TFF Euro 2016 Icin Basvuru Yapti

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Omer K. KOCAOGLU

TFF Euro 2016 Icin Basvuru Yapti

Post by Omer K. KOCAOGLU »

TFF, Euro 2016 için resmi başvuru yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlemesi için UEFA'ya başvuru yaptı. Başvuru ile ilgili resmi yazı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dün UEFA'ya gönderildi. UEFA İcra Komitesi'nin çeşitli süreçlerin ardından Euro 2016'yı düzenleyecek ev sahibini 2010 yılının Mayıs ayında açıklaması bekleniyor. UEFA, Euro 2016'yı düzenleyecek ülkenin, belirlenen kriterlere uyan 9 stadyumu hazırlamasını istiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Euro 2016 başvuruşu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını belirtti ve şunları söyledi:

"Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır."
9 stadi saymaya calissak ;

Istanbul'da 3, Kayseri, Trabzon'u dahil etsekmi acaba...Gerci onlarinda bir stad projesi vardi deniz kenarinda.Sanliurfa'da da bir stad yapiliyordu.Ama bilmem o sayilirmi?

Ankara'da suni cim var.O zamana kadar ne olur bilinmez.

Izmir'de Ataturk Stadi var.Ne halde bilmiyorum.Altay ile burada oynamistik galiba.Ancak izleyip goremedim stadin ve tribunlerin halini.

Diger takimlarin stad projeleride vardir mutlaka.Bursa mesela bildigim kadari ile...

Hayirli olsun.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Serif Halimler

Re: TFF Euro 2016 Icin Basvuru Yapti

Post by Serif Halimler »

Omer K. KOCAOGLU wrote: 9 stadi saymaya calissak ;
Izmir'de Ataturk Stadi var.Ne halde bilmiyorum.Altay ile burada oynamistik galiba.Ancak izleyip goremedim stadin ve tribunlerin halini.
Izmir Atatürk stadi 2 veya 3 sene önce UNIVERSIADE oyunlari icin komple yenilenmisti.
Bu yaz tatilinde stadin icinde gezinip fotograf falan cekildik, gayet iyi durumda.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Omer K. KOCAOGLU wrote:9 stadi saymaya calissak ;

Istanbul'da 3, Kayseri, Trabzon'u dahil etsekmi acaba...Gerci onlarinda bir stad projesi vardi deniz kenarinda.Sanliurfa'da da bir stad yapiliyordu.Ama bilmem o sayilirmi?

Diger takimlarin stad projeleride vardir mutlaka.Bursa mesela bildigim kadari ile...

Hayirli olsun.
Istanbul icin uc buyuklerin stadlari ve Olimpiyat Stadi ile birlikte toplamda 4 stad var. Kalanlar dedigin gibi Izmir, Kayseri'nin yeni stadi, Trabzon, ve o zamana kadar iyilestirilecek bir Ankara 19 Mayis stadi ile diger takimlardan birisininki olur saniyorum. Turizm sektoru de dusunulerek ve bircok Avrupa ve Rus takiminin kis donemi hazirlik kamplarini yaptiklari ve hazirlik turnuvalari oynadiklari Antalya'da yapilacak iyi bir stad ikinci Olimpiyat Stadi fiyaskosunu onleyebilir (Antalyanin su anki stadinin kapasite ve UEFA kriterlerine uygunlugu konusunda hic bilgim yok, bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim).
Mehmet

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Daskiran wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote:9 stadi saymaya calissak ;

Hayirli olsun.
Istanbul icin uc buyuklerin stadlari ve Olimpiyat Stadi ile birlikte toplamda 4 stad var. Kalanlar dedigin gibi Izmir, Kayseri'nin yeni stadi, Trabzon, ve o zamana kadar iyilestirilecek bir Ankara 19 Mayis stadi ile diger takimlardan birisininki olur saniyorum. Turizm sektoru de dusunulerek ve bircok Avrupa ve Rus takiminin kis donemi hazirlik kamplarini yaptiklari ve hazirlik turnuvalari oynadiklari Antalya'da yapilacak iyi bir stad ikinci Olimpiyat Stadi fiyaskosunu onleyebilir (Antalyanin su anki stadinin kapasite ve UEFA kriterlerine uygunlugu konusunda hic bilgim yok, bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim).
Mehmet
Sevindirici bir haber. EURO 2008 dort grupta dorderli takimlarin katilimi ile yapilmisti. Biraz hayal kuralim, tutun ki aldik. 16 ulkenin taraftarinin logistigini mukemmel saglayacak, sadece THY nin degil yabanci hava yollarinin uctugu havalimani, yerel ulasim, konaklama, ve gelenlere para harcatacak yapisal ve organizasyonal altyapi Istanbul da hazir, Izmir ve Antalya da mevcut fakat iyilestirmegi bekliyor.

Istanbul, Antalya ve Izmir disindaki yerlere bakacak olursak. Dortlu gruplardan cikan takimlarindan ceyrek final oynayacaklardan biri Kayseri, bir digeri Trabzon a verilebilir. Gectigimiz seneye kadar Trabzon daki ic hatlar terminali bir cadirdan ibaretti. Yeni havaalani yapiliyordu ve bitmek uzere. Genis govdeli ucaklarin tahmin ediyorum piste inmesi mumkun degil, pist kisa. Onur, Atlas, Pegasus, THY Trabzon a cok sik ucuyor. Yazin Avrupa dan charter seferleri var. Kentte ve 1.5 saatlik yolculuk mesafesinde eskisine ragmen yapilacak ve gezilecek yerler cok daha fazla. Yore ahilisi turisti agirlamaya ve turizmden gelir elde etmege alisiyorlar. Yayla turizmi, Karadeniz mutfagi, gumus el isi takilar gelenlere para harcatacak ana kalemler.

Kayseri havaalani da Trabzon dan biraz daha iyi konumda, yeni havaalani projesi var mi bilmiyorum. Tahmin ediyorum buraya da yazin Avrupa dan charter seferi var. Kayseri iki uc gunluk sure icerisinde belli bir sayida turist yogunlugunu karsilayacak altyapiya sahip ve turizm organizasyona yatkin. En onemlisi EURO 2016 alinirsa Kayserililer ne yapip edip sehirlerine boyle bir turnuvayi getirirler.

Yazin Ankara bosaliyor, Ankara da gelen turiste para harcatacak ne gibi aktivite var ben bilmiyorum. Ama mutlaka en az bir yari final oynatilir.

Dortlu gruplari 2 Istanbul, 1 Izmir ve 1 Antalya da yapip, ceyrek finaller icin bir maci Kayseri de, bir maci Trabzon da, bir maci Bursa da organize etmek, Ankara ve Istanbul da yari final oynatip finali Istanbul da yapmak bence dogru olani.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply