TSL 19. hafta: Galatasaray-Kayseri 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 19. hafta: Galatasaray-Kayseri 1-1 (Nonda)

Post by Cengiz Akgun »

Kayseri'den sucuk ve pastirma geliyormus.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 10, 2009 1:59 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

N'ooldu totemler, tilsimlar? Serif Hocaminki bozulunca, baskalari acacakti, eh, elendigimize gore, seninki de pek kalmadi. Ama sen pek firsat birakmiyorsun baskalarina bakiyorum...
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben buraya girdigim de mac biteli birkac saat olmustu. Hic Sivas macina bulasmak istemedim. Acmak isteyen icin yeterince vakit vardi. Resmi siteye baktim gelecek macin haberi asilmis oldugunu gordum ve buraya da astim. Totem motem sakalarina gulsem de boyle bir batil inancim da yok. Bir evvelki mac bittiginde gelecek olani acilmali. Hatta beklemeye bile luzum yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Belki Kewell'i Kayseri'ye karsi gorebiliriz. Arda bugun cok yoruldu. Bordeaux macina kadar birisini gerektigi kadar dinlendirip oburunun randimanini yukari cikarabilsek cok iyi olur diye dusunuyorum.

Kewell chance to prove fitness
4 February 2009
Sunshine Coast Daily
Main
42

SOCCEROOS coach Pim Verbeek will give oft-injured star Harry Kewell one last chance to prove his fitness before naming his final squad for next week’s World Cup qualifier against Japan.

Kewell was a notable absentee from Verbeek’s 22-man squad announced in Sydney yesterday, the returning Vince Grella joining the likes of Tim Cahill, Jason Culina and Lucas Neill in an impressive line-up for the Yokohama clash on February 11.

But Verbeek admitted the door was still open for Kewell to force his way into the final 18 for a game which could go a long way towards ensuring Australia’s passage to the World Cup finals.

Kewell hasn’t played for Turkish club Galatasaray since undergoing a hernia operation last last year, but is in line to make a return this weekend.

“What Harry told me is that if there’s a chance he will play the weekend, that I can always call him,” Verbeek said.

“But (first) he has to play on the weekend and then I can make up my mind.
“I don’t take risks with players. For me it’s important they are ready and fit ... and I have to be 100% sure they can play 90 minutes.”

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kayserispor hakkinda yerel basindan bir alinti...

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler ... 60463.aspx

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ozgur Huseyinoglu wrote:N'ooldu totemler, tilsimlar? Serif Hocaminki bozulunca, baskalari acacakti, eh, elendigimize gore, seninki de pek kalmadi. Ama sen pek firsat birakmiyorsun baskalarina bakiyorum...
Özgür'cügüm ben su yerkürede totem veya batila inan son kisi veya sona yakin bir kisiyim.
Yillarca futbol oynadigim ve futbolcunun halini az cok anlamaya yatkin oldugumu düsündügüm icin, kazanmak gibi kaybetmeyi de olagan karsilayabiliyorum, hem de hep kazanmak istememe ragmen :-)
Bir takimin cikip ligte 34 macinin tamamini, tüm hazirlik maclarini ve Avrupa kupasi maclarini mükemmel oynayip kazanmasini bekleyenler var. Her takimin dalgalanmali, inisli-cikisli bir grafigi olur.
Lige ara verilmeden önce takim iyi bir seri yakalamisti, aradan sonra kaldigi yerden devam edemedi. Öyle ya da böyle Sivas ile oynadimiz son 3 macin toplaminda Sivas bize bir üstünlük sagladi.
Galatasaray'in bu sezon performansinin düstügü dönem FTK ya denk geldiyse, sonucunda kupadan elendiysek, ardinda tam zamaninda UEFA maci zamani bir yükselis gelirse ideal olur.
Bu arada Kayseri'de Sivas ayarinda bir takim, birbirine benzer oyun tarzlari var, bu hafta sonu Kayseri karsisinda zorlanacagimizi düsünüyorum.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bugün maç var :D

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hakan Balta, Volkan ve Alparslan sakat mi?

Ileride Nonda, Baros ve Lincoln. Orta sahamiz dusunce Lincoln yine top almak icin gerilere gelip gereksiz yoruluyor. Defans kurgumuz bir acayip. Servet, Emre, Sabri ve Topal. Topla sol bek. Eskiden sag bekimiz olmadigi icin kaydirmali oynuyoruz diyorduk, takimin bu dizilisi ile sistemi iyiden iyiye kaymis. Bu kadar mi zordur bir ideal 11 cikarmak.

Yedeklerde kimler var acaba?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dakika 23. Hakem %100 penaltimizi yedi ustune Lincoln'e sari kart gosterdi.

Sahada iyi bir futbol yok.

Ozan Ersoy

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Penalti degil miydi simdi bu?

Yoksa ben mi yaniliyorum?
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Penaltıyı kaçırmışım. Neyse golü yakaladık

NONDAAAA....

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Maca iyi basladik, Lincoln'un donusuyle beraber orta sahada gozle gorulur bir duzelme var. Selcuk Dereli 24. dakikada Lincoln'e penalti calacagina sari kart gosterdi, bence haksiz bir karardi...

Ve Nondaaaaaaaaaaaaaa, dk 27, 1-0 ondeyiz....

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Evet, Selcuk Dereli'nin boyle bir halt edecegi macin basindan belliydi... Lincoln ikinci saridan kirmizi.... Sahtekar herif....

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Daha ilk 30 dk icinde saha icinde kendi mevkilerini kaybedip topa hamle yapan/kafa vuramaga calisan GS oyuncularin ikili kombisnasyonlardan dort tane saydim.

Derken Nonda atti. 1-0. GS sahaya dengesiz yayildigi icin dengesiz ve ne yaptigini bilmez bir halde oynuyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu ligde mac izlenmez.

Ozan Ersoy

Post Reply