Fark konusunda, benim de temennim Bordeaux'nun bir ay sonra bu formda olmamasi. Fantazin bana uyar, en zor tur bu sanki.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Mehmet Gurdal Cetin

Ali Gursel wrote:
Ali Gursel wrote: Ali
Hangi mactaydin, ben de orada bir PSG-GS maci izledim, sanirim Kupa Galipleri Kupasi idi, 4 yedik, Istanbul'da 4-2 kazandigimiz macin rovansinda ve elendik. Sen herhalde Lucescu'lu 2-0lik (ah Christiaan ah :shock: ) maci diyorsun. Bize tas falan atilmamisti ne yalan soyleyeyim.

Ali
2001'deki 2-0 'lik CL maci, o zamanki ingiliz refikamla gitmistik.Amerika'dan koyu FB'li bir arkadas ta esi ile Paris'e gelmisti.Hep beraber maca gidecektik. Mac oncesi bulusamadik ,onlarla stadin icinde bulustuk.Biz Bourginion Boys mu nedir cenabet bir grubun kapisina gitmisiz, bunlar PSG'nin kale arkasi tribunu cikti.

Neyse kafamiza once sise attilar (bi suru :) ) polis felan geldi, sonra bir sekilde maca girdik.Bence o donem olay kisisel degildi, 2000 yilindaki Kopenhag meydan muharebesinden sonra PSG tayfasinin meydan okumasiydi.

Aslinda o gun bizim tribun bayag bir kalabalikti, Avrupa'dan gelen bi suru GS'li vardi.

RESIMLER ICIN

http://homepage.ntlworld.com/mgcetin/Paris.htm
(Present hanim gormesin ) :D

Bordo maclari benim icin cok buyuk bir onem tasimaz ama itiraf etmeliyim ki rahmet'li Huseyin'in attigi gollerle FB'nin kazandiginda ben de sevinmistim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bordo maclari benim icin cok buyuk bir onem tasimaz ama itiraf etmeliyim ki rahmet'li Huseyin'in attigi gollerle FB'nin kazandiginda ben de sevinmistim.
Hafiza-i beser, tam emin olamiyorum, Bordeaux macina ben de cok sevinmistim, 3-2 bitti Huseyin'in goluyle ama sanki oyle hatirliyorum ki ayni saatlerde Trabzon da Bercelona'da Barca ile oynuyor ve de Koceli'nden aldiklari epey kisa Soner diye bir oyunculari vardi.

Neyse, radyo bir Bordeuax bir de Barcelon'ya baglaniyor, FB 1-0 onde idi (maci da daha erken baslamisti galiba), ardindan mikrofonlar Barcelona'da dediler, sayin dinleyiciler Trabzon Soner'in goluyle 1-0 onde dedi.

O anda TRT'nin bizi islettiginden 100% emindim, canin ustune iddia deseler canimi kaybederdim yalan bu skorlar deyip, her sey olur ama bizim iki takim deplasmanda onde olamaz diye. Bazi arkadaslarim bana maclari karistiriyorsun diyorlar, bilemiyorum. Ama FB'nin Bordeaux'yu eledigi sezon biz de Ozkan Sumer ile Polonya'nin Szombyerki Bitom diye bir takimini guc bela elemistik diye hatirliyorum. Ben de Bordeaux isine cok sevinmistim, hos FB kazaninca hala seviniyorum, hem eski aliskanliklardan hem de kendi cikarimiz icin.

Ama neyse, bu kadar eskilere gidince hafiza genelde yaniliyor.

Ali

Edit: Barca - TS maci ya 6-1 ya 7-1 bitti. :(

Mehmet Gurdal Cetin

Ali Gursel wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bordo maclari benim icin cok buyuk bir onem tasimaz ama itiraf etmeliyim ki rahmet'li Huseyin'in attigi gollerle FB'nin kazandiginda ben de sevinmistim.

Ama neyse, bu kadar eskilere gidince hafiza genelde yaniliyor.

Ali

Sen hafiza diyince benimde aklima komik bir sey geldi.Ingiltere'de ogrenciyken FB'li bir arkadasimla o donem oturdugumuz Oxford sehrinden Londra'ya mac seyretmeye geldik.Galatasaray hafizam beni yaniltmiyorsa Wdzew Lodz'u 2-1 yenmisti.Galatasaray macini sanirim Show TV veriyordu.Bingolluler kiraathanesi diye bir kaveye girmistik.Bir baktik, duvarda Ataturk portresi gibi gulumseyen bir apo resmi var :shock:

Maci orda seyretmeme karari alip cikmis baska bir kave aramistik, deli gibi yagmur yagiyordu.Maci seyretmeyi basardik ama FB Sigma macini seyredememistik.Telefon klubesinden (o donem cep telefonu yok) Turkiye'yi aradik arkadasimin abisini..

Skoru duyunca inanamamistik.Arkadasim hala o gunu ve benim yaptigim makarayi bugun gibi hatirlar.FB 'den 2 yada 3 kisi atilmisti ve sanki o macta da FB one gecmisti. :D

Dedim ya tarihlerde emin degilim.
Ama skorlar tarihe gecmisti. :D

EDIT: Internetten tarihlere simdi baktim, W.Lodz olmasi mumkun degil, o tarihlerde Alman E.Frankfurt ile oynamisiz.Bu Ugur'un gol attigi mac mi acep ? Valla cikaramadim.

Bu arada cok guzel bir site buldum.

http://www.macanilari.com/
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:

1) Lyon 39
2) Bordeaux 38
3) Stade Rennes 37
4) Marseille 35
5) Toulouse 34
6) PSG 33

Ali

Ama bu mac Bordeaux'nun evinde oynanmis, Paris'te degil.

Fark konusunda, benim de temennim Bordeaux'nun bir ay sonra bu formda olmamasi. Fantazin bana uyar, en zor tur bu sanki.

Ali
4-2 nin rovansinda 4-0 yenildigimiz ve eglendigimiz PSG'de ile bu psg arasinda dalar kadar fark var. 2001'in Psgsi bile cok iyi idi.

4-2 lik macta Weah vardi PSG'de , kaledede cok acayip bir adam vardi, super elastik, bizdede Hayrettin vardi. 2-0 ondeyiz, bir anda 2-2 olmustu.

Rovansta, bulent ve mert korkmaz kardesler orta tandem oynamislardi. 10 kisi defans yapip hali saha golleri yemistik.

Hey gidi gunler hey, 4-2 lik mac buyuk macti.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Hafiza-i beser, tam emin olamiyorum,

Neyse, radyo bir Bordeuax bir de Barcelon'ya baglaniyor, FB 1-0 onde idi (maci da daha erken baslamisti galiba), ardindan mikrofonlar Barcelona'da dediler, sayin dinleyiciler Trabzon Soner'in goluyle 1-0 onde dedi.

UEFA.com "History" kisimlarini arattim Google'a. Gecen seneye kadar ki, FB'nin herhalde en buyuk Avrupa basarisi olan (gerci pardon, ondan onceki sene de UEFA'da ilerlemislerdi sanki), Bordeaux elemesi 85-86 CL ilk turda imis.
(O yillarda zaten sanki, "Turk takimi" olayi hakimdi disardaki maclarda, boyle, "vay para kazaniyorlar, bizim onumuze gececekler, beter olsunlar" dertleri ortaya pek cikmamisti daha galiba)

Trabzon'un, ustelik de ilk macta icerde 1-0 yendikten sonra, Barca'ya 7-2 yenildigi mac 90-91 Kupa Galipleri ilk tur imis.
Özgür

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tesekkurler, sezonlari soyleyince ben de girip aradim.

Trabzon'un Barca'ya karsi deplasmanda one gecip yenildigi aksam FB Vitoria Guimares'e karsi oynuyor, ve de o da (sanirim deplasmanda) one geciyor, yani radyo bir Guimares'e baglaniyor, bir Barcelona'ya, bizimkiler ondeler, Bordeuax maci degil ama yasadigim soku dogru hatirlamisim, iki Turk takimi, hele biri Barca'ya karsi deplasmanda ondeler.

FB Bordeuax ile oynadiginda GS'da Widsew Lodz'u elemis, orada da Polonya takimini tutturmusum, ama Bytom degil, Lodz imis. Ben o yillarda karsi tarafta yasiyordum, Bagdat caddesinde (o zaman iki yonlu trafik vardi :lol: ) FB ve GSliler birlikte Bordeaux ve Lodz zaferlerini kutlamistik.

Simdi Ali peki bu Lodz yerine Bytom'u nereden uydurdun diyecek olanlara da kismi cevabim var.

GS 1962-63 sezonun Sampiyon Klupler Kupasi'nda ilk turda Dinamo Bukres'i disarida 1-1 berabere kalip Istanbul'da 3-0 yenerek eliyor. Ikinci turda karsisina Bytom cikiyor, Bytom'u da iceride 4-1 yenip, disarida 1-0 yenilerek eliyor ve ceyrek finale kaliyor. Ceyrek finalde Milan ile karsilasip 1-3 ve 0-5 ile eleniyor, Milan daha sonra finalde bir sezon once finalde Real'i beslyerek sampiyon olmus Benfica'yi 2-1 yenerek kazaniyor. Ben 62-63de ortada degildim, nereden karistirdim bilinmez.

