TSL 18. hafta: Denizli-Galatasaray 0-2 (BAROS 9,Nonda 71')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Gokcigdem wrote:Bu macda Sabri cok ama cok kotu idi. Sag geride gorevini yapmayarak Denizliye koridorlar sundu ama Allahdan Denizlinin dogru durust oyuncusu yoktu o tarafi kullanamadilar. Meira'da ilk yari "mental error"lar yapti ama ikinci yari sanki biraz kendini toparladi.

Sabri, Meira Baris derken bende Sivas'da Ayhan'nin yerine kim oynayacak diye dusunuyordum...

Herhalde Balta'yi ortaya alip Volkani sola ceker. Ben biraz risklide olsa acaba Barisi Ayhan'nin yerine defans/top kesici gorevini yukleyip Topala'a top dagitma gorevi verilse mi diye dusunuyorum.

Hakan Balta benim icin sol bekte son derece basarili ve gayet sakin dusunen bir topcu ama ortada agir kaliyor. Baris orta sahamizda hafif sertlik ile karsi toplari kesebilirmi acaba? Sert derken ikilide omuzunu kullansin yeter...

Denizli macini izlerken Sivas Kayseri macinin son derece sert futbol oynandigi soylendi. Demek ki Sivas'da bizi ayni stil futbol tarzi bekliyor...

Kazaniriz kaybederiz onu anlarimda umarim hakem adilce bir mac yonetir....
Sabri ilk 60 65 dakka cok kotu oynadi, ve Meira nin anasini aglatti. Son 20 dakka birseyler yapti. Ben bu mactaki sabri kadar kotu bir sabri gormemistim, son 2 macta asist yapsada.

Meira geri pasi disinda iyiydi bugun, zaten ondan sabrinin hatalari gol olmadi.

Baros'un bilegine bilegine taban dahil herseyle girdiler. Gecen sivas maci gibi. Belliki cok guclu bir oyuncu banamisin demedi.

Lami cimi yok, galatsaray 3 5 2 oynuyor. Sabri sag acik, arda sol acik. Kewell in yerinde bugun nonda oynadi. Licolnun yerinde ayhan, ayhan yerinde baris. umarim onemli maclarda yer yer buna donerler.

Cok guzel goller, rolanti oyun, ve rahat bir mac oldu.

Ayhanin karti kasti gordugu hakkinda hic bir suphem yok.

Nonda ceza alani icinde topla bulustu, sut yerine pas verdi, ve gol oldu. Macin sirri bu.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ali Gursel wrote:Super Ligi'n en az faul yapan takimiymisiz bu sezon. maalesef iyi bir istatistik degil bizim icin.
Bu biraz sIkma gibi geldi bana.
Su an tekrarini izliyorum macin.11 nokta bilmem kac dedi mac basina.Denizli icinde ayni numara 14 nokta bilmem kac.
Hic inandirici gelmedi nedense.Koca mac 11 faul mac basina.
Ilk macta oturup sayacagim yaptigimiz faulleri...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit Karan'ın maç öncesi tahmini: " 2-0 kazanırız, golleri Nonda ve Baroş atar."

Böyle bir tahminde bulunmuş. Enteresan :)

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabri'den de maç sonu yorum:" Maçın başından sonuna kadar disiplinden kopmadık...."

Yeme bizi Sabri. Bu lafı senin söylemen nasıl bir ironidir? :D

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Sabri'den de maç sonu yorum:" Maçın başından sonuna kadar disiplinden kopmadık...."

Yeme bizi Sabri. Bu lafı senin söylemen nasıl bir ironidir? :D
Sevgili Ismail, burada cok aci olan ne biliyor musun, Sabri son derece samimi, dun kendince disiplinden kopmadan mac oynadi. Bu Sabri'nin disiplinli haliydi.
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir kanat oyuncusundan beklenen ilk şey, bölgesini iyi savunması ise ikinciside hücuma destek vermesidir. Allah için, saçma sapan ortalar şutlar atsada Sabri'nin bi destek gayreti var. Ama gidince geri dönmek aklına gelmiyor. Muhtemelen kendi bölgesini ortanın sağı falan sanıyor :D

Bu yönde ciddi eleştiriler olursa, o da Servet gibi "Bende gelen topu keserim, önümdeki adama veririm, en kral savunmacı olurum, ama ...." şeklinde konuşabilir :D

Bu işin çaresi sabrinin arkasına birini koymak. Benim için bu kişi şimdilik Linderoth...

Linderoth orda oynasa Balili ve benzerleri elini kolunu sallaya sallaya girebilirmi ceza sahasına?

Gerçi adamı görmeyeli uzun zaman oldu. Linderoth nasıl bir top oynardı unutmak üzereyim :D

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ismail Gezer wrote:
Gerçi adamı görmeyeli uzun zaman oldu. Linderoth nasıl bir top oynardı unutmak üzereyim :D
A aa.. Linderoth'u mu almışız? :P

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Oncelikle Galatasaray'in ilk golunu tebrik etmek lazim.Hazirlanisi ve bitirilis acisindan cok guzel bir gol.

Galatasaray bu sezon bu tazrda 10 kusur gol atti.Ben diger takimlarda bu tarz golleri cok gormedim.

Ayrica bir cift lafimda NONDA icin.Oyundan dustugu anlarda hele hele tam cikarilacakken gol atmasi sevindirici.Umarim bu iyi bir uyari olmustur.

Bir pozisyonda kendi vurmasi gereken bir yerde pas verip pozisyon harcaninca cok sinirlenmistim.Belki de boyle talimat almistir.

Ayhan'in gordugu kartlar zorunlu kartlardi.Her iki pozisyonda da Ayhan mudahale etmese karsi takim golle burun buruna kalacakti.Ayhan bir sonraki macta yoklugu zor dolacak bir oyuncu.Iki Sivas ve Denizli macinda gorduk ki sag taraf cok acik veriyor.Bordo'nun sol beki bunu affetmeyebilir.Cok tehlikeli adam.

Baris'i bende biraz savruk gordum.Bazi mudahalelerinde gec kaliyor ve sari kart tehlikesi yasiyor.

Ama genel gorunum fena degil.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply