TSL 17. hafta Sivas - Galatasaray 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Alpay Dedeoglu wrote: Hakem soyledi Umit Karan yardimciya kufur ettigi icin oyundan atilmis.
Boyle demek zorunda tabii. Aksi halde, "suya vurdu uzerime sicradi", "yanimdan hizli gecti, ruzgarindan usudum", "kafasini egdi uzerime gunes geldi", "su icti canim cekti" gibi abuk durumlar ortaya cikabilir. Boyle sacma bir kirmizi kart az gorulmustur herhalde. Salak herif, once git yan hakeminin yanina, detayli bir konus (kulagina soyledigi bir cumle yerine), sebebini daha iyi anla, sonra goster ne gostereceksen.

Fikstur ilk cekildigi zaman kis aylarinda Ankara ve Sivas'taki maclari gorunce zaten boyle uygun olmayan sartlarda puan kaybi olabilecegi tahmin edilmisti. En azindan Ugur gibi baska kurban vermedik.

Aydin yine pek bir hareket getiremedi oyuna. Sadece top ayagindayken birseyler yapmaya calisiyor. Oyunu okuma yetenegini gelistirmeli, birkac hareket sonrasini dusunmeyi becerebilmesi lazim. Yoksa sadece hizli olmakla bir yere gelemez.

Hakan

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Saha, Umit'in atilmasi, ofsayt...Hepsi fasa fiso....

Ilk yarinin sonundaki formda Galatasaray'i bugun eksik kalmis olsa bile,Sivasspor'u gecerdi.

TFF'nun akil almaz fiksturudur.Bunu Avrupa'da yapan baska bir ulke var mi merak ediyorum?

Ilk yarinin son maci, ikinci yarinin ilk maci oynatiliyor...Bilen varsa soylesin bu uygulamanin yapildigi baska bir ligi...

Bir diger nokta, her ne kadar kadro genis gorunsede kulubede oturanlarin yetersizligi...

Transfere ihtiyacimiz yok seklinde aciklama yapilacagina, butcemiz transfere musait degil dense, hic olmazsa kandirilmamis oluruz.

Galatasaray ideal kadrosu disinda ciktigi her macta zorlanir.Yenilme ihtimalide cok yuksek.

Korkum, bu yenilgiyi hazmedemeyip Kupa macina tam kadro cikilmasi.Cikarsinlar PAF takimini komple...Elensinler..Bitsin gitsin...Galatasaray'in 3 kupada birden yuruyecek potansiyeli yok..Kulube zenginlesmedigi surece...Bunda da pek umut yok...

En buyuk hedef UEFA olmali...Lig bile ikinci planda kalmasi onemli degil...

Bunu istemenin sebebi "Gordunuz mu?Sizin stadinizda final oynadik.Oh olsun!.."demek icin degil.Turkiye'ye gitmek icin bahane ariyorum biraz da kendime...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Umit suya vururken bir sey demedi, hakeme bakip dedigi sey ise dudaklarindan net bir sekilde okunuyor "cok ayip" dedi. Tabii dudak okuma uzmani degiliz ama bu iki kelimeye yakin baska birsey de aklima gelmiyor zaten bir kufur eder gibi hali yok bunu derken. Umit sutten cikmis beyaz kasik degil ama genelde hircinlik ve siddet turu olaylara karisir, kufur vukuatini su anda hatirlamiyorum.

Bir de ilgimi ceken nokta, macin basinda Baros'un direkten donen topuna calinan ofsayt, 5 santim falandi herhalde o yan hakem nasil gorduyse. Onlarin ilk golde de 5 santim falan ofsayt vardi pozisyonun basinda ama onu kacirmis.

Bizimkiler turnuva, sakatlar, olasi transfer pesinde kosarken. Diger kulup yoneticileri futbolun degisik bir yonune yatirim yapmislar, tabii bu yonu oyuna daha direk etki ediyor!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'ın transfere ihtiyacı olmadığı, sakatların iyileşmesinin yeterli olacağı avuntusu bugün itibariyle iflas etmiştir. Ben dahil ciddi bir çoğunluğun düşüncesi buydu. Buydu çünkü lige verilen arada sakatların önemli bir kısmının iyileşeceği, bazı rezillerin (Karan+Nonda) daha hazır hale geleceği falan umuluyordu. Şimdi işler değişti.

Sakat sayısı 10'un altına kaç kere düşecek çok merak ediyorum. Bu kadro 3 ayrı kulvarda yarışamaz. Defansa ve forvete birer adam alınması lazım. Yoksa sezon sonu 3'de sıfır çeker avucumuzu yalarız. Ondan sonra Aziz gibi "bu kadronun yürüyerek şampiyon olması lazımdı" der diş gıcırdatırız!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Hakemi taniyor musun? Yok. Belki yan hakemin Umit pislikse lagim cukuru gibi karakteri var. Belki kufur bile yok yalan. Biliyor musun? Hayir... Sacma sapan sekilde attilar Umit'i iste. Adamla konusmadi bile. Buza kufur etse ne olur etmese ne olur? Premier lig, La Liga, Seria A kufur girla gidiyor. Puta muta, fafancula, fuck off surusune sepet. Futbol ligi mi egitim kurumu mu?

Ilk yariyi seyretmemissin. Eger Sivas'dan bir kisi atilsaydi GS Sivas'i rahat yenerdi, 2 degil 3-4 tane atardi. GS eksik kalan rakiplere bu sene hep fark atti. Buna Besiktas da dahil.

Ozan Ersoy
Biliyorum yine acaba bulasir da benle bok dogusune yine cikarmi dusuncesindesin. Bu konuda hakkini bu hafta yeterince verdigim icin bu tur cocuksu "belki yine sinirlendirim de ortaya dalasacak yeni seyler cikartirim" hallerini gormemezlige geliyorum. Buna da devam edecem. Yeterince salya sumuk agladin saygi ve sevgi diye sabrimi tasirip soyletince cunku. Bunun acisinin sana bir sure yetecegini biliyorum. Yalniz burayi daha fazla yukarda ornekleri olan satasmalarla zehirlemeye calismasan seni adam diye taniyanlari da uzmezsin ustelik. Guya buraya onem verir ayaklarindasin ama oyle olmadigini burayi bu sekil kavga gurultu ile dinamitlemeye kalkisini kafasi calisan goruyor. Fazla bulasmamayi tercih ediyorlar onlar yazmayarak. Dikkat et bak bir ay kadar once azarladigin ve nasil yazmasi gerektigini ogrettigin Ufuk da ortada yok o yazismadan sonra. Mert Tokman filan da sIkIldi. Bunlar benim gozume carpanlar.

Yahu soruna cevap veriyorum filan da diyeceksin, bunu da biliyorum. Onun icin su yazdigina lutfen babindan bir cevap vereyim bari.

Hakemi tanimama filan luzum yok. Orada Umit'in suratindan dusen bin parca. Buza da kizmis bu havada maci oynatan TFF da kizmis olabilir cani da yanmis olabilir. Pekala da kendine yapilana faul calmayana da kizmistir. Kufur eder rahatca.

Hakemin ve de hakemlerin Umit'e bir garezi oldugu sacmaligini iddia eden varsa buyursun. Umit aciklama bekledi cevabi da verildi TV'den. Yalanci durumuna dustu simdi. Varsa buna itirazi bana iftira attilar diye istedigi yere bas vursun. Bu TFF mi olur MHK'mi olur mahkeme mi olur buna da kendi karar versin. Hakemi mahkemeye veren oldugu gibi hakemlerde klup yoneticisini filan dava aciyorlar. Tazminat alanlar bile var.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Yan Hakemin acemiliği ve o maçı kaldıramayacağı daha Baros'un pozisyonunda kaldırdığı bayraktan belliydi. Ümiti attırttığı pozisyondan sonrada defalarca yanlış bayrak kaldırdı.

Maalesef Futbol Federasyonumuz, hiçbirşeyi düzeltemediği gibi ne hakem standartlarını ne de saha standartlarını Premier League, Bundesliga gibi liglerişn seviyesine çekemiyor. Şimdi buna sığınmak istemiyorum ama takım ikinci yarı da oyundan düştüyse biraz da topu istediğin yere atamamaktan, ayakta duramamaktan düştü.

Kimse de kalkıp Sivas ta aynı saha da oynadı edebiyatı yapmasın. Eğer Ümit eğer oyundan atılmasaydı, Sivas Galatasaray'ı mümkün değil yenemezdi. Zaten bugün yenemeyeceği gibi normal şartlar altında ortalama standartlarda hakemlerin yöneteceği hiçbir maçta yenemez. Çünkü adamlar hala bir anadolu klübü zihniyetinden kurtulabilmiş değil ve o takımı iki sene sonra başka bir hoca çalıştırmaya başlayınca neler olacağını hep beraber göreceğiz.Ayrıca çok değil on gün içinde bunun hep böyle olacağını yapacağımız diğer maçlarda hep beraber göreceğiz.

