Yeni T.Direktörümüz Bülent Korkmaz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Skibbe yi gönderip disiplinsizlige son verilmek istenirken, Bülent Korkmarz diye son derece disiplinsiz isi gücü har hIr eden, saga sola catan bir adam nasil oluyor da GS yimiza teknik direktör oluyor??? Ben akil aldiramiyorum bu ise, simdi Sabri, Ümit Karan hatta Ayhan ( son zamanlarda biraz düzelmis olsa bile) kIna yakarlar.

Arda gibi, yasaminda kimi örnek alacagini sasiran bir futbolcu bile artik
bulmustur alacagi örnegi!

Tamam sezon sonuna kadar Cevat Güler ve Burak Dilmen hocalarla devam etmis olsalardi ve sezon sonuna kadar GS ya yakisir bir hoca ile anlas salardi mantikli olmaz miydi?

Ayrica Burda cogu arkadaslarin söyledigi gibi her gittigi yerden nerdeyse "kovulan" bir hoca da GS yimizin Basina teknik direktör olarak görev almasi, hemde 1,5 senelik.... Bu da benim analayamadigim cok nazik bir ironi dir belki yönetimin düsündügü... Tek kelimeyle bu yönetimin hepsi görevden ayrilmasi lazim, cok biliyorlar artik.

Umarim ben yanilirim Bülent Korkmaz basarili olur..." hadi aslanlarim siz artik uefa kupasini alacak adamlarisiniz, saldIrIn ulennnnn..yoksa ben diyecegim oyunculara diyecegimi" . fck you falan yani :D

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bulent, teknik kadroya Utku Yörükoğlu da katildi dedi, bu adam hakkinda bilgisi olan var mi?

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Sönmez wrote:Skibbe yi gönderip disiplinsizlige son verilmek istenirken, Bülent Korkmarz diye son derece disiplinsiz isi gücü har hIr eden, saga sola catan bir adam nasil oluyor da GS yimiza teknik direktör oluyor??? Ben akil aldiramiyorum bu ise, simdi Sabri, Ümit Karan hatta Ayhan ( son zamanlarda biraz düzelmis olsa bile) kIna yakarlar.

Arda gibi, yasaminda kimi örnek alacagini sasiran bir futbolcu bile artik
bulmustur alacagi örnegi!

Tamam sezon sonuna kadar Cevat Güler ve Burak Dilmen hocalarla devam etmis olsalardi ve sezon sonuna kadar GS ya yakisir bir hoca ile anlas salardi mantikli olmaz miydi?

Ayrica Burda cogu arkadaslarin söyledigi gibi her gittigi yerden nerdeyse "kovulan" bir hoca da GS yimizin Basina teknik direktör olarak görev almasi, hemde 1,5 senelik.... Bu da benim analayamadigim cok nazik bir ironi dir belki yönetimin düsündügü... Tek kelimeyle bu yönetimin hepsi görevden ayrilmasi lazim, cok biliyorlar artik.

Umarim ben yanilirim Bülent Korkmaz basarili olur..." hadi aslanlarim siz artik uefa kupasini alacak adamlarisiniz, saldIrIn ulennnnn..yoksa ben diyecegim oyunculara diyecegimi" . fck you falan yani :D
Bulent Korkmaz'in saga sola her saldirmasi planlidir. Bulent'in ne kadar hirsli oldugunu hepimiz biliyoruz, ama Bulent'in bundan cok planliligi ve probramliligi vardir.
Bu olmasa basardigi seyleri basaramazdi. Bunu uzun kariyerindende goruyoruz. Calisma etigide ust duzey bir adam.
Bulent bu kadar basit bir adam degil. Nasil UEFA kupasi ve Super Kupa tesaduf degilse, Bulent'in ciktigi nokta, oldugu insan ve sporcu'da tesaduf degil.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Turk tipi oyun planinda adrenalin salgisina ihtiyac duyuldugundan
gerginlik verilmesi anlayisindandir. Saha disinda , evde falan cok
uyumlu ve sakin bir insan. 600 kusur maca cikmis GS ile. Turkiyede en cok milli olan ve takimiyla Avrupa Kupalarina cikan oyuncudur.
Inanc , istikrar ve futbol birikimi konusunda benim kusku yok.
Zaten Skibbenin ondan ustun olabilecegi alanlar cok azdir.
Benim kuskum mantal kapasitesi ve baski gruplarini yonetmesi ile
yabanci oyuncu yonetmesi ve tabii oyun yapisini donusturmek icin zaman azligi.

Cok sanssiz bir sekilde Emre Asik disinda gobekte savunma adami kalmadi. Semih Kaya kumari var. Tam kendinin GSye basladigi gunlerdeki haline benziyor. Mehmet Topalin cok mecbur olmadikca burada kulanilmamasini istiyorum, ama care yoksa 2. adam.
Meriadan bir halt olmaz, dogruysa talibi cikmis, hele UEFAdan falan elenirsek ertesi gun yollansin. Lincoln ve Nonda ile yildizi barismayacak buyuk bir ihtimalle, tahammul edemez, ama ikisininde tas gibi uzun kontrati var, Bulentin zorlugu burada. Linderoth zaten sakat ve yolcu. Sanctisin durumu karisik. Kewell ve Barosu elinde tutup onlardan iyi yararlanmali. Ben bu ikisini ,ozelikle Kewell'i sevecegini tahmin ediyorum.
Hasan Sas, Ayhan falan gibi eskiler cok tutuyorlar Kewelli. Kendine bakmasi, efendiligi, oyundisiplini Bulentin hosuna gider.
Butun olay Barosu kazanmakta. Bikmadan denemesi, kewell'a yakinligi ve fiziki durumu arti, fakat gece hayati ve basta Sivasa gitmememsinden dolayi yerlilerle arasinin cok iyi olmamasi bir problem.

Uzun lafin kisasi Skibbeyle kiyasla , orta halli bir Turk antrenor bile Turkiye icin daha kotu bir antrenor olamaz. Artik sezona Turk gibi baslayip, Alman gbi bitirme isine bir son versek diyorum. Bu yil bir basari olmasa bile onumuzdeki yil Bulent icin israr edelim. Benim tercihim Popescu veya Tugaydir ama bu adamda esek degil herhalde bu kadar yil Floryada birseyler ogrenmistir.

SKibbe icin cikardigim savas baltami ne olursa olsun , bu sezon sonuna kadar topraga gomuyorum(Bak simdi Ozan nasil kizacak, ici icini yer simdi cevap yazmak icin). Ben Barcelona gibi oynama utopisini sevmistim fakat ne antrenor, ne Turkiye sartlari, ne bu yonetim, nede eldeki futbolcu mantal formasyonu buna uygun degil.
NO ADNANS, NO CRY !!

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yardımcı konusu çok önemli.
Obama-Biden formülü uygulanmalı :)
Yani genç, dinamik, motivatör birinci adam ve tecrübeli, ağır başlı, bilgili yardımcı veya yardımcılar.
Bülent Ünder aklıma gelen ilk isim.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Alpay Dedeoglu wrote:SKibbe icin cikardigim savas baltami ne olursa olsun , bu sezon sonuna kadar topraga gomuyorum(Bak simdi Ozan nasil kizacak, ici icini yer simdi cevap yazmak icin). Ben Barcelona gibi oynama utopisini sevmistim fakat ne antrenor, ne Turkiye sartlari, ne bu yonetim, nede eldeki futbolcu mantal formasyonu buna uygun degil.
Ozan Bulent Under'i mutlaka iyi bilir bende ondan bu isim uzerinde yorumunu bekliyorum.Nedense icimde Bulent Under hakkinda cok kuvvetli ve iyi bir his var.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Tesekkurler, bu adamcagizi televizyonda futbol bilgisini daha onemlisi etrafindakilere aktarmasini cok begenmis, zamaninda futbol takimimizin basina yakisir diye dusunmustum.
Murat Agabey malum olmus sana, kalbin cok temizmis(Boyle sacma batil itikat laflarimizda vardir). Bulent Korkmazin web sitesinde kendi yazdigi ozgecmisinde Bulent Under ile ilgili bolum:

''İşte o an Galatasaray maceram başladı
O gece sabaha kadar uyuyamadım..
11-12 yaşımda renklerine gönül verdiğim takımın futbolcusu olacaktım.
Ertesi günü iple çektim. Tuttuğum takımın, her gün uzaktan baktığım Galatasaray kulübünün içindeydim artık.
Altyapıda oynarken Şenlikköy orta okulunu bitirdim.
Ahmet Keskinkılıç hocamızla beraber Yıldızlar İstanbul şampiyonu olduk. 14-16 yaş seçildim 14-16 da oynarken Bülent Ünder hocamız, beni genç takıma davet etti. "Artık genç takımla idmanlara çıkacaksın" dedi. Oynadığım her kategoride aynı hırs ve heyecanımla basamakları teker teker çıkmaya başlamıştım. Genç takımla antrenmanlara çıkmaya başladım. Gençler Türkiye şampiyonluğunu yaşadım. Bülent Ünder Hoca'mdan çok şey öğrendim. Sonra U21 Türkiye şampiyonu olduk. O sırada ben hem genç takım, u21 yani PAF takım, amatör ligde, 3.ligde her takımda oynuyordum devamlı maç yapıyordum haftanın üç günü değişik kategorilerde Galatasaray forması altında oynuyordum.
Bülent Ünder hocamla genç takımlar Türkiye şampiyonu olunca, Bülent Ünder Hocam beni, ihsan, Hüseyin ve Tugay'ı A takıma teklif etti. Bu mutlulukların en büyüğüydü. Basamakların en üstüydü.''

Bulent Under , Kalliden once gizli danisman.... Antrenorlugunu kestiremiyorum ama rakip takimi bir kere izlesin , dogru analizi hemen cikartir. FT'nin basarisinda buyuk payi oldugu halde ne yazikki underrated olan insandir.

http://www.bulentkorkmaz.com/ozgecmis.asp
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sozlesme imzalanmis. Basin toplantisindan:

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/3258.php

Bu arada Almancasi cok iyi olan Burak hoca gorevini birakti demis Bulent. Herhalde adamin isi tercumanlikti. Ama Lincoln ile filan nasil anlasacaklar? Adam Almancayi tercih ediyordu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Murat Fahrioglu wrote:Bulent, teknik kadroya Utku Yörükoğlu da katildi dedi, bu adam hakkinda bilgisi olan var mi?
Kendi yazimi kopyalamak istemedim ama sanki arada cok kucuk oldugu icin kaybolmus ve sonradan bayagi bir yardimci kim olur konulari girdi. Benim imza torenindeki konusmadan anladigim, yardimci antrenorler oldugu gibi kaliyor, Burak Dilmen haric ve yerine de Utku Yörükoğlu geliyor, bu adam hakkinda bir bilgim yok. Ben de Bulent Under'in yardimci antrenor olmasini cok isteyenlerdenim ama oyle olmaycak gibi gorunuyor.

Emir Argun

Post by Emir Argun »

Murat Fahrioglu wrote:Bulent, teknik kadroya Utku Yörükoğlu da katildi dedi, bu adam hakkinda bilgisi olan var mi?
Kondisyoner diye biliyorum kendisini, Bursaspor ve Genclerbirligi maceralarinda da Buyuk Kaptan'ın ekibindeymis..
Bonum vinum laetificat cor hominis

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Kendi yazimi kopyalamak istemedim ama sanki arada cok kucuk oldugu icin kaybolmus ve sonradan bayagi bir yardimci kim olur konulari girdi. Benim imza torenindeki konusmadan anladigim, yardimci antrenorler oldugu gibi kaliyor, Burak Dilmen haric ve yerine de Utku Yörükoğlu geliyor, bu adam hakkinda bir bilgim yok. Ben de Bulent Under'in yardimci antrenor olmasini cok isteyenlerdenim ama oyle olmaycak gibi gorunuyor.
Olur mu Murat. Bulent Under nasil Bulent Korkmaz'in altina gelsin. Adam eline cocukken gelmis. Gerci boynuz kulagi gecer derler ama bu olmaz. Sen Bulent cocukken eline gelse onun altinda yardimcilik yapar misin? Fatih Terim'in yardimcisi idi. Bulent Korkmaz'in yardimciligini kabul etmez. Obur turlu olsa olurdu ama bun da Bulent Korkmaz kabul etmezdi herhalde.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Feb 24, 2009 8:42 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:
Olur mu Murat. Bulent Under nasil Bulent Korkmaz'in altina gelsin. Adam eline cocukken gelmis. Gerci boynuz kulagi gecer derler ama bu olmaz. Sen Bulent cocukken eline gelse onun altinda yardimcilik yapar misin? Fatih Terim'in yardimcisi idi. Bulent Korkmaz'in yardimciligini kabul etmez. Obur turlu olsa olurdu ama bun da Bulent Korkmaz kabul etmezdi herhalde.
Isin o yanini dusunmemistim, hatta simdi hatirladim Bulent Under'in saniyorum Gerets geleceginde bir yardimci antrenor durumu vardi ve kabul etmemisti tek basina antrenor olmak istemisti. Yanlis hatirliyor olabilirim ama sanki daha onceden irdelenmis bir konu. Belki de bu sebeple bizim forumdan baska kimse bu konuya deginmedi.

Neyse umarim bu Utku Yörükoğlu iyi bir antrenordur (ve ayni zamanda da iyi satranc oynar :D )

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote: ...
Isin o yanini dusunmemistim, hatta simdi hatirladim Bulent Under'in saniyorum Gerets geleceginde bir yardimci antrenor durumu vardi ve kabul etmemisti tek basina antrenor olmak istemisti. Yanlis hatirliyor olabilirim ama sanki daha onceden irdelenmis bir konu. Belki de bu sebeple bizim forumdan baska kimse bu konuya deginmedi.

Neyse umarim bu Utku Yörükoğlu iyi bir antrenordur (ve ayni zamanda da iyi satranc oynar :D )
Bir de Gerets'i yollarlarken IBB simdiki antrenoru (o da GS'danmis ya teklifte bulunmuslardi ve adam olmaz demisti). Sonra adama cok yuklendiler ama dogrusunu yapmisti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bulent Korkmaz icin kesin bir yorum yapmayacagim. Kardesi Mert Oren-Artur'dan cocukluk arkadasim - Bulent bizden biraz buyuktu benim kuzenlerimle takilirdi - cocukluk yillarindan sonra koptuk ama aileyi iyi biliyorum.

Kaptan Bulent cok onemli TD'lerin altinda calisti - bunlara Piontek, Feldkamp, Lucescu gibi taktisyenler ve FT, Denizli gibi motivasyoncular dahil - herbirinden kucuk birsey kapmis olsa Bulent'i bayagi iyi bir hoca yapar... Dolayisi ile Kaptan'dan futbolun teknik-taktik yapisi ile ilgili bir suphem yok.

Beni dusunduren insan iliskileri olacak... Arkadasi Umit ile kardesi Arda ve eski rakibi Kewell arasinda ki dengeyi nasil kuracak. Bir yandan degisik kusaklardan gelen bu oyuncularla iyi gecinirken, diger yandan disiplini nasil saglayacak ---- bunlar beni dusunduruyor.

Daha once Skibbe'yi de degerlendirirken uzun vadeli kistaslarin kullanilmasi gerektigini savunmustum. Fakat yonetim Skibbe'ye uzun vadeli is yapmasi icin gerekli olanaklari vermedi - dolayisi ile Skibbe basarili veya basarisiz oldu diyemiyorum - performansi icin yorum yapmak kendisinin icinde bulundugu kosullar icinde neredeyse imkansiz. Skibbe'ye verilmeyen uzun vadeli is yapma kosullari insallah Bulent'e verilir.

Yonetimin ise aldigi TD'lere uzun sureli is yapma ortami yaratamamasi gorunen sorunlarin (sakatliklar, disiplinsizlik, vs.) disinda kalan ve bariz gorunmeyen en buyuk sorundur.

Derbent Cengizler

Post by Derbent Cengizler »

Ilk 8'e kalman icin Uefa'da firsat varken bu macin oncesinde hocami gonderilir? Takim elenirse taraftara neden gosterilmis olacak. Skibbe basarisizdi, gondermek zorunda kaldik, bunun sonucunda da elendik. Anlasilmaz isler..

Post Reply