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bordeaux dun 2. lig rakibi Chatearoux'yu 2-1 yenerek kupada yari finale kalmis, yari finaldeki rakibi PSG. Macla ilgili fazla detay bulamadim, hem PSG - Lens hame de Bordeaux'nun macindan bahseden su var:

http://www.google.com/hostednews/afp/ar ... goTIT60pJA

Ali

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Umit Karan, GSTV'ye verdigi roportajda arda'nin ozel bir hesabi oldugunu citlatti. Takim icinde Arda'nin Bordo maclarina bilendigi demek ki konusuluyor. Bu 2 macta Arda'ya ozellikle dikkat etmek lazim.
Umarim hirsina yenik dusmez, takimi oynatir.
liberta per gli ultras

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Benim icin rahat. Bordo'dan cok cekinen arkadaslarin UEFA kuralari cekildiginde ve Olympiakos-Benfica maclarindan once yazdiklarina baktim.
Mehmet Gurdal Cetin wrote:B Grubunda biz 4.oluruz gibime geliyor
Salih Bora wrote:0 veya 1 puanla sonuncu oluruz.
Hasan Tezcan wrote:Gol demiyorum, goller yiyecegiz ;-)
Olympiakos macindan once
Ali Gursel wrote:Trabzon macindaki sonuc bence bizi biraz aldatiyor. Orta ayar bir Avrupa takimi Trabzon'un kacirdiklarini kacirmaz, son vuruslari Gokhan Unal yapmayacak bu aksam. Emre Asik stoperde ne iyiydi yahu diyenler aksam sasirabilir.

Ben bu maca para yatiriyor olsam 0-2 derdim (skor degil de beraberlik ya da deplasman takimi galibiyeti anlaminda), TS maci olcu degil, cok kolay gol yiyen bir takim oldu GS, unutmayalim.

Ali
Hasan Tezcan wrote:Bu mac 2-3 biter, buyuk konusuyor olabilirim....aslinda daha farkli bir skor
olma ihtimali yuksek...takima, islanmis kedi haline gelmis Skibbe'ye
inancim 0.
En guzeli de Benfica macindan once...
Mehmet Gorgen wrote: Tekrar söylüyorum havadan bu defansa birşey yapamayız.

Gelelim benim maç tahminime:

Benfica: 3 Galatasaray:0
Kuralar cekildikten sonra bir tek ben olumlu yazmisim. Onu da kisaca belli basli nedenlere dayandirarak yazmisim. Benden sonra bir kac arkadas beni destekleyici yazilar yazmis.

Bordo maclari zor gececek ama Gorguf, aman cavenagi derken "eledigimiz takimlardaki adamlara da bir bakin" derim. Ligde iyi konumda olabilirler ama Benfica Portekiz'in en iyi oynayan takimiydi, birinciydi, Berlin 3.uydu, Olympiakos liderdi. GS cok kosan, iyi takim olmus takimlara karsi zorlanabilir ama iki macli bir eleme turu bu. Bu eleme turlarinin havasi, stratejisi ayri olur. Ilk mac da disarda.

Bordo hizli, hucuma yonelik oynayan saldiran bir takim. Atiyorlar ama yiyorlar da. Bu eleme turlarinda evinde yedigin bir gol isleri sarpa sarabilir. Lig olsa durum farkli. Yediginden fazla atiyorsan sorun yok. GS ise kapandigi zaman cok zor gol yiyor. UEFA grup maclarinda 4 macta bir gol yiyerek bunu gosterdiler.

Ayrica Bordo'yla son 2 senede bir cok mac yaptik. Sonuc cok iyi degil ama bu sefer takim farkli ve bizimkiler Bordo'yu iyi taniyorlar. Cekinecek bir sey yok ama gereken ciddiyeti de verecekler. Bordo ASY'de ilk defa oynayacak.

Skibbe gibi "%50-50 ortada bir tur" diyorum. Ilk macin disarda olmasi bize azicik da olsa bir avantaj sagliyor.

Ayrica "bu turu gecersek finale kadar gideriz" laflarini da mantiksiz buluyorum cunku her turu gectikce takimlar hedefe yaklasiyorlar. Hedefe yaklasan takimlarin ortaya koyacaklari futbol farkli olacaktir. Hamburg maclari Bordo maclarindan zor olabilir.

"Bordo'yu gecelim Milan da gelsin eleriz" de ayni derecede dayanagi olmayan bir laf. Milan'la en erken ceyrek finalde karsilasabiliriz. Bu da demektir Nisan ayi. Su kadarini soyleyeyim Nisan ayinda Milan'i eleyebilecek Turk takimi yok. Italyan takimlariyla bahar ayinda karsilasmak hic istemem. Hepsi en ust form duzeylerine giriyor ve kupa icin oynuyorlar. Su anlarda Gattuso'nun boslugunu dolduramadilar ama Nisan'a gelince hava farkli olur. Kupaya 3-5 mac kalmis, Ronaldinho-Kaka-Pato-Seedorf-Nesta-Pirlo... Sonra Milan gelse fark etmez. Olur mu hic oyle sey? GS tum gucunu verip oynar ama bir atimlik kisa duser kursun.

Eger bu kupayi GS alacaksa ya Milan erken elenecek ya da Kadikoy'de Milan'la tek mac final oynanacak.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Hmmm kara kapli cikmis yine

Ben didiydim ben didiydim :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Locked