Yeni T.Direktörümüz Bülent Korkmaz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Celal Gürcüoglu wrote:Sevgili Kerem,

Dediklerine harfi harfine katiliyorum. Skibbe elinden geldigince bir ekol oturtmaya calisiyordu. Simdi ki hocamizla "Haydi aslanlar, siz bu maci alirsiniz, saldirin, yuruyun" tarzi soylemlerle maca cikilacak. Malesef eskisi gibi "saldirin saldirin" futbolu ekolumuz olacak.
Celalcim zaten isin daha da vahimi su: zaten devasa bir stratejik hata yaptin, yerine getirdigin kisi daha sictigi bokla bile kavgali birisi yabanci maclarda ona buna 'f..k you' diye bagirip cagiran biri. Bu adam nasil GS oyuncularina taktik verecek? Yandaki TD'e bakan bir oyuncu nasil guven duyar Bulent gibi biri ile.Yahu bu kadar aptalca bir hata ben GS tarihinde hatirlamiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:

Dediklerine harfi harfine katiliyorum. Skibbe elinden geldigince bir ekol oturtmaya calisiyordu. Simdi ki hocamizla "Haydi aslanlar, siz bu maci alirsiniz, saldirin, yuruyun" tarzi soylemlerle maca cikilacak. Malesef eskisi gibi "saldirin saldirin" futbolu ekolumuz olacak.
Celalcim zaten isin daha da vahimi su: zaten devasa bir stratejik hata yaptin, yerine getirdigin kisi daha sictigi bokla bile kavgali birisi yabanci maclarda ona buna 'f..k you' diye bagirip cagiran biri. Bu adam nasil GS oyuncularina taktik verecek? Yandaki TD'e bakan bir oyuncu nasil guven duyar Bulent gibi biri ile.Yahu bu kadar aptalca bir hata ben GS tarihinde hatirlamiyorum.
Ben agzim acik bir vaziyette ekrana bakiyorum.
Calisanlar "abi agzini kapa" deme ihtiyaci duymus ki aralarinda birini secip odama gondermisler.

Bir sonraki hamleyi merakla bekliyorum artik yorum yapamayacagim.
:roll:
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Kerem Tezic wrote:

Ben agzim acik bir vaziyette ekrana bakiyorum.
Calisanlar "abi agzini kapa" deme ihtiyaci duymus ki aralarinda birini secip odama gondermisler.

Bir sonraki hamleyi merakla bekliyorum artik yorum yapamayacagim.
:roll:
Cogumuzun ortak dusuncesi bu herhalde.

Adama birsey soylemek istiyoruz, soyliyemiyoruz, kalbimizde yeri cok buyuk.

Zannederim turk oyuncularda bizim gibi dusunuyorlar.

Bulent'in sadece buyuk kaptan degil buyuk futbolcu olduguna inanlardanim. Ve bunun tesaduf olmadigini dusunuyorum. Cok zeki, planli ve yetenekli bir adam. Adam gibi adam, ve tabiki dogustan lider ve motivetor.

Rijkard ve Schuster hayir dediyse daha iyisi yok demektir.

Oynattigi defansif futbol ne kadar sevmesemde takimin ihtiyaci olan sey. Sonuclarla gonderilen bir adamdan sonra, sonuclar icin bir adamin gelmesi gayet mantikli.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben Hagi Kalli'nin altina gelmez de demistim. Eger Adnan Sezgin de bu TD isine karisiyorsa felaket. Hagi baba tek tabanca olmadigi yere gelmez. Bulent isini de hayret ettim. Tecrubesi ne ki. Her gittigi yerden kovulmus adam. Galiba Erciyes'de ikinci lige inince ayrildi.

Skibbe iyi idi hostu ama Alman disiplinini kuramadi. Basta Lincoln gibi adamlar olmak uzere harcadi onu. Yahu Ayhan (carpilirsam carpiliyim be GS carpilmis artik ben carpilirsam ne olacak) bile kontrat yapildiktan sonra mac secmeye baslarsa yapilacak fazla bir sey yoktu.

Bordo maci bu karambolde gitmese idi bari. Hic olmazsa cikmadik canda umit var hesabi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Bundan birkaç ay önce aynı kadro avrupada şov yaparken, dün ligin en güçsüz takımlarından birine karşı rezil oldu. Boyle bir farkı TD yaratamaz. Her zaman olduğu gibi üvey evlada kesildi fatura. Suçlu bulunduğuna göre futbolcularda rahat bir nefes almıştır artık!!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Kaya wrote:Herkese merhaba, buraya çok yazan birisi değilim fakat sıkı takipçilerinden sayılırım. Şu an
yaşadığım şoku anlatamam. Güvenmediğin bir teknik adamla ya tutarsa mantığıyla
yapılmış bir anlaşma. Geçen sene Skibbe de bu düşünce ile alınmış ve adamla sadece 1
senelik sözleşme imzalanmıştı. O zaman yazıp durduk, iyi bir teknik direktör ile uzun süreli
anlaşma yapın diye. Madem doğru düzgün adam alamıyorsun, bari bırak Cevat Hoca
ne yapabileceğini göstersin.

Ali Kaya
Hosgeldin Ali.

Bence fikir sahibi olmak icin biraz erken ama sezon ortasi TD'un gönderilmesine
sartlar ne olursa olsun karsiyim.

Dun macta Ertugrul da vardi, farkina vardiniz mi bilmiyorum...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir de su denebilir Federasyona, basina , Turkiyedeki futbol ortamina, . Iyi futbolcularla dogru durust futbol oynayip degisik bir deneme yapalim dedik. Olmadi birakmadiniz. Hadi bakalim simdi gorun mucadeleci futbolu, kavgayi dovusu, 1-0 bulurum yatarim, tekmeyi basarim, hakeme el kol yaparim, habire gerilim yaparim, mac sonrasi ''Turbulent'' demeclerde isin bonusu....

Buyurun diger klupler. Yakinda iyi yabancilar postalanacak ve postalananalarda cok iyi intiba birakmayacak. Artik daha pahaliya daha dandik adam almaya hazir olun. Ustelik kimsede artik cok teknik kaliteli yabanci almayacak cunku dayak yiyor. Kazmalarla devam. Digiturk rating mi dusuk, Turkcell ligi yayini pazarlanamiyormu? Vah vah.. Ama Dobermanin istedigi oldu iste.

Sayin basin hazir olun medeni her soruyu cevaplayan antrenor yerine firca atan teknik direktore. Gerecegiz sizi basin toplantisinda. Havadir civadirin macasi yetecekmi acaba abuk sabuk soru sormaya...

Alexin kaval kemiginemi istersin, Balilnin dizinemi, hakemin koridorda bogrunemi, Delgadonun bileginemi, bir zahmet siz karar verin..

Sizin gibi dinsizin hakkindan imansiz gelecek.

Bir tezahurat vardi eskiden tribunde,

''Oleceeeeek oleceeeek oleceeeeeeksiniz..... '' diye baslardi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: ...
Dun macta Ertugrul da vardi, farkina vardiniz mi bilmiyorum...
Eski BJK'li Ertugrul mu? O Bursa'nin basina gecmedi mi idi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aslında istifa etmesi gereken yönetim idi. Daha doğrusu suçun büyüğü yönetimde. Zamanında, fazlasıyla vakitleri olmasına rağmen, doğru düzgün bir hoca bulamadılar. Kadro konusunda gösterdikleri özeni hoca konusunda gösteremediler.

Bülent'in başarılı olabileceğine ihtimal vermiyorum. Sezon sonu kovulacağından eminim. Takımın sıralamadaki yeride hiç iyi olmayacak bence...

Ama şu anki durum Bülent için bir fırsattır. kendini ispatlar ve başarılı olursa, bu GS'nin de başarısı olurki takımın başında kalmayada devam eder.

Bordo maçıda br şanstır onun için. Başarılı olursa daha sağlam bir başlangıç yapma imkanı doğar. Orda da 5 yersek, rezil olursak, sezon sonunu bile göremeyebilir...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Her işte bir hayır vardır diyesim geliyor ama olmuyor.

Yanlış yaptılar. Bir TD'yi harcamak bu kadar da kolay olmamalı. Her ne kadar Skibbe'ye hiç inanmasam da yapılan hareket ve zamnlaması hiç hoş olmadı.

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Yine attik bir zar bakalim ne olacak.Bulent bu takimi motive edebilecek ozelliklere sahip gibi gozukuyor( bazen asiriya kacabilecek ,ters de tepebilecek izlenimi de veriyor). Teknik kapasitesi hakkinda bir fikrim yok.Ancak su ana kadar tipik bir yerli teknik adam portresi cizdigi asikar.

