Bir rica

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sevgili MGC gecmis olsun da bak seni cok sevdigimizden falan degil vallahi - bu forumun sevgili evladi Levent gelecek ve sagbekte Sabri'yi kesecek diye dort gozle bekliyoruz... :wink:

Simdi sen aniden gocup gidersen - annesi Levent'i yollamaz bir daha TR'ye bak... Ondan sonra bekle babam Hasan'in ufak oglan buyusun... Zaten Hasan'da onu Umit Karan'in yerine yetistiriyor :) - onu sagbek yapmaz... Onun icin Levent tek umudumuz...

Kendini dusunmuyorsan Levent'i ve bizleri dusun ne olursun :wink:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet gecmis olsun,iyi bak kendine.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurtal Cetin! Cetin ceviz. Ama artik su seker yuzunden hastahaneye dusmeyi biraksan iyi edeceksin. Allah sifalar versin ve gecmis olsun. Balik ye diyen Ufuk'a katiliyorum. Yuzgec cikarana kadar ye diyecegim ama fosofor ve proteinden bu sefer de gut hastaligi oluyor. Mustafa Kemal'i 'aman pasam size kursun bile islemedi ickinin sigaranin lafi mi olur" diye dertop ettiler. Bunu da aklinda cikarma buzlu kadehi eline aldiginda.

Madem konu acildi. Cocukken nedense ickiye hevesim coktu. Bayramlarda filan gelen ya da alinan likorleri gizli gizli icerdim 7-8 yasinda iken. Annem bayramdan sonra obur bayrama likorun bittigini gorur ya da dibinde bir parmak kaldigini gorunce fena kizardi. Hatta okkali bir dayak da yedigimi hatirliyorum. Sonradan icine sekerli su filan katip likorleri bok ettigim de anlasildi. Boyle seyler annemi fena korkuttu idi.

Orta okul yaslarinda pazar gunu ogle yemekleri cok esasli olurdu. Ya bir yerlerde yerdik ya da evde annem tam bir ziyafet hazirlardi. Eti ile zeytinyaglisi tatlisi filan ile. Annem babam modern insanlardi. Bira icmeme musade ettiler. Bu boku gizli kapakli yapacagina onumuzde yapsin dediler herhalde. Babam da aile erkegi idi. Evinde barkinda. Oyle evde ikiye bir raki sofrasi hazirlanmaz boyle ailece pazar gunu yenilir icilirdi. Babam raki icmesini bilmediginden degil ama evde olacak kulfete eziyete gonlu razi olmadigindandi belki. Dugunlerde ya da eglencede gayet guzel rakisini icerdi. Ben pek iyi raki ictigimi soyleyemem. Bu pazar sefalarinda kirmizi sarabin daha iyi oldugunu kabul ettirdimdi ve sarap acardik. Doluca kavaklidere. Annem bu oglan ayyas olacak diye cok uzulurdu yine. Ama bu tur seyler bana ickinin burnla degil agizla icilecegini ogretti. Belki bu sekilde nefisimi korlettim. Hayattimda sarhos olup agzimin yuzumun bir yere gittigim vaki degildir. Ayni babamin da oyle sarhoslugunu hic bilmeyiz. Annem zaten sarhostan cok korkardi.

Ben birkac arkadasimin bu icki yuzunden ocaklarinin sondugunu gordum. Ama bu cogunda babadan ogula gecen bir gelenekti. Hele bir tanesi Amerikada oyle bir youlnu sasirdi ki anlatmaya elim ve dilim varmiyor. Tam bir trajedi idi. Neyseki kendini toparlamis Turkiyede ikinci bir sansla hayata devam ediyor.

Annem Amerikaya gidecegimi duydugunda cok evhamlanmisti. Amerikan filmlerinde eve geldiklerinde ilk yaptiklari isin icki bardagina buz koyup icki icmeleri oldugunui gordugu icin Amerikalilari ayyas sanmakta idi. Kendi basima oldugum sure ulan gidip su barda iceyim diye aklimin ucunda gecmedi. Amerikada bara gittgimi hatirlamam. Havalaninda nadirdir yahu vakit var bir bira iceyim filan dedigim. Halbuki diskoteklerde cok dolandim gecligimde. Fazla para harcamamak icin gitmeden evde bir iki kadeh atar giderdik. Evlendikten sonra karimla tanistiginda annem onun icki icmedigini ya da bir kadehi bitiremedigini gordu. Kayinvaldem icmez. O da oyle bir parmak bir sey alir ayip olmasin diye. Kayinpederim icerdi ama yaslaninca kaldiramadigini gorunce birakti. Annem bunlari gorunce sasirdi. Annemin viski ictigini goren kayinpederimin cok hosuna gitmisti. Yahu senin annen viski iciyor filan diye sasirmisti. Annem ne bileyim yavrum ben burada su gibi icki icildigini sanirdim dedi durdu olunceye kadar. Boyle eve ayagini atinca milletin buz kovasina yapismadigini gorunce sasirmis kalmisti.

Kayinpederimden de cok duydum. Kizi ve oglu icin bunlar kucucukken lokantaya gittigimizde sarap filan soyledigimde bunlarada birer kadeh isterdim. Onceleri yadirgadilar sonradan garsonlar soylemeden getirirlerdi. Onlar icki servisi yapamaz ama ben bunlarin kadehine birer parmak kadar koyardim. O yuzden ogrendiler icki nasil icilecegini derdi. Ben de "O yuzden siseleri deviriyor, ne yapacagiz bilmem" derim gulusuruz. Belki annem ve babam da bilmeden bu yolla benim zaafimi korlediler. O zaman ustune dusup men etseler filan kimbilir bugun Bekri gibi yari sarhos yari ayyas dolaniyor olacaktim. her icki icin sarhos olmak icin icer demiyorum ama sarhos olmaktan acikcasi cekindigim muhakkak.

Evde ickiler durur aklima bile gelmiyor yahu gidip bir kadeh iceyim demek simdilerde. Lokantada bir kadeh sarap ya da bir bira ile kalkiyorum. Dokundundugundan filan degil. Icki filan bir ahenkle icilmesine alisinca boyle yemegin yaninda bir kadeh filan ayni tadi vermiyor. Son zamanlarda annem bana burada susak bir hayatin var ot gibi yasiyorsun gel de Turkiyede nasil yenilir icilir gor demeye baslamisti rahmetli.

Yine bindim okuze gittim sakiza biliyorum. Bunlari Mehmet icin yazmiyorum. Sakin yanlis anlasilmasin. Soylediklerimin ortaya ve benim kendi tecrubelerimin bir yansimasi. Sigara isine hic girmeyecegim ama Turkiyede bu aksamciligin verdigi zarar az buz degil hem cebe hem de sagliga.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Kissadan hisse
Bu internet sitesinde cok polemik olmus
Hayati kafaniza gore yasayin
Ve cok SIKMAYIN :D
Gecmis olsun da bu kacinci gecmis olsun birader?

Cok sikmayalim da tamam da sen bizim/doktorlarin onerilerini dinliyor musun? Lincoln skibbe kambur mambur deyip mac seyretmeyi birakmakla olmaz o is. Icki + sigara + bol seyahat + sagliksiz yemek + fazla kilo + spor yapmamak + stresli is = her zaman ayni yere cikiyor. Hangisini biraktin hangisini hala yapiyorsun bilmem ama yani formul bu.

Serif abi "artik yasimizda bunlar oluyor, dikkat etmek lazim" demis. http://www.realage.com/default.aspx bu siteyi oneririm. Dr. Oz'un sitesi. Orada bir test var, yuzlerce soru soruyor, biraz uzun suruyor ama gercek yasinizi hesapliyor. Vucuduna yaptiklarina ve yapmadiklarinla verdigin zarari, genetik ozelliklerinle de ekleyerek bir algoritmayla hesaplayip aslinda kac yasinda oldugunu ve hangi tehlikelere karsi karsiya oldugunu soyluyor. Isim falan vermek gerekmiyor. Her hafta da size bedavaya tavsiyeler, yemek tarifleri falan yolluyorlar. Ben bir zararini gormedim, spam falan yollamiyorlar. Bedava hizmet iste.

Sehir icinde taksi olarak kullanilan bir 3 yasindaki arabayla, garajda tutulup sadece haftasonlari kullanilan ayni cins bir 3 yasindaki araba ayni omre mi sahip olur sizce? Mantik bu...

MGC colugun cocugun var birader. Seker cok zor hastalik. Allah yardimcin olsun da umarim bilincle biraz bir seyler yaparsin.

