FTK: Sivasspor-Galatasaray 3.Subat.Sali TSI: 14:00

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Gursel wrote:Bu saçma sapan kupa için bir oyuncumuzu daha sakatlatanlar kadar rahatlamasam da ne yalan söyleyeyim rahatladım...
Bu kupayi kazanan UEFA kupasina gitme hakki kazanmiyormu?
"Nasil olsa gideriz" havasindamisiniz yoksa?

Emre Gungör sagbek oynamis...Kalli'nin tavsiyesi uzerinedir.

Hedef 1 gitti, kaldi 2...

Bunu disinda yorum yok, maci izlemedim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote: Bu kupayi kazanan UEFA kupasina gitme hakki kazanmiyormu?
"Nasil olsa gideriz" havasindamisiniz yoksa?
Havasında değilim, eminim, arzu ettiğin herhangi bir şeye iddiaya da girerim (tabii kurnazlık olmasın, ya CL ya UEFA demek istiyorum).

Eğer sen de düşüncende eminsen koy iddianın adını, bana her şey uyar. Ama dikkat et, bu karamsar tutumlar işin içine birşeyler kaybetme riski girdi mi forumda yazmak kadar kolay gelmez insana. :wink:

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Benim hicbir iddiam yok, sartlanmadimda. Ben görduklerimi yaziyorum.
Kupaya sacma dedin, buna cevaben yazdim. Neresi sacma, tekrar
soruyorum?

Dusunceme gelince. 16 senedir yaziyorum, bu sana göre karamsarlik.
Halbuki karamsar bir insan degilimdir...sacma sapan ligimiz ile basasa
kaldik. Sacma sapan kupa var, evropa kupasi.

Tekraren, sezon nasil kapanirsa kapansin siz hep hakli kilinacaksiniz.
Bir nesne olmayan, biz kasaba tuccarlari isimize bakalim en iyisi.
Last edited by Hasan Tezcan on Tue Feb 03, 2009 7:39 pm, edited 1 time in total.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote:GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

Arda... dakika 8... Nefis bir gol.

Sahada bir gram kar yok, camur, balcik yok.
Celal Gürcüoglu wrote:…. elendik.
:shock:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:
Ozan Ersoy wrote:GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

Arda... dakika 8... Nefis bir gol.

Sahada bir gram kar yok, camur, balcik yok.

:shock:
Seni kiniyorum Kerem'cim... :D:D:D Cumlemin tamamini almadigin, isine geldigi kadarini yazdigin icin...

:roll:

Demek istedigim bir hafta once rezalet bir ortamda oynattilar. Islerine geliyordu. GS'in oyununu sahayla onlemek istediler basardilar. Simdi baskilar gelince, kiyamet kopunca ellerinden geleni yapmislar, ne goletler vardi, ne buz vardi.

Bu kasaba tuccarligindan baska bir sey degil. Ama kaybeden hep kendileri olur...
Sivas seneye ilk turda 3'er 5'er yer Avrupa'da. Ayrica son mac da ASY'de. O zaman da gorecegiz insallah.

4 yedekle (biri kaleci olmak uzere) oynayan GS'i gosterdigi mucadeleden kutlarim. Takim fiziksel olarak iyi durumda.

Meira gercekten cok iyi oynadi. Emre Asik da oyle. Emre Gungor'un halini gordukce hocanin niye oynatmadigini anliyor ve ona olan guvenim artiyor. Bugun bir savunma oyuncusunun yapabilecegi butun hatalari yapti. Bir kirmizi kart gormemis. Yerini kaybetti, offside'da birakayim diye adam kacirdi, birebirde rezil calimlar yedi, yavas kaldi, zamanlama hatasi yapti, erken sari aldi, pas hatasi yapti, tehlikeli yerlerde topu kaptirdi. Sag bekle alakasi yok bunun. Stoper oynadigi Malatya macinda da 10 dakikada atilmayi becerdi. Kotu durumda. Bunun nedeni de kalite olarak cok kotu bir futbolcu olmasi degil, senenin cogunda sakat olmasi. Kendini toparlamasi gerekiyor acilen.

Arda gibi bir futbolcumuz oldugu icin seviniyorum. Bugun de en iyilerdendi.

Yonetimin kupaya asilmasinin nedeni kupadan gelecek paraydi. Ama artik olayin iyi tarafina bakmak gerekiyor. Besiktas-FB-Sivas sampiyonluga oynuyorlar. Yari final/final maclari onlari etkileyecektir. Trabzon'la basbasa kalabiliriz Nisan ayinda.

GS'in Lincoln-Kewell geri geldiginde daha da iyi olacagini dusunuyorum.

Baris'in dizi donmus diyorlar insallah ciddi bir seyi yoktur.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Tue Feb 03, 2009 7:57 pm, edited 2 times in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Benim hicbir iddiam yok, sartlanmadimda. Ben görduklerimi yaziyorum.
Kupaya sacma dedin, buna cevaben yazdim. Neresi sacma, tekrar
soruyorum?

Dusunceme gelince. 16 senedir yaziyorum, bu sana göre karamsarlik.
Halbuki karamsar bir insan degilimdir...sacma sapan ligimiz ile basasa
kaldik. Sacma sapan kupa var, evropa kupasi.

Tekraren, sezon nasil kapanirsa kapansin siz hep hakli kilinacaksiniz.
Biz nesne olmayan, biz kasaba tuccarlari isimize bakalim en iyisi.
Yazdıklarından UEFA'ya katılmak konusunda senin endişelerin varmış gibi çıkıyordu, eğer yoktuysa benim kupayı saçma bulmamda sorun gördüğün şey nedir? Yani ikimizin de UEFA'ya gidebilme endişesi yoksa sorun nerede?

Neresi saçmayı tekrar yazayım: GS bu kupayı 14 kere kazanmış, ardından gelen takımlar Trabzon ve BJK 7şer kere kazanmışlar, FB 4 kere. Prestij olarak bunu 15-7-7-4 yapmanın senin açından marjinal faydası nedir bilmiyorum ama benim açımdan adam yormaya ya da sakatlama riski almaya değmeyecek kadar küçük.

Ama sen çıkıp Servet'in omzu sakatlansın, Lincoln'ün dizi sakatlansın, Barış sedyelerle sahadan çıksın, değer şu durumu 15-7-7-4 yapmak için diyorsan buna da lafım olamaz, tercih meselesidir, anlamam, katılmam ama tercihine bir şey diyemem.

Senin benim saçma bulmama itirazını da anlamıyorum, sebebi Avrupa'ya gidemem endişesi ise ben eminim, iddiaya girecek kadar dedim. O değilse nedir?

Bu arada GS yanılmıyorsam bu ligde FT'in son senesi (ikinci FT dönemi)haricinde son 15 senedir falan ligi hep ilk üçte bitiriyor, hatta ilk ikide, bu işin biraz mantığı varsa bu senede aynı şey olacak, ben bundan gayet eminim, ne yapayım kibarlık olsun diye ya 10. olursak ligde, kupa çok lüzumlu mu diyeyim?

Hem ayrıca ben bunu senin taş attığın "elendikten sonra kupa önemsizdi derler" dediğin kişiler gibi GS elendikten sonra değil, geçen sezondan beri, bu sezon her kupa maçından önce aynı şekilde yazıyorum.

Ligimiz saçma sapan olabilir ama en azından bir mantığı var, tek maçlı gruplarla oynanan, sonradan aynı grupta oynayan takımların birbirine düşebildiği, gruptan kaçıncı çıktığının bir anlamı kalmayan, herkes elemeleri tek maç oynarken çeyrek finalden sonrası çift maça dönme gibi format saçmalıkları ile dolu kupamız kadar saçma mı ligimiz emin değilim.
Hoş saçma da olsa ligi oynamaya mecburuz, CL'e gitmek için, lig tarhinde bize yakın bir rakip olduğu için.

Evropa kısmına saçma demedim, çok önemli buluyorum, bir yanlış anlama olmuş orada.

Bu sezon nasıl kapanırsa kapansın siz haklı kılınacaksınız serzenişini daha önce de okudum. O paragrafın sonundaki sözler bana ait değil, böyle şeyler yazmadım, ima da etmedim. Öyle şeyler düşünmediğimi, kimseye kasaba tüccarı tipi şeyler demediğimi tekrarlamak isterim.

Siz hep haklı kılınacaksınız serzenişine gelince, bazı yazdıklarından (Meira hakkında mesela), aynı hissi ben de senden ediniyorum. Yani GS bu sene Meira ile oynayıp UEFA'yı kazansa sen aynı şeyleri yazacakmışsın gibime geliyor. Meira da çoğu futbolcu gibi bazı maçlar iyi bazı maçlar kötü oynuyor (bence) ama sen nisbeten daha iyi oynadığı maçlardan sonra da kötü oynadığı maçlardan sonra yazdıklarının aynısını yazıyorsun. Ne olursa olsun haklı çıkacaklar grubuna dahil olmadığına emin misin?

Son olarak, benim yazdıklarım size değil sana idi. Kimseyi kimse ile karıştırmıyorum, senin yazdıklarını futbol görüşün doğrultusunda, gördüğün gibi yazdığından şüphem yok (Ümit Karan hakkında bu forumda ikimiz kadar uzun süredir olumsuz yazan kimse yoktur mesela), yani kendini mesih gibi ortalara atıp, cimbom.org'a mesaj verme maksadıyla falan yazdığını düşünmüyorum, bazı konularda da seninle aynı fikirdeyim, sadece gelecek ile ilgili düşüncelerim sana göre daha iyimser, ne yapalım?

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende elendigimize uzuldum.

Galatasaray'da begendigim basta Emre Gungor oldu. Bayagi saglam oynadi izledigim kadari ile. Bence Servet ile birlikte defansimizi iyi toparlarlar.

Hayal kirikligim ise Umit Karan'nin uzerine kurulu. Ikinci yarida o kritik pozisyonu gole cevirseydi ne Baris sakatlanacakti nede Kupadan elenecektik. Bence Umit Karan'nin en buyuk problemi konsantresyon! Onla bunla ugrasacagina oyununa, zamanlamasina top kontrolune baksin :evil:

Ikinci yari ve hatta uzatlamalarda bile Galatasaray Sivassporun uzerine hizla bir gidebilse bu maci alirdik.

Ama yanlizca Arda ile bu kadar. Cocugun cilki cikti kosturmaktan bir ileri bir geri...Koskoca Galatasarayda da ikinci bir "playmaker" ortaya cikamadi. Ondan sonra tabiki Ardanin kalbi hizla carpar :cry:

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Baris'in dizi donmus diyorlar insallah ciddi bir seyi yoktur.

Ozan Ersoy
İnşallah, bence bir de kurşun döktürsek takıma çok iyi olacak, ben de anlamıyorum, nereden gelip bizi bulur bu musibetler hep, Servet, Lincoln, Barış kupa maçlarında sakatlanırlar.

Neyse, inşallah bir şeyi yoktur, büyük talihsizlik.

Ali

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Gursel wrote:O paragrafın sonundaki sözler bana ait değil, böyle şeyler yazmadım, ima da etmedim. Öyle şeyler düşünmediğimi, kimseye kasaba tüccarı tipi şeyler demediğimi tekrarlamak isterim.
Sözum sana degil, laf yerine gitti.

Benim kitabimda bahanelere yer yok. Sakatliklar olacak diye birakin
maclari, önemli bir kupayi sacma kilman bana ilginc geldi. TR sartlarinda
kisin hic cikmasinlar o zaman, lig ertelensin. Gerisi benim icin bos laf,
kabul etmem. Gerektiginde balcikta oynayacaksin...en zevk aldigim
maclar bu sartlar altinda oynadigim maclar oldu. Kiran kirana gecen
maclar, takimi takim yapan, yucelten maclar. Sagnak yagmur altinda
oynanan maclari buyuk bir zevk ile izler o gunleri hatirlarim :-D Ayni sekilde
buzla kapli sahalarda oynadigim maclari. GS futbolcularinda bu kafa yapisini,
özellikleri görmuyorum. Taraftarlari gibi bahane aramak ile mesguller...

Sivasspor'u 3 mac yenemedik, bakalim 4. maci ASY alacaklarmi...bakin
hicbir iddiam yok bunu söylerken. Sonra benim icin önceden iyi veya kötu
takim yok, o an sahada oynayan takim var. Umidim ilerde tas gibi ligimizin
olmasi...ingilizleri kopya etmeksizin. Almanlara bakabilirler...eski alman
mentalitesine.

Isveclilerde bir söz vardir, cok sevdigim "Gilla läget", turkceye nasil
tercume edecegim bilmiyorum, belki Kerem yardimci olabilir.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Sivas'in vicik-vicik ve kasap olmayan kisimlarina tebrikler. ASY'de yenilmeyerek turu haketmis oldular.

Bu Sivas maclarinin actigi yaralar, ince hastaliga cevirmis, öhö-öhö öksurunce mendilimde kan izleri oluyor, hastane-doktor pesinde kosacagim icin, cok uzatmadan, goruslerimi daha onceden yazmis, guzelce ozetlemis olanlardan kopyaliyor olacagim:
Celal Gürcüoglu wrote:Cok fazla uzatmiycam ama illa Sivas sanki bizi yendi bizde icimize sindirememisiz gibi dusunuyorsunuz ve o yuzden bu tartismayi direk "Oyna kardesim Sivas'ta oynadiya" getiriyorsunuz (buzlu sahada oynamakta sakinca yok diyenlerden bahsediyorum). Tabii ki oynanacak. Oynamam dersen maci hukmen kaybediyorsun ve cezalar aliyorsun. Ama antreman sahasini isitmali yapan takim neden stadina yapmasin bunu? TFF'u neden Kasimpasa'nin stadini kapattida Sivas'a ya sahani isitmali yap veya onlemlerini al yoksa sahanda mac oynatmam demiyor. Ben daha cok bunlari diyorum. Burada ucan kusu elestiren kisiler bu olayi neden elestirmiyorlar bende ona sasiyorum.
Ali Gursel wrote:Bir söz de Kerem'in bahsettiği genel konuya: herkes kendini hoşgörülü, başkasına karşı hassas zanneder, ama herkes öyle değildir. Ben bunun için basit bir test önereyim: Birileri bana yazılarımla ilgili uyarıda bulununca tepkim ne oluyor, gerçekten okuyup söyleneni anlayıp bu doğrultuda birşeyler yapabiliyor muyum, yoksa hayır, ben doğru yazarım, en haklı benim, sizi sersem sürüsü, ben hep haklı yazarım diye aynı yolda devam mı ediyorum. Bu güzel bir test, umarım herkes kendine uygular.
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
İnşallah, bence bir de kurşun döktürsek takıma çok iyi olacak, ben de anlamıyorum, nereden gelip bizi bulur bu musibetler hep, Servet, Lincoln, Barış kupa maçlarında sakatlanırlar.

Ali
Uzatmalari izlemedim, Sedat'in darbesiyle yerde kaldi diye yaziyorlar. Skibbe "doktorlar teshis koyamadi" demis.

Sahsen kursun mursun inanmam. Turkiye'deki futbol kosullarinin (sahalar, oynanan futbolun sertligi ve hakemlerin acizligi) sonuclari bunlar. Hadi Lincoln citkirildim falan anladik, Baris da mi yumusak adam? Sene basinda ayagini ezdiler, tarak kemigi kirildi. Kayserispor macinda. Simdi de dizi dondu diyorlar. Sonra saglik kurulu falan...

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Tekin wrote:Dikkat ettiyseniz, Aykut Penaltilarda hep duracagi yerde, cizginin üzerinde duruyordu. Petrovic vurus olurken hep 1-2 adim ileriye gitti ve kendisine avantaj sagladi.
Cunku Aykut futbolu Almanya'da kurallariyla ogrenmis. Petkovic Avustralya'da ormanda kangrularla. Ben izlemedigim icin bilemiyorum ama boyle yaptiysa hakemin atislari tekrar ettirmesi gerekiyor.

Aciniz kurallara bakiniz FIFA'nin kitabinda.

Ilk once kurallari bilin, kurallari uygulatin da ondan sonra kufur mufur gibi adap kurallarina girer, insanlarin agizlarini duzeltmeye calisirsiniz.

Ama hata Aykut'da... Petkovic'in ilk kurtardigi toptan sonra aynisini yapmaliydi cunku orasi Turkiye fifa mifa degil kabzimalin yarattigi kurallar isliyor.

Geciniz... Bir tanesi CL, EC, WC herhangi buyuk bir turnuvada yari final, ceyrek finalde hakemlik yapabilsin sevincten hungur hungur aglayacagim.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:

Ali
Uzatmalari izlemedim, Sedat'in darbesiyle yerde kaldi diye yaziyorlar. Skibbe "doktorlar teshis koyamadi" demis.

Sahsen kursun mursun inanmam. Turkiye'deki futbol kosullarinin (sahalar, oynanan futbolun sertligi ve hakemlerin acizligi) sonuclari bunlar. Hadi Lincoln citkirildim falan anladik, Baris da mi yumusak adam? Sene basinda ayagini ezdiler, tarak kemigi kirildi. Kayserispor macinda. Simdi de dizi dondu diyorlar. Sonra saglik kurulu falan...

Ozan Ersoy
Ozancigim,

Kursun isin espirisi tabii. Benim surekli savundugum bu kupa maclari icin tek bir oyuncumuzun bir kilinin dahi riske edilmemesiydi, oyle yapilmadi sonra isimiz boyle insallahlara kaldi maalesef.

GS firsat kacirdi, bugun oraya yardimci hoca ve PAF takimi gidip, takim da Florya'da idman yapabilirdi, olmadi, neyse, gecmis olsun. Ben gercekten daha fazla uzamadigi ve de Baros, Lincoln'un falan bugun sahaya cikarilmadigi icin sevincliyim. Oynayamayacak derecede sakat olduklarini dusunmuyorum, gec de olsa birilerinin akli basina gelmeye basladigi icin goturulmediler, keske is tam yapilip Baris, Arda ve digerleri de riske atilmasaydi. Onumuzdeki seneye ders olur umarim.

Bir de GS yonetimi lutfen artik bu Umit Karan konusunda birseyler yapsin, artik gol kacirmasini, hatta pas dahi atamamasini anladik ama penaltilari da kacirmasin artik lutfen, yeter gercekten.

Ali

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote:
Geciniz... Bir tanesi CL, EC, WC herhangi buyuk bir turnuvada yari final, ceyrek finalde hakemlik yapabilsin sevincten hungur hungur aglayacagim.

Ozan Ersoy
Izninle imzaliyorum Ozan

Murat Gokcigdem

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

ilk önce Baris'in sakatlanmasina cok üzüldüm, rakibi düsürdü gibi geldi bana.
Sivas'a kupada iyi yolculuklar.
Daha önceki iki macta macin genelinde Sivas'a üstünlük saglamistik, bugün bunu yapamadik.
Sivas'in oyundan düstügü dönemler oldu, o anlarda oyunu hizli oynayacagina yavaslattik.
Emre Güngör takimin en iyisiydi diyebilirim.
Arda ve Baris heryere yatismeye calistilar cok ama cok kostular.
Sivas'in hatasindan Arda gol atti.
Mehmer Güven'in hatasindan Sivas.
Futbolun hatalar oyunu oldugunu gördük yine.
Elenme bahanesi olarak hakemleri öne sürmek istemiyorum, sadece yanlis gördügüm seyleri yazmak istiyorum.
Sivas'in sertligi yine ayniydi. Bu kadar dogrudan oyuncuya tekme ve müdahale yapan takimin sari-kirmizi veya dogrudan kirmizi görüp eksik kalmamasi hakemlerin cambazligi.
Mehmet Yildiz'in kirmizisi küfürden oldu, Mehmet Yildiz'a bizim defans faul yapti, hakem faulu ters verince biseyler söyledi ve dogrudan kirmizi yedi.
Rakibine kasitli tekme atan asiri sert giren durumlarda cogunlukla faul verilmiyor, küfür veya itiraz olunca hemen sari, adaletsiz bir dagitim.

Hakemlerin alinganligi futbolcu sagliginda önce geliyor hakemlerimiz icin.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Post Reply