Yeni T.Direktörümüz Bülent Korkmaz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

LigTv kanalini mac disinda izlemem.

Ama iki uc hafta evvel bir futbol programinda bir bey konususu ile, futbol bilgisi ile, otoriter bir durusu ile dikkatimi cekti.

Bulent Tulun degildi. Ama galiba etrafindakiler ona Bulent hoca filan diyorlardi. Galatasarayi cok yakindan tanidigi belli.

Kimdi acaba? Bir turlu cikaramadim ama onun basimiza -hic olmassa sezon sonununa kadar- gecmesini beklerdim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Gokcigdem wrote:LigTv kanalini mac disinda izlemem.

Ama iki uc hafta evvel bir futbol programinda bir bey konususu ile, futbol bilgisi ile, otoriter bir durusu ile dikkatimi cekti.

Bulent Tulun degildi. Ama galiba etrafindakiler ona Bulent hoca filan diyorlardi. Galatasarayi cok yakindan tanidigi belli.

Kimdi acaba? Bir turlu cikaramadim ama onun basimiza -hic olmassa sezon sonununa kadar- gecmesini beklerdim.
BÜlent Ünver olmasın? Terim zamanından...

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:

Evet Bulent Unver olsa gerek, biriki sezon once onun da adi geciyordu saniyorum TD'luk icin. Bayagi bilgili bir kisi, su anda saniyorum GS TV'de bazen yorumculuk yapiyor. Bulent'e iyi bir yardimci olabilir.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote: ...
Dun macta Ertugrul da vardi, farkina vardiniz mi bilmiyorum...
Eski BJK'li Ertugrul mu? O Bursa'nin basina gecmedi mi idi?
Bu hafta Konya ondan sonra da Bursa ile oynuyoruz, Ertugrul herhalde bizi izlemeye geldi.

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

1. Daha oncelerde de ornekleri gorulmustur. Turkiye de hic bir buyuk takimin TD si uc tane anadolu takimina karsi arka arkaya aldigi yenilgilerden sonra yerinde duramaz.

2.Yonetim kendine gelecek tepkileri ongorup, taraftarin ilk tepkisinde skibbe yi gondererek, tepkiyi kendi uzerinden almistir.

3.Skibbe de hata yapmistir. TS ve FB yenilmisken karsi takimi kucumsemis ve hezimete neden olmustur.

4.Futbolcu mac seciyor diyen arkadaslar, taraftarinda mac sectigini unutmasin. Anadolu takimlarina karsi maclarda stadin yarisi bos.

5.Dunkü mac 4-3 bitseydi acaba yonetim boyle bir uygulama yapacakmiydi merak konusu.

6. Bulent KORKMAZ cok hatali bir secimdir. FT, HAGI ve sirada B.KORKMAZ. bundan sonra kim var acaba? aklima gelen H.SUKUR. sira ona geliyor galiba.

kisacasi hatalar yapsada SKIBBE ye yazik oldu.
SUPER MARIO JARDEL

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Davut Gerçekcioğlu wrote:Bundan birkaç ay önce aynı kadro avrupada şov yaparken, dün ligin en güçsüz takımlarından birine karşı rezil oldu. Boyle bir farkı TD yaratamaz. Her zaman olduğu gibi üvey evlada kesildi fatura. Suçlu bulunduğuna göre futbolcularda rahat bir nefes almıştır artık!!
Gözlerden kaçmış harika bir yorum. Galatasaray'ın oyuncuları dikkatli gözlemcilerin kaçırmayacağı gibi son 3-4 maçtır adeta sahada yürüdüler. Bu süreçte alınan sonuçlar da ortada. Dikkat edildi mi bilmiyorum fakat Baros'un penaltısı idmanda vurulacak bir şut bile değil ve Kewell'in attığı son dakikalardaki 2 korner bildiğiniz facia. Art niyet aramıyorum, zaten 2 senedir de doğru dürüst maç izlemiyorum ama bu gördüklerim dikkat çekici. Aklımın bir köşesinde ise, Fabio Capello'nun yahut Jose Mourinho gibi bir hocanın şuan şu dakika ücret falan istemiyorum deyip şu takımın başına geçse ne yapabileceği sorusu var. Yanıtı da belli. Skibbe'nin -veya antrenör her kimse onun zira isimlerin çok önemi yok- böyle apar topar gönderilmesi bir hata. Burada da yazıldığı gibi, bu kulup tamamen fenerbahcelileşmeye doğru gidiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Al wrote:
.........................
2.Yonetim kendine gelecek tepkileri ongorup, taraftarin ilk tepkisinde skibbe yi gondererek, tepkiyi kendi uzerinden almistir.
.
Ozgur, cocuklari kandirmak icinse bu belki calisir. Hani hayvan terbiyeciside Aslan'i Kaplan'i kirbaca dusman eder ama vuran kendisidir. Beyinsiz hayvan durumu cakamaz. Kirbaca dusman olur halbuki bir sicrasi ona bu kirbacla vuranin hali duman olur.

Simdi yonetim Skibbe'yi gorevden alarak taraftarin ilk tepkisinden kurtulmus mudur acaba? Buna bakalim. Skibbe'yi taraftar bulup getirmedi. Skibbe yarim sezon calisti ve BJK galibiyeti ile devre arasina birinci ile ikinci ile bir iki puan farkla ucuncu girdi. UEFA kupasina takimi soktu ve hala Turkiye kupasinda idik. Bu adamin ne yapip ne yapamayacagi ortada iken devre arasi neden dusunulmedi Skibbe ile bu is olmayacak diye. Eger taraftari zekasi bu kadar ise zaten sorun yok. Hatali Skibbe idi yolladik simdi onumuze bakiyoruz ile bu hata temizlenmez. Baska yerlerde yonetim duser (Turkiyede degil elbette). Ben durup duruken bu adamlara kenefi dahi teslim etmem demedim. Bunlarin gecmisi ne iki gelecegi ne olsun?
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 23, 2009 11:24 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim yönetim fanatik taraftar mantığıyla davranıyor.

Hakemler için ciddi bir tepki gösterilmesini istemiştim, ama yönetim benim düşündüğümünde ötesinde bir tepki verdi.

Skibbe'nin istifa etmesi gerektiğini söyledim.Yönetim şutladı. Taraftarın fanatik duygular içinde düşündüğü şeyleri gerçekleştirmekten öte birşey olmalı yöneticilik!

Emir Argun

Post by Emir Argun »

Murat Fahrioglu wrote:
Ismail Gezer wrote:

Evet Bulent Unver olsa gerek, biriki sezon once onun da adi geciyordu saniyorum TD'luk icin. Bayagi bilgili bir kisi, su anda saniyorum GS TV'de bazen yorumculuk yapiyor. Bulent'e iyi bir yardimci olabilir.
Ufak bir düzeltme.. Bülent Ünder..

96-00 FT döneminin 3 ahbab çavuşundan biriydi diğerleri Müfit Hoca ve Eser Hocaydi... Bülent Hoca genelde maçları izler analizler yapardi, kesinlikle Bülent'e çok yardımcı olabilir, artı görevden de kaçmaz..
Bonum vinum laetificat cor hominis

Murat Gökcigdem
Staff Member

Tesekkurler, bu adamcagizi televizyonda futbol bilgisini daha onemlisi etrafindakilere aktarmasini cok begenmis, zamaninda futbol takimimizin basina yakisir diye dusunmustum.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Kör ölür badem gözlü olur derler.
Chelsea, Scolari'yi kovdu. Real Madrid, Schuster'i Barça maçı öncesi şutladı. Ne oldu? Öldüler mi bittiler mi?
Aman futbolculara fatura kesilmesin derim. Maçtan maça farklı oynuyorlar filan...
Hadi Fener olsa, Hoca'larını sevmiyorlar. Bizim örneğimizde o da yok ki. Hepsi Skibbe'ye tapıyor.
O zaman durum ne? Disiplinsizlik.
Skibbe efendi'nin mizacından kaynaklanan bir durum.
Takımın sezon öncesi ve sezon arası kamplarında iyi çalıştırılmadığını bütün gözlemciler söylüyor.
Biraz bu noktalara dikkat etmek lazım.
Takım içinde lakayıtlık varsa, gruplaşma varsa, Teknik Adam bundan sorumsuz tutulabilir mi?
Beni en çok şaşırtan da... Bülent için "bokuyla kavgalı" deyimi kullanılarak anlatılan futbolculuk tarzının antrenörlüğüne de yansıdığının düşünülüyor olması.
Erciyes'ten, Bursa'dan, Gençler'den hatırladığımız Bülent son derece makul ve beyefendi bir görüntü çiziyordu.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Gökcigdem
Staff Member

Ben Genclerbirliginin yonetimini ve bir donemin asbaskanlarini Amerika ziyaretlerinden bizzat taniyorum.

Kisiligine, hirsina, defans oyunculuguna diyecegim yok ama Bulent Korkmaz bir suru benden daha koyu Galatasarayli adamlarin yaninda tutanamadi ise hic bir yerde tutanamaz.

Bazi sporcular dallarinda iyi TD olamiyorlar iste...

Ayni Magic Johnson, Jabbar gibi NBA'de ust duzey oyuncularin deneyip TD olamadigi gibi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olan oldu. Artik iyi kotu GS'in eli mahkum. Nasreddin hoca bile gole maya calarken ya tutarsa demis ya. Cem Yilmaz Ingilizce bile anlatiyordu. Artik o hesap.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Olan oldu. Artik iyi kotu GS'in eli mahkum. Nasreddin hoca bile gole maya calarken ya tutarsa demis ya. Cem Yilmaz Ingilizce bile anlatiyordu. Artik o hesap.
Harikasın Cengiz abi :)

"What if it happens?" :D

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lucescu,Terim,Hagi,Gerets,Feldkamp,Skibbe simdi de Kaptan gorevde.Bulent Korkmaz'in GS'da gorev almasini istemisimdir,ama zamanlamasi kotu oldu.Henuz bu gorevi uslenecek tecrubeye sahip oldugunu dusunmuyorum.

Sezon bitmeden,ve cok onemli bir Avrupa kupasi macindan once Skibbe'nin gonderilmesi de cok yanlis bir adimdi.Kisa donemde belki iyi sonuclar alinabilir,ama uzun donemde zorlaniriz diye dusunuyorum.
(Surekli td degistirme zihniyetinin degismesi lazim)

Kaptan'in isi cok zor,umarim basarili olur,ve uzun sure gorev yapabilir.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Post Reply