UEFA Cup GS - Bordeaux 4-3 (arda(2),kewell, Sabri)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu da macin ozeti. Su garibanin sesini kisip izleyin ama.

http://www.youtube.com/watch?v=-0MG6fbIuWA
Maçı fransızlardan dinledikten sonra bu "böğürtü" insanı gıcık ediyor değil mi? :D
Bunu bana hatirlattigin iyi oldu. Cunku milletin oraya buraya astigi gol videolerindan gordum bu acikli hali. Kerem'e kizanlar var. Elitist diye bozuluyorlar kopek azari vurdugunda hatta bana da bozulanlar var bu insanlari kucmsuyorsunuz diye. Ama yahu su insan manzarasi cok acikli.
Fransiz TV'nundan maci cam gibi seyrettigimizi bir yana birakin. Bunlar da insan. Fransizlar da uluslarina ve kulturlerine bagli insanlar. Hatta bircok Avrupali dan fazla deger veriler kendilerine eger kuzey Avrupalilari, Hollandalilarla filan karsilastirirsaniz. Hepimiz sahit olduk. Fransiz takimi daha 11. saniyede gol atti. Gerci ben o ani kacirdim. Ama defalarca seyrettim cunku gosterdiler. Maci anlatanlar anirdi mi gol diye. Inleyip bogurduler mi "Allahim olmek istiyorum" filan gibi ipe sapa gelmez cumlelerle. Nerden bildin Fransizcan bu kadar iyi mi demeyin. Insan anliyor ses tonundan adamlarin icinde olduklari ruh halini. Hadi bunu birakin bu takim 3-1'den durumu bir dakika icinde 3-3 yapti. Maci anlatanlar ne agladi ne inledi yahu. Nedir ulan bu heriflerin rezilligi bu TV ekranlarindaki sesleri yaptigi sacmalik. Herif agliyor mu inliyor mu ne halt ediyor. Olan nedir ki? Alt tarafi bir futbol maci. Maclari bizim gencligimizde de Halit Kivanclar Orhan Ayhan'lar da anlatti. Boyle bir rezillik var mi idi birader gol filan atilinca? Bu kadar eziklik niye? Neden kendimizi bu kadar kucuk dusuruyoruz.

Bu olayi icimizdeki bazi ahmaklar Akdeniz'in sicak kanliligina bagliyor. Adam boguruyor be. Inliyor kendinden gecmis vaziyette. Evet Arap TV'da da var ama bu kadar asagilikca degil. Burada Meksika'li goool diye aniran esegi taklit edecegine insanlikta gozun olsun be. Adamlar GS hucum ederken benzer bir heyecanla tehlikeyi sanki Bordo yapiyormus gibi anlattilar. GS attigi goldeki ses tonu ile Bordo'nun attigi arasinda degisiklik yok. Objektif olarak maci anlatmaya calisan ve gorevinin bu oldugunu idrak etmisler.

Yeter ulan bu milletin kanini iligini suluk gibi emdiginiz bu hamaset edebiyati ile. Sanki savas kazanildi. Nalet olsun hepinize yuz karalari. Kultursuzlugun laubaliligin ayuka cikip bir milletin seref ve haysiyeti ile oynuyorsunuz. Su gol videosunu izleyenler dilinizi anlamasa bile gotu ile guluyordur yaptiginiz bu rezillige. Size oraya baglayan eseklere de yuh olsun. Koskoca bir devlet TV'nunda yapilan reziligi zevkle guzel mac izlettirdik diyen sigir cobanlari kendinize gelin artik. Dun bu videolara bakarken migdem bulandi sesi kestim tansiyonum cikmasin diye.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Feb 27, 2009 10:18 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Bu arada dun Ardayi gene taktir ettim. 21 yasinda cocuk
hem sahada herkesin acigini kapatiyor, hemde saha disinda.
Mac sonu demecinde ''Skibbeye ve Burak Hocaya tesekkur ederim,
onlarinda emegi var'' bu turda dedi.
Arda bunları yapıp sabah'ın 5'inde (bu sabah) Mehmet Topal(bu adamın kolu çıkmamışmıydı namazı nasıl kıldı acaba) ve Emre aşık ile Eyüp camiine sabah namazı kılmaya gitmişler. Arda mankenleri öpüp koklamayı bıraktı heralde. Emre AŞIK da şaşırttı beni.

Bana biraz reklam kokan hareketler gibi geldi ama Allah kabul etsin yine..

http://www.haber7.com/haber/20090227/Sa ... kretti.php
Sabahin 5'inde ne reklami ?. Ibadet boyle gizli olur. Agbileri gibi Korelerde illede imam isteruuuk , Amerikaya gidecegiz, vs.. falan yapmadilar. Reklam olsa diger gazetelerde olurdu. Kanal 7de zaten binasi oralarda bir yerde, calisanlari namaza gittiginde gormuslerdir kazara. Reklam degil Eyup Sultanda cumalari hakikaten gercek adagi olan insanlar olur ve cok umulmayan insanlarida gorursunuz.

Emre Asik cok cok duzgun adam. Kaptan ariyorlar burunlarinin dibinde
iste size kaptan. Sahadaki hali ile disardaki hali baska. Tsunami felaketinden yirtinca daha olgun ve sorumlu oldu. Ben demeclerinide begeniyorum icten Galatasarayliliginida ,
sakatlar federasyonu yonetim kurulunda yaptiklarinida. Istanbulda yetismis, cok uygar, oturmasini kalkmasini bilen insan. Cuneyt Tanman ve Rasitin karisimi gibi biraz.

Ayrica Ardanin manken olayi ile karistirmamak lazim, o is baska bu is baska.
Ayrica tribunler kendisine Paris Hiltonu uygun goruyor :-))
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Benim dikkatimi Bulent Korkmaz'in Cevat hoca ile olan muhabbeti cekti mac sirasinda. Cok uyumlu ve seviyeli bir iliski var aralarinda belliki. Cevat hoca gecen yil ispatlamisti ne kadar bilgili ve soguk kanli oldugunu.

Bulent'in en buyuk sansi o olabilir. Ekip halinde, burnundan kil aldirma sorunu yasamadan merdivenleri teker teker cikmayi basarabilirler.

* * *

Spikerlerin bogurme olayi bana Turkiye'de futbolun toplum icinde ne kadar ust siralara yukseldigini gosteriyor. Insanlar, eger gece gunduz calistiklari halde bir turlu hic bir seyin degismedigi seklinde bir duyguya kapilirlarsa, o zaman kendileri disinda gelisen seylere umut baglama egiliminde oluyorlar (apathy). O durumda olay piyangodan baslayip, spora kadar uzanan umut tacirlerine kendini kaptirmaya kadar varabiliyor. Bu ruh haline ulasmis kisilerden olusan toplumda ise kendi disinda yasanan olaylari izleyip, o olaylardan haz duymak bir yasam sekli haline gelebiliyor. Eger bir sekilde olagan ustu bir durum olup da o dis faktorde bir basari umudu dogarsa (piyangoda son rakama kadar hepsi tutuyor ve son rakam cekiliyor), o zaman bir patlama yasanmasi dogal. Spikerin icinde bulundugu ruh hali de biraz buna benziyor.

Bunun cozumu fotbolu ait oldugu seviyeye yani tiyatro, sinema, tavla, satranc, tenis, vs. gibi insanlarin zevk almak icin yaptiklari etkinlikler seviyesine indirmek ile mumkun. Fransa'da ve diger Avrupa ulkelerinde futbol bir umut kapisi degil mesela.

Elbette bu su anda imkansiz cunku futbol siyasi olarak onemli bir meknizma olarak islev gormekte.

Isin ilginc yani, o bogurme psikolojisi TV'de zararsiz bir konumdayken, 2000'de Leeds maci oncesi yasandigi gibi duygusal tasmalar baska yerlere de varabiliyor. Eger GS finale kalirsa, bu tur olaylarin tekrar yasanmayacagini kim garanti edebilir?

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Abdurrahim ALBAYRAK bir efsane :lol:

Ben de bizim Haldun "Seni evden aldiririm" USTUNEL'in gol sevincini begenmistim.

"Tutmayin laaaannnn" tipinde, ileri geri giderken arkasindaki herif telef oluyordu :D

Tribun adami hos oluyor canim
Haniminda karakterini bozduk, Sabri'nin golunde cami acip sokagaaaa

"Gooooooooooolllll" diye bagirmistik. (Benimkinde azicik kufur vardi) :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Benim dikkatimi Bulent Korkmaz'in Cevat hoca ile olan muhabbeti cekti mac sirasinda. Cok uyumlu ve seviyeli bir iliski var aralarinda belliki. Cevat hoca gecen yil ispatlamisti ne kadar bilgili ve soguk kanli oldugunu.
Bülent,Cevat Güler'e Cevat Baba diye hitab ediyor.Belki bu durum açıklar aralarındaki ilişkiyi...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Abdurrahim ALBAYRAK bir efsane :lol:

Ben de bizim Haldun "Seni evden aldiririm" USTUNEL'in gol sevincini begenmistim.

:D
FB stadinda Mahmuttan ,uslu olmasini rica etmisti. O gun bugundur uslu Mahmut :-)).
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply