TSL 18. hafta: Denizli-Galatasaray 0-2 (BAROS 9,Nonda 71')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Butun verimsiz gorunmesine ragmen, icime dogmustu Zoban'in Black Mamba'sinin durup durup bu mac yazacagi... :D
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:nonda senin kara gözlerini seveyim :lol:

tek kelimeyle mükemmel gol

0-2
Futbol boyle garip bir oyun iste. Ben olsam coktan degistirmistim Nonda'yi.

Zaten butun izleyenler hatta sahadaki oyuncular bile sinirlenmeye baslamislardi. Durdu durdu atmasi gercekten cok zor bir gol atti. 30 sene futbol oynadim. Yandan gelen hareketli topu gelisine 20 metreden doksana asmak oyle kolay bir is degil. Ben sahsen cok denemisimdir boyle Sabri gibi vuruslar yapmisimdir :D

Demek ki adam antrenmanlarda atiyor. Hocalar da goruyor...

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayhan sivasa gitmekten kurtuldu!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ayhan pozisyon geregi iki sari kart gorup atildi. Ikinciyi yemeyebilirdi cunku 2-0, bir tane yesen ne olacak? Ama herhalde cani Sivas'a gitmek istemiyor.
Kim ister ki?

(bu arada ikincide sari verilmeyebilirmis)

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu maci Denizli 11 kisi bitirecek, GS 10, cidden harika hakemlerimiz.

Onemli bir 3 puan alacagiz son dakikalarda iki gol yemez isek. Haftaya bugun Sivas ile antifutbol destani yazan Kayseri ile oynayacagiz, Ayhan o macta olur umarim.

Ama bugun emin oldum, GS'in bu hakemlerin yonettigi bir ligde basarili olmasi zor.

Butun hakemlerimiz bir daha donmemek uzere Avutralya'ya gitmelerini umarim, 2000 sene sonra dunya gezegenini yontiyor olsam hepsini aya ya da Mars'a yollardim.

Topal kaptan, gostere gostere Arda yapilmadi sanki. Hakem simdi Topal'a da sari kart gosterdi, saka gibi, biz Denizli'den daha cok sari gorduk saniyorum. :lol:

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Barış iyiydi bugün bayağı, hem geride ve ortada top kaptı hem de ceza sahasında pozisyon bulacak kadar devamlıydı. Enteresan asimetrik bir orta saha oluyor onunla ama Arda sayesinde gayet işlevsel oluyor. Sanki,

Code: Select all

Arda

Ayhan               Barış

Mehmet
gibi birşey oluyor, Arda ne kadar gezerse o kadar faydalı, ve hala fevkalade bir oyuncu olduğunu her maç yeniden hissetiriyor çok şükür. Baros da bugün iyiydi. Mehmet Topal acayip formsuz topla oynarken, dokunuşunu, terazisini kaybetmiş gibi. Yavaş yavaş artar ama o neticede problem değil. Ama gene de ben bu orta sahayı fena bulmadım. Denizlispor mu beni yanıltıyor acaba?
Nonda yerine Lincoln gelince tam olmuş olmayacak mı? Kewell döndüğünde de acaba böyle devam eder miyiz? Sürekli kulübede Kewell gibi bir koz olsa fena olmaz sanırım ama gene de enteresan olacak böyle birşey olursa. An azından Bordeaux maçının ideal taktiği belli. 352 de denemeyeceğiz artık umarım zorunda kalmazsak.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cok hizli, guzel baslayan GS 20-25'den sonra uyuttu ve idare etti. Gollerimiz cok guzel. Onun disinda Arda'yla girdigimiz ve de Baros'un kacirdigi pozisyonlar var. 4-5 atilacak firsadin 2'sini gole cevirdiler. GS %85 pas yuzdesiyle oynadi. Kalesinde Sabri'nin offside'i bozdugu bir pozisyon, Meira'nin buyuk geri pas hatasindan olusan pozisyon ve bir kac uzaktan sut disinda fazla pozisyon vermedi.

GS'in oyununu 15'er dakikalik bolumlere bolersek maci, cok iyi - iyi - kotu - cok kotu - iyi - kotu seklinde seyretti diye yorumlayabiliriz.

Hocanin Nonda'yi bariz hata olarak nitelendirilebilecek gec degistirmesi belki de 3 puani getirdi.

3 puan cepte... Kaldi 7 deplasman. Daha cok erken bir sey soylemek icin.

Ayhan'in atilmasi Sivas maci icin kotu olsa da, oraya gitmeyecek olmasi ve sakatlanmayacak olmasi da iyidir. Bu arada ikinci sari kart gercekten agir bir karar. Hakem de iki kere Guven'i oyuna sokmamis. Ayhan'i cikarmak istemis hoca. Bu hakemler bikkinlik getirdigi icin benim sahsen soyleyecek bir seyim yok.

Ozan Ersoy

Ozgur Huseyinoglu

Sansal nispeten sakin ama, ozlemisiz boyle Maraton'un gergin baslamasini... :)
Özgür

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

BarisCakan wrote:Barış iyiydi bugün bayağı, hem geride ve ortada top kaptı hem de ceza sahasında pozisyon bulacak kadar devamlıydı.
Evet ama birisinin Baris'in kaleciyle karsi karsiya pozisyonlardaki vuruslariyla ilgili calismasi lazim. Hep abaniyor, bazen gol oluyor ama bugun iki tane var, biri ilk yarida, biri ikinci, ilk yaridaki ustten disari, ikinci yaridaki yandan disari.

Plase ya da daha yumusak herhangi bir vurusla toplari kalecinin gidemeyecegi yerlere vurmak yerine asiliyor hep, bu yuzden cok az gol atiyor, pozisyona girmesine ragmen.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Siir gibi goller atilmis. Nonda nin mac sonu roportajina yetistim. Sakatligim tam gecmedi, igne ile bu kadar performans veriyorum iceriginde birseyler soyledi.

Maci seyredenler takimi begenmis. Sabri den daha cok Baris a yuklenenler de var. Baris cok mu savruk oynadi?

Bordo macina iki haftamiz kaldi. Kewell ortada yok, Lincoln buyuk bir ihtimal yetisir. Onumuzdeki Sivas maci zor ve cok riskli. Sakat vermeden Ist a donelim, sapkayi havaya atacagim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozgur Huseyinoglu

Allah seni de davul etsin e mi Sansal... Sivas bizi yenince, "eee, Turkiye'nin sartlari boyle, oynanacak", Adana icinse, "TFF bu sahada nasil 1. lig maci oynatir?!"... "Renklerin cikarlari" degildi di mi... Hay size de, marka degerinize de...
Özgür

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bu sezonu saymazsan Lig TV'nin 1 sezonluk anlasmasi kaldi TFF ile.

Bizim katkilarimiz ile Turkiye'de 5.sampiyon cikti diyebilmek icin mutemadiyen dua ediyorlardir.

Buyuk bir ihtimalle el degistirecek mac yayinlari.

Sivas'in sampiyon olmasi Lig TV'nin cok isine gelir.O olmazsa Trabzon'da uyar.Sivas kadar olmasa bile.

O zaman da, Trabzon bile olsa Anadolu'dan yillar sonra bir sampiyon cikmasinda bizim de cok katkimiz oldu diyeceklerdir.

2009-2010 sezonu sonrasi yapilacak ihale icin bunu da avantaj olarak kullanmak isteyeceklerdir.

Haaa...Bu bir avantaj saglar mi?Orasi tartisilir.

Gerci "Gelen gideni aratir" sozu mutlaka ve mutlaka burada da gecerli olacaktir.

Hafizam beni yaniltmiyorsa Dogan Grubu astronomik fiyatlarla girecek ihaleye diye bir seyler ya okumustum, ya da duymustum...

Onlarinda malum kulube yakinligi herkes tarafindan biliniyor....

Sonumuz hayrola....
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu macda Sabri cok ama cok kotu idi. Sag geride gorevini yapmayarak Denizliye koridorlar sundu ama Allahdan Denizlinin dogru durust oyuncusu yoktu o tarafi kullanamadilar. Meira'da ilk yari "mental error"lar yapti ama ikinci yari sanki biraz kendini toparladi.

Sabri, Meira Baris derken bende Sivas'da Ayhan'nin yerine kim oynayacak diye dusunuyordum...

Herhalde Balta'yi ortaya alip Volkani sola ceker. Ben biraz risklide olsa acaba Barisi Ayhan'nin yerine defans/top kesici gorevini yukleyip Topala'a top dagitma gorevi verilse mi diye dusunuyorum.

Hakan Balta benim icin sol bekte son derece basarili ve gayet sakin dusunen bir topcu ama ortada agir kaliyor. Baris orta sahamizda hafif sertlik ile karsi toplari kesebilirmi acaba? Sert derken ikilide omuzunu kullansin yeter...

Denizli macini izlerken Sivas Kayseri macinin son derece sert futbol oynandigi soylendi. Demek ki Sivas'da bizi ayni stil futbol tarzi bekliyor...

Kazaniriz kaybederiz onu anlarimda umarim hakem adilce bir mac yonetir....

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ali Gursel wrote:
BarisCakan wrote:Barış iyiydi bugün bayağı, hem geride ve ortada top kaptı hem de ceza sahasında pozisyon bulacak kadar devamlıydı.
Evet ama birisinin Baris'in kaleciyle karsi karsiya pozisyonlardaki vuruslariyla ilgili calismasi lazim. Hep abaniyor, bazen gol oluyor ama bugun iki tane var, biri ilk yarida, biri ikinci, ilk yaridaki ustten disari, ikinci yaridaki yandan disari.

Plase ya da daha yumusak herhangi bir vurusla toplari kalecinin gidemeyecegi yerlere vurmak yerine asiliyor hep, bu yuzden cok az gol atiyor, pozisyona girmesine ragmen.

Ali
Bence de Barış'ın ayak içi şut çalışması iyi olur, Arda da sanki katılsın o antrenmana. İkisi de hala ilerleyebilirler bu konuda. Yine de ben mesela fazla savruk bulmadım Barış'ı, Sabri'nin ne kadar formsuz olduğunu gerçekten görme şansına erişebilirdik önünde Kewell'la oynasaydı. Her yere yetişti, yardım etti.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Gokcigdem wrote:Bu macda Sabri cok ama cok kotu idi. Sag geride gorevini yapmayarak Denizliye koridorlar sundu ama Allahdan Denizlinin dogru durust oyuncusu yoktu o tarafi kullanamadilar. Meira'da ilk yari "mental error"lar yapti ama ikinci yari sanki biraz kendini toparladi.

Sabri, Meira Baris derken bende Sivas'da Ayhan'nin yerine kim oynayacak diye dusunuyordum...
Sabri gerçekten çok kötüydü. Bu çocuğu anlamıyorum. Attığı tek düzgün pas Nondaya verdiği gol pasıydı heralde. Sivas maçındaki tek golün asistinide onun yaptığı düşünülürse, her maça etki ettiği iddia edilebilir. :D

Bu işin çaresi Sabri'nin ortada oynaması.

Linderoth oynayacak durumdaysa, sağ-bek'e konulmalı. Önünde de Sabri oynar. Ortada Topal-Barış.

Sivas-Kayseri maçı çok kötü bir maçtı. Ve bu hafta bu ikisiylede maçımız var.

Post Reply