Eski futbolcularımız..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Eski futbolcularımız..

Post by Mehmet Gorgen »

Bazen internet aleminde o siteden bu siteye giderken bir zamanlar bizde oynayan oyuncularla ilgili haberlere rastlıyorum.

Bunlardan biri de Zimbabwe'li Norman Mapeza.

Şuanda 36 yaşında olan ve ülkesinde Teknik direktörlük yapan Mapeza Monomotapa takımını ülkesinde yenilgisiz şampiyon yapmış.

Bu haberden sonra Mapeza'yı TD diye başımıza getirmesinler :lol:

http://www.talkzimbabwe.com/news/121/AR ... 12-21.html

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

(Gerci "ara transfer" basligi altina daha uygun herhalde bu (hele de senin "eski" dedigin, artik futbolu birakanlar" filan anlamindaysa, hepten yanlis kacacak) ama) Ankaragucu bizim Bouzid'i kiralamis 1.5 yilligina!? Biraz kazmaydi/sakardi filan nispeten ama, sempatik cocuktu, hayirlisi olsun bakalim...
Özgür

Emir Argun

Post by Emir Argun »

Mapeza benim birkac yildir avatarim, cok severdim oynarken de hatta Zimbabwe bayragi getirip ozel tezahurat yapiyordum Numarali'dan.. Cok sempatik bir herifti gozlerinin ici gulerdi. Bruce Grobbelaar ve Benjamin Mwaruwari'den sonra Zimbabwe(ex-Rhodesia)'nin en populer futbolcusudur kendileri..
Bonum vinum laetificat cor hominis

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Emir Argun wrote:Mapeza benim birkac yildir avatarim, cok severdim oynarken de hatta Zimbabwe bayragi getirip ozel tezahurat yapiyordum Numarali'dan.. Cok sempatik bir herifti gozlerinin ici gulerdi. Bruce Grobbelaar ve Benjamin Mwaruwari'den sonra Zimbabwe(ex-Rhodesia)'nin en populer futbolcusudur kendileri..
Mapeza'yi gorunce hemen aklima sen geldin zaten :) Sahiden sempatik insandi. Onun oynadigi senelerde her macina gitmisimdir herhalde. Eskiden mac sektirmezdik evvel Allah.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Eren Akkan

Re: Eski futbolcularımız..

Post by Eren Akkan »

Belki bazılarımız duymuştur bu haberi ama fotoğraftaki tombik milletvekiline dikkat çekerim.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/koseck ... 0.html[url][/url]

Murat Gökcigdem
Staff Member

Re:

Post by Murat Gökcigdem »

Ozgur Huseyinoglu wrote:(Gerci "ara transfer" basligi altina daha uygun herhalde bu (hele de senin "eski" dedigin, artik futbolu birakanlar" filan anlamindaysa, hepten yanlis kacacak) ama) Ankaragucu bizim Bouzid'i kiralamis 1.5 yilligina!? Biraz kazmaydi/sakardi filan nispeten ama, sempatik cocuktu, hayirlisi olsun bakalim...

Hosgeldin Ozgur...

Yazini okuyunca cok ama cok mutlu oldum.

Bu nesile ile DC-VA-MD-(NC?) Galatasaraylilarin onursal Baskani Mehmet Marsan'a tekrar tesekkur eder aramizda Galatasarayimizin basarilarini kutlayip arkadasligimizin pekisledigi nice Mert Tokman'li, Deniz'li, Kerem Tezic'li, Ozan Ersoy'lu, Mehmet Cirakli' li (ve tabiki Murat Biricik'li) bulusmalar dilerim....

turgut uyar

Post by turgut uyar »

94-95 sezonuydu ve Beşiktaş'la Ali Sami Yen'de oynuyorduk.Sanıyorum ilk yarı 1-0
Beşiktaş'ın üstünlüğü ile bitmişti ve ikinci yarınında büyük bölümü aynı skor ile devam
etti.Maç böyle bitecek derken(Hatta bazı taraftarlar stadı terk etmeye başlamıştı)
Mapeza'nın çok şık bir golüyle beraberliği yakaladık.(Gerçekten çok düzgün ve güzel
bir vuruş yapmıştı Mapeza, hala o gol aklımda).O dakikaya kadar Beşiktaş taraftarının
bizimle dalga geçen tezahüratlarına,maçtan umudu kestikleri için sessiz kalan kapalı,
o gol ile birlikte ,Beşiktaş taraftarının bir zamanlar çok sevdikleri oyuncuları Madida
için söyledikleri o meşhur tezahüratı(Müjde Müjde size ,Madida'dan müjde size,zarif
sağlam esnek koyar,rahat koyar MÜJDE) hemen Mapeza için uyarlayıp Beşiktaş
taraftarı ile dalga geçmişlerdi.Galiba daha sonra Saffet'in attığı iki golle maçı 3-1
lehimize bitirmeyi başarmıştık.

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Hatırladığım kadarıyla Mapeza penaltıdan bi tane daha atmıştı. Sabri'nin Bordeaux maçında kritik anda attığı golle bir sezon daha takımda kalmayı garantilemesi gibi Mapeza'nın da bu maçın kahramanı olarak tüm sezon kaleyi bulmayan şutlarına katlanmamamız gerekti.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

2000 uefa kupasını kazandığımız sene oynayan oyuncularımızın bugünlerde Galatasaray'ı
karalamak istercesine verdiği beyanatlar gerek televizyon olsun,gerek gazetelerde olsun
artarak devam ediyor.Bugün de Hakan Şükür hayret veren açıklamalar yapmış.

http://www.htspor.com/Ozel/spor-haber/1 ... aladi.aspx

Galatasaray başkanını kendisine vefasızlık yapmakla suçlamış.Sanki o başkan kendisini
Galatasaray'a getiren ilk kişi değilmiş,Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra gel senin heykelini
dikelim diyen değilmiş,bıraktıktan sonra kulüp içerisinde görev al,yurtdışına gönderelim
seni hizmetlerine teknik adam olarak devam et,futbol okulunun başına getirelim diyen
değilmiş gibi.

Bence vefadan söz edecek en son kişi Hakan şükür olur.İlk eşi 1999 depreminde hayatını
kaybettiğinde cenazesine bile gitmeyen,bir başsağlığı bile dilemeyen,sanki hiç varolmamış
gibi davranan biri vefadan ne kadar söz edebilir ki!

Bir de kendini Metin Oktay'la kıyaslamış.

Ey Hakan Şükür sen kendini Metin Oktay'la kıyaslayabilmek için ilk önce "Yüksek karakterli
olmak!!!!" ne demek, önce onu öğrenmen lazım.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

turgut uyar wrote:2000 uefa kupasını kazandığımız sene oynayan oyuncularımızın bugünlerde Galatasaray'ı
karalamak istercesine verdiği beyanatlar gerek televizyon olsun,gerek gazetelerde olsun

Galatasaray başkanını kendisine vefasızlık yapmakla suçlamış.Sanki o başkan kendisini
Galatasaray'a getiren ilk kişi değilmiş,Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra gel senin heykelini
dikelim diyen değilmiş,bıraktıktan sonra kulüp içerisinde görev al,yurtdışına gönderelim
seni hizmetlerine teknik adam olarak devam et,futbol okulunun başına getirelim diyen
değilmiş gibi.

Bence vefadan söz edecek en son kişi Hakan şükür olur.İlk eşi 1999 depreminde hayatını
kaybettiğinde cenazesine bile gitmeyen,bir başsağlığı bile dilemeyen,sanki hiç varolmamış

Ey Hakan Şükür sen kendini Metin Oktay'la kıyaslayabilmek için ilk önce "Yüksek karakterli

Sorma ya. Bende okudumda kizginliktan elim gitmedi buraya koymaya.

Artik yetti ama, sahada surunurken sahip cikti bu takim Hakan'a, senelerce kotu oynadigi zaman, saha disinda iyi abilik yapiyor diye avuttuk kendimizi. Interden doneli galatasarayin butun basarisizliklarinda Hakan Sukur imzasi var. Onun beceriksizlikleri yuzunden karsi takimin defansi bizim orta sahayi gecip baskiyi kurdukca kurdu her macta , cunku herkez biliyor onda surat yok, bitiricilik yok atilan topu kosup alamaz. Kac mac kayboldu, kac santrfor kurudu sayesinde.

Hakanin kotu oynadigi sene sayisi galatasarayda iyi oynadigindan coktur. Hakan galatasarayi sever, suphem yok, ama kendini ve futbolu daha cok sever. Son 5 yilindaki Hakan kafaya oynayan hic bir takimda oynayamazdi. Galatasaray onu tasidi ve cok gec birakti sirtindan. Sukretmesi lazim galatasarayin ona verdiklerine, nankorluk degil...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Neyse ki, adı herhangibir sahaya verilmedi ve en önemlisi heykeli,büstü vesairesi dikilmedi.

Düşünsenize şimdi...
Florya'da Hakan'ın heykeli var,Rijkaard yanından geçiyor falan...

Tv'de tutunamazsa 4-5 yıl bile sürmeyebilir unutulması.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

turgut uyar wrote:2000 uefa kupasını kazandığımız sene oynayan oyuncularımızın bugünlerde Galatasaray'ı

değilmiş gibi.

Istedigini söyle, istedigine atifta bulunur, o GS'in bir parcasi artik, layiki ile birakti futbolu.

Heykel olayi basli basina bir komedi, görgusuzluk örnegi bana sorarsaniz...Adnan Polat'in orada yaptigi vefa borcunu ödemek degil, bir insani basinda defetmektir.

Kendisi bence TR'in gelmis gecmis en basarili oyuncusu.

Ayrica esi degil nisanlisiydi, ve depremden birkac ay önce nisanin bozuldugunu hatirliyorum.

Insanlarin kolay harcandigi bir devirde yasiyoruz. Hakan'in cikisi dogal bence. Alper Tezcan olayini daha unutmadik, ve daha niceleri. Yönetici takimi iliskeye son vermesini bilmiyor malesef.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Can Ergun wrote:Neyse ki, adı herhangibir sahaya verilmedi ve en önemlisi heykeli,büstü vesairesi dikilmedi.

Düşünsenize şimdi...
Florya'da Hakan'ın heykeli var,Rijkaard yanından geçiyor falan...

Tv'de tutunamazsa 4-5 yıl bile sürmeyebilir unutulması.
Adam kirdigi rekorlar ile varolacak.

Sonra heykeli dikmek isteyen Hakan degil, sevgili baskan degil mi? Bir insani karalarken ucu nereye gidiyor bir dusunun. Benim gibi o da put perestlige karsi oldugundan hayir demistir :-D Sonra gayri ciddi bir hamle baska tarafindan, dedigim gibi sacma bir teklif, nasil aklina gelmisse.

Bir vefasizlik örnegi kaptan Bulent degil mi bu ara?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan'i bir suru savunulamayacak hatasi oldu. Ama baslik ile soyledikleri arasinda gazetecilik hileri ile dolu. Sorulan sorularin gazi ile araya ahireti filan sokmus ama paragarafin basina "Arda sakin Baskani Dinlemesin" cumlesini atip altinda soylenen sozlere bakin hele. Boyle bir cumle bulamadim ben. Sadece Arda'nin kendi kariyer planini kendisinin yapmasini tavsiye ederim demis. Yazan kahpenin yorumu ise yukarda attigi baslik olmus.

Haber su acilis ile basliyor:
Galatasaray'ın 'Kral' lakaplı efsane oyuncusu Hakan Şükür, Adnan Polat yönetimine öfke kustu ve Arda'ya seslenerek, "Sakın Adnan Polat'ı dinleme dedi.
Soylesiyi yapan ise Simge Fistikoglu. Adin da belli ne mal oldugu. Yuzune guldu ve kuyruk sallayip bizim aptali onune oturttu herhalde. O da oturup boyle sap yiyip saman sicti yine ve boylece soylediklerini bu sekilde egdi bugdu. Hakan da boyle duzene gayet kolay gelir. Bosuna Saban lakabini yakistirmadilar ona. Yalniz Ulkede malasef yonetici yetismiyor demis. Yalan mi demis? Buna itirazi olan var mi bugune kadar gordukleriniz icinde. Gecen sene GS basina gelenleri gordunuz.

Hakan Sukur elbette kizgin. Yaptigi bir suru sacmaliklar da oldu. Ama bu klube asil zarar verenlerin icinde oldugunu sanmiyorum. Aldigini vermeye calisti. GS da oynadigi sure icinde sakatlik makatlik olarak kac kere yattigini goren duyan oldu, varsa biriniz verdigi ve aldikgi arasinda bir muhasebesini yapsin. Takimda ikilik cikarirmis fitne sokarmis. Yapmamistir diyemem. Adam gibi yonetici olup Hakan bunlari yapmaya kalktiginda karsina dikilmezsen yapar elbette. Onun icin geciniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Hasan hocam,

Sen sevebilirsin,hatta ben de yaşadığımız başarılardaki payını ve profesyonelliğini unutmuyorum,GS için önemli bir karakter bunun aksini iddia edemeyiz zaten.Ama ben son 2 sezonunu ve futbolu bıraktıktan sonraki halini sevemiyorum malesef ve yazdıklarımda karalamadan çok, haklı olduğunu düşündüğüm bir tepki var.

Edindiği tüm başarıları sağlayan,performansı Galatasaray'da oynamaya elvermemesine rağmen "kral" muamelesi yapan takımına karşı,futbol oynarken ve futbolu bıraktıktan sonraki hal ve tavırlarıyla tepkiyi hak ediyor malesef...

Milyon dolarlık anlaşma şartlarını belirlerken profesyonelliğin tüm nimetlerinden faydalanan oyuncularımızın,aynı profesyonelliği
yaşları ilerleyip GS düzeyinde bir takımda oynamayı kaldıramayacak duruma geldiklerini kabul edebilme aşamasında da gösterebilmeleri lazım.

Hasan ve Hakan'ın da sorunu buydu.Eski performanslarından uzaklaştıkları dönemde GS bu oyunculara sabır göstermiş ama artık durum bir sezon daha katlanılmayacak duruma geldiğinde de yaşlarından dolayı jubile teklif edilmiştir.

İşin enteresan kısmı: Jubileyi kabul etmeyip,"ben daha oynayabilirim" mesajını veren iki futbolcununda bu sezon herhangibir takımla anlaşmamış olmasıdır...
Bu hallerinde herhangibir ciddi takım ilgilenmediği için de sessiz sedasız futbolu bıraktılar.Burada bir ego patlaması ve üstüne de haksız sızlanma gördüğüm için Hakan'ın ve Hasan'ın eleştiri ve tepkiyi sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

Post Reply