Sivas ilk yarıda tek bir atak yaptı mı? ikinci yarıda top şişirmekten başka ne yaptılar? Hatta 65'den sonra gene kapandılar kendi sahalarına ve soğuktan burunları donmuş mart kedileri gibi sindiler kendi sahalarına.

Galibiyet galibiyettir, tebrik etmek lazım. AMA BUGÜN BU MAÇI HAKEDEREK ALDILAR DİYEN ADAMIN BEN YA GÖZLERİNDEN YA RUH HALİNDEN ŞÜPHE EDERİM.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote: Biliyorum yine acaba bulasir da benle bok dogusune yine cikarmi dusuncesindesin. Bu konuda hakkini bu hafta yeterince verdigim icin bu tur cocuksu "belki yine sinirlendirim de ortaya dalasacak yeni seyler cikartirim" hallerini gormemezlige geliyorum. Buna da devam edecem. Yeterince salya sumuk agladin saygi ve sevgi diye sabrimi tasirip soyletince cunku. Bunun acisinin sana bir sure yetecegini biliyorum. Yalniz burayi daha fazla yukarda ornekleri olan satasmalarla zehirlemeye calismasan seni adam diye taniyanlari da uzmezsin ustelik. Guya buraya onem verir ayaklarindasin ama oyle olmadigini burayi bu sekil kavga gurultu ile dinamitlemeye kalkisini kafasi calisan goruyor. Fazla bulasmamayi tercih ediyorlar onlar yazmayarak. Dikkat et bak bir ay kadar once azarladigin ve nasil yazmasi gerektigini ogrettigin Ufuk da ortada yok o yazismadan sonra. Mert Tokman filan da sIkIldi. Bunlar benim gozume carpanlar.
Hic oyle bir derdim yok. Aciydi, salya sumuktu, bana dersimi vermis falan hahaahaa... Bulasayim da sapitsin ne kadar rezil bir insan oldugu ortaya ciksin, bana orospu fino desin derdim de yok.

Benim derdim aslinda senin verecegin cevap da degil cunku asla hic bir seyi kabullenmedigin icin sen cevap versen ne olacak, cevap vermesen ne olacak? Istersen sonsuza kadar bana cevap verme. Cevap onceden belli iste.

Hah nedir derdin o zaman? Benim yaptigim sadece spot isigini tutmak. Dedigim gibi sende cok malzeme oldugu icin her iki yazidan birinde illaki bir sey kusacaksin. GS kulubu mukemmel degil, yoneticileri hata yapiyor, oyunculari hata yapiyor, hocalari hata yapiyor, doktorlari hata yapiyor. GS elbetteki her katildigi turnuvayi kupayi kazanacak diye bir sey de yok. GS uzun bir yolda yuruyen toy bir cocuk, geldigi aile yasadigi sehir de fakir, genc bir aile. Bunlar da sana malzeme cikariyor ama bos malzeme. Senin bilgisizligin ve duz mantigin/mantiksizligin oldukca benim spot her zaman ustunde olacak.

Okuyanlarin kendi bilecegidir yazip yazmamak, okuduklarini yormak. Bu baslikta bile senin mantiksizligindan ve bilgisizliginden bikmis ve sana cevap veren bir cok insan var. Mactan sonra yazilanlari okuyunca seninle ayni dusunenlerin azinlikta oldugunu goren goruyor. 2-3 mesajdan sonra duvara konusuldugu ortaya ciktigi herkes birakiyor. Ama onlar da benim derdim degil, isim verip kutup yaratmaya da gerek yok. Tek basima da olsam spot isigi her zaman hazir bekliyor.

-------------------

Umit hakliysa hakemi dava etsinmis .. Pehhh...

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sat Jan 24, 2009 10:21 pm, edited 1 time in total.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote: Topu kaldiracagiz, sisirecegiz, dan dun oynayacagiz, tekme atacagiz, sert oynayacagiz, yerde mudahaleleri fazlalastiracagiz" deyip antrenmanda bu yonde calisma yaptiramaz ki butun hafta boyunca.

Ozan Ersoy
Seni cok iyi anliyorum Ozan.

Benim sinir ifrit oldugum sey Sivaslilar ilk yarida Hakan Balta, Barisa toplam 4 kere futbol kurallarina aykiri cok sert girdiler. Umit Karan'ni hic sevmem ama bir defans oyunculari arkadan topsuz alanda kendisine kalesce resmen tekme atti ki hakeme yakin bir pozisyonda. Arda ki en sakin oyuncumuz bu cirkinlige dayanamadi...

Hakemlerin kendilerine ceki duzen vermeleri lazim. Cunku Ozan hep yazar simdi bir baska macimizda beceriksizliklerini ortmek icin bizim rakibimizin hakkini yiyecekler.

Bir tarafta ne yaptigi belli olmayan federasyon obur tarafta sahada dogru durust kararlar veremeyen hakemler ordusu...

Burada Bush Washington DC'den ayrilirken bir kizildereli bana kendilerinin bir "atasozunu" soyledi. Maci seyreterken buzlu sahada ,maci oynatan federasyon ile becerkisiz hakemlerini dusunurken aklima o geldi (tercumesi biraz dusuk olacak ama):

"Yerini seven bir kokarcayi yok edebilirsin ama ilk once onla kavga ederken ustune sinicek o kotu kokuyu hazmetmeyi kabul etmen lazim."

Bilmem anlatabildim mi...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Hakemin ve de hakemlerin Umit'e bir garezi oldugu sacmaligini iddia eden varsa buyursun. Umit aciklama bekledi cevabi da verildi TV'den. Yalanci durumuna dustu simdi.
Hakemin garezi vardir yoktur, ayri konu ama, sen kendine burdaki "taraftar" gorusu dengelemek gibi bir gorev edindigin icin, "anti-taraftarligi" o kadar abartiyorsun ki, saglamayi calistigin objektifligi de kaybediyorsun bu yonde.

Yukardaki olaylardan (*) Umit'i bu kadar kesin ifadeyle yalanci diye nitelemek, onyargilarina (**), ve yolundan sapmis anti-taraftar gorevine yenik duserek, sadece senin yapacagin birsey zaten, pardon bir de fanatik anti-GS dusuncedekilerin.

Kacmaya engellemeye calistigin fanatiklige, bunun anti'sini yapmaya calisarak yakalanmis durumdasin farkinda degilsin. Senin gibi fanatik olmayanlar, dudak okumaya, olaya delil bulup da fikirlerini desteklemeye filan calisiyor bak yukarda, "ben oyle diyorum, bu oyledir" gibi [kestirip] atmak yerine.

Foruma gelenlerden, gidenlerden ornek veriyorken, Ali Gursel'in imzasindaki 2-3 hafta onceki degisikligi de farkettin degil mi? Aslinda, o presibi uygulamak lazim, boyle niye ciddi ciddi zaman ayirdiysam simdi...

(*)
hakem oyle peygamber filan olmadigina, veya kutsal kitaba/degerlere yemin ederek filan soylemedigine gore dediklerini.
(**)
bunu eminim sen "gecmis bilgilerim/gozlemlerim" diye degerlendiriyorsun, ama o kadar katilasmislar, sertlesmisler ki, artik onyargi modundalar.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Soner Özaltındere wrote:Yan Hakemin acemiliği ve o maçı kaldıramayacağı daha Baros'un pozisyonunda kaldırdığı bayraktan belliydi. Ümiti attırttığı pozisyondan sonrada defalarca yanlış bayrak kaldırdı.
Hepimiz biliyoruz bu ligi, guzel ulkemizi. Hangi maca neden kidemli neden kidemsiz yan hakem verildigini. Kime nerde bir kahve soylenip, cebine 2000 3000 dolar kondugunu. Herkez yapti bunu, istisnasiz herkez. Bizdede Avrupadada. Bizdeki tek fark, biz abartiyoruz.

Zubuk filminde bir laf vardi, mudur, Zubug'e ogretirken nasil burokrat olucagini, " Sen kepce ile yiyecen, millete kasikla yediricen" der. Bizde millet kazani alip gidiyor artik, durum bu.

Su senelerdeki fark, artik 12 kamera cekiyor maclari. Umit karani saniye saniye 4 kamera takip ediyor, goruyorsun kufur etmedigini. Piero cihazi var, ofsaytlari gosteriyor.

Sonra Cengiz Bey geliyor Sivaspor hakkiyla kazandi diyebiliyor.

Forumun gizli denglerinden uzak, 2 yildir burda olan ve Cengiz Bey'le tanisikligi ve polimigi olmayan biri olarak, forumdaki diger insalarla bu konudaki fikrimi paylasmak zorunda hissediyorum.

Eger Cengiz Bey yazdiklarina inanarak yaziyorsa, sadece futbolla degil, sag duyu ile uzaktan yakinda alakasi yok.

Eger yukarda bahsedildigi gibi inanmiyor ama foruma denge gelsin diye Anti-taraftarlik yapiyorsa, inanmadigi seyleri yazdigi icin herkeze yalan soyluyor.

Sonuncusunu ben tahmin etmiyorum, cunku gene yukarda soyledigim gibi, Galatasaray'dan , hayattan, ve futboldan bu kadar nefret eden biri az bulunur. Belli gozunu burumus bu nefret. Gorgusuzluk ve kabalikta ancak bir yere kadar aciklayabilir bu yazilanlari.

Bu kadar duygularinin esiri olmasa insan, bu kadar tartisma kabiliyetinden yoksun, bu kadar " ben buyugum, ben suyum, ben buyum, benim dedigim olur" diyerek ; tartisilan konu haricinde herseyden bahsedicek seviyede olmaz.

Allah sana, seni bu duruma getiricek ne tahlisizlik verdiyse gecmis olsun Cengiz Bey.

Fakat, herkez dolayli yaziyor, ben duz yaziyim.

SIktIn artik.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Siz hala anlayamadınız burada senelerdir yazmanıza rağmen ama ben anladım sanırım.

Cengiz Bey, nasıl zamanında Canaydın'dan soğudu ve uzaklaştı insanlar "tek adam"cılık yapıyor, herşey kendisinden geçsin, hiçbirşey ondan habersiz olmasın diye, o da aynısını yapıyor. İnsanları grecek kimi zaman sadece kendini tartışmanın ortasına çekmek için aksi bir fikir söyleyece ki, herkes tartışılan konudan daha çok ona saldırsın...

Benim kendisi hakkında fikrim bu...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Ozgur A. Boztepe

Soner Özaltındere wrote:Siz hala anlayamadınız burada senelerdir yazmanıza rağmen ama ben anladım sanırım.

Cengiz Bey, nasıl zamanında Canaydın'dan soğudu ve uzaklaştı insanlar "tek adam"cılık yapıyor, herşey kendisinden geçsin, hiçbirşey ondan habersiz olmasın diye, o da aynısını yapıyor. İnsanları grecek kimi zaman sadece kendini tartışmanın ortasına çekmek için aksi bir fikir söyleyece ki, herkes tartışılan konudan daha çok ona saldırsın...

Benim kendisi hakkında fikrim bu...
O zaman burda yazarak vatandasa hizmet ediyoruz desene :)
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Imzamdaki degisikligi en azindan bir kisinin anlamis oldugunu gorup sevindim.

Benim herkese tavsiyem burada GS yazmak okumak istiyorsaniz, bazi yazilari kaale almamak, ya da cok caniniz cekerse Jefferson'in dedigi gibi dalga gecin.

Ama ciddiye alarak kendinizi uzmeyin, cevap vermeyin. O zaman konu GS'dan uzaklasiyor.

Bir forumda okumak istemediginiz yazarlarin mesajlarini gostermeme fonksiyonu vardi, bir ara burasi icin harika olur diyordum ama sonra baktim kendim kaale almadan da gayet rahat, herkese hararetle tavsiye ederim.

Birilerine yazdiklariyla ilgili elestiride bulunup aldiginiz cevap "ben hep boyle yaziyordum" oluyorsa o konuda cok fazla bir sey anlatma olanaginiz yok demektir. Ugrasacaginiza bos verin, hayat her sacmaligi susturmaya calismak icin kisa.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ozgur A. Boztepe

Ali Gursel wrote:Imzamdaki degisikligi en azindan bir kisinin anlamis oldugunu gorup sevindim.

Ama ciddiye alarak kendinizi uzmeyin, cevap vermeyin. O zaman konu GS'dan uzaklasiyor.

Ali
Konu futboldan uzaklasiyor en once. Futbol yazilmiyor, saha disindaki musabaka, saha icindeki musabakadan daha cok yaziliyor.

Once Mancherster United - Bolton, simdide Barcelona - Numancia macini seyrettim. CCTV - 5 bir kanaldan. Devre arasinda ve mac sonunda en guzel 100 gol diye birsey gosterdiler. 20 30 tanesini gorebildim gollerden.

Futbol'un aslinda guzel bir sey oldugunu, o yuzden seyrettigimi hatirladim.

Arkadaslar bilirler ama, Barcelona maci oldumu bu aralar, kacirmayin derim.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Yukardaki olaylardan (*) Umit'i bu kadar kesin ifadeyle yalanci diye nitelemek, onyargilarina (**), ve yolundan sapmis anti-taraftar gorevine yenik duserek, sadece senin yapacagin birsey zaten, pardon bir de fanatik anti-GS dusuncedekilerin.
..
(*)
hakem oyle peygamber filan olmadigina, veya kutsal kitaba/degerlere yemin ederek filan soylemedigine gore dediklerini.
(**)
bunu eminim sen "gecmis bilgilerim/gozlemlerim" diye degerlendiriyorsun, ama o kadar katilasmislar, sertlesmisler ki, artik onyargi modundalar.
Bu referanslarinin hepsi gecersiz. Umit aciklama bekledi ve hakem de yan "hakem kufur etti dedigi icin attim. Bu konuda Umit'e mi yoksa yan hakemime inacagim." dedi mi demedi mi? Burada Umit kufur etmistir etmemistir konusunda soylenenlerin hicbirinin hukmu yok. Herkez fikrini soyluyor. Ama onemli olan hakemin kendisi hakkinda yazacagi raporda da yan hakemin Umit'in kendisine kufur etigini yazacak olmasi ve bunu da TV'den istek uzerine herkeze duyurmasi. Bu aciklama ile Umit TV'de herkesin onunde yalanci yerine kondu mu konmadi mi? Bunu ben mi yaptim? Ya da benim soylediklerime bakilarak mi oldu bu? Hakem yaptigi aciklama ile yapti degil mi? Bunu idrak edemediysen ben de bu konu da daha fazla bir sey soyleyecek degilim. Ustelik yukarda da bir ornek de verdim kendimden. Kirmizida degil sari idi gectigimde dedigimde hakimin bana ne dedigi konusunda. Polisin sana garezi mi var ki yalan soyleyecek onun sozu gozumde daha degerlidir gibisiyle yalanci yerine kondum. Polis paygamber mi deseydim bunun uzerine? Ya da siz bu isi para tuzagi yapmissiniz o yaziyor sen topluyorsun mu deseydim? Sen bu yukarda dediklerimi bir hamlede es gec ve sonra yukardakini ciziktir boyle kesin kararlar veriyorsun filan diye bana. Varsa Umit'in elinde kaniti (sadece Umit'in degil bu artik GS'in da bir davasi olmus oluyor ustelik bir de mac cezasi almasi dolayisi ile) TV'deki dudak okumasi mi olur artik ya da sahada o civarda bulunan mikrofona sizandan cikarma olayi mi olur ortaya getirilir olabiliyorsa Umit aklanir. Su anda raporda yazilan ile Umit soylediklerine gore yalanci durumunda. Ben sadece fikrimi soyledim. Begenirsin begenmezsin katilirsin katilmazsin bu senin bilecegin bir is. Bunun aksini iddia etmek hakemlerin Umit'e garezi var demektir. Bu kadar da basit. Elbet de bu da bir fikir. Bunu da savunan var. Ben kalkip bunlarla ugrasiyor muyum?

Ali imzasini da degistirsin ne yaparsa yapsin bana ne? Ben ona bunu neden yazdin filan diye karisiyor muyum? Yeter ki bana askinti olmasin gecen sefer denedigi gibi. Ali'nin her alay edilecek yazisi ile dalgami gecseydim isim isdi. Bu konuda baska bir sorun cikacagini sanmiyorum.

Kalkin burada Umit bu artislige ne luzum vardi demeyin ondan sonra Umit haksiz yere atildi diye aglasip oturun. Ustelik yukarda da soyledim. BJK macinda ben seyretmedim ama sonra ozetlerde gordum Delgado da boyle bir yanlis anlasilma ile atilmis diye. Birakin kufur edip etmemesini o suya tekme vurup hakemin islatmasi bile hakemin bunu kendine yapilmis bir haraket olarak algilamasina yeter. Yani kufur etti demesine luzum bile yok suya tekme atip beni islatti bayragi kaldirmadigima bozuldu dese bile yeter rapornda ki ortadaki video suya ofkeyle tekme atisini gosteriyor. Avrupada yapsin bakalim boyle suya tekme atip hakemi kazara islatma artisligini. Kimsenin buna da sesi cikarmayacagini da biliyorum ben.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Locked