Fortis Turkiye Kupasi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilk yarinin son 10 dakikasinda Sivas batiriyordu. Mehmet offside'dan attigi ve sayilmayan golunden sonra Nonda'vari onunden gecen topa dokunamadi. Su Lugana gaddar bir herif. Oksamak isteyen nedense yok kendini. Emre hala kicini kaldiramaz halde. Guzel bir kazik oldu Yildirim'a. Durum boyle giderse FB atamayana atarlar teorisini yalanci cikarmaz gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

gecen cumartesiki mac bulentin fenere hediyesiydi zaten, o taktikle ne kadar oynamis bunlar maclarini..
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Thamin ettigim gibi 2-0 oldu bile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Fenerlilerin "Biz katilsak kesin aliriz deyip" katilamadigi UEFA kupasi gibi assagiladiklari TURKIYE KUPASI ne kadarda onemli oldu fener yari finale cikinca.

Hani paflarla cikilicakti, neden tam kadro? neden stat ful?

Allah bunlara UEFA kupasi verse herhalde ulkede yeride duran bina kalmaz, sevincten hepsini indirirler.

Sonucta kupa kupadir ve onemlidir, ama once kendin alamiyinca degersiz, yari finale cikinca bir anda degerli olursa; adama gorgusuz derler.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bülent "Uygun Adım Geriye Dön İleri Marş" oldu.Dört günde oynadıkları rezil futbolla kepaze olup aynen tornistan. Daha da beter olmalarını diliyorum. Galatasaray'a köpekler gibi oynayan Sivas nerede bu akaşm ki Sivas nerede....
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote:Bülent "Uygun Adım Geriye Dön İleri Marş" oldu.Dört günde oynadıkları rezil futbolla kepaze olup aynen tornistan. Daha da beter olmalarını diliyorum. Galatasaray'a köpekler gibi oynayan Sivas nerede bu akaşm ki Sivas nerede....
Bence hicbir farki yoktu Sivas'in GS onunde de. Ben ASY'deki maci da seyrettim. Sivas ahim sahim bir oyun gostermedigi halde GS bir FB olamadigi icin Istanbulda beraberligi son anda kurtardi. Bugun de Sivas ilk yarinin sonunda durumu 2-0 bile yapabilir halde idi. Yapamayinca aynen onerdigim gibi FB atmasi gereken golleri ikinci yari da rahatca atip ufaladi adamlari. Sivasi gozunde buyutenler kaybetti hepsi o kadar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mecnun baskanlari 3. golu yedikten sonra bir mutlu oldu, bir sevindi,
bir gevsediki AYnin yaninda demeyin gitsin. O ne mutluluk, o ne rahatlamaydi oyle. Yok bilelimde ona gore rahatlatalim son macta Sami Yende.
NO ADNANS, NO CRY !!

Omer Erbezci

Post by Omer Erbezci »

Alpay Dedeoglu wrote:Mecnun baskanlari 3. golu yedikten sonra bir mutlu oldu, bir sevindi,
bir gevsediki AYnin yaninda demeyin gitsin. O ne mutluluk, o ne rahatlamaydi oyle. Yok bilelimde ona gore rahatlatalim son macta Sami Yende.
Cem Yilmaz'in dedigi gibi 3. golden sonra is keyfe girdi diyorsun yani... Sivas anadolu dan sampiyon filan niyetine antipatik TD lerine ragmen sempati duydugum bir takimdi ama su son uc mac sonrasi camialarinin icine girdigi cirkef tutum tum sempatimi sildi. Cok istiyorum ASY de bunlara soyle guzel bir fark atalim, ustune bir de sampiyonluk gelse kaymakli ekmek kadayifi.

Gecen sefer yazdigim baslikta ortalik karismis kan govdeyi goturmus. Anlamiyorum bunca yil sonra hala millet birbirini taniyip ta biraz alttan alip anlayis gosterme refleksi gelistirmemis. Luzumsuz yere bir suru kalp kirilmis. Sevgili Cengiz Akgun ve Hasan yillardir hep biraz karamsar ve cuvaldizi kendimize batiran yazilar yazar, sevgili Ozan da cok iyi futbol analizi yapsa da zaman zaman egosuna yenilip ona buna zilgiti basar. Bunda bu kadar alinip darilacak ne vardi. Ali ve Serif Bey de gurultu patirti da akintiya kapilip gitmisler. Ne zamandir yazmaya firsat bulamasamda sik sik okudugum bir yerdir burasi. Boyle kan kaybetmesi hic guzel olmamis...

Saglicakla kalin.
Omer

Post Reply