FTK: Galatasaray-Sivasspor 1-1 (Ayhan 90)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

--------Aykut---------
Zabri---Meira--E.Aşık--Balta
----------Topal-----------
Aydın----Barış---Ayhan--Arda
---------Baroş-----------

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Takım Lincoln'süz debeleniyor...

Uğurdan umudu kesersek Sivas'ın sağ-bek'ini almak lazım...

Pozisyoncuklar gelmeye başladı...

Takım muazzamn hırslı ama yeterince organize değil..

Eyyam yok henüz..

M. Yıldız o kadar ağırki, paso ofsaytta...

Meira, Yıldız'a çok kötü davranıyor...
Last edited by Ismail Gezer on Tue Jan 27, 2009 10:15 pm, edited 1 time in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Takım Lincoln'süz debeleniyor...

Uğurdan umudu kesersek Sivas'ın sağ-bek'ini almak lazım...
Lincolnsuz debeleniyoruz, ortadan delmek disinda bir oyun plani yok. Bizimkileri seyrederken tek gol atma yollari paslasa paslasa kale cizgisine kadar gidip yuvarlamak topu hissine kapiliyor insan.

Lincoln olunca bu sorun halloluyor cogunlukla, adam sihirbaz gibi ama bence onunla bile var olan aslinda yapisal bir sorun, kanatlardan iyi orta yok, bu olsa dahi ortaya vurup atacak adam yok.

Baros'a iki tane cok kotu faul yaptilar, sadece birine kart gosterebildi yarma.

Hayatimda cok az takimi bu derece antipatik buldum. Antifutbol oynuyorlar diyecegim, anti futbol oynayan bir suru takima ayip olacak.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ismail Gezer wrote:Takım muazzamn hırslı ama yeterince organize değil..
Benimde korktugum buydu. Herkesin icinde bir hirs var. Bu da malesef Sivas'in isine yariyor. Takir takir oynayamamizin bir sebebide tabii ki Lincoln'un yoklugu ama son Sivas macin ilk yarisi kadar oynayamiyoruz malesef.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

iki takim futbolcularinin bu kadar nefret ettigi baska bir mac uzun zamandir hatirlamiyorum.

Adamlari eziyoruz ama, gol yok. Bu hirs ve nefret en cok bize zarar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda'nın sarısı biraz mübağalalı olmadı mı? Elini kaldırdı diye sarı kart göstermek?? Kendileri adına ne kadar hassaslaştı bu hakemler!

Bu maç kırmızısız zor biter. Adaylar: Arda ve M.Yıldız...

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Baros'a ucuncu kotu faul, bu sefer gosterebildi karti.

Ikinci yari epey bir kontra yiyecegiz.

Sanirim senede 5-6 kafa golu atabilen bir santrfor cok iyi gelir bu takima, ozellikle bu tip takimlarla oynarken.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Arda'nın sarısı biraz mübağalalı olmadı mı? Elini kaldırdı diye sarı kart göstermek?? Kendileri adına ne kadar hassaslaştı bu hakemler!
Hep boyle, otorite konularinda sacma sapan kartlar, tekmelerde kan cikmazsa kart yok, bunu hakemlik zanneden okuz TV yorumculari vs., bizim futbolun hikayesi.

Ama adam eyyam yapmaya kalkmadi, o konuda hakkini teslim etmek lazim, en azindan o rezalet yok normal kotu hakemligin ustune.

Ali

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ismail Gezer wrote:Arda'nın sarısı biraz mübağalalı olmadı mı? Elini kaldırdı diye sarı kart göstermek?? Kendileri adına ne kadar hassaslaştı bu hakemler!

Hassittir cekti orada Arda, okudum dudagini, yakinda Maraton'da dudak okumaci olacam... Ama sari gordu, halbuki kar sicratsa, ya da daha hakiki bir kufur etse kirmizi gorecekti!#$@

Guzel mac oluyor. Sivas fiziksel olarak guclu bir takim, son derece de akilli oynuyor. GS elbette cok daha ustun ve kaliteli futbol oynuyor, topla oynama %70'e %30. Ama Sivas sabirla bekleyecek, gol yememeye calisacak.

Baros iyi, Arda iyi ama gereksiz sinirli. Takimda en cok siritan Sivas'lilara fizik gucu yetmeyen Aydin. Bu cocugu guclendirmek lazim...

Bence hakemler iyi niyetli, bu sefer de bizimkiler asiri sinirli ve dolu, taraftar da yangina korukle gidiyor. Gene de gergin ortama ragmen hakeme itiraz, itis kakis goreceli olarak az. GS kazanmak icin cikmis, belli.
Iyi niyetliler ama hala reaksiyon modundalar, biraz daha sakin ve futbolcuyla diyalog icinde olsalar daha rahat mac yonetecekler.

Aslinda ben bu mac Lincoln'den daha cok Kewell'i ariyorum, cunku ceza sahasi etrafina kadar rahat rahat geliyoruz zaten, sorun orta yapmada ya da sut cekmede, hos Arda'nin iki, Ayhan'in da diregi yalayan uzaktan sutlari var. Sabri sebest vurus harcamaya devam ediyor bu arada.

Ikinci yari gol atariz gibime geliyor...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bence Arda'ya verdigi kart dogru. O harekete benzerini yan hakeme yapan Mehmet Yildiz'a da uyarilip sari verilebilirdi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Bu maç kırmızısız zor biter. Adaylar: Arda ve M.Yıldız...
Antalyaspor gibi sari kartlarini boyle iyi paylasmaya devam ederlerse isimiz zor olacak, ama tutmazsa sanslari 2. yarimiz kolaylasir.

Arda'nin "serinnn" olmasi lazim yalniz ne yapip edip. Lincoln'un yoklugunda, onsuzluk zor olur...

Adamlar 3 pas yapti mi emin degilim. Turkcell Super Lig lideri, hey masallah!

Bakalim "guzel insan" Uygun alacak mi yine Balili'yi?...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Cirak wrote:=Guzel mac oluyor. Sivas fiziksel olarak guclu bir takim, son derece de akilli oynuyor. GS elbette cok daha ustun ve kaliteli futbol oynuyor, topla oynama %70'e %30.
Mactan once Serif Abiye yazdiklarimiz birebir aynen cikti. GS cok hirsli, Sivas cok kotu. Lincoln'un eksikligini hissediyoruz. Mac Sivas sahasinin da yarisinda geciyor. 11 kisiyle kendi sahalarina degil 30-35 metreye yigilmis durumdalar. Bu kadar kotu bir takim ve hucumda etkisiz bir takim cok ender goruyoruz ASY'de. Guvenc Kurtar Denizli'yi oynatmisti bir kere boyle. Sivas Edirne disina ciktiginda her maci 9 kisi bitirir ve bir araba dolusu da gol yer. Bulent Uygun bunu futbol degil ormanda agac kesme yarisi saniyor.

Hakem kotu. Kotu kere kotu. Yorumlar sacma. Arda'ya sari kardi gosterirken surat kipkirmizi, kaslar catik.

Mehmet Yildiz... Kotu bir topcusun. Kalbin iyi, hatta GS'li bile oldugunu dusunuyorum ama kalibiyet cok kotu ve senin oynadigin futbol degil aslanim.

Ozan Ersoy

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Adamlar 3 pas yapti mi emin degilim. Turkcell Super Lig lideri, hey masallah!
Aynisini dusunyordum, bir de Aykut'a gelen top da hatirlamiyorum, bizimkilerin bir iki geri pasi disinda.

Bence Aydin yerine Yaser denenebilir.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Barış'ın soldan sağa, Yaser'inde Aydın'ın yerine geçmesi lazım. Aydın eskisi gibi etkisiz ve çıtkırıldım değildi ama gol için bir forvet daha lazım gibi. Lincoln'süz bir kadronun tek forvetli oyun tarzı çok verimsiz... Belkide Sivas'ın marifetidir bu bilemiyorum ama şu anda manzara bu.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote: Bence Arda'ya verdigi kart dogru. O harekete benzerini yan hakeme yapan Mehmet Yildiz'a da uyarilip sari verilebilirdi.
Verilebilirdi biraz hafif olmus, Arda'ya o karti gosterip Mehmet Yildiz'a gostermemenin izahi yok, sen yazmadan ayni seyi dusunmustum.

Balili girecek, 3 gun once Sabri'nin mevkinden iki orta gol oldu, Sabri'den ikinci yari surprize hazir olun (daha dogrusu Sabri'nin yaptiklari size hala surpriz olabiliyorsa).

Ben haftaya mac normal bir sahada yapilacak olsa 0-0dan sikayetci olmam, yine elenelim isteyecegim ama buraya kadar ne diye geldik o zaman diyorum sonra. Aslinda en temizi 2-0 yenilsek ve gercekten yedek bile olmayan bir takimla Sivas'taki maca ciksak en hayirlisi. Ama yoneticilerimiz kupa onemli demisler.

Bu arada hocamizin Sivas'taki oyuncu degisikliklerine nasil karsilik veremeyecegini de izleyin derim, ben de buna alistim artik, diger iyi taraflari adina. Mesela Karan kirmiziyi gormese o oyunla devre arasinda Skibbe cikartir miydi desem, sanirim cevap tabii ki hayir, 85 dakika o igrenc oyunu birlikte seyrederdik, ama neyse, bu guzelin kusuru da bu demek lazim.

Ali

Post Reply