Olimpiyat Ruhu ve Sportmenlik

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Olimpiyat Ruhu ve Sportmenlik

Post by Cengiz Akgun »

Biraz once Yahoo'da bu haber gozume carpti.

http://sports.yahoo.com/top/news?slug=a ... &type=lgns
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Feb 04, 2009 10:14 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da Cinlilerin spora bakisi. Kus Yuvasi'ni bozuyorlarmis.

http://www.upi.com/Business_News/2009/0 ... 233354940/
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

http://www.newsoftheworld.co.uk/news/15 ... -pipe.html

Image

O ciğerle de ne diplenir arkadaş ama, görünmezler alemini de görmeye başlarsın :)

Türkiye dışındaki yerlerde genç sporcular boş vakitlerinde yaşlıları karşıdan karşıya geçiriyor bilinmesin diye ekledim bunu da.

Ugur
the average person thinks he isn't.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ugur Sahin wrote:http://www.newsoftheworld.co.uk/news/15 ... -pipe.html

O ciğerle de ne diplenir arkadaş ama, görünmezler alemini de görmeye başlarsın :)

Türkiye dışındaki yerlerde genç sporcular boş vakitlerinde yaşlıları karşıdan karşıya geçiriyor bilinmesin diye ekledim bunu da.

Ugur
Sevgili Ugur,

Bunu mesela Arda yapsaydi, burda Arda'ya soylenmeyen laf kalmazdi. Phelps'in yaptigi bulundugu konum itibari ile tabii ki daha dikkatli olmasini gerektiyor ama sonucta adam genc. Ne kadar ben delikanli yillarimda USA'da yasamis olsamda, bu islere hic ama hic girmedim. Ama girmenin ne kadar kolay oldugunu cok iyi biliyorum. Onun icin cokta kizmamak lazim. Sonucta genc ve bir anda dunyanin tanidigi bir kisi olmasinin verdigi psikoloji ile bu tip olaylari yapmasi cokta yadirganmamali.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu tur serserilikleri ilk defa yapmiyor ki? Ha anladim beyni daha gelismemis. Bilimsel aciklamasi da bu.

Boyle bir anda gelen un, para, ve hayranlik olayini herkez kaldiramiyor malasef. Zaten annesi ne kadar ustune dustuyse de babasiz yasamanin verdigi bir suru eziklikte birlesince ortaya cikan karisim bu oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ugur Sahin wrote:

Ugur
Ugur bence asil karsilastirilmasi ve sorulmasi gerekenler
1) Sporcu bu olay ortaya ciktiktan sonra ne yapmis? Turkiye'de olsa ne olurdu?
2) Amerikan medyasi bu konuya nasil yaklasmis, neler yaziyorlar, neyi elestiriyorlar? Turk basini olsa ne yapardi?
3) Sporcunun sponsorlari ne yapiyorlar ve ne gibi demecler verilmis?
4) WADA dunya anti-doping kurulusu ne gibi bir ceza/yaptirim uygulayacak bu durumda?

Ozan Ersoy

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:
Ugur Sahin wrote:

Ugur
Ugur bence asil karsilastirilmasi ve sorulmasi gerekenler
1) Sporcu bu olay ortaya ciktiktan sonra ne yapmis? Turkiye'de olsa ne olurdu?
2) Amerikan medyasi bu konuya nasil yaklasmis, neler yaziyorlar, neyi elestiriyorlar? Turk basini olsa ne yapardi?
3) Sporcunun sponsorlari ne yapiyorlar ve ne gibi demecler verilmis?
4) WADA dunya anti-doping kurulusu ne gibi bir ceza/yaptirim uygulayacak bu durumda?

Ozan Ersoy
Ozan abi valla ilk 3 maddeyi olayı çok yakından takip etmediğim için fazla bilemeyeceğim, sizin oralarda siz daha görüyorsunuzdur olayları.