2006-2007 sezonu ikinci yarısında Kayseri Erciyesspor takımına teknik direktörlük görevine getirilmiştir. Kayseri Erciyesspor ileFortis Türkiye Kupası'nda final oynamıştır.2006-2007 sezonu sonu Kayseri Erciyesspor takımından ayrılmış ve 2007-2008 sezonu için Bursaspor takımı ile anlaşmıştır ancak Bursaspor'un 6 hafta üst üste kazanamaması ve ligdeki yerinin endişe verici olması sebebiyle kulüple ilişkileri kesilmiştir. Daha sonra Gençlerbirliği'nin teknik direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Gençlerbirliği'ni küme düşme potasından bir türlü çıkaramaması nedeniyle sözleşmesi tek taraflı feshedilmiştir
Ancak durumu tahlil ederken Skibbe'nin artilarini bir tarafa koymaya calisiyorum.Maalesef bulamiyorum.Kiyafet guzel jestler,mimikler havali filan ama.O kadar.Bu gune kadar bu takim oyle ya da boyle bir futbol karakteri yakalayamadi.Bircok anadolu takimini seyrederken siz de eminim daha cok zevk aliyorsunuzdur.Tamam adamlar gol yollarinda becerikli olamayabilirler her zaman fakat sahaya dagilisiyla yardimlasmasiyla vs. futbola benzer birseyler goruyoruz.Bizde ise inanilmasz bir daginiklik,saskinlik.Bazen izlerken gozlerime inanamiyorum.Skibbe'nin giderayak belirttigi gibi ozellikle savunmamiz icin gecerli bu.Saga sola bilincsizce kosusan birileri var sahada.Peki birader kim yaptiracak bu savunmayi?
Ben kelle isteme kulturunden hazzeden biri degilim.Ancak futbolun temel dogrularini sahaya yansitamayanlarin da Galatasaray formasi giymesini hayretle karsiliyorum.
Orta sahada oynayan futbolcu ataga cikarken cabuk karar verecek Bu kadar basit.10 defa etrafinda firildak gibi donup geri pas vermeyecek.Bunu yapabileni alacaksin yapamayani gondereceksin.Sag kanattaki oyuncun her mac topu daga tasa dikiyorsa.hem de carprazdan ve 25 metreden filan,hooop birader diyeceksin.Ozellikle bunu yaptiktan sonra rakip takim onun korumasi gereken yerden gelip gol atiyorsa iki kere hoop diyeceksin ..
Yahu yaz yaz bitmeyecek cunku teknik direktorden yonetimine futbolcudan taraftarina kadar herkes bu durumdan az ya da cok sorumlu.Bu hale tesaduflerle gelmedik.Buralara gerceklerden uzaklastigimiz icin geldik.Biz bir-iki macin disinda savunmamizda dengeli,tum hatlari ile uyumlu bir takim goruntusu vermedik.Ama kendimize bol bol gaz verdik..lastik patladi

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

İzi Ergil wrote:....
Orta sahada oynayan futbolcu ataga cikarken cabuk karar verecek Bu kadar basit.10 defa etrafinda firildak gibi donup geri pas vermeyecek.Bunu yapabileni alacaksin yapamayani gondereceksin.....
Anladim sen benim carpilmami istiyorsun. Bunun otesi yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bulentle ilk antremana cikilmis:

http://www.galatasaray.org/futbol/florya/haber/3247.php

Yarinda imza toreni basin mensuplarinin onunde yapilacakmis.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Feb 23, 2009 9:02 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

:) Hayır hayır! sadece Ayhan'i kastetmiyorum.Topal cok mu farkli ondan? Hatta bence Ayhan, cok daha iyi.Aslinda ben takimin buyuk kisminda olan bir hastaliktan soz ediyorum.Bizim futbolumuzun karakteri haline gelmis neredeyse.Bunun arzulanir birsey oldugunu soylemek zor.Hizli karar verebilen ve uygulayabilen oyuncu kac tane var? arda(hasan Sascilik oynamak istemedigi zamanlar), kewell,Lincoln.Gerisi firildak gibi donuyor,kaleciyi ariyor. Avrupada bunu yapani 10 dakika sonra kendi seyircisi isliklamaya basliyor.Yenilince degil, boyle oynayinca.Cunku bu oraya gelip maci seyredenlere saygisizliktir.Bizim derdimiz mucadele etmemek filan degil.F.b nin tersine biz sahada deli danalar gibi kosup mucadele ediyoruz.Ama daginik,acemice,bilincsizce.Teknik kadronun oncelikli isi takimin takim gibi oynamasini saglamak.
Last edited by İzi Ergil on Wed Feb 25, 2009 5:44 am, edited 1 time in total.

Post Reply