Ozan Ersoy
Abicim bu sefer konu usutme, ama oyle boyle degil cok kotu usutme.Diyabetikler nezle grip olmayacak, ishal olmayacak, soguk alginligi gecirmeyecek vs vs vs kakarim ben boyle ise yav :D

Bakirkoy'de Tuyap servisinden indim, Yenikapi'ya gidecek araci bekliyorum, yagmur firtina lodos , cok feci ruzgar yemisiz.Burada Tuyap servis aracinin soforunun annesine saygi ve selamlar.Essek herif disarisi 13-14 derece iken kaloriferleri -10'da zannedip yakinca su gibi terletti milleti, sonra disari firtinaya bir ciktik cikis o cikis.

17:30 Guzelyali feribotuna yetisecez diye kostururken kan ter icinde kaldik.Pazar aksami bir sey yok, Pazartesi sabahi ben ise gittim.Oglene kadar yine bir sey yok.Ogleden sonra bulanti, kusma ve ishal.Ben klasik "a..kkym yine motoru bozduk ulan" diye diye eve gittim.

Aksam yattim, yatis o yatis.Az daha uyanamiyorduk.Mesela sonradan anlasildi.Ben aksam yemegi icin insulin yaptim ama midem bulandigi icin az yemisim.Sonra oglani uyuttuktan sonra kalkar meyve felan yerim demisim.Ama sonrasi kaput.Evlilik yildonumunde olen eleman olarak tarihte yerimi alacaktim.Hanim'in dirdiri uc gundur bitmedi, 2009 sonuna kadar da durmaz sanirim. :D

Yazidigin siteyi not ettim bakicam.Yarin Istanbul'dayim, haftabasi Konya hafta ortasi veya sonuna dogru Tahran.Dedigin dogru cok dolasiyorum ama eskisi gibi genc degilim.

Buraya yazdim ama Ozan'in sahsinda hepinize forumdan yada ozelden yazanlara cok tesekkur ederim.Ha bu arada Cengiz Abi'ye de bir not, abi ben zaten uzun zamandir icmiyorum, yani "social drinking" baabinda bir iki tek atmisimdir ama duzenli aksamcilik felan yok.Son Carsamba aksami Pangalti RAMADA'da bir toplantida iki bardagi elimde gezdirdim.Sigarayi da 2-3 paketlerden 5-6 TANE lere indirdim ki bence esas basarim budur.

Hepinizin gozlerinden opuyorum.
Konuyu sulandirmayalim, hafta sonu Antalya'ya cakmamiz lazim yoksa burada yemek tarifleri seyahat daha cok konusulacak :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Oglum MGC cok gecmis olsun. Üzüldüm.

Son 2 gundur ayni dertten bende ise gitmedim.
Coluk cocugu yolladim, evde dinlendim, uzun zamandir evde yapmak istedigim isleri tamamladim. Ancak simdi ise geldim.

Ufuk motoru dagitti dedi, aklima sen geldin, bu telepati yoluyla mi gecti dedim. Gecmis olsun.
NO ADNANS, NO CRY !!

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mehmet Abi ;

Buyuk gecmis olsun.
Ayni dert bende de var.Ancak senin ki kadar ileri duzeyde degilim...Herhalde..

Ben bu sigarayi icad edenin.....
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

cok gecmis olsun mgc bey. kendinize dikkat edin, sevenleriniz uzulmesin.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Gecmis olsun sevgili adasim, kendine dikkat et. Eger Antalya macinda gene bir hakem yamugu olursa, hemen tv'yi kapat, sakin Erman'i izleme.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Tuba Girit

Post by Tuba Girit »

Cok cok gecmis olsun. Cok iyi bakin kendinize. Siz bize, bu foruma, Galatasaray'a lazimsiniz.

Sevgiler
Tuba

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cok gecmis olsun, Alpay abi ve Mehmet Bey.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Kerem kusura bakma. Buraya yaziyorum (senin basligin oldugu icin). Diger baslik "locked" oldu. Sevgili Bahri iyide yapti. Sabahtan beri yazicam yazicam yazamadim, sonrada unuttum; Ozan bahsedince aklima geldi.

Bordo maci ile ilgili mac yorumunu begendigimi soyleyecektim. Yalan yok futbol pek yazmadigin icin senden bu tip bir yazi beklemiyordum. Umarim daha cok mac seyredip, futbol yorumlarina baslarsin. Nem kapmaca yok, bu yazdiklarimi alayci bir sekilde yazmadim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Post Reply