Ama WADA'nın kuralları gereği marijuana kullanmanın cezası 4 seneymiş, ben 1 bile sene verirlerse şaşırırım. ("4 seneyi vereceksin gözünün yaşına bakmayacaksın" manasında yazmıyorum; yanlış anlaşılmasın.)

Ugur
the average person thinks he isn't.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Bu haber, verilen kaynak disinda hicbir yerde yayinlanmandi. Ya yalan, ya da olay buyumesin, duyulmasin diye Amerikan medyasi tarafli davraniyor.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Bu haber, verilen kaynak disinda hicbir yerde yayinlanmandi. Ya yalan, ya da olay buyumesin, duyulmasin diye Amerikan medyasi tarafli davraniyor.
Dun en azindan uc-dort dakika ki (uzun zamandir David Letterman'in monologunda) Letterman dalgasini gecti. Madalyalari da yemis kafayi dumanlayinca filan diyordu. Elbette akli basinda basin ustune daha da gidip bu serseriligin daha da pahaliya patlamasini onlemek isteyecektir. Uzun menzillide adamin madalya kazanmasi daha verimli kendi isleri icin. Geriye komedyenlerle supermarket basini kaliyor madeni bulduk diyenler arasinda.

Bu resmi ceken bu serseriligi beraber yaptigi arkadaslardan biri muhakkak. Herif ne kadar iyi bir arkadas ki bunu boyle el altindan sizdirip ustune ustluk para da yapti kimbilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Phelps'e 3 ay ceza

Amerika Yüzme Federasyonu, Michael Phelps'e 3 ay men cezası verdi. Federasyon, Phelps'in cezasının doping ile ilgili olmadığını, ancak ünlü yüzücüye sert bir mesaj verilmesi gerektiğini açıkladı.

Bir partide marihuana içerken çekilen fotoğrafları yayınlanan Michael Phelps, Uluslarası Olimipyat Komitesi ve Uluslararası Yüzme Federasyonu’nun desteğine karşın ceza aldı.

Bu iki kurum ünlü yüzücünün samimi özürünün yeterli olduğunu savunmuştu. Özellilikle FINA, Pekin'de 8 altın madalya kazanarak tarihe geçen Phelps'in yüzme sporunun popülerliği için büyük önem taşıdığını vurgulamıştı.

14 altın madalya ile modern olimpiyat tarihinin en başarılı sporcusu olan Michael Phelps'in bu krizi nasıl atlatacağı ise merak konusu... Şampiyon yüzücü, şimdiden güçlü sponsorlarından Kellogs'u kaybetti. Firma, şubat ayı sonunda Phelps'ten desteğini çekeceğini açıkladı.

http://www.ntvspor.net/pages/32353.ASP
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:Phelps'e 3 ay ceza

Amerika Yüzme Federasyonu, Michael Phelps'e 3 ay men cezası verdi. Federasyon, Phelps'in cezasının doping ile ilgili olmadığını, ancak ünlü yüzücüye sert bir mesaj verilmesi gerektiğini açıkladı.....
Cok sert olmus mesaj. Bir daha yapmaz artik. Zaten kendi de "yanlislarima bakarak ogreniyorum ve buyuyorum" demisti Bu laftan sonra kalkip ceza filan vermeleri ayip olmus. Yazin Dunya sampiyonasina zaten kimi gondereceklerdi ki? Bu sabahta ise gelirken radyoda Kellog kontratini fesh etti dediler haberlerde. Cocugun ekmegi ile oynuyorlar.

Bir kac gecedir Letterman ve Leno Bush'un yoklugunda bayagi bir malzeme cikardilar. Dunku Letterman'da saka "Unemployment is high, foreclosures are high, Michael Phelps is high" idi. Evvelki gunku de "Outside is 21 and cloudy. Like Phelps."

Leno ise dun "Iyi haber, Phelps havuza donmus" dedikten sonra suyun icinde elinde nargile borusu ile duman ve havaciklar cikaran birini gosterdi. Bir iki hafta daha gider zoraki bir iki sey daha bularak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply